Molio bih da mi objasnite

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Vidim da se u mnogim politickim prepucavanima i anketama, te mogucim rezultatima izbora, stalno ponavlja da je prednost DS-a najvise u tome sto ima zagarantovane mandate manjinskih stranaka.

E sad......
Sta mene(vas) sprecava da registrujem "partiju slobodnih Aboridzina" , ili "partiju Kmera u Srbiji", i da ucestvujem na ozborima u Srbiji(naravno obezbedim potpise, cak ako se ne varam ne mora ih biti koliko i za druge stranke).
Ko meni moze da zabrani da se ja osecam kao Aboridzin , Kmer?
Uz mnogo mnogo manje truda(citaj para) moze se uci u parlament kao stranka manjine.

U Ustavu Srbije se navodi da je Srbija drzava srpskog naroda i manjina, a one se ne navode poimence, cime omogucavaju i postojanje takvih stranaka manjina na politickoj sceni Srbije.
 
Samo je potrebno da ti ta stranka predje prirodni prag na izborima, i imas poslanicko mesto.

Ma dobro, ja pricam sasvim hipiteticki......svoju politicku karijeru sam zavrsio jos 2003. godine i ne nameravam da se tome vracam na bilo koji nacin.
Zanima me generalno.....Zar nije lakse tako formirati stranku manjina i gadjati mnogo manji prag za ulazak u parlament nego juriti 5% za cenzus?
Pricam zato sto izgleda nije predvidjeno zakonom da se taj nacin formiranja i ucestvovanja na izborima spreci.
 
Ma dobro, ja pricam sasvim hipiteticki......svoju politicku karijeru sam zavrsio jos 2003. godine i ne nameravam da se tome vracam na bilo koji nacin.
Zanima me generalno.....Zar nije lakse tako formirati stranku manjina i gadjati mnogo manji prag za ulazak u parlament nego juriti 5% za cenzus?
Pricam zato sto izgleda nije predvidjeno zakonom da se taj nacin formiranja i ucestvovanja na izborima spreci.

Pa zavisi, tehnicki moze da izgleda lakse, ali fakticki nije. Jer ciljna grupa tih stranaka je jako ogranicena, dok je ciljna grupa ovih 'normalnih' stranaka mnogo veca. Uostalom, cini mi se da je na poslednjim izborima u parlament na taj nacin uslo ukupno 7 poslanika, tako da to i nije neki preterano veliki broj. Nekome moze da izgleda lako da plati nekih 15-20 hiljada glasova, ali u praksi to mnogo lakse izgleda kada se prikupljaju potpisi nego kada placas neciji glas na opstim izborima. U suprotnom bi Skupstina bila preplavljena poslanicima koji su dobili mandate na taj nacin.

Inace, taj prirodni prag trenutno kod nas pretocen u procente iznosi 0,4% od vazecih glasackih listica, a povecao bi se kada bi npr. Skupstina imala 150 poslanika
 
E sad......
Sta mene(vas) sprecava da registrujem "partiju slobodnih Aboridzina" , ili "partiju Kmera u Srbiji", i da ucestvujem na ozborima u Srbiji(naravno obezbedim potpise, cak ako se ne varam ne mora ih biti koliko i za druge stranke).
Ko meni moze da zabrani da se ja osecam kao Aboridzin , Kmer?

Pored mnogih pitanja , izdvojio sam meni izuzetno interesantno . Naime ,
nacionalna , etnička i politička pripadnost spadaju u takozvana diskretna
i lična prava čoveka - vezana za njegova lična osećanja i ubeđenja .
Dakle , ova grupa prava ( između ostalih ) zasnovana je na izjašnjavanju
pojedinca , a ne na formalnom određivanju po rođenju . Otprilike tehnički
gledano , svaki niger može se izjasniti da je srbin ( i to još srpski
nacionalistički patriota ) , kao što meni/vama niko ne može da zabrani
da SE IZJASNITE KAO KMER ili pak kao NIGER .
Naravno , kao što sve postojeće teče , tako teku osećanja i ubeđenja
; oće reći sve je promenljivo .Što znači osećanja i ubeđenja se menjaju ;
dakle svako može da promeni : ime , političko ubeđenje , partiju , etničku
pripadnost i tome sl. ( dovoljno je samo da se izjasni u tom smislu , i da
preduzme formalne korake za izmenu dokumenata gde se upisuju ovaki
podaci ).
Veliki događaj u ovom smislu bio je zakon o nacionalnom pomirenju ,
donešen za vreme vladavine Koštunice . Dakle , promenila su se ubeđenja
i osećanja i na velika zvona po pravima izjednačeni su četnici i partizani
( dva krvna neprijatelja , koji su za sobom ostavila više stotina hiljada
mrtvih u međusobnim frakcijskim vlastodržačkim otimačkim pohodima -
nakon pedesetak godina izmirena su i proglašena oslobodiocima -
doduše neznam sad koga , pokojnih ili živih ljudi , ali eto šta biva kad
se menjaju ubeđenja i osećanja ) ; sa svim pravima i prinadležnostima
oslobodilaca .
Dakle , ovo želim da podvučem : da etnička , nacionalna i politička
pripadnost nisu ništa drugo nego osećanja/ubeđenja koja mogu svremenom
da se menjaju
. Dakle , svako rođeno čeljade može biti ovo ili ono ,
nezavisno šta kažu roditelji ili pak matični uredi . Ta stvar toliko ide daleko ,
da ako je čovek na neki način nezadovoljan sopstvenim državljanstvom ,
koje dobija činom rođenja , može ga u određenom postupku i promeniti .
Ovo sam istakao jer imam osećaj da ljudi zadojeni srpštinom , ovakav
prilaz negiraju , te tvrde da se srpština stiče činom rođenja . Ovakav
tvrd stav ( država srpskog naroda i manjina ) , pravi ozbiljne probleme
dobronamernim i poštenim ljudima ; jer oni ne mogu da se izjasne kao
pokojni Ivo Andrić da su srbi po zanimanju - jako unosnom i profitabilnom .
Inače , pomenuti gospodin je bio vanbračno dete hrvatskih državljana
( koliko ja znam - a još me niko nije demantovao rodnim listom ) .

Dakle , niko ne može da zabrani nikom da se oseća ovako ili onako ,
te da to osećanje pretoči u političko ubeđenje , koje u parlamentarnoj
utakmici može pristojno da se unovčava ( u ostalom skupština ima na
stotine živih takvih primeraka koji dve decenije unovčavaju na političkoj
sceni svoja osećanja + imunitet - štaćeš više ) .:rtfm::dash:
 
Pa zavisi, tehnicki moze da izgleda lakse, ali fakticki nije. Jer ciljna grupa tih stranaka je jako ogranicena, dok je ciljna grupa ovih 'normalnih' stranaka mnogo veca. Uostalom, cini mi se da je na poslednjim izborima u parlament na taj nacin uslo ukupno 7 poslanika, tako da to i nije neki preterano veliki broj. Nekome moze da izgleda lako da plati nekih 15-20 hiljada glasova, ali u praksi to mnogo lakse izgleda kada se prikupljaju potpisi nego kada placas neciji glas na opstim izborima. U suprotnom bi Skupstina bila preplavljena poslanicima koji su dobili mandate na taj nacin.

Inace, taj prirodni prag trenutno kod nas pretocen u procente iznosi 0,4% od vazecih glasackih listica, a povecao bi se kada bi npr. Skupstina imala 150 poslanika

Ovo o cemu sam pricao(pitao) je ustvari:
Osnovni problem nase drzave(po meni naravno) je negativna selekcija, kako izmedju politickih partija tako i u samim partijama.Lideri partija i partijsko rukovodstvo se okruzilo svom silom tzv. podguznih muva, sa ciljem ostanka na osvojenim pozicijama(bilo u vlasti ili u stranci).
Takvi kadrovi jedino sto u zivotu umeju je da se uvlace nekome i da zive i parazitiraju na racun drzave i svih nas.
Narod je to prepoznao, i rezultat toga je katastrofalna izlaznost na izbore, koja je svake godine sve manja i manja.
S tim u vezi je prilicno lako, na lokalnim izborima, od kadrova medju politickim partijama, koji su skolovani, pametni,sposobni u svojim strukama, koji ustvari svojim imenima iznesu partijske liste, pa ih posle izbora uvlakaci sutnu, napraviti listu koja bi svakako bila bum izbora na tom lokalu.
E sad.........Problem takvog izbora je sto bi takva grupa gradjana morala kasnije ulaziti u kompromise sa strankama , koje joj sigurno ne bi oprostile takav uspeh.
Da ne pricam kako i sa osvojenom vecinom na lokalu ne bi uradili nista jer je stvarna vlast na republickom nivou......
Zato mislim da je ovo nacin(naravno pricam sasvim hipoteticki) na koji bi jedna takva partija mogla da materijalizuje svoj uspeh na lokanim izborima, ako se prijavi kao manjinska.
Cak sam ubedjenja da ce iz tog ogromnog rezervoara razocaranih, koji ne izlaze na izbore, zasigurno zahvatili bar jedan deo, bez obzira na moguce smesne konotacije o nazivu stranke(stranka aboridzina recimo).
 
...Otprilike tehnički
gledano , svaki niger može se izjasniti da je srbin ( i to još srpski
nacionalistički patriota ) , kao što meni/vama niko ne može da zabrani
da SE IZJASNITE KAO KMER ili pak kao NIGER .

Uopste, ljudi su debili sto dozvoljavaju da ih truju nacionalizmom i reaguju bas onako kako se od njih to ocekuje.

I po ovom pitanju i gde god je to jos moguce, treba pucati bas na tu manjinsku kartu.

Izjasnis se da si Rom, Eskim, Indijanac... tvoja stvar... i trazis svoja prava... molim lepo.
 
Ovo o cemu sam pricao(pitao) je ustvari:
Osnovni problem nase drzave(po meni naravno) je negativna selekcija, kako izmedju politickih partija tako i u samim partijama.Lideri partija i partijsko rukovodstvo se okruzilo svom silom tzv. podguznih muva, sa ciljem ostanka na osvojenim pozicijama(bilo u vlasti ili u stranci).
Takvi kadrovi jedino sto u zivotu umeju je da se uvlace nekome i da zive i parazitiraju na racun drzave i svih nas.
Narod je to prepoznao, i rezultat toga je katastrofalna izlaznost na izbore, koja je svake godine sve manja i manja.
S tim u vezi je prilicno lako, na lokalnim izborima, od kadrova medju politickim partijama, koji su skolovani, pametni,sposobni u svojim strukama, koji ustvari svojim imenima iznesu partijske liste, pa ih posle izbora uvlakaci sutnu, napraviti listu koja bi svakako bila bum izbora na tom lokalu.
E sad.........Problem takvog izbora je sto bi takva grupa gradjana morala kasnije ulaziti u kompromise sa strankama , koje joj sigurno ne bi oprostile takav uspeh.
Da ne pricam kako i sa osvojenom vecinom na lokalu ne bi uradili nista jer je stvarna vlast na republickom nivou......
Zato mislim da je ovo nacin(naravno pricam sasvim hipoteticki) na koji bi jedna takva partija mogla da materijalizuje svoj uspeh na lokanim izborima, ako se prijavi kao manjinska.
Cak sam ubedjenja da ce iz tog ogromnog rezervoara razocaranih, koji ne izlaze na izbore, zasigurno zahvatili bar jedan deo, bez obzira na moguce smesne konotacije o nazivu stranke(stranka aboridzina recimo).

Kažu : kad se razbojnici razmahnu , pošteni se kriju .

Mislim da ocena opisa stanja koji si izneo nije dominantna pojava : te da na toj
političko razbojničkoj sceni ima svega ( za svačiji ukus i karakter ) , tako da je
pokriveno većinsko glasačko telo u svakom segmentu ( po opštim karakternim
svojstvima segmenta ) .
U jednom regionu na lokalnim izborima , bila je grupa građana koju predvodi
lekar optužen za masovno lažiranje penzija ( sutski proces započet pre 6 godina ,
optuženo preko 35. osoba , za mito i kriminalno udruživanje - stvar miruje , ceo kraj
zna slučaj u detalje ) ; drugu grupu građana predvodio je čovek osuđivan i zatvaran
zbog privrednog kriminala ( koji je glasačima rekao da više neće dakrade od njih već za njih ) --- dakle verifikovani kriminalci ( udružuju se sa monrhistima ), izlaze na lokalne
izbore , i gle čuda , preko 20% ljudi bglasa za njih .( naravno sa njima formiraju lokalnu vlast - SPS-DS-G17; sličan sličnom stremi , s njim se grli i udružuje ) .

E , sve ovo ispričah ne da bih dokazao da su na političkoj sceni kriminalci , već da
postavim pitanje ko to glasa za verifikovane kriminalce ,? odnosno kakavi su duboko
u karakteru ti ljudi koji glasaju za verifikovane / registrovane kriminalce .?
Mislim da je posve jasan taj psihološki profil , tog opšteg glasača ; prepoznatljiv
u većinskom glasačkom telu .

Kad nastane tako masovno stanje , u izbornom telu kao što je kod nas,
onda važi ona izreka : kakvi su ljudi , takava je i vlast nad njima ; pa ako smo mi ništaci , ništačka je vlast nad nama - ako li smo
poštenjačine i poštena vlast biće nad nama .

Dakle , mislim da ovde negde čuči odgovor za sve naše probleme .
 
Vidim da se u mnogim politickim prepucavanima i anketama, te mogucim rezultatima izbora, stalno ponavlja da je prednost DS-a najvise u tome sto ima zagarantovane mandate manjinskih stranaka.

E sad......
Sta mene(vas) sprecava da registrujem "partiju slobodnih Aboridzina" , ili "partiju Kmera u Srbiji", i da ucestvujem na ozborima u Srbiji(naravno obezbedim potpise, cak ako se ne varam ne mora ih biti koliko i za druge stranke).
Ko meni moze da zabrani da se ja osecam kao Aboridzin , Kmer?
Uz mnogo mnogo manje truda(citaj para) moze se uci u parlament kao stranka manjine.

U Ustavu Srbije se navodi da je Srbija drzava srpskog naroda i manjina, a one se ne navode poimence, cime omogucavaju i postojanje takvih stranaka manjina na politickoj sceni Srbije.
Moje društvo i ja imamo ideju da pre sledećeg popisa na Fejsu nađemo 10000 dobrovoljaca, koji bi se izjasnili kao Marsovci. Oni su nam automatski i potpisi za parlamentarne izbore, pa je ulaz u Skupštinu zagarantovan. Pozivam i sve vas da mi se pridružite. Slavićemo u skupštinskoj kafani! :D
 
Vidim da se u mnogim politickim prepucavanima i anketama, te mogucim rezultatima izbora, stalno ponavlja da je prednost DS-a najvise u tome sto ima zagarantovane mandate manjinskih stranaka.

E sad......
Sta mene(vas) sprecava da registrujem "partiju slobodnih Aboridzina" , ili "partiju Kmera u Srbiji", i da ucestvujem na ozborima u Srbiji(naravno obezbedim potpise, cak ako se ne varam ne mora ih biti koliko i za druge stranke).
Ko meni moze da zabrani da se ja osecam kao Aboridzin , Kmer?
Uz mnogo mnogo manje truda(citaj para) moze se uci u parlament kao stranka manjine.

U Ustavu Srbije se navodi da je Srbija drzava srpskog naroda i manjina, a one se ne navode poimence, cime omogucavaju i postojanje takvih stranaka manjina na politickoj sceni Srbije.

SAVRŠENO PITANJE ....ujedno u njemu se ogledaju i najveća mana našeg ustava odnosno izbornog sistema.
 
Moje društvo i ja imamo ideju da pre sledećeg popisa na Fejsu nađemo 10000 dobrovoljaca, koji bi se izjasnili kao Marsovci. Oni su nam automatski i potpisi za parlamentarne izbore, pa je ulaz u Skupštinu zagarantovan. Pozivam i sve vas da mi se pridružite. Slavićemo u skupštinskoj kafani! :D

Kada budete skupljali glasove samo se javite.... jedan imate od mene sigurno a sakupićemo ih još nekoliko. Al da mi date jedno poslaničko mesto ? :per:
 
SAVRŠENO PITANJE ....ujedno u njemu se ogledaju i najveća mana našeg ustava odnosno izbornog sistema.
Bolja Srbija nije na forumu Dodajte reputaciju korisniku Bolja Srbija Prijavite poruku Odgovorite sa citatomKada budete skupljali glasove samo se javite.... jedan imate od mene sigurno a sakupićemo ih još nekoliko. Al da mi date jedno poslaničko mesto ? :per:




U boldiranom grmu leži zec - kod svakog časnog , pošenog , viteškog ,
patriotskog ( čitaj : bezčasnog , nepoštenog , ništačkog , izdajničkog )
srbina .
Lepo si locirao problem i na tvoju , moju i nesreću svih - svaki ništak
ima vlast i svak misli da može da vrši državničke i rukovodeće
dužnosti u državi ( da se okoristi o državne jasle ) - zar ne !

:dontunderstand:
 
Zaista više nema smisla da se moli .
Pohapsimo : političke kriminalce kao organizovanu bandu protivu
čovečnosti , ratne zločince i njihove kumove ratne profitere ,
zilotsko mantijaško monarhističke secikese i sav nastrani šljam ---
operimo , duhovno dezinfikujmo i okrečimo Beograd ---
počnimo da živimo kao ljudi , dostojanstveno !
Zaista , zašto molimo , ustanimo kao ljudi !
 
Poslednja izmena:
Vidim da se u mnogim politickim prepucavanima i anketama, te mogucim rezultatima izbora, stalno ponavlja da je prednost DS-a najvise u tome sto ima zagarantovane mandate manjinskih stranaka.

E sad......
Sta mene(vas) sprecava da registrujem "partiju slobodnih Aboridzina" , ili "partiju Kmera u Srbiji", i da ucestvujem na ozborima u Srbiji(naravno obezbedim potpise, cak ako se ne varam ne mora ih biti koliko i za druge stranke).
Ko meni moze da zabrani da se ja osecam kao Aboridzin , Kmer?
Uz mnogo mnogo manje truda(citaj para) moze se uci u parlament kao stranka manjine.

U Ustavu Srbije se navodi da je Srbija drzava srpskog naroda i manjina, a one se ne navode poimence, cime omogucavaju i postojanje takvih stranaka manjina na politickoj sceni Srbije.

A ti bi da prodaješ veru za večeru?!.....:manikir:
 
A ti bi da prodaješ veru za večeru?!.....:manikir:

Ako misliš na veru današnjih političkih kriminalaca ( od prvog do poslednjeg
u cenjenom skupštinskom domu + vlada + predsednik i predstavnici + akademija
i čuveni profesori + zabrađeni ziloti u džipovima i blindiranim kolima + .......... ),
koji su je odmah utopili za doručak , po principu daj šta daš ionako ne vredi tri groša ----
--- e onda si upravu . Ne treba čekati večeru .
 
Ako misliš na veru današnjih političkih kriminalaca ( od prvog do poslednjeg
u cenjenom skupštinskom domu + vlada + predsednik i predstavnici + akademija
i čuveni profesori + zabrađeni ziloti u džipovima i blindiranim kolima + .......... ),
koji su je odmah utopili za doručak , po principu daj šta daš ionako ne vredi tri groša ----
--- e onda si upravu . Ne treba čekati večeru .

:lol:
Kolega,spasa nam nema,ali propasti nećemo !
 

Back
Top