Superdeka sa Vračara - Penzioner sprečio pljačku banke!

Monoteizam

Aktivan član
Poruka
1.159
Beograd 27. 04. 2010

Press

herojski podvig penzionera iz beograda

Superdeka sa Vračara - Penzioner sprečio pljačku banke!

Milan D. (71) iz Beograda, penzionisani inženjer, skočio na dvojicu naoružanih razbojnika kada su sa plenom pokušali da pobegnu iz banke. Posle tuče i rvanja sa penzionerom pljačkaši pobegli bez para
1
„Zaradio" četiri posekotine... Milan D. gleda svoj snimak sa skenera

Penzioner Milan D. (71) sprečio je juče dvojicu naoružanih razbojnika da opljačkaju ekspozituru „Poštanske štedionice" u Južnom bulevaru u centru Beograda. Milan D. je goloruk skočio na pljačkaše u trenutku kada su sa sefom i torbom sa novcem pokušali da izađu iz banke! Posle tuče i rvanja sa penzionerom, pljačkaši su bez para izleteli i pobegli u nepoznatom pravcu!

Ekipa Pressa juče je, nekoliko sati nakon neuspele pljačke „Poštanske štedionice", pronašla Milana D. i razgovarala sa njim.

Došao po penziju

- Ne znam šta mi je bilo! Samo sam skočio na njih, nisam ništa razmišljao. Jednostavno mi je došlo tako. To je, valjda, građanska dužnost - kaže Milan D., penzionisani inženjer, u ispovesti za naš list.

On opisuje kako se sve odigralo.

- Došao sam da podignem penziju. Neka žena je bila ispred mene. Čim je uzela novac, izašla je i tada su ušla dvojica sa hirurškim maskama i pištoljima. Osim blagajnica i radnika obezbeđenja, samo sam ja bio u „Štedionici". U ulazu gde je banka ima još jedna firma, ali niko nije reagovao - priča Milan D.

Naš sagovornik kaže da su pljačkaši odmah počeli da viču: „Ovo je pljačka! Lezi dole! Brzo, brzo!", posle čega su napali radnika obezbeđenja.

- Udarili su čuvara i oteli mu službeni pištolj. On je pao, a oni su ušli iza pulta. Jedan je uzeo ceo sef, a drugi je otvarao kase i stavljao novac u torbu. Gledao sam šta se dešava. Tada su krenuli napolje. Prvo je prošao ovaj što je nosio sef, a kada je ovaj sa torbom prolazio, skočio sam na njega - priča Milan D., i nastavlja:

- Strgao sam mu masku sa lica. On me je udario, a onda sam ja njega počeo da udaram. Uhvatio sam ga za kragnu, ali je tada onaj drugi odbacio sef i počeo da me udara. Ne znam koliko je sve to trajalo. Na kraju me je pištoljem udario u glavu. Tada sam poklekao.

Kamere snimile pljačkaše

Iako su pljačkaši oborili penzionera, iz pošte su morali da pobegnu bez plena!

- Pare su se rasule po podu. Nisu ih uzeli. U stvari, jedan se sagnuo da ih pokupi, ali je drugi povikao: „Pusti to! Beži! Je... pare!" - kaže neustrašivi penzioner.

Kako saznajemo, neuspela pljačka „Poštanske štedionice" u Južnom bulevaru i tuča dvojice razbojnika sa penzionerom snimljene su sigurnosnim kamerama. U policiji kažu da su dvojica pljačkaša iza sebe ostavila gomilu dokaza koji će pomoći u njihovoj identifikaciji.
2
Uviđaj ispred banke... Pljačkaši za sobom ostavili puno tragova

- Nisu imali rukavice, a dirali su pult i ulazna vrata. U tuči je jednom razbojniku spala hirurška maska, koje je ostala na podu banke. Kamera je obojicu snimila bez maske i verujemo da će ubrzo biti identifikovani i uhapšeni - kaže naš izvor, i dodaje da su pljačkaši odbacili i službeni pištolj radnika obezbeđenja, na kome su ostali otisci.

Posle obračuna sa pljačkašima, Milan D. i pretučeni radnik obezbeđenja kolima Hitne pomoći prevezeni su u Urgentni centar. Ustanovljeno je da čuvar ima brojne podlive, ali se ne nalazi u opasnosti. Penzioneru sa Vračara razbojnici su na više mesta razbili glavu.

- Snimili su mi glavu. Srećom, nema preloma. Imam četiri posekotine, dve velike i dve manje. Kada su mi uradili skener mozga, lekar mi je u šali rekao: „Je l' vidiš da nemaš mozga! Skočio si na dva pištolja, to može samo čovek koji nema mozga" - rekao je na kraju ispovesti Milan D.

M. STOJADINOVIĆ

http://pressonline.rs/sr/vesti/hron...ačara+-+Penzioner+sprečio+pljačku+banke!.html
 
1n7al833f.bmp


Сулудо је у овим смутним временима изигравати хероја !
Схватам ја да је "супер дека"имао најбољу намеру али животи људи су на првом месту.Срећом све се завршило онако како се завршило.
 
I kad provališ da to rade balavci od 17-18 godina,drogirani ko zmajevi:neutral:

Правилно запажање.Старосна граница криминалаца је све мања и мања,и не односи се само на пљачкаше,разбојнике и сл,већ и на трговце дрогом као и на виновнике најтежих кривичних дела убистава.
 
1n7al833f.bmp


Сулудо је у овим смутним временима изигравати хероја !
Схватам ја да је "супер дека"имао најбољу намеру али животи људи су на првом месту.Срећом све се завршило онако како се завршило.
 

Back
Top