Veliki problem sa zvukom.Mozda u Biosu?

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
13.264
Pomagajte.Danima pokusavam sa drajverima i ne znam vise kako da ucitam Sound Max driver za zvuk. Prilikom novog instaliranja Windowsa ucitao sam i driver za zvuk ali to vise nije bio onaj koji sam ranije imao pa sam ga deinstalirao.
Kada sam ponovo pokusao da instaliram drugu verziju kod finisa mi ispise"Driver not found.Reboot your system and run this setup again".
Restartovao sam ga i opet pokusao x puta ali stalno ispisuje ovu poruku.
Maticna ploca mi je Asus K8V se Deluxe i nemam njen CD.
Cak sam pokusao da ucitam drajvere sa cd-a sa kog sam prvobitno ucitao sve i sve je radilo ali sad mi opet ispisuje ovu poruku.
Drugi problem je sto imam muzicku karticu Terratec Solo 1N i kad je ubacim dva dana savrseno radi a treceg pocinje da krcka i to uglavnom na Netu i Skype-u.
Kako dva dana radi dobro a onda ne? Pokusavao sam vec vise puta s njom i uvek ovako na kraju zavrsi.
Unapred zahvalan za pomoc.:worth:
 
Evo opet sam pokusao sa tim driverima i opet mi prilikom instalacije Sound Max programa za zvuk ispisuje doticno upozorenje.
Dali je do podesavanja u Biosu?
Mada sam uradio default u Biosu i to nije pomoglo.:sad2:
Ili mozda neki drugi program za zvuk mozete da preporucite koji ce da ima dobar ekvilajzer jer sam u Sound Maxu mogao da postignem zvuk kakav mi odgovara.
 
Evo opet sam pokusao sa tim driverima i opet mi prilikom instalacije Sound Max programa za zvuk ispisuje doticno upozorenje.
Dali je do podesavanja u Biosu?
Mada sam uradio default u Biosu i to nije pomoglo.:sad2:
Ili mozda neki drugi program za zvuk mozete da preporucite koji ce da ima dobar ekvilajzer jer sam u Sound Maxu mogao da postignem zvuk kakav mi odgovara.

Instaliraj program Everest Ultimate v5.30.1900 i on će ti očitat tačno koji drajver ide za tvoj računar.Onda postavi ovdje koji ti je drajver očitalo. Samo pazi, često se desi ako si pokušao ili instalirao Realtekov drajver a pogrešan je bio da ga bez reinstalacije sistema nećeš moći ukinuti....
 
Ма класичан конфликт између старог и новог драјвера. Остали су неки репови од старог драјвера који ометају инсталацију новог. Пробај ручно да их пронађеш и обришеш и кад будеш сигуран да си све обрисао, онда ће ти тек прихватити нови.

А и ово што каже @cvrlebg, не можеш истовремено користити 2 звучне.
 
Hvala svima na trudu. Sad moram nesto darugo da radim a sutra cu pokusati opet i bez druge muzicke kartice. Mada ovu Terratec ne bih ni ubacivao da mi je radila ova integrisana.
Al kad nije bilo drugog resenja ubacio sam terratecovu i radila je dva dana a onda pocela da krci.
Sto je neverovatno,sad sam probao da pustam muziku sa neta i radi savrseno a to mi se dosad nije desavalo.:dontunderstand:
Ako bi ona i dalje radila onda mi i ne treba nista drugo jer sam ja zvuk na integrisanoj pravio u Sound Max u prema ovoj Terratec koja ima extra zvuk ali je krckala posle dva dana pa sam je morao vaditi. Ako i na Skype-u ima dobar zvuk onda je problem resen i ostaje mi da se molim Bogu da opet ne pocne da krci.
 

Back
Top