solarna joga

Već dosta ima da se pročita a i čuo sam od moje prijateljice da se oseća mnogo bolje odkada gleda u sunce. Gleda se ujutro ili uveče (jednom dnevno) u vremenu1h pred zalaak ili po izlasku . prvi dan 10s pa se povećava svakog dana za 10s
Imali jiš neko iskustva? Gde može da se nabavi program za mobilni za ovakvo merenje vremena:
 
valjda gledas dok ne vidis da je tamno i to jedno pa drugo oko... kad vidis sunce da je tableta kao koronu da ima tamno i okolo korona
prekrijes drugo koje ne gleda

ali ne zna pitanje je sve to. pa onda valjda vidis je l imas neki osecaj. i kad nije bas skroz dole jer gledaces pola sata a pomeras glavu levo desno
moze ko zhna da se oslepi mozda cu oslepeti i neke linije imam tako da ako neko oce da me sredi moze da me izazove da gledam vise od potrebnog na sunce
 
Već dosta ima da se pročita a i čuo sam od moje prijateljice da se oseća mnogo bolje odkada gleda u sunce. Gleda se ujutro ili uveče (jednom dnevno) u vremenu1h pred zalaak ili po izlasku . prvi dan 10s pa se povećava svakog dana za 10s
Imali jiš neko iskustva? Gde može da se nabavi program za mobilni za ovakvo merenje vremena:

Da smo pravna drzava kao sto nismo likovi koji zagovaraju ovakve tehnike bi prali wc u zatvorskom paviljonu i to cetkicom za zube. Umesto sto prihvatas kojekakve kvazi naucne metode (metode koje su opasne po zdravlje kao sto je konkretno ovo blejanje u Sunce) bilo bi dobro da posetis oftamologa pa da ti on kaze kakve posledice moze ostaviti ova praksa, a usput da ti objasni i strukturu oka u kratkim crtama.
 
Ako sunce moze da sprzi kozu tako da se spaljeni sloj oljusti, logicno je da moze da sprzi i ocni nerv.
Narocito sto se svetlost ocnim socivom fokusira do ocnog nerva.

Ako sunce moze da ucini da koža pocrni, onda može da ucini da ocno dno pocrni.

Dodatna opasnost je sto oko pravi fokus za vidljivi deo spektra, a onaj nevidljivi (od koga se treba cuvati) ima drugaciji indeks prelamanja.
To znaci da onaj ko gleda u sunce nikada ne moze znati u kom delu oka se formiraju vrele tacke.

Ako obicnim socivom na suncu mozete zapaliti vatru, sigurno je da mozete ocnim socivom isfokusirati zrak u oku.

Kada jaka sunceva svetlost prestane da smeta oku, znaci da je vec doslo do ostecenja. Srecom, nisu sva ostecenja trajna, i ne vode uvek u slepilo, cesto se oko samo od sebe oporavi. I kada se oporavak desi, sangejzeri (jos nisu izmislili svoje ime) to pripisuju magicnoj moci sunca, i onda zele jos.

Kada bi neko pismen umeo da objasni zbog cega treba jedini nenadoknadivi vid izloziti ovolikom riziku, bio bih mu zahvalan.
Mozda da ode do udruzenja slepih, pa da pokusa njima da objasni zbog cega je to dobro.

Pretpostavljam da ce sledeca popularna aktivnost biti "meditativno slusanje belog suma pri intenzitetu 120dB"

Sto ljudi sto cudi, sto zena dvesta sisa.
 
dobro, mozda ipak ne znas sve
mozda kao mala povreda pa se aktivira

ne razmisljaj u stvari ne mora da se radi ali malo se i navuces

:cool: <- posle nekoliko godina :sad2:
ako se pazi valjda je ok al volim da preteram ebo zivot oinace a i dobicu posao lakse, ima i bioskop za slepe

to je valjda alternativna medicina i nesto al ne moze nista da ti bude na 1h pre i posle izlaska valjda ako radis kako treba al pitaj prvo
ne garantujem nishta
najbolje cutati o sfvfemu tome
gledas valjda brzo i ne u jednu tacku pomeras i trepces
 
Poslednja izmena:
Da smo pravna drzava kao sto nismo likovi koji zagovaraju ovakve tehnike bi prali wc u zatvorskom paviljonu i to cetkicom za zube. Umesto sto prihvatas kojekakve kvazi naucne metode (metode koje su opasne po zdravlje kao sto je konkretno ovo blejanje u Sunce) bilo bi dobro da posetis oftamologa pa da ti on kaze kakve posledice moze ostaviti ova praksa, a usput da ti objasni i strukturu oka u kratkim crtama.

a je l oce meni neko da pregleda to oko? a kako da im kazem, znaci da im ne kazem unapred nego bez predrasuda? e pa nemas de to da uradis, u drzavnoj
zar ne
 
Već dosta ima da se pročita a i čuo sam od moje prijateljice da se oseća mnogo bolje odkada gleda u sunce. Gleda se ujutro ili uveče (jednom dnevno) u vremenu1h pred zalaak ili po izlasku . prvi dan 10s pa se povećava svakog dana za 10s
Imali jiš neko iskustva? Gde može da se nabavi program za mobilni za ovakvo merenje vremena:

pa to jedino da ga punis solarno, drugi mobilni ne sme da se koristi
 

Back
Top