zasto i kako - verbalni i nevrebalni izlivi nasilja zarad..prioriteta tj. humanosti ?

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
Milin slucaj pokrenuo je, dugo ocekivanu, lavinu reakcija u medijima, kao
i reakcije javnosti.
Medjutim, koliko vidim...samo iz primjera Krste, ostala virtuelne oklupljalista da ne pominjem, zakotrljao je jos nesto;
nezaobilaznu, nejenjavajucu lavinu optuzivanja, osuda, kleveta...
pod plastom price o ljudima; ljudskim pravima...prioritetima i humanosti.

Samo na ovom forumu imala sam prilike procitati gomilu otvorenih poziva na
nasilje nad zivotinjama, pa i ljudima...i sve to, navodno, zarad brige za covjeka;
od kvazipedgoskog urazumljivanja motkom sve do posve degutantnih...opisa
ideja za obracun sa...zivotinjama...pa i ljudima, dogadjalo se...

Jedan dio je svakako napisan, sto bi se reklo, u afektu.
Drugi dio, medjutim, nije...vec je puko verbalno terorisanje i izivljavanje
iz najnizih pobuda.

Dakle, cim se pokrene prica o tretmanu zivotinja u nasem drustvu odmah krece
paralelna prica o losem tretmanu ljudi, na koji se...kao, ljudi koji brinu za zivotinje ne osvrcu.

Po mom iskustvu to je u 90 posto slucajeva potpuno drukcije.
Empatija i sposobnost da je osjetimo...da budemo prijemcivi za tudju patnju univerzalne su; covjek koji ih osjeca...prozivljava ...
cini to bez obzira na to da li se radi o drugom covjeku ili zivotinji.

Svjedok sam brojnih humanih gestova od strane upravo tih ljudi prema drugim ljudima, kao i prema zivotinjama.
Svjedok sam i da upravo ti ljudi najcesce ne spadaju medju ekstremno bogate, doborostojece...stubove zajednice.

To su, najcesce, obicni mali ljudi...koji vjerojatno upravo zbog toga i nisu zaboravili sta je ljudskost ili sta je...muka.
Takvi ljudi daju koru kruha i uplacuju, mozda zadnjih, 100 dinara za operaciju nekom djetetu, psu, macki...
kazem ovo ovako namjerno - kako bih skrenula paznju na
cinjenicu da se tu ne radi o prioritetima vec o zelji da se patnja i muka ublaze...
da se ispravi krivda...koliko je to u moci pojedinca...i istinskoj humanosti.

Zivimo u osiromasenoj i opljackanoj zemlji...ili kako to vole reci oni...bitni..."u tranziciji".
Kapiram da smo, vecinski, satjerani u egizstencijalni cosak;
zeljni, skoro bez nade...prenapregnuti do pucanja,
ali upravo ovakvi dogadjaji govore u prilog buducnosti...svih nas.

Veliki je osobni/licni gubitak ne prepoznati takve...svjetlosti u tami, a gasiti ih
izlivima frustracija, mrznje i pakosti, najgora je stvar koju sebi mozemo uciniti.
Takvim ponasanjem sebi oduzimamo ljudskost i pravo na nadu...pretvarajuci ovaj pedalj zemlje koji imamo u jos vecu...mocvaru.

Ono sto bih voljela je da otvoreno popricamo o tome ovdje;
o humanosti i empatiji u svim aspektima.
Ako bi za promjenu moglo bez kamenja, balvana i pljuvacke...to bi bilo...sjajno
+ bi jasno pokazali da smo zaista...ljudi.


edit - zeznuh naslov ako moze mod to da sredi, bilo bi super;

Zasto i kako - verbalni i neverbalni izlivi nasilja zarad...prioriteta tj. humanosti ?
 
Poslednja izmena:
e nista me ne iritira kao kada neko bane na temu kao sto je tema o kerusi kojoj je neko odsekao noge iz ciste zlobe i pita nesto tipa "a sta cemo sa besnim coporom iz tog i tog kraja koji terorise komshiluk?"
ili "bolje pomozite deci u zvecanskoj,nego sto tu patetisete za nekom dzukelom"
i sve tako u tom stilu...
a licno ta junacina sto deli savete i brine o deci,nije kupio ni pisljivu unicefovu cestitku :roll:

i mrzim kada neko na osnovu mog nerviranja i pljuvanja nekog psihopate sto muci zivotinje,ili stava o ubijanju lutalica(i td) zakljucuje da ja ne volim ljude i da bih radije pomogla dzukeli nego gladnom detetu...
misim stvarno

zasto bih uopste birala?
ko to mene tera da biram kome da pomognem?
zasto moram da pomognem coveku a zivotinju da ignorisem?
danas cu zivotinji,sutra coveku....pa opet zivotinji ...i tako u krug...kako i kada mogu....zavisi na koga naletim....ako mogu pomognem nekako
nemam nameru da prodjem pored gladnog psa kao pored turskog groblja pod izgovorom da ima puno gladne dece u Africi ....vec cu psu dati da jede ako imam sta
isto kao sto sam nahranila gladno dete na ulici,da ne bi jadno jelo iz kante,dok mu majka sedi na klupi i zvera okolo(pritom vrlo pristojno obucena i cista...a dete joj strokavo i jede iz kante....)
 
Zaista ima raznih ljudi :confused: i zaista su u stanju svasta da napisu bez imalo grize savesti,bez trunke saosecanja.

Mnogo toga nikako ne razumem. U redu mi je da neko ne voli zivotinje,ali zasto ih mrzi. U redu mi je i to da ce neko dati nekom detetu a zivotinji ne,ali zasto onda osudjuje one koji ce dati zivotinji,a taj koji daje zivotinji uglavnom daje i ljudima.

I da,u pravu je ZloTvor kada kaze da ljudi koji daju uglavnom zive na ivici siromastva. I ti isti koji daju uglavnom se ne busaju i ne laju na sav glas kako su dali.

Neke teme na forumu ne mogu ni da citam,prosto ne mogu sebi to da priredjujem. Pa zar bi na svaku njihovu "sta cemo sa pobesnelim psima" mi trebali da kazemo "a sta cemo sa pobesnelim ljudima" (kojih je uzgred mnogo vise nego pobesnelih pasa) ?? I zasto za zlog coveka uvek postoji neko opravdanje,a za ujedljivog psa ne?

Pocinju da mi se jednostavno gade takvi ljudi. Gde je tolerancija prema onima koji su drugaciji i koji na svet gledaju drugacije,kojima su vazni i drugi zivoti osim ljudskih?????????
 
Ovo sto cu napisati ne odnosi se na forumase, narocito ne na one koji postuju na ovom pdf, nego pre svega na ljude koji komentarisu novinske vesti o resavanju pitanja lutalica i uopste dobrobiti zivotinja.

Meni je vrlo indikativno sto se na razne novinske clanke u vezi sa boljim tretmanom zivotinja kao negativni komentatori uglavnom javljaju porodicni ljudi sa argumentom tipa "a gladna deca". Nisam videla nijedan negativan komentar od, recimo, homoseksualaca koji su itekako ugrozeni u ovoj zemlji, ili npr. Roma - koji su takodje marginalizovani, nego samo od onih koji su u ovom drustvu obrni okreni stavljeni na pijedestal nedodirljivosti - mame, tate, babe dede... Totalno je ok da porodica ima odredjene privilegije, ali kad procitam koliko porodicnih ljudi negativno komentarise pozitivnu inicijativu u bilo kom drugom pravcu koji nije direktno vezan za uzdizanje i zastitu porodice - zamislim se. Ozbiljno se zamislim.
 
Ovo sto cu napisati ne odnosi se na forumase, narocito ne na one koji postuju na ovom pdf, nego pre svega na ljude koji komentarisu novinske vesti o resavanju pitanja lutalica i uopste dobrobiti zivotinja.

Meni je vrlo indikativno sto se na razne novinske clanke u vezi sa boljim tretmanom zivotinja kao negativni komentatori uglavnom javljaju porodicni ljudi sa argumentom tipa "a gladna deca". Nisam videla nijedan negativan komentar od, recimo, homoseksualaca koji su itekako ugrozeni u ovoj zemlji, ili npr. Roma - koji su takodje marginalizovani, nego samo od onih koji su u ovom drustvu obrni okreni stavljeni na pijedestal nedodirljivosti - mame, tate, babe dede... Totalno je ok da porodica ima odredjene privilegije, ali kad procitam koliko porodicnih ljudi negativno komentarise pozitivnu inicijativu u bilo kom drugom pravcu koji nije direktno vezan za uzdizanje i zastitu porodice - zamislim se. Ozbiljno se zamislim.

Gospodjice itekako se odnosi na pojedine forumase .Naravno ne na one koji dolaze na ovaj PDF .Kada posetis PDF politika nacitas se svega .Premda upravo oni oslikavaju stanje celokupnog drustva .Gladna deca mos misliti .Ako su toliko zgrozeni sa tim pa zaboga neka osnuju neki fond kako bi pomogli deci ,a ne da kritikuju ostale dobronamerne ljudi koji su spremni da pomognu ne samo zivotinjama vec upravo i toj gladnoj deci .Inace zakljucak ti je fenomenalan.Kada bih pisala o prosecnoj porodici u Srbiji otisla bih u totalni off .Inace si spomenula i Rome .Verujem da pola njih pod tim gladna deca ne podrazumevaju i romsku decu .Ma citavo drustvo nam je otislo u persun .Besna sam ,ogorcena i sto je najgore kao pojedinac ne mogu da uradim nista .
 
Zaista ima raznih ljudi :confused: i zaista su u stanju svasta da napisu bez imalo grize savesti,bez trunke saosecanja.

Mnogo toga nikako ne razumem. U redu mi je da neko ne voli zivotinje,ali zasto ih mrzi. U redu mi je i to da ce neko dati nekom detetu a zivotinji ne,ali zasto onda osudjuje one koji ce dati zivotinji,a taj koji daje zivotinji uglavnom daje i ljudima.

I da,u pravu je ZloTvor kada kaze da ljudi koji daju uglavnom zive na ivici siromastva. I ti isti koji daju uglavnom se ne busaju i ne laju na sav glas kako su dali.

Neke teme na forumu ne mogu ni da citam,prosto ne mogu sebi to da priredjujem. Pa zar bi na svaku njihovu "sta cemo sa pobesnelim psima" mi trebali da kazemo "a sta cemo sa pobesnelim ljudima" (kojih je uzgred mnogo vise nego pobesnelih pasa) ?? I zasto za zlog coveka uvek postoji neko opravdanje,a za ujedljivog psa ne?

Pocinju da mi se jednostavno gade takvi ljudi. Gde je tolerancija prema onima koji su drugaciji i koji na svet gledaju drugacije,kojima su vazni i drugi zivoti osim ljudskih?????????

Sta Vilus ne razumes ?Kod nas je dugo vladalo misljenje zapravo jos vlada da su zivotinje na nizem stepenu nego mi homosapiensi i da je zivotinja jedino dobra ako imas neke koristi od nje .Jednostavno kod dobrog dela ljudi preovladava homocentricnost ,a ne razmisljaju da ova planeta ne pripada iskljucivo ljudima i da bez delovanja zivotinjskog sveta ne bi ni mi postojali barem ne u ovakvom obliku .I da stvarno sta cemo sa pobesnelim ljudima ?
 
Sta Vilus ne razumes ?Kod nas je dugo vladalo misljenje zapravo jos vlada da su zivotinje na nizem stepenu nego mi homosapiensi i da je zivotinja jedino dobra ako imas neke koristi od nje .Jednostavno kod dobrog dela ljudi preovladava homocentricnost ,a ne razmisljaju da ova planeta ne pripada iskljucivo ljudima i da bez delovanja zivotinjskog sveta ne bi ni mi postojali barem ne u ovakvom obliku .I da stvarno sta cemo sa pobesnelim ljudima ?

Pa ne razumem ko je to umro pa je covek sebe proglasio bogom koji ima pravo da odlucuje o zivotima drugih??????

Jezivo je sve sto se dogadja oko nas!!! A najjeziviji su ljudi koji su navodno svesna bica,samo ne znam kud nestade ta svest :dash:

Uzasno mi je i to sto svi zalaze u tudje zivote,a svoje djubre ne vide. Pa tako meni jedna baba iz komsiluka vec godinama kad god me vidi prica kako bi bilo mnogo bolje da radjam decu umesto sto setam moje pse,a ona sama sa rodjenim sinom ne razgovara vec deset godina :think: A ne daj boze da da neku kintu cigancicima iz ulice ili jos gore da baci koru hleba gladnom psu,ali zato u cegeru uvek ima nekoliko flasa piva...
 
Sta Vilus ne razumes ?Kod nas je dugo vladalo misljenje zapravo jos vlada da su zivotinje na nizem stepenu nego mi homosapiensi i da je zivotinja jedino dobra ako imas neke koristi od nje .Jednostavno kod dobrog dela ljudi preovladava homocentricnost ,a ne razmisljaju da ova planeta ne pripada iskljucivo ljudima i da bez delovanja zivotinjskog sveta ne bi ni mi postojali barem ne u ovakvom obliku .I da stvarno sta cemo sa pobesnelim ljudima ?
planeta ne pripada ljudima? :eek:
ma dal je moguce?
zar ne pise tamo u nekoj...knjizi....da je covek gospodar na planeti?
da su zveri stvorene da njima vladamo...itd?
nema bre.....ljudska ruka pisala tu knjigu kako njoj odgovara
dovoljno ti je samo to da procitas i da vidis kako ljudski um razmislja
a mi koji mislimo drugacije smo izrodi i mutanti koji prete celom covecanstvu :roll:
 
Pa ne razumem ko je to umro pa je covek sebe proglasio bogom koji ima pravo da odlucuje o zivotima drugih??????

Jezivo je sve sto se dogadja oko nas!!! A najjeziviji su ljudi koji su navodno svesna bica,samo ne znam kud nestade ta svest :dash:

Uzasno mi je i to sto svi zalaze u tudje zivote,a svoje djubre ne vide. Pa tako meni jedna baba iz komsiluka vec godinama kad god me vidi prica kako bi bilo mnogo bolje da radjam decu umesto sto setam moje pse,a ona sama sa rodjenim sinom ne razgovara vec deset godina :think: A ne daj boze da da neku kintu cigancicima iz ulice ili jos gore da baci koru hleba gladnom psu,ali zato u cegeru uvek ima nekoliko flasa piva...

Vilus ljudi su samoproglaseni bogovi ,a zapravo su u istom rangu sa skakavcima jer unistavaju sve pred sobom ne birajuci sredstva.
Ti si u svakom slucaju mnogo kvalitetnija osoba jer se brines o zivim bicima za razliku od te zlurade bakice ciji je osnovni zivotni smisao skupljanje flasa.
 
planeta ne pripada ljudima? :eek:
ma dal je moguce?
zar ne pise tamo u nekoj...knjizi....da je covek gospodar na planeti?
da su zveri stvorene da njima vladamo...itd?
nema bre.....ljudska ruka pisala tu knjigu kako njoj odgovara
dovoljno ti je samo to da procitas i da vidis kako ljudski um razmislja
a mi koji mislimo drugacije smo izrodi i mutanti koji prete celom covecanstvu :roll:

Pise ,ali nije ta knjiga iskljucivi krivac zasto smo takvi kakvi jesmo . Boldovani deo ti je izvrstan zakljucak .Postoje ozbilnji filmovi o tome kakvi smo mi ljudi ,ali sledeca pesma salje pravu poruku .


 
Gospodjice itekako se odnosi na pojedine forumase .Naravno ne na one koji dolaze na ovaj PDF .Kada posetis PDF politika nacitas se svega .Premda upravo oni oslikavaju stanje celokupnog drustva .Gladna deca mos misliti .Ako su toliko zgrozeni sa tim pa zaboga neka osnuju neki fond kako bi pomogli deci ,a ne da kritikuju ostale dobronamerne ljudi koji su spremni da pomognu ne samo zivotinjama vec upravo i toj gladnoj deci .Inace zakljucak ti je fenomenalan.Kada bih pisala o prosecnoj porodici u Srbiji otisla bih u totalni off .Inace si spomenula i Rome .Verujem da pola njih pod tim gladna deca ne podrazumevaju i romsku decu .Ma citavo drustvo nam je otislo u persun .Besna sam ,ogorcena i sto je najgore kao pojedinac ne mogu da uradim nista .


Da Goddess, pomislila sam bas na neke s politike, ali hajd da ispadnem politicki korektna :D (a i nisam zelela da se prozvanim osete ljudi koji borave na ovom pdf a imaju decu i porodicu nikako).
Ja sam sasvim sigurna da kada izvlace argument "gladna deca" prosecan srpski domacin i domacica ni ne pomisljaju na musave cigancice. Sto rece Tsymish, u njihovom umu oni su u istoj ravni sa "dzukelama". Strahovita je ta primitivna svest, uzasno duboko ukorenjena u nasem narodu. A ta vrsta primitivizma cak i nema puno veze sa inteligencijom i obrazovanjem - to je ono sto me porazava - vec upravo sa tom idejom da je covek optimus prime, i da bivstvovanje svega drugog potpuno podredjeno coveku i njegovim potrebama. Moja najbolja prijateljica se zabavlja sa muskarcem koji tako misli, i ne radi se uopste o nekom neobrazovanom, zadriglom tupanu, vec o coveku koji je situiran, urban, sredjen, veoma inteligentan - ali jednostavno kombinacija konzervativnog vaspitanja i ukorenjenih predrasuda od njega je napravila osobu sa neverovatnim kontrastom izmedju velikih mentalno intelektualnih sposobnosti i strahovitog licnog ogranicavanja uma. Lepeza je siroka - nacionalizam, shovinizam, homofobija, Homo über alles sindrom, uverenje da sve na planeti postoji samo zbog i radi coveka itd.itd. Sto je najgore, ne vidis ti to na prvi pogled, naprotiv, na prvi pogled pomislis "jao kakav fin momak", ali kad udjes u neki ozbiljniji razgovor - BAM! Vema cesto imam zestoke sukobe sa njim na razne teme. Sve se nekako zataska, ali iz sukoba u sukob vidim da tu pomirenja nema i nece ga biti. Mi smo dva razlicita sveta. Ma kakvi sveta - dva razlicita univerzuma.

Onda pomislim - pa i nek ide sve u persun. I pozelim nekad iz ciste nemoci i besa da nas majka priroda lepo zbrise, ali da mi omoguci u poslednjem trenutku da pogledam te sto misle da su ljudi bogovi planete i da im pokazem srednji prst sekund pre nego sto svi lepo odletimo u kosmos.
 
Hej,nemojte sad misliti da sam pala sa marsa,pa da ne vidim sta se oko mene desava. Sasvim sam svesna u kakvom svetu zivim i koliko je tih "bogica" oko mene. Ali ja sam jednostavno jedan mali glupi KALIMERO i uzasno me pogadja svaka nepravda.

Kako reagujem na gladnu decu,zivotinje tako isto reagujem i na odrasle ljude,posebno na stare a same,jednostavno ne mogu a da ne ponesem ceger baki iz komsiluka kada vidim da jedva hoda,ne mogu a da se ne ponudim da odem u kupovinu umesto deke koji pada.

Isto ne mogu ni da ne dam makar 50din Aci i Malenoj (cigancici iz kraja,brat i sestra) kada znam da ce za te pare oni sebi kupiti neku grickalicu ili vec nesto slatko. Ne mogu a da ne nahranim 5 blesavis stenaca ispred moje zgrade.

Jednostavno ne mogu da se pomirim sa ljudskom samozivoscu :evil:
 
Znacajna i potrebna tema i na ovom forumu i sire.

Necu, u ovom momentu, nabrajati kojim kategorijama ugrozenih sam sve pomagala (i pomagacu) - bice prilike u kasnijim postovima, mada je, mozda, bitnije pomoci nekom bez velike price o tome (neka dela govore).

Vise me zanima hoce li se oglasiti neko od onih koje srecemo na ovom i nekim drugim pdf-ovima, koji na razne nacine (uglavnom ruzne) prozivaju ljubitelje zivotinja podsecajuci ih, kome treba da pomazu, cime da se bave, a cega da se okanu, pri tome ni cim ne pokazujuci kome to oni pomazu, kako, kada...kad vec drze slovo svima koji pokusavaju da nesto ucine za zivotinje. A koliko mogu da zakljucim, ne samo za zivotinje, vec i razne druge ugrozene kategorije u ovom drustvu.
 
Dakle, cim se pokrene prica o tretmanu zivotinja u nasem drustvu odmah krece
paralelna prica o losem tretmanu ljudi, na koji se...kao, ljudi koji brinu za zivotinje ne osvrcu.


Da.

Već sam se nebrojeno puta našla u sličnoj situaciji.

I evo vam materijala: stvarno se ne osvrćem.

Te dve stvari, po meni, nisu uporedive. Ne umem naći saosećanje za čoveka koji - uvek ima mogućnost izbora.

Ne bih da davim, ali vidi ovamo.


Ima žena na socijalnoj pomoći.

Od roditelja je nasledila kuću koju je prodala za manji stan i razliku u kešu. Koju je propila.

Onda je prodala stan za manji. Razliku u kešu je propila.

Ili:


Imaš čoveka, sa kućom i okućnicom. I zvanično normalnog.


Vezo je psa za drvo pa ga pretestesterisao.
Kravi je izvadio oči.

Policija je slegla ramenima.


Misim, to je životinja. A napuštena deca?..

Ili:


Muž mi šeta psa, komšije dobacuju: šetaj dete, ne kera.

Ne dozvoljavam da mi se pačaju ti s fazonom: šetaj dete. Dve trećine takih mi je vrištalo u parku kad je moj retriver bio štene: jooooj, beži, ugršće te kuca!..

Pa kad su im se deca za dve godine onesvešćivala na prizor "kera"; makar i čivave; krivili su - čivavu...


Čovek uvek može da bira.

Životinja ne može.

Dokle god ima onih: šetaj dete; ja im ne verujem.
 
Ja sam sasvim sigurna da kada izvlace argument "gladna deca" prosecan srpski domacin i domacica ni ne pomisljaju na musave cigancice.

Ma ne pomišljaju oni na bilo kakvu decu, nego je "a šta sa gladnom decom?" neki kvaziargument, koga su se dosetili, pa pogrešno pomišljaju da mogu da ga primene, dok uživaju svojoj navodnoj domišljatosti.
Ja sarađujem sa UNICEF-om. Šta će meni da kažu i kako misle da "a šta sa gladnom decom?" primene na mene? :ceka:


Vise me zanima hoce li se oglasiti neko od onih koje srecemo na ovom i nekim drugim pdf-ovima, koji na razne nacine (uglavnom ruzne) prozivaju ljubitelje zivotinja podsecajuci ih, kome treba da pomazu, cime da se bave, a cega da se okanu, pri tome ni cim ne pokazujuci kome to oni pomazu, kako, kada...kad vec drze slovo svima koji pokusavaju da nesto ucine za zivotinje. A koliko mogu da zakljucim, ne samo za zivotinje, vec i razne druge ugrozene kategorije u ovom drustvu.

Takve osobe ne pomažu nikome i ničemu, nego samo serendaju sa strane i koče one koji nešto rade. To posledica njihove patogologije, koja ih čini socijalno neprilagođenima, a iskazuje se, između ostalog, i preko netrpeljivosti prema životinjama i prema ljubiteljima životinja. Preciznije bi bilo reći, prema životu i ljubiteljima života.



Čovek uvek može da bira.
Životinja ne može.
Dokle god ima onih: šetaj dete; ja im ne verujem.

U pravu si. Takvima ne treba verovati. :ok:
 
Da Goddess, pomislila sam bas na neke s politike, ali hajd da ispadnem politicki korektna :D (a i nisam zelela da se prozvanim osete ljudi koji borave na ovom pdf a imaju decu i porodicu nikako).
Ja sam sasvim sigurna da kada izvlace argument "gladna deca" prosecan srpski domacin i domacica ni ne pomisljaju na musave cigancice. Sto rece Tsymish, u njihovom umu oni su u istoj ravni sa "dzukelama". Strahovita je ta primitivna svest, uzasno duboko ukorenjena u nasem narodu. A ta vrsta primitivizma cak i nema puno veze sa inteligencijom i obrazovanjem - to je ono sto me porazava - vec upravo sa tom idejom da je covek optimus prime, i da bivstvovanje svega drugog potpuno podredjeno coveku i njegovim potrebama. Moja najbolja prijateljica se zabavlja sa muskarcem koji tako misli, i ne radi se uopste o nekom neobrazovanom, zadriglom tupanu, vec o coveku koji je situiran, urban, sredjen, veoma inteligentan - ali jednostavno kombinacija konzervativnog vaspitanja i ukorenjenih predrasuda od njega je napravila osobu sa neverovatnim kontrastom izmedju velikih mentalno intelektualnih sposobnosti i strahovitog licnog ogranicavanja uma. Lepeza je siroka - nacionalizam, shovinizam, homofobija, Homo über alles sindrom, uverenje da sve na planeti postoji samo zbog i radi coveka itd.itd. Sto je najgore, ne vidis ti to na prvi pogled, naprotiv, na prvi pogled pomislis "jao kakav fin momak", ali kad udjes u neki ozbiljniji razgovor - BAM! Vema cesto imam zestoke sukobe sa njim na razne teme. Sve se nekako zataska, ali iz sukoba u sukob vidim da tu pomirenja nema i nece ga biti. Mi smo dva razlicita sveta. Ma kakvi sveta - dva razlicita univerzuma.

Onda pomislim - pa i nek ide sve u persun. I pozelim nekad iz ciste nemoci i besa da nas majka priroda lepo zbrise, ali da mi omoguci u poslednjem trenutku da pogledam te sto misle da su ljudi bogovi planete i da im pokazem srednji prst sekund pre nego sto svi lepo odletimo u kosmos.

Gospodjice vrlo rado cu ti se pridruziti u poslednjem cinu .
 
Znacajna i potrebna tema i na ovom forumu i sire.

Necu, u ovom momentu, nabrajati kojim kategorijama ugrozenih sam sve pomagala (i pomagacu) - bice prilike u kasnijim postovima, mada je, mozda, bitnije pomoci nekom bez velike price o tome (neka dela govore).

Vise me zanima hoce li se oglasiti neko od onih koje srecemo na ovom i nekim drugim pdf-ovima, koji na razne nacine (uglavnom ruzne) prozivaju ljubitelje zivotinja podsecajuci ih, kome treba da pomazu, cime da se bave, a cega da se okanu, pri tome ni cim ne pokazujuci kome to oni pomazu, kako, kada...kad vec drze slovo svima koji pokusavaju da nesto ucine za zivotinje. A koliko mogu da zakljucim, ne samo za zivotinje, vec i razne druge ugrozene kategorije u ovom drustvu.

Ne verujem da ce se oglasiti jer naravno njih ne zanima ovaj PDF .Zapravo retko sta ih zanima osim njihovih malih i skucenih zivota .Ja u principu njih zalim jer su uskraceni za jednu bitnu stvar ,a to je njihova sposobnost tacnije nesposobnost da uvide bujanje zivota u svim mogucim oblicima i vrednovanje istog .Sa takvim stavom ne shvataju da rade protiv sebe i protiv svojih potomaka .
 
Apropo priče o gladnoj deci, kad sam na Politici pre neki dan te navodne humaniste pitala kad su oni poslednji put nahranili Ciganče na ulici, dobila sam odgovor kako je to "kontraproduktivno" jer će onda roditelji svakako još gore da ih izrabljuju paljući ih u prosjačenje. Naravno, niko se osim mene nije setio da kupi tom detetu kroasan ili burek u pekari na ćošku.
 
i mrzim kada neko na osnovu mog nerviranja i pljuvanja nekog psihopate sto muci zivotinje,ili stava o ubijanju lutalica(i td) zakljucuje da ja ne volim ljude i da bih radije pomogla dzukeli nego gladnom detetu...
misim stvarno

Иста прича је и са друге стране. Многи од вас који поржавате животиње и залажете се за њихова права, исто тако наступате са предрасудама да онај ко напада животиње, напада, или може да нападне и људе. И то је чиста глупост.
 
Иста прича је и са друге стране. Многи од вас који поржавате животиње и залажете се за њихова права, исто тако наступате са предрасудама да онај ко напада животиње, напада, или може да нападне и људе. И то је чиста глупост.

O kakvim predrasudama ti pises ? Zapravo ovo je nepobitna cinjenica .Daj pogledaj malo istrazivanja .Itekako bi takve persone napale ljude samo da imaju priliku odnosno da nemaju strah od zakona.Kako vidim kada bi se kazne za zlostvaljanje i mucenje zivotinja povecale verujem da bi se isto smanjilo .Ponekad su represivne mere jedini nacin da se neke negativne stvari zaustave ,naravno tu i druge institucije moraju da odigraju svoju ulogu .
Da li trebamo da postavljamo linkove kako je ubistvo i mucenje zivotinja * pri tom ne mislim na ubijanje zivotinja zbog hrane ) vec iz sadistickih pobuda i ubistvo coveka usko povezano .
 
O kakvim predrasudama ti pises ? Zapravo ovo je nepobitna cinjenica .Daj pogledaj malo istrazivanja .Itekako bi takve persone napale ljude samo da imaju priliku odnosno da nemaju strah od zakona.Kako vidim kada bi se kazne za zlostvaljanje i mucenje zivotinja povecale verujem da bi se isto smanjilo .Ponekad su represivne mere jedini nacin da se neke negativne stvari zaustave ,naravno tu i druge institucije moraju da odigraju svoju ulogu .
Da li trebamo da postavljamo linkove kako je ubistvo i mucenje zivotinja * pri tom ne mislim na ubijanje zivotinja zbog hrane ) vec iz sadistickih pobuda i ubistvo coveka usko povezano .

Нисам приметио да се пси у чопорима међусобно нападају, већ да нападју људе. Када ће да се повећају казне за нападе на људе, одгризање носева и слично?
 
Иста прича је и са друге стране. Многи од вас који поржавате животиње и залажете се за њихова права, исто тако наступате са предрасудама да онај ко напада животиње, напада, или може да нападне и људе. И то је чиста глупост.

Ne radi se o gluposti nego o činjenici iza koje stoje brojne psihološke i kriminološke studije.

Na primer, postoji veoma... ilustrativan članak objavljen u žurnalu "The Forensic Examiner" (zvanično glasilo American College of Forensic Examiners Institute), koji se koristi rezultatima više studija, koje pokazuju nedvosmislenu vezu između napada na životinje i kriminalnog ponašanja:
Childhood animal cruelty: a review of research, assessment, and therapeutic issues.

Iz tog rada bih izdvojio:
Henry Lee Lucas was born in Blacksburg, Virginia. At 10 years of age he watched his mother's live-in boyfriend stab a calf in the neck and have sex with it while it was dying. At age 13 he began catching small animals and skinning them alive for fun. After stabbing, mutilating, and murdering women for over 30 years, at age 47, Lucas is now serving a life sentence in prison (Wright & Hensley, 2003).
We suggest that the association between cruelty to animals and an elevated sense of self may support the link between childhood cruelty and adult psychopathology, as posited by Frick, O'Brien, Wootton, and McBurnett (1994).
Članak nije baš "lako štivo".

Dalje,
Animal cruelty is one of the more destructive ills in society; often linked with sociopathic behavior, cruel and abusive behavior toward animals reflects a severe lack of moral responsibility and social conscience. It can be inflicted in a wide variety of ways and can be rooted in a variety of causes. In turn, this disturbing and malicious behavior gravely infects and poisons our social fabric. Animal cruelty is sometimes linked with other criminal behavior such as gang activity, drugs, and violent anti-social behavior. Research has shown that people who behave cruelly toward animals are more likely to behave similarly toward humans.

izvor:
Animal Cruelty Task Force
(što je zvanična služba grada Los Anđelesa, u kojoj rade i policajci i tužioci)

Da ne čeprkam dalje po svojim označenim stranicama, nadam se da je ovaj uzorak dovoljan da uvidiš da je tvoja tvrdnja pogrešna.

Izuzetno je važno za zaštitu građana da MUP Srbije vodi ažurnu evidenciju o onima koji napadaju životinje i da se isti šalju na obavezno psihijatrijsko lečenje, u cilju prrevencije teških zločina.
 

Back
Top