Lecenje akupunkturom

To je sjajna stvar! Redovno(dva puta godišnje)idem na bockanje zbog određenih vratnih problema i jedino mi akupunktura pomaže.U početku sam bila skeptična i nepovjerljiva,ali kad više nisam znala kome bih se obratila,odlučila sam otići na akupunkturu misleći kako nemam šta izgubiti.
I to je najbolje što sam uradila za sebe,vjerujte.
 
Moja prijateljica godinama nije mogla da dobije bebu (imala je i stalan hormonalni disbalans) i tek je uspela da izgura trudnoću kada je dospela u ruke akupunkturologa.
Ono što mi je interesantno kod njih je da (barem ta gospođa kod koje je išla moja prijateljica) rade samo - danju, tj. samo period dnevnog svetla smatraju kao podoban za isceljenje. Jako mi se dopada kada su metodi isceljenja u skladu sa prirodnim tokovima.
 
Moja prijateljica godinama nije mogla da dobije bebu (imala je i stalan hormonalni disbalans) i tek je uspela da izgura trudnoću kada je dospela u ruke akupunkturologa.
Ono što mi je interesantno kod njih je da (barem ta gospođa kod koje je išla moja prijateljica) rade samo - danju, tj. samo period dnevnog svetla smatraju kao podoban za isceljenje. Jako mi se dopada kada su metodi isceljenja u skladu sa prirodnim tokovima.

Čula sam za slične slučajeve.Ono što ja kao "korisnik"blagodeti akupunkturalnog,želim napisati je osjećaj! Nevjerovatan je osjećaj koji se ,nakon što se iglica zabode i podesi struja,počne širiti tijelom od vrha tjemena do palca na nogama.Meni je neshvatljivo da tako nešto uopšte postoji jer je to nalik jednoj vrsti stapanja svih energija sa našom.
Tamo gdje postoji oboljelo mjesto,gdje ima patologije,strujanje je malo žešće ali već nakon nekoliko sekundi prija na neopisivo prirodan način.
TAmo gdje nema bola,osjećaj je drugačiji..škakilja:)
 
Čula sam za slične slučajeve.Ono što ja kao "korisnik"blagodeti akupunkturalnog,želim napisati je osjećaj! Nevjerovatan je osjećaj koji se ,nakon što se iglica zabode i podesi struja,počne širiti tijelom od vrha tjemena do palca na nogama.Meni je neshvatljivo da tako nešto uopšte postoji jer je to nalik jednoj vrsti stapanja svih energija sa našom.
Tamo gdje postoji oboljelo mjesto,gdje ima patologije,strujanje je malo žešće ali već nakon nekoliko sekundi prija na neopisivo prirodan način.
TAmo gdje nema bola,osjećaj je drugačiji..škakilja:)

"Zagolicao" me je ovaj post :think:
Pre odredjenog broja godina, zbog užasno bolnih menstruacija, i ja sam išla na akupunkturu. Nije pomoglo. I ne samo da nije pomoglo, nego nisam osetila nikakvu struju, nikakav bol, ništa.
Dr mi je zabo one iglice na razna mesta na telu, ruke, noge, nekoliko na stomak, jednu i na vr' glave, a onu glavu negde izmedju palca i kažiprsta na levoj ruci. Kaže, džabe je sve, ako se ta ne stavi. To je kao da imaš luster i sve sijalice, a fali ti prekidač da upališ svetlo.
Ali, rekoh, nisam osetila ništa od toga, niti je pomoglo. Da li je to možda do mene, da jednostavno nisam "podložna" akupunkturi, ili je do doktora?
 
"Zagolicao" me je ovaj post :think:
Pre odredjenog broja godina, zbog užasno bolnih menstruacija, i ja sam išla na akupunkturu. Nije pomoglo. I ne samo da nije pomoglo, nego nisam osetila nikakvu struju, nikakav bol, ništa.
Dr mi je zabo one iglice na razna mesta na telu, ruke, noge, nekoliko na stomak, jednu i na vr' glave, a onu glavu negde izmedju palca i kažiprsta na levoj ruci. Kaže, džabe je sve, ako se ta ne stavi. To je kao da imaš luster i sve sijalice, a fali ti prekidač da upališ svetlo.
Ali, rekoh, nisam osetila ništa od toga, niti je pomoglo. Da li je to možda do mene, da jednostavno nisam "podložna" akupunkturi, ili je do doktora?

Možda je i do doktora... to je čitava nauka, čovek mora biti veoka stručan u toj sferi.
 
Ja licno nemam iskustva sa akupunkturom, ali cu vam preneti iskustvo jedne moje prijateljice. Ona nije mogla da zatrudni 3 godine. Doktori su uradili sve analize i sve je bilo u redu. Onda joj je njen ginekolog rekao da u njenom slucaju postoje samo tri stvari koje mogu da joj pomognu: akupunktura, joga i masaza i to kombinovano. Ja se vec godinama bavim jogom, a posto njoj nije odgovaralo vreme u koje se obicno odrzavaju casovi joge onda je dolazila nekoliko puta sedmicno kod mene da vezbamo zajedno. Sa akupunkturom je odmah pocela i ona kaze da je imala neverovatno dobar osecaj svaki put kad ide na tretman. Epilog price je da me je juce zvala da mi javi radosnu vest. Bila sam jako srecna zbog nje, a jos srecnija zato sto i ja cekam bebu pa cemo imati male drugare.
Znaci, ja savetujem svakome ko ima slicnih problema da proba i akupunkturu. To ne moze da skodi. Koliko ja znam to ovde kosta 40 dolara prvi tretman a svaki sledeci 20. Smatram da ni u Srbiji to nije previse skupo.
 
Išla sam na akupunkturu zbog migrene i mnogo mi je pomogla. Međutim, jako je važno kod koga se ide. Neophodno je, ali ne i dovoljno, da terapeut bude lekar. Kao što za ultrazvuk ne bi rado optišli kod nekog ko je tek naučio teoriju ali mu je praksa tek počela, i za akupunkturu je potrebno veliko iskustvo, stečeno uz nekog zaista stručnog i iskusnog.
 
Hello svima, evo i mene po prvi put na ovoj temi, do skoro nisam verovala da akupunktura moze bilo sta da pomogne da je to samo gubljenje vremena i para, a i uzasno sam se plasila tih silnih iglica, sama pomisao da budem nekom jastuce za iglice uzasavala me. Nazalost vec dugo vremena ne mogu da ostanem u drugom stanju, i tako tragajuci po raznim sajtovima i forumima procitala sam da akupunktura moze dosta da pomogne oko toga. Posle par meseci redovnih terapija pocela sam redovno da dobijam menstruacije na svaki 30 dana, vise nisu bolne, imama svaki mesec ovulaciju itd. Nadam se da cu uskoro i ostvariti svoj najveci san, da postanem mama. Mislim da akupunktura moze dosta da pomogne u resavanju raznih oboljenja i problema samo treba redovno ici i najbitnije pronaci pravog doktora, kao sto sam je ja pronasla:bye:
 
Ja imam problema sa bolovima u ledjima i probala bih akupunturu, pa ako neko može da mi preporuči nekog i da kontakt bilo bi dobro:)

Hvala unapred

Sto se tice bolova u ledjima tu mislim da moze dosta da ti mogne akupunktura,ali bi mozda trebala da odes i kod kiroprakticara. Na akupunkturu zakazi kod Ljilane Steavanovic, tel. 036/7083310, ul. Ilije Garasanina 21to ti je na Tasmajdanu, a u zavosnosti od problema moze te poslati kod Vlade kiroprakticara na Novom Beogradu. Veruj mi neces se pokajati, to ti je dobitna kombinacija.
 
Povremeno idem na akupunkturu, uglavnom u jesen, najbitnije mi je zbog povećanja imuniteta, da se ne bi kilavila cele zime sa prehladama, a uglavnom u tom periodu mi se i poremeti i ponašanje prema hrani, tako da me izbocka da ne jedem ko blesava, tada bez problema ostavim sve slatkiše, izreguliše rad hormona i naravno kičmu. Posle tih procedura sam kao poletarac :)
 
Vec duze vreme imam problema sa bolnim menstruacijama, imam 25 godina i u pubertetu sam imala redovne menstruacije bez bolova, samo malo prvi dan, a sada i po 3-4 dana ne mogu da dodjem sebi. Lekovi mi pomazu ali ne do kraja, i to moram da ih pijem maltene na svakih 6 sati da bih relativno normalno funkcionisala.
Procitala sam sve postove, pa posto vidim da su neki imali losa iskustva, volela bih da mi ili ovde ili na pp neko ko je 90% siguran u osobu koja radi tretmane napise neki kontakt tel i sl.
Takodje imam problema i sa napetoscu, koja prakticno nikad ne prolazi.
Ne volim da pijem lekove, pa bih zaista volela da isprobam ovu vrstu medicine.
Puno pozdrava i hvala unapred!

Srecna Nova Godina! z:)
 
Akupunktura(probadanje iglama) je terapija kojom se uklanja bol i neke bolesti
koriscenjem tankih iglica,prvi put je opisana 100-ak godina pre nove ere. Najcesce se koriste iglice od plemenitih metala kao sto:zlato srebro,bronza (jer ih organizam ne odbacuje,zato se i sipke za noge i ruke prave od plemenitih metala).Iglice se ubadaju da bi stimuliulisale odredjene tacke.Tacke koje se stimulisu zavise od simptoma pacijenta,vremenskim prilikama...Veoma je efktivna protiv glavovolje. http://www.yumama.com/files/fotke/TrudnocaSlike/akumputura u trudnoci.jpg OVO su akumpukturne tacke za glavobolju. ;)
 
Suzana prvo moram da te ispravim tačan, naziv bolesti je Amiotrofična lateralna skleroza (ALS) ili Lou Gehrigova bolest ili Šarkova bolest ! Možete pokušati sa akupunkturom ali iz razgovora sa obolelima koji su radili akupunkturu saznao sam da nije bilo nikakvog poboljšanja!
 
Išla sam na akupunkturu zbog reume i bolova u kuku i leđima i poslije 15 tretmana osjećam se kao preporođena. Bilo mi je bolje već i poslije trećeg tretmana. Iglice ne bole ali su bolile bar mene, tamo gdje postoji problem neki ili veći bolovi... Ja sam išla u privatnu ordinaciju u našem gradu i to kod doktora Kineza koji to rade ovdje već 8 godina a izučavali su preko 10 godina u Kini i oboje su ljekari. Ja sam jako zadovoljna i ponovo sam ona stara. :D
 
Da li neko ima iskustva sa akupunturom kada je u pitanju dskus hernija C4 C5?


Pomaže i u tome jer sam tome bila lični svjedok dok sam bila na terapiji a ja sam imala pomjerene pršljenove koje mi je taj doktor i namjestio. I kod tog problema su mi jako pomogli i nestali su bolovi u leđima. Preporučujem iz svog pozitivnog iskustva ovu drevnu vještinu liječenja.
 

Back
Top