Akupunktura
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Akupunktura

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5400

Podrazumevano Akupunktura

Negde je vec priznata da vidimo kakva su iskustva kod nas
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

NeDoDiri nije na forumu
    nauči se čekatii,jer oni koji se (po)bune,odlaze brže
    Domaćin NeDoDiri (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Re: Akupunktura

To je sjajna stvar! Redovno(dva puta godišnje)idem na bockanje zbog određenih vratnih problema i jedino mi akupunktura pomaže.U početku sam bila skeptična i nepovjerljiva,ali kad više nisam znala kome bih se obratila,odlučila sam otići na akupunkturu misleći kako nemam šta izgubiti.
    I to je najbolje što sam uradila za sebe,vjerujte.

Zaslužan član Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    230

Moja prijateljica godinama nije mogla da dobije bebu (imala je i stalan hormonalni disbalans) i tek je uspela da izgura trudnoću kada je dospela u ruke akupunkturologa.
    Ono što mi je interesantno kod njih je da (barem ta gospođa kod koje je išla moja prijateljica) rade samo - danju, tj. samo period dnevnog svetla smatraju kao podoban za isceljenje. Jako mi se dopada kada su metodi isceljenja u skladu sa prirodnim tokovima.
    Ljudi planiraju... A Boginja se smeje...

NeDoDiri nije na forumu
    nauči se čekatii,jer oni koji se (po)bune,odlaze brže
    Domaćin NeDoDiri (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio Valeria Pogledaj poruku
    Moja prijateljica godinama nije mogla da dobije bebu (imala je i stalan hormonalni disbalans) i tek je uspela da izgura trudnoću kada je dospela u ruke akupunkturologa.
    Ono što mi je interesantno kod njih je da (barem ta gospođa kod koje je išla moja prijateljica) rade samo - danju, tj. samo period dnevnog svetla smatraju kao podoban za isceljenje. Jako mi se dopada kada su metodi isceljenja u skladu sa prirodnim tokovima.
    Čula sam za slične slučajeve.Ono što ja kao "korisnik"blagodeti akupunkturalnog,želim napisati je osjećaj! Nevjerovatan je osjećaj koji se ,nakon što se iglica zabode i podesi struja,počne širiti tijelom od vrha tjemena do palca na nogama.Meni je neshvatljivo da tako nešto uopšte postoji jer je to nalik jednoj vrsti stapanja svih energija sa našom.
    Tamo gdje postoji oboljelo mjesto,gdje ima patologije,strujanje je malo žešće ali već nakon nekoliko sekundi prija na neopisivo prirodan način.
    TAmo gdje nema bola,osjećaj je drugačiji..škakilja

Elita _Ata_ (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1062

Citat Original postavio NeDoDiri Pogledaj poruku
    Čula sam za slične slučajeve.Ono što ja kao "korisnik"blagodeti akupunkturalnog,želim napisati je osjećaj! Nevjerovatan je osjećaj koji se ,nakon što se iglica zabode i podesi struja,počne širiti tijelom od vrha tjemena do palca na nogama.Meni je neshvatljivo da tako nešto uopšte postoji jer je to nalik jednoj vrsti stapanja svih energija sa našom.
    Tamo gdje postoji oboljelo mjesto,gdje ima patologije,strujanje je malo žešće ali već nakon nekoliko sekundi prija na neopisivo prirodan način.
    TAmo gdje nema bola,osjećaj je drugačiji..škakilja
    "Zagolicao" me je ovaj post
    Pre odredjenog broja godina, zbog užasno bolnih menstruacija, i ja sam išla na akupunkturu. Nije pomoglo. I ne samo da nije pomoglo, nego nisam osetila nikakvu struju, nikakav bol, ništa.
    Dr mi je zabo one iglice na razna mesta na telu, ruke, noge, nekoliko na stomak, jednu i na vr' glave, a onu glavu negde izmedju palca i kažiprsta na levoj ruci. Kaže, džabe je sve, ako se ta ne stavi. To je kao da imaš luster i sve sijalice, a fali ti prekidač da upališ svetlo.
    Ali, rekoh, nisam osetila ništa od toga, niti je pomoglo. Da li je to možda do mene, da jednostavno nisam "podložna" akupunkturi, ili je do doktora?
    5757 PODRŽI ŽIVOT
    3030 HUMANITARNA FONDACIJA NOVI BEOGRAD
    WWW.BUDIHUMAN.RS

Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    230

Citat Original postavio atakualpa Pogledaj poruku
    "Zagolicao" me je ovaj post
    Pre odredjenog broja godina, zbog užasno bolnih menstruacija, i ja sam išla na akupunkturu. Nije pomoglo. I ne samo da nije pomoglo, nego nisam osetila nikakvu struju, nikakav bol, ništa.
    Dr mi je zabo one iglice na razna mesta na telu, ruke, noge, nekoliko na stomak, jednu i na vr' glave, a onu glavu negde izmedju palca i kažiprsta na levoj ruci. Kaže, džabe je sve, ako se ta ne stavi. To je kao da imaš luster i sve sijalice, a fali ti prekidač da upališ svetlo.
    Ali, rekoh, nisam osetila ništa od toga, niti je pomoglo. Da li je to možda do mene, da jednostavno nisam "podložna" akupunkturi, ili je do doktora?
    Možda je i do doktora... to je čitava nauka, čovek mora biti veoka stručan u toj sferi.

Obećava
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    27

Ja imam problema sa bolovima u ledjima i probala bih akupunturu, pa ako neko može da mi preporuči nekog i da kontakt bilo bi dobro

Hvala unapred

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19

Ja licno nemam iskustva sa akupunkturom, ali cu vam preneti iskustvo jedne moje prijateljice. Ona nije mogla da zatrudni 3 godine. Doktori su uradili sve analize i sve je bilo u redu. Onda joj je njen ginekolog rekao da u njenom slucaju postoje samo tri stvari koje mogu da joj pomognu: akupunktura, joga i masaza i to kombinovano. Ja se vec godinama bavim jogom, a posto njoj nije odgovaralo vreme u koje se obicno odrzavaju casovi joge onda je dolazila nekoliko puta sedmicno kod mene da vezbamo zajedno. Sa akupunkturom je odmah pocela i ona kaze da je imala neverovatno dobar osecaj svaki put kad ide na tretman. Epilog price je da me je juce zvala da mi javi radosnu vest. Bila sam jako srecna zbog nje, a jos srecnija zato sto i ja cekam bebu pa cemo imati male drugare.
    Znaci, ja savetujem svakome ko ima slicnih problema da proba i akupunkturu. To ne moze da skodi. Koliko ja znam to ovde kosta 40 dolara prvi tretman a svaki sledeci 20. Smatram da ni u Srbiji to nije previse skupo.

Zaslužan član Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    18.077
    Reputaciona moć
    596

Mislim da dosta znaci od samog akupunkturologa.

Ja sam isla kod jedne poznate dr. na akupunkturu, i osim sto me je ''odrala'',
    nista mi nije pomogla.
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Išla sam na akupunkturu zbog migrene i mnogo mi je pomogla. Međutim, jako je važno kod koga se ide. Neophodno je, ali ne i dovoljno, da terapeut bude lekar. Kao što za ultrazvuk ne bi rado optišli kod nekog ko je tek naučio teoriju ali mu je praksa tek počela, i za akupunkturu je potrebno veliko iskustvo, stečeno uz nekog zaista stručnog i iskusnog.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Zainteresovan član heart 84 (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    17

Hello svima, evo i mene po prvi put na ovoj temi, do skoro nisam verovala da akupunktura moze bilo sta da pomogne da je to samo gubljenje vremena i para, a i uzasno sam se plasila tih silnih iglica, sama pomisao da budem nekom jastuce za iglice uzasavala me. Nazalost vec dugo vremena ne mogu da ostanem u drugom stanju, i tako tragajuci po raznim sajtovima i forumima procitala sam da akupunktura moze dosta da pomogne oko toga. Posle par meseci redovnih terapija pocela sam redovno da dobijam menstruacije na svaki 30 dana, vise nisu bolne, imama svaki mesec ovulaciju itd. Nadam se da cu uskoro i ostvariti svoj najveci san, da postanem mama. Mislim da akupunktura moze dosta da pomogne u resavanju raznih oboljenja i problema samo treba redovno ici i najbitnije pronaci pravog doktora, kao sto sam je ja pronasla

Zainteresovan član heart 84 (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    17

Citat Original postavio Joan Pogledaj poruku
    Ja imam problema sa bolovima u ledjima i probala bih akupunturu, pa ako neko može da mi preporuči nekog i da kontakt bilo bi dobro

Hvala unapred
    Sto se tice bolova u ledjima tu mislim da moze dosta da ti mogne akupunktura,ali bi mozda trebala da odes i kod kiroprakticara. Na akupunkturu zakazi kod Ljilane Steavanovic, tel. 036/7083310, ul. Ilije Garasanina 21to ti je na Tasmajdanu, a u zavosnosti od problema moze te poslati kod Vlade kiroprakticara na Novom Beogradu. Veruj mi neces se pokajati, to ti je dobitna kombinacija.

Aktivan član klara_m (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Povremeno idem na akupunkturu, uglavnom u jesen, najbitnije mi je zbog povećanja imuniteta, da se ne bi kilavila cele zime sa prehladama, a uglavnom u tom periodu mi se i poremeti i ponašanje prema hrani, tako da me izbocka da ne jedem ko blesava, tada bez problema ostavim sve slatkiše, izreguliše rad hormona i naravno kičmu. Posle tih procedura sam kao poletarac
    Imam vremena

Elita Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Vec duze vreme imam problema sa bolnim menstruacijama, imam 25 godina i u pubertetu sam imala redovne menstruacije bez bolova, samo malo prvi dan, a sada i po 3-4 dana ne mogu da dodjem sebi. Lekovi mi pomazu ali ne do kraja, i to moram da ih pijem maltene na svakih 6 sati da bih relativno normalno funkcionisala.
    Procitala sam sve postove, pa posto vidim da su neki imali losa iskustva, volela bih da mi ili ovde ili na pp neko ko je 90% siguran u osobu koja radi tretmane napise neki kontakt tel i sl.
    Takodje imam problema i sa napetoscu, koja prakticno nikad ne prolazi.
    Ne volim da pijem lekove, pa bih zaista volela da isprobam ovu vrstu medicine.
    Puno pozdrava i hvala unapred!

Srecna Nova Godina!
    Tedić Medić - srećica moja

Početnik
    Učlanjen
    26.03.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Može li neko iskreno da kaže koliko je zaista bolna akupunktura?

Moderator bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    327

Citat Original postavio marija08 Pogledaj poruku
    Može li neko iskreno da kaže koliko je zaista bolna akupunktura?
    Ja koliko znam uopste nije bolna.

Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    230

Da, ne bi smela biti bolna

Početnik
    Učlanjen
    28.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li neko ima iskustva sa akupunturom kada je u pitanju dskus hernija C4 C5?

Početnik
    Učlanjen
    26.03.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala vam.

Aktivan član
    Učlanjen
    07.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Išla sam na akupunkturu zbog reume i bolova u kuku i leđima i poslije 15 tretmana osjećam se kao preporođena. Bilo mi je bolje već i poslije trećeg tretmana. Iglice ne bole ali su bolile bar mene, tamo gdje postoji problem neki ili veći bolovi... Ja sam išla u privatnu ordinaciju u našem gradu i to kod doktora Kineza koji to rade ovdje već 8 godina a izučavali su preko 10 godina u Kini i oboje su ljekari. Ja sam jako zadovoljna i ponovo sam ona stara.

Aktivan član
    Učlanjen
    07.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio tijano Pogledaj poruku
    Da li neko ima iskustva sa akupunturom kada je u pitanju dskus hernija C4 C5?

Pomaže i u tome jer sam tome bila lični svjedok dok sam bila na terapiji a ja sam imala pomjerene pršljenove koje mi je taj doktor i namjestio. I kod tog problema su mi jako pomogli i nestali su bolovi u leđima. Preporučujem iz svog pozitivnog iskustva ovu drevnu vještinu liječenja.

Primećen član Meg Rajan (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Evo mog iskustva iz akupunkture:ja sam isla zbog migrene i mrsavljenja,jer sam do tada svasta pokusavala i nisam ni kilogram slabila,nego sam se samo mučila i gojila.Iglice nista ne bole,tretman traje 20min.i za istu cenu dr.tretira sve probleme koje imate..i glavobolju i stitnu zlesdu i horonski disbalans...ma sve...pored rezima ishrane koji mi je bio prepisan a za koji sam mislila da NEMA SANSE da ga se pridrzavam,nisam mogla da erujem sa kakvom lakoćom sam ja toprosla..znači,nije mi se nista slatko jelo niti sam padala u iskusenje,mada sam tada svasta nesto spremala od kolaca..psiha i telo su mi se uravnotezili tako da sam mogla svemu da odolim...moga sam da budem gladna a da mi se ne tresu ruke niti da imam krize,naprotiv toliko sam imala energija da sam o ceo dan kao leptirić bila..da ne spominjem da me je ranije zamaralo sve...da ne duzim,za 20 trretmana oslabila sam 8 kg.a migrenu nisam imala ni za vreme PMS-a (sto je bilo već 15g.standardno),niti sam nervozna niti se sada nesto prezderavam...pusači prestanu i da puse...za sve informacije,kontaktirajte me na pp...pozdrav!

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5400

extra,samo kolko para te kostalo?
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Slične teme

1. Akupunktura
    Autor sjelena u forumu Žene
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.05.2008., 10:40
  2. akupunktura???
    Autor maja79 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.01.2007., 17:42
  3. Akupunktura
    Autor squirrel u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5