Da li je ovo išijas?

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
Pre više od 15 godina (sad imam 30) pala sam nezgodno na leđa tokom jedne gimnastičke vežbe (pokušala sam da se iz stoja na rukama dočekam u 'most' i okliznula se) i povredila se. Od tada me boli otprilike u delu koji sam označila na slici - osetljivo je na dodir, bolno na pritisak (kao da pritiskam modricu) i ponekad boli pri hodu, obično kad se duže ne bavim fizičkom aktivnošću.

Bila sam kod dva fizijatra zbog nekih drugih stvari, pomenula to ali nisu mnogo obraćali pažnju. Odnedavno sličnu osetljivost u manjoj meri imam i na drugoj strani leđa, simetrično.
 

Prilozi

  • pain.jpg
    pain.jpg
    44,9 KB · Pregleda: 14
Ne širi se. Zato me i zbunjuje, znam da kod išijasa spominju bol koji se spušta niz nogu. Mene boli samo ovo mesto, u najgoroj fazi imala sam uvrnut osećaj kao da mi je noga vezana za taj deo tankim koncem koji samo što se ne prekine. Na dodir je osetljivo uvek ali samo od sebe boli samo ponekad.
 
Ne širi se. Zato me i zbunjuje, znam da kod išijasa spominju bol koji se spušta niz nogu. Mene boli samo ovo mesto, u najgoroj fazi imala sam uvrnut osećaj kao da mi je noga vezana za taj deo tankim koncem koji samo što se ne prekine. Na dodir je osetljivo uvek ali samo od sebe boli samo ponekad.

jedini način da sa sigurnošću saznaš šta je u pitanju je da načiniš MRI(magnetnu rezonancu)LS kičme.Neurološki preglrd može da pomogne,ali i ne mora i verovatno i neće,obzirom na simptome koje opisuješ.MRI če sa sigurnošću utvrditi da li problem potiče iz kičme.Ako ne,bar ćeš znati da tražiš rešenje na drugom mestu.
 
sam pojam išijas se odnosi na bol koja se iz kičme širi niz nogu ili obe noge.ako nema širenja niz nogu,nema ni išijasa.onda je to lumbago.poslao sam vec jedan odgovor,ali ga ne vidim,pa ču ponoviti.jedini način da sa sigurnošću utvrdiš da li je problem u kičmi i nervima koji iz nje izlaze je da načiniš MRI,tj.magnetnu rezonancu LS(slabinsko-krsne)kičme.Tako ćeš bar znati da li da tražiš pomoć na drugom mestu,a ne kod neurologa i nedaj bože neurohirurga.neurološki pregled može da utvrdi postojanje oboljenja kičme,ali obzirom na tvoje simptome nisam siguran da će to biti baš pouzdano.u svakom slučaju,ne boj se,sve su to neprijatna,ali u suštini ne previše ozbiljna oboljenja
 
OK, hvala.

u svakom slučaju,ne boj se,sve su to neprijatna,ali u suštini ne previše ozbiljna oboljenja


Ja sam posle dugo godina pauze ponovo počela sa redovnom fizičkom aktivnošću (inače imam problema sa slabim mišićima leđa), idem na plivanje, vozim rolere, u kondiciji sam i prija mi to ali i dalje imam tu osetljivost pa mislim da bi mi precizna dijagnoza možda pomogla da to bolje saniram i da znam koliko smem da se opterećujem.
 
OK, hvala.




Ja sam posle dugo godina pauze ponovo počela sa redovnom fizičkom aktivnošću (inače imam problema sa slabim mišićima leđa), idem na plivanje, vozim rolere, u kondiciji sam i prija mi to ali i dalje imam tu osetljivost pa mislim da bi mi precizna dijagnoza možda pomogla da to bolje saniram i da znam koliko smem da se opterećujem.

kao što rekoh,MRI je jedini pouzdan metod koji daje tačan uvid u stanje kičme i pripadajućih nerava.sportovi koji se preporučuju kod početnih uklještenja u kičmi su plivanje i vožnja bicikle,kao i vežbe za jačanje mišića ledja,ali samo one koje ne provociraju bol.takodje,vrlo je bitno da prihvatiš da se te tegobe verovatno nikada neće u potpunosti povući,te da se trudiš da ćuvaš kičmu,ali da se što manje psihićki opterećuješ time i da pokušavaš da se"potpuno"izlečiš.zato sam ti i napisao da to u suštini nije ništa ozbiljno.dakle,prihvati to kao činjenično stanje,vežbaj i trudi se da ne provociraš dalje oštećenje i guraj dalje kao da si potpuno zdrava,što u glavnom i jesi.inače,preko 90 posto ljudi ima bar jednom u životu slične ili veće tegobe
 
Jeste ja sam bio na mr i nista nije pokazalo a kicma me odvaljuje..svi kazu da nista ne vide a ne mogu 2 kg iz prodavnice poneti..samo kostolomac tu moze pomoci da se sredi a posle je do naseg drzanja i aktivnosti
 
kao što rekoh,MRI je jedini pouzdan metod koji daje tačan uvid u stanje kičme i pripadajućih nerava.sportovi koji se preporučuju kod početnih uklještenja u kičmi su plivanje i vožnja bicikle,kao i vežbe za jačanje mišića ledja,ali samo one koje ne provociraju bol.takodje,vrlo je bitno da prihvatiš da se te tegobe verovatno nikada neće u potpunosti povući,te da se trudiš da ćuvaš kičmu,ali da se što manje psihićki opterećuješ time i da pokušavaš da se"potpuno"izlečiš.zato sam ti i napisao da to u suštini nije ništa ozbiljno.dakle,prihvati to kao činjenično stanje,vežbaj i trudi se da ne provociraš dalje oštećenje i guraj dalje kao da si potpuno zdrava,što u glavnom i jesi.inače,preko 90 posto ljudi ima bar jednom u životu slične ili veće tegobe


Znači, da ne bacam pare jer ću u svakom slučaju na kraju raditi ono što već radim. :)

Georgejune ti si se baš sredio...
 

Back
Top