Cajevi i lecenje biljem

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.136
.....najnovija istraživanja American Cancer Research Society UTVRDILI SU sa stoprocentnom sigurnošću ujecaj timola,i ostalih fenolskih derivata žalfije na karcinogenezu,naročito mokraćne bešike,bubrega i leukemija!!!!ZATO,LAVANDU KORISTITE JAKO PAŽLJIVO,isključivo za ispiranja usne duplje,grla,ali NIKAKO ZA upotebu u obliku čaja!! :shock:
 
ISTINA I PRAVDA:
.....najnovija istraživanja American Cancer Research Society UTVRDILI SU sa stoprocentnom sigurnošću ujecaj timola,i ostalih fenolskih derivata žalfije na karcinogenezu,naročito mokraćne bešike,bubrega i leukemija!!!!ZATO,LAVANDU KORISTITE JAKO PAŽLJIVO,isključivo za ispiranja usne duplje,grla,ali NIKAKO ZA upotebu u obliku čaja!! :shock:

hmmmm...interesantno...moj brat je imao nekih bubreznih problema tj. jos uvek ih ima samo je sad inaparentno...inace on svakodnevno koristi zalfiju vec godinama (preko 10 sigurno) kao i mnoge njegove kolege sa instituta obzirom da rade sa toksinima (ne znam odakle im ideja da ce tako da se detoksikuju :? )...koliko je ta tvoja informacija tacna i gde si je nasao? da li je to objavio neki merodavan naucni casopis ili je to neka rekla-kazala...
 
sbbkbb:
ISTINA I PRAVDA:
.....najnovija istraživanja American Cancer Research Society UTVRDILI SU sa stoprocentnom sigurnošću ujecaj timola,i ostalih fenolskih derivata žalfije na karcinogenezu,naročito mokraćne bešike,bubrega i leukemija!!!!ZATO,LAVANDU KORISTITE JAKO PAŽLJIVO,isključivo za ispiranja usne duplje,grla,ali NIKAKO ZA upotebu u obliku čaja!! :shock:

hmmmm...interesantno...moj brat je imao nekih bubreznih problema tj. jos uvek ih ima samo je sad inaparentno...inace on svakodnevno koristi zalfiju vec godinama (preko 10 sigurno) kao i mnoge njegove kolege sa instituta obzirom da rade sa toksinima (ne znam odakle im ideja da ce tako da se detoksikuju :? )...koliko je ta tvoja informacija tacna i gde si je nasao? da li je to objavio neki merodavan naucni casopis ili je to neka rekla-kazala...

Objavio Journal of American Cancer Research Society,
a bilo je i predmet na brojnim međunarodnim farmaceutskim kogresima održanim tokom predhodne odluke....Inače,ja sam dipl.ph na specijalizaciji koja je pri kraju.....
Znam koliko naš narod koristi lavandu,pa zato skrećem pažnju na ono što cijeli svet odavno sumnja.tamo se ona ne koristi ni za ispiranja....
Budućnost žalfije je izgleda samo u borbi protiv moljaca...
 
Goscica:
ISTINA I PRAVDA:
Goscica:
Cek, cek - POLAKO! O cemu je rec o LAVANDI ili o ZALFIJI, jer su to dve potpuno razlicite biljke!!!! :shock: :?:

quote]To su podvrste jedne te iste biljke

Koje to iste biljke???

Biljke iz roda Usnatica.Žalfija je prirodna biljka,a lavanda je hibrid dobijen veštačkom selekcijom sa ciljem dobivanja veće količine etarskoga ulja,a samim tim i timola koji je aktivni princip ove biljke,pored još nekih fenolskih derivata za koje je utvrđena kancerogena aktivnost!
Znači,žalfija i lavanda su kao divlja i domaća jabuka jedna u odnosu na drugu!
 
zalfija=kadulja, to je ono sto vam kuvaju kad kasljete...ili za ispiranje usta tj grla, ili za desni..listici
lavanda je ljubicasta jako mirise, raste na moru
i stavlja se za moljce

mislila sam da je i lavanda divlja...
 
ISTINA I PRAVDA:
Goscica:
ISTINA I PRAVDA:
Goscica:
Cek, cek - POLAKO! O cemu je rec o LAVANDI ili o ZALFIJI, jer su to dve potpuno razlicite biljke!!!! :shock: :?:

quote]To su podvrste jedne te iste biljke

Koje to iste biljke???

Biljke iz roda Usnatica.Žalfija je prirodna biljka,a lavanda je hibrid dobijen veštačkom selekcijom sa ciljem dobivanja veće količine etarskoga ulja,a samim tim i timola koji je aktivni princip ove biljke,pored još nekih fenolskih derivata za koje je utvrđena kancerogena aktivnost!

Mislim da gresis za lavandu da je hibrid, tj sigurna sam.Jer kako bi se koristila tako dugo u narodu i toliko bila rasprostranjena po Dalmaciji i sl.Znam da su iz roda usnatica ali im je hem. sastav drugaciji.Lavanda se koristi uglavnom spolja, dodatak kupkama, drazi kozu.Dr Jovan Tucakov je spominje kao biljku koja raste divlje...Zalfija je posebna prica, jos su je stari Rimljani koristili, koristi se i spolja i iznutra, ali se kuva na poseban nacin. Pozdrav! :)
Znači,žalfija i lavanda su kao divlja i domaća jabuka jedna u odnosu na drugu!
 
Goscica:
ISTINA I PRAVDA:
Goscica:
ISTINA I PRAVDA:
Goscica:
Cek, cek - POLAKO! O cemu je rec o LAVANDI ili o ZALFIJI, jer su to dve potpuno razlicite biljke!!!! :shock: :?:

quote]To su podvrste jedne te iste biljke

Koje to iste biljke???

Biljke iz roda Usnatica.Žalfija je prirodna biljka,a lavanda je hibrid dobijen veštačkom selekcijom sa ciljem dobivanja veće količine etarskoga ulja,a samim tim i timola koji je aktivni princip ove biljke,pored još nekih fenolskih derivata za koje je utvrđena kancerogena aktivnost!

Mislim da gresis za lavandu da je hibrid, tj sigurna sam.Jer kako bi se koristila tako dugo u narodu i toliko bila rasprostranjena po Dalmaciji i sl.Znam da su iz roda usnatica ali im je hem. sastav drugaciji.Lavanda se koristi uglavnom spolja, dodatak kupkama, drazi kozu.Dr Jovan Tucakov je spominje kao biljku koja raste divlje...Zalfija je posebna prica, jos su je stari Rimljani koristili, koristi se i spolja i iznutra, ali se kuva na poseban nacin. Pozdrav! :)
 
Anonymous:
Ljudi pa nema veze to sto pricate!!! Uostalom setite se sta je rekao veliki Rudolf Brojs:"Ko pije zalfiju svaki dan nikad nece biti bolestan!"

Nista protiv te teze ja ovde ni ne rekoh! I kuva se 3 min. jel tako? :wink: Inace Brojs je to potvrdio , a Rimljani davno rekli: Zasto jos umirati kad u vrtu ima zalfije!" :D Pozdrav!
 
Goscica:
Anonymous:
Ljudi pa nema veze to sto pricate!!! Uostalom setite se sta je rekao veliki Rudolf Brojs:"Ko pije zalfiju svaki dan nikad nece biti bolestan!"

Nista protiv te teze ja ovde ni ne rekoh! I kuva se 3 min. jel tako? :wink: Inace Brojs je to potvrdio , a Rimljani davno rekli: Zasto jos umirati kad u vrtu ima zalfije!" :D Pozdrav!

Sutra takođe spremam nešto zanimljivo!!!! :D :wink:
 
ISTINA I PRAVDA:
Goscica:
Anonymous:
Ljudi pa nema veze to sto pricate!!! Uostalom setite se sta je rekao veliki Rudolf Brojs:"Ko pije zalfiju svaki dan nikad nece biti bolestan!"

Nista protiv te teze ja ovde ni ne rekoh! I kuva se 3 min. jel tako? :wink: Inace Brojs je to potvrdio , a Rimljani davno rekli: Zasto jos umirati kad u vrtu ima zalfije!" :D Pozdrav!

Sutra takođe spremam nešto zanimljivo!!!! :D :wink:
Ijaooo, tesko nama.... :D :wink:
 
Cajevi i Travke
Mislim da su ok linkovi bez reklama ako bude problema ubacicemo text po text

ZELENI ČAJ

Zeleni čaj tradicionalni je čaj kineskog porijekla.

Osnovu čine nefermentirani listići biljke čajevac (Camellia sinensis). Zeleni čaj blagotvorno djeluje na zdravlje ljudi pa tako može smanjiti rizik bolesti srca i krvnih žila, smanjiti opasnost od rasta tumora, djeluje protuupalno ili se naprosto koristi kao stimulans zbog toga što sadrži kofein.

Zeleni čaj, prema jednom japanskom istraživanju, smanjuje rizik obolijevanja i smrtnosti od mnogih bolesti.

Istraživanje u kojem je promatrano preko 40.000 ljudi, pokazalo je kako zeleni čaj može smanjiti rizik od kardiovaskularnih bolesti gotovo za četvrtinu, smanjuje rizik i od drugih oboljenja, a na taj način produljuje životni vijek.

Zeleni čaj je kao napitak koristan u borbi protiv akni. Olakšava probavu i pomaže detoksikaciju organizma što je dobrodošla pomoć u sprječavanju nastanka akni.

Zeleni čaj se ne bi trebao piti sa šećerom jer se na taj način smanjuje njegova učinkovitost.

Priprema: Ukoliko na uputama na pakiranju nije drugačije naznačeno, čajnu žlicu biljke ili filtar vrećicu prelijte s 0,2 l vrele vode. Poklopite i pustite da odstoji 5 do 10 minuta. Procijedite i pijte svježe pripremljeni čaj.
 
Kamilica - caj od kamilice

Kamilica je biljka koja je po svojim svojstvima svima vec poznata. Prepoznatljiva je po svojim sitnim belo-zutim cvetovima, a mozete je videti gotovo na svim livadama.

Kamilica je «lek za sve». Pospesuje probavu, snizava temperaturu, ublazava boli, smiruje grčeve, smanjuje osipe, pomaže kod svih bolova u trbuhu i još mnogo toga.

Kamilicu možete koristiti u obliku tinkture, čaja, praška, eteričnog ulja i obloga.

Ako imate problema s kožom ili jednostavno želite lepšu i njegovanu kožu dovoljno je jednom tedno umiti se čajem od kamilice.

_***********

Ona je vrlo dobar lek za smirenje. Redovno pijte čaj i osetit ćete promjenu.

Imate li problema s ispadanjem kose, za ispiranje koristite čaj od kamilice (pripremate ga tako da četiri žlice biljke prelijete litrom kipuće vode, nakon deset minuta procedite i pričekajte da se ohladi do temperature s kojom inače ispirete kosu).

Želite li trenutno opuštanje pokušajte s kupkom, ona će umiriti vaš živčani sustav. Dovoljno je dve pune šake kamilice preliti vrelom vodom i ostaviti da kratko odstoji. Zatim procedite i dodajte u vodu u kadi. Već za nekih dvadesetak minuta, koliko kupka traje, primetit ćete promene u raspoloženju i smanjen teret na leđima.

Kamilica se koristi i za pomoć kod svih menstrualnih tegoba. Bolove možete ublažiti oblogama. Njih pravimo tako što vrhom punu žlicu kamilice prelijemo ¼ l vrelog mlijeka, procijedimo i tople obloge stavljamo na stomak. Bolovi će vrlo brzo nestati.

Jednako pripremljene obloge možemo staviti i na oči kod bolova u očima.

Priprema: Caj prelite sa 0,2l prokuvane vode.
Poklopite i pustite da odstoji 5 do 10 minuta. Procedite i pijte sveže pripremljeni čaj.

izvor:
http://www.covermagazin.com/cajevi.php
 
Zalfija pripada rodu brojnom rodu Salvia, tacnije zalfija je Salvia off. Lavanda je Lavandula sp. Pripadaju obe istoj familiji Lamiaceae, ili kako mi zovemo tu familiju - Usnatice (cvet podseca na usta)

Sve ste bre izmesali. :) Tako da jesu srodne, u kom procentu ne znam, npr. toj familiji pripada i nana. Kukuta i sargarepa pripadaju istoj familiji (Apiaceae). Mada mnogi fenoli, fitoaleksini... su karakteristicni za familiju.

Zanimljivo je da i pastrnak sintetise neke kancerogene arom.materije ako je biljka pod stresom.

Svuda su ti kancerogeni, samo zavisi koliko ih uneses. Zasto bi iko muckao zalfiju svaki dan?

Tek sad vidim od kad je ova tema. :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top