Cajevi i lecenje biljem
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Cajevi i lecenje biljem

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano OPREZNO SA ŽALFIJOM....

.....najnovija istraživanja American Cancer Research Society UTVRDILI SU sa stoprocentnom sigurnošću ujecaj timola,i ostalih fenolskih derivata žalfije na karcinogenezu,naročito mokraćne bešike,bubrega i leukemija!!!!ZATO,LAVANDU KORISTITE JAKO PAŽLJIVO,isključivo za ispiranja usne duplje,grla,ali NIKAKO ZA upotebu u obliku čaja!! :shock:

sbbkbb
    Guest

Podrazumevano Re: OPREZNO SA ŽALFIJOM....

Citat Original postavio ISTINA I PRAVDA
    .....najnovija istraživanja American Cancer Research Society UTVRDILI SU sa stoprocentnom sigurnošću ujecaj timola,i ostalih fenolskih derivata žalfije na karcinogenezu,naročito mokraćne bešike,bubrega i leukemija!!!!ZATO,LAVANDU KORISTITE JAKO PAŽLJIVO,isključivo za ispiranja usne duplje,grla,ali NIKAKO ZA upotebu u obliku čaja!! :shock:
    hmmmm...interesantno...moj brat je imao nekih bubreznih problema tj. jos uvek ih ima samo je sad inaparentno...inace on svakodnevno koristi zalfiju vec godinama (preko 10 sigurno) kao i mnoge njegove kolege sa instituta obzirom da rade sa toksinima (ne znam odakle im ideja da ce tako da se detoksikuju :? )...koliko je ta tvoja informacija tacna i gde si je nasao? da li je to objavio neki merodavan naucni casopis ili je to neka rekla-kazala...

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sbbkbb
    hmmmm...interesantno...moj brat je imao nekih bubreznih problema tj. jos uvek ih ima samo je sad inaparentno...inace on svakodnevno koristi zalfiju vec godinama (preko 10 sigurno) kao i mnoge njegove kolege sa instituta obzirom da rade sa toksinima (ne znam odakle im ideja da ce tako da se detoksikuju :? )...koliko je ta tvoja informacija tacna i gde si je nasao? da li je to objavio neki merodavan naucni casopis ili je to neka rekla-kazala...
    Objavio Journal of American Cancer Research Society,
    a bilo je i predmet na brojnim međunarodnim farmaceutskim kogresima održanim tokom predhodne odluke....Inače,ja sam dipl.ph na specijalizaciji koja je pri kraju.....
    Znam koliko naš narod koristi lavandu,pa zato skrećem pažnju na ono što cijeli svet odavno sumnja.tamo se ona ne koristi ni za ispiranja....
    Budućnost žalfije je izgleda samo u borbi protiv moljaca...

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano

Cek, cek - POLAKO! O cemu je rec o LAVANDI ili o ZALFIJI, jer su to dve potpuno razlicite biljke!!!! :shock:

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Goscica
    Cek, cek - POLAKO! O cemu je rec o LAVANDI ili o ZALFIJI, jer su to dve potpuno razlicite biljke!!!! :shock:
    To su podvrste jedne te iste biljke,stime što je LAVANDA daleko toksičnija!!!
    Pozdrav,

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano

[quote="ISTINA I PRAVDA"]
    quote]To su podvrste jedne te iste biljke

Koje to iste biljke???

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

[quote="Goscica"]

Koje to iste biljke???
    Biljke iz roda Usnatica.Žalfija je prirodna biljka,a lavanda je hibrid dobijen veštačkom selekcijom sa ciljem dobivanja veće količine etarskoga ulja,a samim tim i timola koji je aktivni princip ove biljke,pored još nekih fenolskih derivata za koje je utvrđena kancerogena aktivnost!
    Znači,žalfija i lavanda su kao divlja i domaća jabuka jedna u odnosu na drugu!

Legenda
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

zalfija=kadulja, to je ono sto vam kuvaju kad kasljete...ili za ispiranje usta tj grla, ili za desni..listici
    lavanda je ljubicasta jako mirise, raste na moru
    i stavlja se za moljce

mislila sam da je i lavanda divlja...

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano

[quote="ISTINA I PRAVDA"]

Koje to iste biljke???
    Biljke iz roda Usnatica.Žalfija je prirodna biljka,a lavanda je hibrid dobijen veštačkom selekcijom sa ciljem dobivanja veće količine etarskoga ulja,a samim tim i timola koji je aktivni princip ove biljke,pored još nekih fenolskih derivata za koje je utvrđena kancerogena aktivnost!

Mislim da gresis za lavandu da je hibrid, tj sigurna sam.Jer kako bi se koristila tako dugo u narodu i toliko bila rasprostranjena po Dalmaciji i sl.Znam da su iz roda usnatica ali im je hem. sastav drugaciji.Lavanda se koristi uglavnom spolja, dodatak kupkama, drazi kozu.Dr Jovan Tucakov je spominje kao biljku koja raste divlje...Zalfija je posebna prica, jos su je stari Rimljani koristili, koristi se i spolja i iznutra, ali se kuva na poseban nacin. Pozdrav!
    Znači,žalfija i lavanda su kao divlja i domaća jabuka jedna u odnosu na drugu!

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano

[quote="Goscica"][quote="ISTINA I PRAVDA"][quote="Goscica"]

Koje to iste biljke???

Mislim da gresis za lavandu da je hibrid, tj sigurna sam.Jer kako bi se koristila tako dugo u narodu i toliko bila rasprostranjena po Dalmaciji i sl.Znam da su iz roda usnatica ali im je hem. sastav drugaciji.Lavanda se koristi uglavnom spolja, dodatak kupkama, drazi kozu.Dr Jovan Tucakov je spominje kao biljku koja raste divlje...Zalfija je posebna prica, jos su je stari Rimljani koristili, koristi se i spolja i iznutra, ali se kuva na poseban nacin. Pozdrav!

Guest

Ljudi pa nema veze to sto pricate!!! Uostalom setite se sta je rekao veliki Rudolf Brojs:"Ko pije zalfiju svaki dan nikad nece biti bolestan!"

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Anonymous
    Ljudi pa nema veze to sto pricate!!! Uostalom setite se sta je rekao veliki Rudolf Brojs:"Ko pije zalfiju svaki dan nikad nece biti bolestan!"
    Seti se da lavandu NIKO ne upotrebljava za unutrašnju primjenu!! :wink:

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    93

Nista protiv te teze ja ovde ni ne rekoh! I kuva se 3 min. jel tako? :wink: Inace Brojs je to potvrdio , a Rimljani davno rekli: Zasto jos umirati kad u vrtu ima zalfije!" Pozdrav!

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Nista protiv te teze ja ovde ni ne rekoh! I kuva se 3 min. jel tako? :wink: Inace Brojs je to potvrdio , a Rimljani davno rekli: Zasto jos umirati kad u vrtu ima zalfije!" Pozdrav!
    Sutra takođe spremam nešto zanimljivo!!!! :wink:

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    93

Sutra takođe spremam nešto zanimljivo!!!! :wink:
    Ijaooo, tesko nama.... :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.11.2003.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Super, samo napred, lepo sto se ukljuciju srucna lica na ovaj forum.

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5766

Podrazumevano Cajevi i lecenje biljem

Cajevi i Travke
    Mislim da su ok linkovi bez reklama ako bude problema ubacicemo text po text

ZELENI ČAJ

Zeleni čaj tradicionalni je čaj kineskog porijekla.

Osnovu čine nefermentirani listići biljke čajevac (Camellia sinensis). Zeleni čaj blagotvorno djeluje na zdravlje ljudi pa tako može smanjiti rizik bolesti srca i krvnih žila, smanjiti opasnost od rasta tumora, djeluje protuupalno ili se naprosto koristi kao stimulans zbog toga što sadrži kofein.

Zeleni čaj, prema jednom japanskom istraživanju, smanjuje rizik obolijevanja i smrtnosti od mnogih bolesti.

Istraživanje u kojem je promatrano preko 40.000 ljudi, pokazalo je kako zeleni čaj može smanjiti rizik od kardiovaskularnih bolesti gotovo za četvrtinu, smanjuje rizik i od drugih oboljenja, a na taj način produljuje životni vijek.

Zeleni čaj je kao napitak koristan u borbi protiv akni. Olakšava probavu i pomaže detoksikaciju organizma što je dobrodošla pomoć u sprječavanju nastanka akni.

Zeleni čaj se ne bi trebao piti sa šećerom jer se na taj način smanjuje njegova učinkovitost.

Priprema: Ukoliko na uputama na pakiranju nije drugačije naznačeno, čajnu žlicu biljke ili filtar vrećicu prelijte s 0,2 l vrele vode. Poklopite i pustite da odstoji 5 do 10 minuta. Procijedite i pijte svježe pripremljeni čaj.
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Moderator bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    340

Podrazumevano Re: Cajevi i lecenje biljem

Kamilica - caj od kamilice

Kamilica je biljka koja je po svojim svojstvima svima vec poznata. Prepoznatljiva je po svojim sitnim belo-zutim cvetovima, a mozete je videti gotovo na svim livadama.

Kamilica je «lek za sve». Pospesuje probavu, snizava temperaturu, ublazava boli, smiruje grčeve, smanjuje osipe, pomaže kod svih bolova u trbuhu i još mnogo toga.

Kamilicu možete koristiti u obliku tinkture, čaja, praška, eteričnog ulja i obloga.

Ako imate problema s kožom ili jednostavno želite lepšu i njegovanu kožu dovoljno je jednom tedno umiti se čajem od kamilice.

_***********

Ona je vrlo dobar lek za smirenje. Redovno pijte čaj i osetit ćete promjenu.

Imate li problema s ispadanjem kose, za ispiranje koristite čaj od kamilice (pripremate ga tako da četiri žlice biljke prelijete litrom kipuće vode, nakon deset minuta procedite i pričekajte da se ohladi do temperature s kojom inače ispirete kosu).

Želite li trenutno opuštanje pokušajte s kupkom, ona će umiriti vaš živčani sustav. Dovoljno je dve pune šake kamilice preliti vrelom vodom i ostaviti da kratko odstoji. Zatim procedite i dodajte u vodu u kadi. Već za nekih dvadesetak minuta, koliko kupka traje, primetit ćete promene u raspoloženju i smanjen teret na leđima.

Kamilica se koristi i za pomoć kod svih menstrualnih tegoba. Bolove možete ublažiti oblogama. Njih pravimo tako što vrhom punu žlicu kamilice prelijemo ¼ l vrelog mlijeka, procijedimo i tople obloge stavljamo na stomak. Bolovi će vrlo brzo nestati.

Jednako pripremljene obloge možemo staviti i na oči kod bolova u očima.

Priprema: Caj prelite sa 0,2l prokuvane vode.
    Poklopite i pustite da odstoji 5 do 10 minuta. Procedite i pijte sveže pripremljeni čaj.

izvor:
    http://www.covermagazin.com/cajevi.php

Buduća legenda sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2253

Smile Re: OPREZNO SA ŽALFIJOM....

Citat Original postavio ;267995
    Slažem se.Ja godinama pijem Brojsov čaj i moja porodica i ništa nam ne fali. Odlična je preventiva protiv raka a sam Brojs je doživeo duboku starost

Zainteresovan član milka canic (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Zalfija pripada rodu brojnom rodu Salvia, tacnije zalfija je Salvia off. Lavanda je Lavandula sp. Pripadaju obe istoj familiji Lamiaceae, ili kako mi zovemo tu familiju - Usnatice (cvet podseca na usta)

Sve ste bre izmesali. Tako da jesu srodne, u kom procentu ne znam, npr. toj familiji pripada i nana. Kukuta i sargarepa pripadaju istoj familiji (Apiaceae). Mada mnogi fenoli, fitoaleksini... su karakteristicni za familiju.

Zanimljivo je da i pastrnak sintetise neke kancerogene arom.materije ako je biljka pod stresom.

Svuda su ti kancerogeni, samo zavisi koliko ih uneses. Zasto bi iko muckao zalfiju svaki dan?

Tek sad vidim od kad je ova tema.
    Poslednji put ažurirao/la milka canic : 30.04.2010. u 23:54

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5766

Svako ce tako reagovati kad vidi datum+ce iskljucivo obratiti paznju samo na zalfiju..stoga mislim da bi bilo bolje vratiti moj naziv teme meni a ne ovako
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Legenda Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    738

Pokušaću to da sredim. Jednostavno sam staru temu premestila u tvoju. Nije mi bila namera da te dezavuišem kao autora
    Ako je jedini alat koji posedujete čekić, svaki problem ćete posmatrati kao ekser.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5766

Nema frke verovatno tako treba zbog datuma..al opet je samo rec o zalfiji bolje za kasnije da znaju ljudi da se ne bi samo za taj post vezivali

Legenda Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    738

Proverila sam. Jeste zbog datuma i ne može da se ispravi. Mislim da i treba da ostane tako, obzirom da se ne može ispraviti. Diskusija je poželjna. To je svrha foruma, zar ne
    Ako je jedini alat koji posedujete čekić, svaki problem ćete posmatrati kao ekser.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5766

Onda zalifiju lepo prebaci u jednu temu koja ce ze zvati oprezno..a ovo lekovito nek bude pod cajevima i travkama

Slične teme

1. Čajevi
    Autor zatočena u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 28.01.2010., 11:58
  2. Lecenje lekovitim biljem
    Autor Mirko_212 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.12.2009., 17:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor