povredjen pas na mostaru

tara

Buduća legenda
Poruka
35.576
danas sam oko 14 h, kada sam išla na fakultet naišla na povredjenog psa , na mostaru, tačnije na stanici 17 i 18
pas jedva kreće zadnje noge (napravi par koraka i legne, ne može ni da sedi), čini mi se da ga je udario auto, ja sam ga nahranila i dala mu vode ali sam morala da idem, on je ostao da leži na stanici : (
dobila sam savet da ga odvedem kod veterinara miće, čini mi se, ali nemam uslova ni da ga prevezem do tamo, a ni da ga dovedem u stan (zbog mačora koji je bolestan)
da li neko zna kome bih mogla da se obratim, bar da ga pregleda vet ili na koji način bih mogla da mu pomognem(neko je nekada spomnjao veterinre koje možete da pozovete kada naidjete na povredjenu životinju, neki program grada)?
čini mi se da je pas zaista loše
 
Jedino što mogu je da ti dam kontakt telefon doktora Miće, adresu njegove ordinacije, ako ti nešto znači... Ili da podelimo trošak taksija do veterinara...
Ma, kako to da ne postoji neko mesto, kao neka "hitna pomć" za životinje koji su u takvom stanju, neko mesto gde bi dobile besplatnu negu???
 
Cini mi se da je otvorena jedna tema na kojoj se pisalo upravo o zbrinjavanju nadjenih povredjenih zivotinja, ali, koliko se secam, ispade da se, sto nije prvi put, radi o...corak informaciji.

Ne pomogoh konkretno ni tebi ni tebi ni psu - znam, al' da mogu sta pametnije da uradim - zaista bih. Da se samo zgrazam nad strasnom sudbinom psa (sto i mislim) - pokusavam da ne radim, jer nema vajde.
 
Zaista ne znam veta koji leci ziv za dz. Bar ja takvo iskustvo nemam. Eventualno mi se desavalo da mi, prema njihovim recima, ako sam cest "pacijent" po malo umanje cenu, ali nista vise od toga. A cak i da se skupe pare za veta, pas odveze (sto je opet muka) - gde posle sa psom ? Okreni-obrni, problem nastavlja da se siri.
 
Veterinarski Fakultet već neko vreme radi besplatno zbrinjavanje povredjenih uličnih životinja! Organizuj prevoz i prebaci psa do faksa - Hirurgije (to je onaj sklop zgrada dalje od prijemne ambulante - produžite kolima od prijemnog, kada naidjete na razdvajanje puta skrenete levo, vozite do kraja i tu ste) i potražite profesora Prokića. Gledajte da stignete do 11h - do tada su sigurno svi na odeljenju.
 
Par pet-taxi brojeva:

Dejan - 063 343332,
Mario - 063 8070050
Dragana - 064 1302524

Dejan je najbolji (i uvek spreman da pomogne), ali najčešće zauzet (kod njega se vožnja zakazuje bar dan-dva unapred), Mario trenutno u gužvi. Kod Maria i Dragane pozovi se na Teju (za Draganu Mašinu drugaricu). Sretno i javi nam šta si uradila sa psom :)...
 
Evo iskopala sam i telefon DVM Prokića...

Preuzeto sa www.zivotinjsko-carstvo.com

13.02.2010.
VAŽNO - VAŽNO - VAŽNO: Ako na ulici pronađete povređenog psa ili mačku možete se obratiti za pomoć FVM - Odeljenju hirurgije Dr. Vet. Med. Prokić Branislavu, tel. 011/2684-154. Troškove lečenja snosi Grad Beograd!


IZVOR - http://helpanimals.org.rs/

Molim da neko postavi obaveštenje i na temu zdravlje pasa/mačaka...
 
hvala teja
jutros kuce nije bilo tamo, dečko je obišao deo oko mostara kada je išao na posao, od onog dana je nema, a verujem da bi je videli da je još uvek tamo jer on svaki dan prolazi tuda i gleda
iskreno se nadam da ju je neko uzeo, a mi ćemo svakako nastvaljati da gledamo tamo za svaki slučaj
 
Veterinarski Fakultet već neko vreme radi besplatno zbrinjavanje povredjenih uličnih životinja! Organizuj prevoz i prebaci psa do faksa - Hirurgije (to je onaj sklop zgrada dalje od prijemne ambulante - produžite kolima od prijemnog, kada naidjete na razdvajanje puta skrenete levo, vozite do kraja i tu ste) i potražite profesora Prokića. Gledajte da stignete do 11h - do tada su sigurno svi na odeljenju.

Ako mislis na ovo obavestenje http://forum.krstarica.com/threads/353288, mislim da se malo ne slazu podaci o kojima pricamo. Bar po postovima koji su plasirani u temi sa gornjeg linka.

Nadam se, Tara, da je pas ipak zbrinut i da je ok.
 

Back
Top