Užas!

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
nekoliko tema o prostitutki, o nekim pederima o nekoj silovanoj zenski tamo negde u tri lepe... a o ovome niko nista.
naslov je najbolji komentar. uzas breeee


PUSTILI SU DA MI DETE UMRE

Utorak, 27. April, 2010.| (0) Send to friend Print
Zaposleni u Domu zdravlja odbili da pregledaju bolesnu jednogodišnju romsku bebu. Tri dana nakon toga dete je umrlo!

BEOGRAD - Beba od godinu dana umrla je u petak pošto su u Domu zdravlja Palilula na Karaburmi tri dana pre toga odbili da je pregledaju!
Dete je tada imalo visoku temperaturu, a kako njegova majka tvrdi, medicinska sestra je, nakon što ju je saslušala, čak ljutito zatvorila šalter! U Domu zdravlja to negiraju i tvrde da tog dana nijedno dete nisu vratili kući.

Reč je romskoj porodici, poreklom s Kosmeta, koja je do petka imala jedanaestoro dece. Najmlađi su bili jednogodišnji blizanci, devojčica i dečak Elmedin, koji je umro.
- Moja žena Safeta je u utorak otišla kod doktora. Dete je imalo visoku temperaturu i neke bubuljice. Javila se na šalter Doma zdravlja Palilula na Karaburmi, a medicinska sestra je, kad je videla dete, rekla da doktorka ne može da ga primi. Majka je kazala da beba ima otvoren karton i da su ih dosad bez problema primali. To nije pomoglo.

Zaposlena se čak naljutila i zatvorila šalter. Moja žena je bila spremna i da plati pregled, ali nisu dozvolili. Elmedina je onda vratila kući, i on je već u petak umro - priča za Kurir Imre Muja, otac preminulog deteta.
Prema njegovim rečima, Elmedin i njegova sestra bliznakinja rođeni su 16. aprila prošle godine u Beogradu. Do sada su se, kako kaže, lečili u tom domu zdravlja, iako nemaju zdravstvenu knjižicu.
Direktorka Doma zdravlja dr Slavica Kalezić-Milošević tvrdi za Kurir da je „upravo završila razgovor sa zaposlenima u ogranku na Karaburmi, a posebno sa četiri sestre koje su tog dana radile po podne“.

- Sve su potpisale izjave da tog dana nijedno bolesno dete nisu vratile kući. Tražila sam kartone dece i videla da je patronažna sestra koja je ih je obilazila prijavila Centru za socijalni rad u kojim uslovima deca žive. Potom je naš pedijatar otišao u kućnu posetu toj porodici 13. aprila. On je napisao da je pregledao devetoro dece i utvrdio kožne bolesti i neke deformitete. Kod malog Elmedina dijagnostikovao je zapušteni ekcem, kožnu bolest. Inače, deca nisu primila nijednu vakcinu, osim u porodilištu, a skoro sva su bila neuhranjena - navodi dr Slavica Kalezić-Milošević i dodaje da je o svemu obavešten i Centar za socijalni rad Palilule.
- Urađena je obdukcija preminulog deteta i čekaju se rezultati. Najverovatnije je da će o celom slučaju odlučivati sudski organi - kaže ona.
 
Ту ништа није чудно.Данас у српским домовима здравља можемо сви да поумиремо и не дођемо на ред.Хуманост је нестала,министар ради само за себе.Узгред,што сте протерали Роме с Косова,ви би их боље лечили него наши лекари?
 
Ту ништа није чудно.Данас у српским домовима здравља можемо сви да поумиремо и не дођемо на ред.Хуманост је нестала,министар ради само за себе.Узгред,што сте протерали Роме с Косова,ви би их боље лечили него наши лекари?

kad ves spoemnu kosovo, grade se na desetina kuca u cigan mahali, ali jednostavno ne zele da dodju. lepse im je pored onog otrova na severu mitroivce nego u kucama. 'bel li ga ako znam zasto.
ps.ne more tema bez kosova,znao sam:rtfm::rtfm:
 
nekoliko tema o prostitutki, o nekim pederima o nekoj silovanoj zenski tamo negde u tri lepe... a o ovome niko nista.
naslov je najbolji komentar. uzas breeee

Па, ако није кева имала здравствену ј б г... а то да су хтели да плате ал' им ови као нису дали - нема шансе. Ово је Србија, ако на Цигане јесте, на паре нико није гадљив... :mrgreen:

П.С. Сви су потписали да тог дана нико ниједно болесно дете није пустио кући... :rtfm:

Нисам расиста, ал' изгледа да Цигани оће да узму неке паре од државе и преко мртвог детета... :(

Надам се да грешим.
 
Poslednja izmena:
Tomice, ostavka!
Jadan mali! :(
Не иде то тако.Питају се високи функционери коалиције а не лева сметала и обични гласачи.Сад се заказује код лекара опште праксе,ладно можеш да се сликаш чекајући Годоа.
 
Не иде то тако.Питају се високи функционери коалиције а не лева сметала и обични гласачи.Сад се заказује код лекара опште праксе,ладно можеш да се сликаш чекајући Годоа.

Mene to zakazivanje ne tangira, idem kod privatnog, ali zaista nije u redu.
Onog treba smeniti čim dođe iz Nemačke :evil:
 
kad ves spoemnu kosovo, grade se na desetina kuca u cigan mahali, ali jednostavno ne zele da dodju. lepse im je pored onog otrova na severu mitroivce nego u kucama. 'bel li ga ako znam zasto.
ps.ne more tema bez kosova,znao sam:rtfm::rtfm:
А ти не знаш зашто беже од вас?...ја још мање с обзиром да сам далеко.
 
Па, ако није кева имала здравствену ј б г... а то да су хтели да плате ал' им ови као нису дали - нема шансе. Ово је Србија, ако на Цигане јесте, на паре нико није гадљив... :mrgreen:

sam sistem je katastrofa, isti qurac je i kod ans, iako imas osiguranje, ako imas i potrebnu svotu koju si obavezan da uplatis, izvoli, ako nemas para, odhebi. meni za produzenje dozvole trazili 20 ojra, mislim samo lekarsko uverenje, imam B,C,E
 
Mene to zakazivanje ne tangira, idem kod privatnog, ali zaista nije u redu.
Onog treba smeniti čim dođe iz Nemačke :evil:
Приватни су обични лешинари,хигијена им је на благо речено ниском нивоу...шта год било,не ваљају ни једни ни други.
 
Па, ако није кева имала здравствену ј б г... а то да су хтели да плате ал' им ови као нису дали - нема шансе. Ово је Србија, ако на Цигане јесте, на паре нико није гадљив... :mrgreen:

П.С. Сви су потписали да тог дана нико ниједно болесно дете није пустио кући... :rtfm:

Нисам расиста, ал' изгледа да Цигани оће да узму неке паре од државе и преко мртвог детета... :(

Надам се да грешим.

Pa potpisali jer stite sami sebe, znas vec kako to ide u zdravstvu...

Mozda nije imala da plati ciganka, ali ipak trebalo je doktorka da je pregleda, pa makar cekala i do kraja radnog vremena.

Ja vidim kako je ovde, i to je strasno. Ako nemas zaklazano, primice te jedino ako umires.
 
Ne_Vazim_Se@

ne bih da tvrdim da je osoblje krivo za smrt, to ne bi dozvolili sigurno, ali nekako verujem vise ciganki nego njima. cista nemarnost u radu, narocito ako je pacijenat jedna "prljava ciganka". makar je to moje misljenje
 
sam sistem je katastrofa, isti qurac je i kod ans, iako imas osiguranje, ako imas i potrebnu svotu koju si obavezan da uplatis, izvoli, ako nemas para, odhebi. meni za produzenje dozvole trazili 20 ojra, mislim samo lekarsko uverenje, imam B,C,E

Pa j b g tako ti je svuda u svetu :) ... da vidish kako je tek u Americi i koliko koshta neka ozbiljna bolest... :D ... e pa i kod nas je lekarsko tako neshto 20 etvtrta... mozda malo manje tipa soma i po dinara ali to je to... :)

Pa potpisali jer stite sami sebe, znas vec kako to ide u zdravstvu...

Mozda nije imala da plati ciganka, ali ipak trebalo je doktorka da je pregleda, pa makar cekala i do kraja radnog vremena.

Ja vidim kako je ovde, i to je strasno. Ako nemas zaklazano, primice te jedino ako umires.

Pa ne znam bash da li je trebalo, mislim ipak nisu oni neki dobrotvori a ovo nije socijalizam, ako si ti sam po sebi neodgovoran do te mere da ti dete nema zdravstveno osiguranje... zashto bi neko trebalo o tvom detetu da brine vishe nego ti sam? :confused: Ovo je skroz shuplja pricha, mislim da se ne lazemo da su imali pare mogli su u privatnu kliniku... a i ovi u drzavnoj ih nikada ne bi odbili.... nego, nema kesha, nema zdravstvene, a hocesh da te neko lechi? E, pa, j b g... ne moze.
 
nekoliko tema o prostitutki, o nekim pederima o nekoj silovanoj zenski tamo negde u tri lepe... a o ovome niko nista.
naslov je najbolji komentar. uzas breeee

Ovo nema veze ni sa Romima, ni zdravstvenom knjižicom,ni Tomicom...a, ni Kosovom...

Pre Tomice, imala sam jake bolove od išijasa, overenu zdravstenu i pošla kod svog lekara opšte prakse.

Drska i nevaspitana med.sestra na šalteru pokušala je skoro isto, zalupila mi šalter i vratila knjižicu ! Ne može da me primi doktor danas, dodji sutra ! A nije mi mrdnula iz onog ćumeza....Ja ne mogu da stojim od bolova, suze same nekontrolisano idu....Dok sam joj objašnjavala da će me primiti bilo koji lekar ili ja odoh pravo kod načelnika, izašao je neki doktor iz ordinacije i kad me je video pokrivljenu uveo me i bez reči i bez knjižice kod njega u ordinaciju na pregled...
Odmah sam dobila injekcije protiv bolova, a ona je htela da me vrati kući.
 
Ne_Vazim_Se@

ne bih da tvrdim da je osoblje krivo za smrt, to ne bi dozvolili sigurno, ali nekako verujem vise ciganki nego njima. cista nemarnost u radu, narocito ako je pacijenat jedna "prljava ciganka". makar je to moje misljenje

Ma nema shanse, bio sam u domu zdravlja milion puta i puno puta su tu bili i Cigani i pregledaju ih, sve normalno... a, i, mislim da niko ne bi bio toliko lud da odbije nekoga sa zdravstvenom ili parama... valjda znaju da bi posle izbio skandal. :confused:
 
Ovo nema veze ni sa Romima, ni zdravstvenom knjižicom,ni Tomicom...a, ni Kosovom...

Pre Tomice, imala sam jake bolove od išijasa, overenu zdravstenu i pošla kod svog lekara opšte prakse.

Drska i nevaspitana med.sestra na šalteru pokušala je skoro isto, zalupila mi šalter i vratila knjižicu ! Ne može da me primi doktor danas, dodji sutra ! A nije mi mrdnula iz onog ćumeza....Ja ne mogu da stojim od bolova, suze same nekontrolisano idu....Dok sam joj objašnjavala da će me primiti bilo koji lekar ili ja odoh pravo kod načelnika, izašao je neki doktor iz ordinacije i kad me je video pokrivljenu uveo me i bez reči i bez knjižice kod njega u ordinaciju na pregled...
Odmah sam dobila injekcije protiv bolova, a ona je htela da me vrati kući.

Hm, valjda je postojao neki razlog za takvo njeno ponashanje? :confused:
 
Pa j b g tako ti je svuda u svetu :) ... da vidish kako je tek u Americi i koliko koshta neka ozbiljna bolest... :D ... e pa i kod nas je lekarsko tako neshto 20 etvtrta... mozda malo manje tipa soma i po dinara ali to je to... :)



Pa ne znam bash da li je trebalo, mislim ipak nisu oni neki dobrotvori a ovo nije socijalizam, ako si ti sam po sebi neodgovoran do te mere da ti dete nema zdravstveno osiguranje... zashto bi neko trebalo o tvom detetu da brine vishe nego ti sam? :confused: Ovo je skroz shuplja pricha, mislim da se ne lazemo da su imali pare mogli su u privatnu kliniku... a i ovi u drzavnoj ih nikada ne bi odbili.... nego, nema kesha, nema zdravstvene, a hocesh da te neko lechi? E, pa, j b g... ne moze.

To ipak nije razlog da dete umre ili ostane nepregledano.

Oni ionako dobijaju besplatne zdravstvene....tako da to sve ionako ide o trosku fonda....sta je smetalo sestrama da ih prime....?....a ja sam licno bila u ordinaciji kad je moja doktorka odbila mladu ciganku sa knjizicom samo zato sto nije imala zakazano kod nje, a njena doktorka nije radila tih dana.

Pa sramota, stvarno! Meni je bilo neprijatno umesto nje.

A zna se da su sestre "posebna prica" oduvek.
 
Ovo nema veze ni sa Romima, ni zdravstvenom knjižicom,ni Tomicom...a, ni Kosovom...

Pre Tomice, imala sam jake bolove od išijasa, overenu zdravstenu i pošla kod svog lekara opšte prakse.

Drska i nevaspitana med.sestra na šalteru pokušala je skoro isto, zalupila mi šalter i vratila knjižicu ! Ne može da me primi doktor danas, dodji sutra ! A nije mi mrdnula iz onog ćumeza....Ja ne mogu da stojim od bolova, suze same nekontrolisano idu....Dok sam joj objašnjavala da će me primiti bilo koji lekar ili ja odoh pravo kod načelnika, izašao je neki doktor iz ordinacije i kad me je video pokrivljenu uveo me i bez reči i bez knjižice kod njega u ordinaciju na pregled...
Odmah sam dobila injekcije protiv bolova, a ona je htela da me vrati kući.

mozda si u pravu, poenta teme bi mogla biti nemarnost, narocito ako si gradjanin "drugog" reda. ali isto tako i surovost sistema, sta da radi ciganka koja nije zaposljena i nema osiguranje? da umre?
ako si ti tako prosla, mogu da zamislim kako je "drugima"
 
mozda si u pravu, poenta teme bi mogla biti nemarnost, narocito ako si gradjanin "drugog" reda. ali isto tako i surovost sistema, sta da radi ciganka koja nije zaposljena i nema osiguranje? da umre?
ako si ti tako prosla, mogu da zamislim kako je "drugima"
У Србији смо сви грађани другог реда,Југа је умрла,лекари су распуштена банда.
 
To ipak nije razlog da dete umre ili ostane nepregledano.

Oni ionako dobijaju besplatne zdravstvene....tako da to sve ionako ide o trosku fonda....sta je smetalo sestrama da ih prime....?....a ja sam licno bila u ordinaciji kad je moja doktorka odbila mladu ciganku sa knjizicom samo zato sto nije imala zakazano kod nje, a njena doktorka nije radila tih dana.

Pa sramota, stvarno! Meni je bilo neprijatno umesto nje.

A zna se da su sestre "posebna prica" oduvek.

Pa sad' jbm li ga ako je bilo neshto za shta je moralo da se zakaze... :confused:

Iskreno, moja iskustva sa njima su sledeca... sami naprave sr*nje, a onda redovno optuzuju nekog drugog... aj polako da vidimo shta ce da pokaze obdukcija, ali u svakom sluchaju... u kakvoj prljavshtini i kakvim uslovima zive, dobro je da je bilo ko od njih ziv... :neutral: ... jbm mu misha... kao... ostavili su mi dete da umre... pa, ono, hrani ga tri puta na dan i kupaj povremeno, pa mozda i nece umreti... :neutral:
 
mozda si u pravu, poenta teme bi mogla biti nemarnost, narocito ako si gradjanin "drugog" reda. ali isto tako i surovost sistema, sta da radi ciganka koja nije zaposljena i nema osiguranje? da umre?
ako si ti tako prosla, mogu da zamislim kako je "drugima"

Tacno je ovo iznad Ademe, svi smo mi gradjani drugog reda u sopstvenoj drzavi, pa i zdravstvu, cak i ako ti je neko blizi radnik u tom zdravstvu. To nema veze niko nikog ne sisa osim za pare.


Pa sad' jbm li ga ako je bilo neshto za shta je moralo da se zakaze... :confused:

Iskreno, moja iskustva sa njima su sledeca... sami naprave sr*nje, a onda redovno optuzuju nekog drugog... aj polako da vidimo shta ce da pokaze obdukcija, ali u svakom sluchaju... u kakvoj prljavshtini i kakvim uslovima zive, dobro je da je bilo ko od njih ziv... :neutral: ... jbm mu misha... kao... ostavili su mi dete da umre... pa, ono, hrani ga tri puta na dan i kupaj povremeno, pa mozda i nece umreti... :neutral:

Pa nisu svi cigani takvi...a osim toga u to lekar ne treba da se mesa, nego da pomogne, pa makar neko bio i na samrti od neuhranjenosti.
 
mozda si u pravu, poenta teme bi mogla biti nemarnost, narocito ako si gradjanin "drugog" reda. ali isto tako i surovost sistema, sta da radi ciganka koja nije zaposljena i nema osiguranje? da umre?
ako si ti tako prosla, mogu da zamislim kako je "drugima"

Da, da umre. Ja, ako ne radim, takodje ima da umrem, shto bi ona bila povlashcena? :confused:
 

Back
Top