Kostolomci - samouki kiropraktičari

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
209.582
Ako je neko imao iskustva pre i posle intervencija samoukih lekara iz naslova moze ovde pisati..do sad sam bio kod 2..1 u ovci drugi u visnjici cuo sam da ima neki u mirijevu..ljude donose na nosilima bukvalno i ustaju posle 2 min kao da nista nije bilo..nije mi jasno kako nekog odvedu pod noz i niko ne praktikuje i usavrsi to od tzv strucnjaka
 
Ja sam bio kod nekog u Brestovcu (kod Pančeva) ....., pa da prepričam svoje iskustvo.
Isteglio sam po treći put (u godinu dana) ligamente kolena na fudbalu i nisam danima mogao da stanem na nogu. Prvi put sam išao kod lekara koji mi je uradio punkciju i stavio longetu, i posle 2 nedelje sam navodno već mogao da nastavim sa normalnim fizičkim aktivnostima.
Međutim povreda se ponovo vratila pa sam posetio tog "Čudotvorca" kojeg mi je svako drugi predlagao.
I krenuo sam sa ćaletom kolima ka Brestovcu. Dan pre toga zakazilo smo pregled u 10:00h ujutru. Stigli smo do Brestovca relativno brzo i vrlo ga lako našli jer su svi meštani znali gde se on nalazi.
Stigli smo tamo oko pola 10 i čekaonica je bila prepuna, odokativno jedno 20-25 ljudi je čekalo što u čekaonici što ispred u dvorištu.
Ispostavilo se da su svi imali zakazano u 10.
Viđao sam razne ljude tamo - sa povredama kolena, zglobova, jednog nepokretnog u kolicima (doživeo saobraćajnu nesreću), sa bolovima u leđima...
Upoznao sam gotovo svakog čoveka tamo i saznao za problem koji ga je naterao da dođe ovde, jer se čekanje odužilo verovali ili ne do 15:00h. Radi se o tome da je kostolomac usput primao ljude preko reda ili pravio pauze kako bi odlazio da se prošeta, ode na ručak i te pauze su bile vrlo česte a vrlo dugo su trajale. Ljudi su postajali isfrustrirani.
Ono što je sve ili teralo na smeh ili zabranjivalo jesu krici koje je ispuštao svako ko je otišao u sobu.
Međutim bližio se red na mene i konačno sam ušao.
Soba je pomalo jeziva, obešen je neki jatagan na sred sobe, neka arapska zastava a dole je ćilim na koji mušterija leže. Sam kostolomac izgleda kao da bi prvo sebi trebao da pomogne- Niži, grbav, sav smešan.
Rekao je da se skinem i ostanem samo u gaćama. Onda me je pregledao i rekao da mora operacija.
Veći bol u životu nisam osetio. Čovek je zario ruku u kvadriceps toliko duboko da su meni nožni prsti pucketali odnosno osetio sam neku kao struju kroz njih.
Urlao sam od bola i kad je stao na trenutak nekako sam sa sabrao i rekao da nemam problema tu nego sa kolenima. Rekao je da sve odatle počinje.
Odradio je još jednom to isto ali ovaj put je još više bolelo, mislio sam da ću se onesvestiti od bola ali bukvalno. Kada je konačno završio (trajalo je možda 2-3minuta sve) ustao sam i bio gola voda od znoja.
Pitao sam ga koliko košta ovo, rekao je "Ne košta ništa, ili koliko daš". Ostavio sam mu 1000 dinara i krenuo kući.
Verovali ili ne, ja sam se potpuno drugačije osećao. On me je čak naterao da trčim u punom sprintu međutim to već nisam smeo. Ne zato što nisam mogao već je verovatno bilo na psihološkoj bazi.
I evo od tada je prošlo godinu dana nikada problema sa tom nogom nisam imao - Oporavio sam se u rekordnom roku, redovno igram fudbal, treniram borilački sport, radim čučnjeve u teretani i sve je u najboljem redu.
Dakle da rezimiram, jedine mane su velika neorganizovanost i nepoštovanje tuđeg vremena, potom neverovatan bol koji ćete osetiti prilikom "operacije" (bol koji je ja mislim u granicama izdržljivosti jer ja sam svakav do sada osestio ali ovako nešto nisam verovao da postoji).
Prednosti su što ćete verovatno odmah nakon operacije osetiti veliko olakšanje.
Ja sam bukvalno šepajući došao do njega da bih otišao kući trčeći.
Nikada nisam verovao u nadri lekarstvo ali ovo mi je zaista promenilo mišljenje, ako se uopšte može nazvati nadri lekarstvom. Tako da, preporuka svakome ko želi da se reši određene tegobe brzo.
Inače lik je vrlo poznat i očigledno poštovan i u profesionalnom svetu sporta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne kažem ni ja da je nadrilekarstvo, mada ti ljudi nemaju medicinsko obrazovanje pa ih zvanična medicina ne priznaje (što ne znači da nema i takvih). Samo mi je termin "kostolomac" rogobatan pa sam ga zamenila terminom "repozicija" jer to je ono što oni inače rade, poznatije "kao nameštanje kostiju" - kiropraktičari i osteopate.
Ali, zaista, ne mogu dozvoliti da se ti ljudi ovde reklamiraju. Razmena iskustava može, ali imena, telefoni, adrese, .... etc, molim vas na pp.

Uskoro ćemo imati podforum "Alternativna medicina" pa će ova tema biti premeštena.
 
Ako je neko imao iskustva pre i posle intervencija samoukih lekara iz naslova moze ovde pisati..do sad sam bio kod 2..1 u ovci drugi u visnjici cuo sam da ima neki u mirijevu..ljude donose na nosilima bukvalno i ustaju posle 2 min kao da nista nije bilo..nije mi jasno kako nekog odvedu pod noz i niko ne praktikuje i usavrsi to od tzv strucnjaka

Ja sam cula za tog iz Mirijeva,ali taj covek je umro od starosti..Nasledio ga je njegov unuk a koliko je dobar u poslu koji obavlja ne bih znala reci.

Iskreno,imala sam veliki problem sa kicmom,nepravilno sam podizala pacijente i zaradila par ''sitnih dijagnoza'', godinama sam morala da odlazim na terapije da bih mogla da funkcionisem na neki normalan nacin,ali poboljsanje sam videla tek kada sam krenula sa aktivnim vezbanjem i plivanjem,doduse samo u letnjim mesecima.
 
Poslednja izmena:
Prvo želim javno da izrazim radost zbog otvaranja ovog podforuma :).
A sada da pređem na stvar :)
Moj muž je par puta bio kod jednog "kostolomca" iz Ovče (ni ja ne volim nešto taj termin, "kostolomac" me asocira na neko oštećenje, a ne na isceljenje), ja sam onako promatrala šta se dešava u čekaonici, pošto sam pratila muža... i bilo je stvarno čudesnih priča, a i na moje oči su se dešavale transformacije..npr jedan čovek nije mogao ni makac ruku da pomeri, a posle nameštanja je mogao da je koristi..
Inače, taj čovek ima široko područje delovanja, a njegov metod me podseća na dijagnostikovanje ajurvedskih lekara.
Ono što se meni lično dopada kod tih narodnih lekara (da tako kažem) je što koriste uglavnom neagresivne metode lečenja, najčešće biljke i tinkture, pomade (tao taj čovek npr), i žao mi je što je alternativa toliko podložna manipulaciji...pa u suštini ne znate sa kolikim stručnjakom uopšte imate posla, sve dok ne osetite na svojoj koži (ili imate proverenu preporuku:) ).
 
Bila sam jednom.U krajnjoj nuždi,na službenom putu u Srbiji kad me ukočio vrat.Iznenada sa neopisivo jakim bolom gdje je svako,i najmanje,pomjeranje tjeralo suze na oči od siline bola...bilo je zaista gadno.
Srećna okolnost je da je moj tadašnji poslovni partner poznavao nekog "kostolomca"(sam termin toliko plaši da mi i sad pozli kad ga čujem) i odvezao me k njemu.
Iako skeptična i preplašena,nisam se opirala jer sam istinski vjerovala da me neće odvesti kod nekog bezveznjaka.Kad smo ušli u sobu,tek sam se onda uplašila.Jedan deda,isposničkog lica mirno me posmatrao..prije nego sam uspjela da shvatim šta se događa uhvatio me za glavu i trznuo malo desno,a onda je trgao silovito u suprotnom pravcu,bez najave,najbrže na svijetu i čulo se "škljoc"..
(kao u onim glupim Švarceneger filmovima).Istog časa,nestalo je bola.Sve je bilo na svom mjestu.
Kroz šalu sam ga pitala:"A koliko ste ljudi ubili dok ste ovo naučili":)
 
Naravno da ne mozes da ih upozoris jer ne znas!!!A sto je najgore i neces da znas.
Savet za kraj: pre nego nekome preporucis bilo sta upozori ga da se raspita koliki je rizik, samo toliko.Nemoj odusevljeno preporucivati nesto sto moze drugom da nanese ozbiljnu povredu.
Ne treba ti niciji zivot na dusi ili si stvarno toliko bezosecajan da te bas briga?
 
Pricas nebuloze..ja hocu da znam i vec 5x ti kazem da navedes povredjene i gde su se upropastili a ne da postavljas slike sa neta..dakle raspitaj se gde i ko ih je dozivotno upropastio i to ovde napisi..a ja cu ih upozoriti da ne idu ko ja po lekarima vise od 6 meseci bez uspeha..i to preko veze:ok:
 
Ja sam pre par godina kad sam povredila vrat, čula za nekog Radeta -kostolomca, ali ne znam odakle je. Nikad nisam skupila hrabrosti da probam sa tim. Ili da probam sad ponovo da nabavim njegov broj jer sam ga greškom obrisala sa telefona.
Najmanje 4 godine me dovodi do ludila krckanje vrata (i naravno bol), posle pada prilikom kog sam sa stolice napravila kolut unapred.
 
Pricas nebuloze..ja hocu da znam i vec 5x ti kazem da navedes povredjene i gde su se upropastili a ne da postavljas slike sa neta..dakle raspitaj se gde i ko ih je dozivotno upropastio i to ovde napisi..a ja cu ih upozoriti da ne idu ko ja po lekarima vise od 6 meseci bez uspeha..i to preko veze:ok:


http://www.doktor.rs/forum/pitanja-...-snage-leve-ruke-kompresija-nerva-t20074.html

Metode fizikalog lečenja su brojne, a izdvajamo značaj kineziterapije uz edukaciju pacijenata u vezi faktora rizika. Da bi se naglasio značaj poslednjeg često se ustanove koje se bave lečenjem bolova u kičmi nazivaju "Back school". Pored njih postoje elektroterapija, magnetoterapija, laser, zagrevanje, masaža i alternativnije metode- akupresura, hiropraksija, akupunktura,... Ove alternativne metode lečenja su u svetu više zastupljene nego kod nas. Važno je znati da i za njih terapeut mora biti edukovan i stručan, te da ih ne treba forsirati kada postoje uspešnije metode lečenja. Pacijentima često nije jasno da i ove metode imaju kontraindikacije i štetne efekte.



Uzeto sa http://www.stetoskop.info/Diskus-hernija-3404-s1-content.htm





Kicmena mozdina je ovo zuto u kicmenom kanalu.Pri svakom "namestanju" ona trpi ostecenje kao i tanka nervna vlakna koja se u samoj manipulaciji kidaju."Namestanje"moze da izazove i prelom prsljena jer nikad ne znate u kakvom stanju Vam je prsljen ukoliko ispred sebe nemate snimak magnetne rezonance(pretpostavljam da su vas namestali pomocu snimka koji ste uredno doneli u bese Ovcu).
Delici polomljenog prsljena ili diskusa mogu da ulete u kicmeni kanal i povrede kicmenu mozdinu.Sve ispod nivoa povrede moze ostati paralizovano.
Toliko od mene .Pozdrav
 

Back
Top