Bol u levoj nozi, trnu mi prsti i boli kuk.

Ovi simptomi lice na discus herniju,probleme u kicmi.Diskus kad izadje iz svog lezista moze da pritiska 3 stvari: nerv - tada se javlja bol,krvni sud -tada se javlja trnjenje duz nogu i prstiju i kicmenu mozdinu tada imate nesvestice.Ocigledno da je kod vas tek pocetak tog procesa i ja bih Vam savetovala da malo mirujete,pogotovo izbegavajte savijanja napred.Sa vecim naprezanjima necete otkloniti bol,mozete samo jos vise da zapalite nerv i pojacate bolove.
 
Da i ja mislim da je to upravo to...Jer svaki dan radim uz racunar, a pritom se savijem..Danas sam cak osetio i boli prilikom mokrenja i u predelu bubrega...A sto se noge tice kao da sam isao pesaka duz cele Srbije..A kada stavim nogu ispruzenu na drugu stolicu osecam kao da nesto mili u nozi i grci je celu...Da li je potrebno da se sto pre obratim lekaru?
 
ovo moze da bude mnogo zeznuto, nije se za igrati sa kicmom

ako je pocelo da ti trne to je veliki znak da pod hitno moras da odes kod lekara

verovatno ti je ukljesten zivac ili ga nesto pritiska (diskus hernia) a to moze da bude opasno ako ne reagujes na vreme

idi na magnetnu rezonancu i znaces o cemu se tacno radi

fizijatar treba da ti pokaze vezbe koje treba da radis svaki dan i toga se pridrzavaj
 
Javio se ortopedu za moj problem..I to cak kod dva ortopeda, isao sam na rengen..Snimak pokazuje da je sve uredno..Tako da sam dobio uput za neurologa... Neurolog me je uputio na Magnetnu R...I 5 injekcije (koje nisu nista pomogle) Snimak od magnetne rezonance je pokazao da je takodje sve uredno...Neurolog je u svom izvestaju napisao sledece (NMR L-S kicme: hipolordoza ostali NMR nalaz je uredan) Prepisao mi sada 10 injekcije i uraditi EMG noge..

Da li je moguce da je to sve od palca, jer je od njega sve i pocelo, a ja mislio da je to samo bol zarasta nokta pa sam cackao?
 

Back
Top