SIDA je poprimila epidemioloske razmere u Srbiji

Poruka
4.292
Jutros sam u jutarnjem programu na RTS-u cuo veoma alarmantnu i zastrasujucu vest o kojoj skoro niko ne govori. Evo o cemu se radi

U jutarnjem programu je receno da se u jednom periodu (valjda od pocetka ove godine) testiralo na SIDU 47 500 ljudi. Od tog broja se ustanovilo da je SIDOM zarazeno 122 osobe !!!!

To je po meni veoma veoma alarmantan podatak i zastrasujuci a evo i zasto:

Na osnovu matematike 122 od 47 500 je 0.257%. Kako u Srbiji zivi orjentaciono oko 8 000 000 ljudi to znaci da je ukupan broj zarazenih od side oko 20 000 jer je 0.257% od 8 000 000 upravo oko 20 000 !!!!

ZNaci u Srbiji je oko 20 000 zarazenih od side. To je citav jedan prosecan grad u Srbiji, na primer jedan Aleksinac!!!!

Obzirom da je u Srbiji zastupljen veliki razvrat i blud medju ljudima a pri tome se apsolutno ne vodi racuna o zastiti lako se moze zakljuciti da za desetak godina ce u Srbiji biti zarazeno na stotine hiljada ljudi !!!

Iako su ovi podaci alarmantni i verovatno svi strucni ljudi su upoznati sa ovim podacima oni apsolutno nista ne alarmiraju i ne upozoravaju stanovnistvo. Pitao sam se zasto je to tako. Verovatno iza toga stoji svetska farmakologija jer svi znamo da su lekovi koji kontrolisu virus side papreno skupi. Znaci farmakolozima je itekako u interesu da sto vise ima zarazenih od SIDE ka o i od ostalih bolesti naravno. I anravno farmakolozima (oni koji pronalaze lekove) i nije u interesu da SIDA bude izleciva (bar ne vecini tacnije).

Moj savet svima je da ako vec moraju da bludnice i da budu promiskuitetni (po Srpski da se kurvaju) da bar koriste obavezno zastitu, a onima koji zele decu da pre te "akcije" obavezno se oba partnera provere i testiraju na SIDU.

Testiranje je jako jednostavno. Odete kod doktora opste prakse irzazite zelju da zelite da se testitrate na sve polno prenosive bolesti, on vam da uput na epidemioloskoj klinici, odete tamo date krv i za 2 do 3 dana odete po rezultate. Sve je jednostavno i brzo a i besplatno.
 
Poslednja izmena:
Jutros sam u jutarnjem programu na RTS-u cuo veoma alarmantnu i zastrasujucu vest o kojoj skoro niko ne govori. Evo o cemu se radi

U jutarnjem programu je receno da se u jednom periodu (valjda od pocetka ove godine) testiralo na SIDU 47 500 ljudi. Od tog broja se ustanovilo da je SIDOM zarazeno 122 osobe !!!!

To je po meni veoma veoma alarmantan podatak i zastrasujuci a evo i zasto:

Na osnovu matematike 122 od 47 500 je 0.257%. Kako u Srbiji zivi orjentaciono oko 8 000 000 ljudi to znaci da je ukupan broj zarazenih od side oko 20 000 jer je 0.257% od 8 000 000 upravo oko 20 000 !!!!

ZNaci u Srbiji je oko 20 000 zarazenih od side. To je citav jedan prosecan grad u Srbiji, na primer jedan Aleksinac!!!!

Obzirom da je u Srbiji zastupljen veliki razvrat i blud medju ljudima a pri tome se apsolutno ne vodi racuna o zastiti lako se moze zakljuciti da za desetak godina ce u Srbiji biti zarazeno na stotine hiljada ljudi !!!

Iako su ovi podaci alarmantni i verovatno svi strucni ljudi su upoznati sa ovim podacima oni apsolutno nista ne alarmiraju i ne upozoravaju stanovnistvo. Pitao sam se zasto je to tako. Verovatno iza toga stoji svetska farmakologija jer svi znamo da su lekovi koji kontrolisu virus side papreno skupi. Znaci farmakolozima je itekako u interesu da sto vise ima zarazenih od SIDE ka o i od ostalih bolesti naravno. I anravno farmakolozima (oni koji pronalaze lekove) i nije u interesu da SIDA bude izleciva (bar ne vecini tacnije).

Moj savet svima je da ako vec moraju da bludnice i da budu promiskuitetni (po Srpski da se kurvaju) da bar koriste obavezno zastitu, a onima koji zele decu da pre te "akcije" obavezno se oba partnera provere i testiraju na SIDU.

Testiranje je jako jednostavno. Odete kod doktora opste prakse irzazite zelju da zelite da se testitrate na sve polno prenosive bolesti, on vam da uput na epidemioloskoj klinici, odete tamo date krv i za 2 do 3 dana odete po rezultate. Sve je jednostavno i brzo a i besplatno.

U ova matematika ti baš pije vodu. :eek: Ne pomisliš da tih 47.500 ljudi što je otišlo na testiranje, imalo neki razlog, sumnju...tako da je upravo broj obolelih jako mali. Pa nije ti to grip pa da 8 miliona ljudi strahuje da će se naći u 0.25% :roll:
 
na sidu se testiraju uglavnom oni koji imaju sumnju da su bili izlozeni virusu putem seksualnog odnosa, intravenoznog unosenja droge i bilo koje vrste rizicnog ponasanja koje moze da dovede do toga da se neko zarazi sidom...od tih koji su imali sumnju,zarazen je taj procenat. apsolutno ne mozes tu statistiku da primenis na celo stanovnistvo.
 
na sidu se testiraju uglavnom oni koji imaju sumnju da su bili izlozeni virusu putem seksualnog odnosa, intravenoznog unosenja droge i bilo koje vrste rizicnog ponasanja koje moze da dovede do toga da se neko zarazi sidom...od tih koji su imali sumnju,zarazen je taj procenat. apsolutno ne mozes tu statistiku da primenis na celo stanovnistvo.

AAAA cekaj cekaj hoces reci da samo oni koji sumnjaju su isli na testiranje??? Cekaj cekaj, a ti hoces da kazes da nije u riziku onaj koji ne koristi zastitu pri odnosu????

Imas devojku/momka i ne koristis zastitu na primer. Da li ti mislis da nisi mozda dobio sidu od te "tvoje" devojek/momka??? Ko tebi garantuje da ona nije sinoc spavala sa nekog ili nije zaradila sidu od pre godinu dana kad i niste bili u vezi????????

Svako ko i jenom u zivotu nije koristio kondom JESTE RIZICAN pa makar to bilo i u braku !!!!!

Nije tacno da se samo narkomani zarazuju sidom.

Ti ljudi koji su se testirali testirali su se ne samo zbog side vec i iz drugih razloga !!! Na primer idu u inostranstvo zbog posla i inostranstvo trazi da potvrdu da nema polno prenosive bolesti. Takodje trudnice, itd itd. Znaci nisu medju tim testiranima samo oni koji se zele testirati na sidu vec i oni kioji se testiraju iz drugih razloga.

Elem svako ko bar jednom nije koristio kondom ili devojka koja je imala odnos bez kondoma JESTE POTENCIJALNI SIDAS!!!!

Na stranu sto i kondom nije 100% zastita vec oko 80% zastita. Jedina 100% zastita je posten zivot i imanje samo jednog pratnera obostrano od rodjenja do kraja zivota.
 
AAAA cekaj cekaj hoces reci da samo oni koji sumnjaju su isli na testiranje??? Cekaj cekaj, a ti hoces da kazes da nije u riziku onaj koji ne koristi zastitu pri odnosu????
procitaj jos jednom moj post,za toliko si valjda sposoban :neutral:

Imas devojku/momka i ne koristis zastitu na primer. Da li ti mislis da nisi mozda dobio sidu od te "tvoje" devojek/momka??? Ko tebi garantuje da ona nije sinoc spavala sa nekog ili nije zaradila sidu od pre godinu dana kad i niste bili u vezi????????
koristim.
Svako ko i jenom u zivotu nije koristio kondom JESTE RIZICAN pa makar to bilo i u braku !!!!!

Nije tacno da se samo narkomani zarazuju sidom.
to nisam ni rekla,vrati se na moj post.
Ti ljudi koji su se testirali testirali su se ne samo zbog side vec i iz drugih razloga !!! Na primer idu u inostranstvo zbog posla i inostranstvo trazi da potvrdu da nema polno prenosive bolesti. Takodje trudnice, itd itd. Znaci nisu medju tim testiranima samo oni koji se zele testirati na sidu vec i oni kioji se testiraju iz drugih razloga.
ja sam to radila i ti testovi su neozbiljni. snimaju ti pluca,proveravaju krv na osnovne stvari, vid itd i pitaju te sta imas sta nemas.
Elem svako ko bar jednom nije koristio kondom ili devojka koja je imala odnos bez kondoma JESTE POTENCIJALNI SIDAS!!!!

Na stranu sto i kondom nije 100% zastita vec oko 80% zastita. Jedina 100% zastita je posten zivot i imanje samo jednog pratnera obostrano od rodjenja do kraja zivota.
ne seri.

ko sto rekoh, testiraju se pretezno ljudi koji sumnjaju da su bili u rizicnoj situaciji, kod nas jos ne postoji kultura da se testiras na bolesti posle promene partnera i slicno, ko sto negde rade.sto ne znaci da se testiraju SVI koji su bili u situacijama gde se moze dobiti sida,ali da pretezno oni idu.
 
ko sto rekoh, testiraju se pretezno ljudi koji sumnjaju da su bili u rizicnoj situaciji, kod nas jos ne postoji kultura da se testiras na bolesti posle promene partnera i slicno, ko sto negde rade.sto ne znaci da se testiraju SVI koji su bili u situacijama gde se moze dobiti sida,ali da pretezno oni idu.


Nije tacno da se testiraju samo oni koji misle da imaju SIDU.

A kao drugo obzirom da u Srbiji jako mali broj ljudi koristi kondom, a pri oralnom seksu gotovo niko to znaci da su SKORO svi potencijalni SIDASI.

Znaci ne mora da u glavi imas strah da imas sidu da bi bio potencijalni sidas!!!

Jako je tuzno sto u Srbiji je jako malo prisutna svest o tome koliko je BLIZU SIDA svuda oko nas i svi skoro imaju misljenje "ma sida pogadja narkomane i tamo neke crnce u africi". To nije tacno vec je verovatnoca da i tvoja devojka/momak ima sidu kao i ti sam u verovatnoci 1:300 ukoliko si bar jednom bio u odnosu bez kondoma sa jednom osobom a ako si bio sa dve osobe verovatnoca je 1:150, sa tri 1:75 sa 4 bez kondoma verovatnoca da i ti imas SIDU je 1:37, sa 5 verovatnoca je 1:18 itd.
 
A šta misle da imaju kad se testiraju na HIV? M?

Baš se misle, oboleo sam od tbc-a, al' ipak ću da se testiram na hiv.
Onako, pride.
****** o ****** :neutral:

Vidi moze neko da spava sa ulicarkom pijan i da sutra otrci da se testira ali i onaj ko spava sa devojkom bez kondoma gotovo u istom riziku je!!! Cak sta vise one ulicarke i prostitutke daleko vise vode racuna o SIDI nego obicne devojke iako su po broju partnera gotovo iste

Pa sta ti mislis da nase devojke danas nisu kao ulicarke po broju odnosa??? Pa prosecna devojka u srbiji vec sa 20 godina ima odnose garant sa dvadesetak momaka i muskaraca bez kondoma !!!. Plus kad se na to doda da i sam taj momak je mozda imao dvadesetak devojaka sa kojima je spavao bez zastite onda i sam/a mozes zakljuciti da ili spavao sa prostitutkom ili spavao sa devojkom rizik je gotovo jednak.
 
Poslednja izmena:
Vidi moze neko da spava sa ulicarkom pijan i da sutra otrci da se testira ali i onaj ko spava sa devojkom bez kondoma gotovo u istom riziku je!!!

Pa sta ti mislis da nase devojke danas nisu kao ulicarke po broju odnosa??? Pa prosecna devojka u srbiji vec sa 20 godina ima odnose garant sa dvadesetak momaka i muskaraca bez kondoma !!!. Plus kad se na to doda da i sam taj momak je mozda imao dvadesetak devojaka sa kojima je spavao bez zastite onda i sam/a mozes zakljuciti da ili spavao sa prostitutkom ili spavao sa devojkom rizik je gotovo jednak.

A zašto ti sad mene napadaš za nešto što ni nisam rekla?
Samo sam ukazala da ti logika i nije na nekom nivou, jer si napisao kako ne sumnjaju svi na hiv koji se testiraju.
A ja sam samo pitala na šta onda sumnjaju, ako idu da se testiraju (na HIV!!!!!!!)?!
Na tbc?
Brucelozu?
Babeziozu?
Boreliozu?
Leptospirozu?
Leukemiju?
Spisak je, takoreći, neograničen...

A rade test na hiv.
Mislim, ok. :neutral:
 
A zašto ti sad mene napadaš za nešto što ni nisam rekla?
Samo sam ukazala da ti logika i nije na nekom nivou, jer si napisao kako ne sumnjaju svi na hiv koji se testiraju.
A ja sam samo pitala na šta onda sumnjaju, ako idu da se testiraju (na HIV!!!!!!!)?!
Na tbc?
Brucelozu?
Babeziozu?
Boreliozu?
Leptospirozu?
Leukemiju?
Spisak je, takoreći, neograničen...

A rade test na hiv.
Mislim, ok. :neutral:

Pa kakve to veze ima sa procentima ako se neko boji da je zaradio pa otrcao i neko ko je "balkanac" i sa radoscu se sladi sto je povalio jos jednu???

Procenti su neumoljivi bez obzira da li neko se boji ili ne. Ja sam gore objasnio da SVAKO je u riziku podjednako bez obzira da li je sp

Spavao sa svojom rodjenom zenom bez kondoma , sa svojom devojkom ili sa prostitutkom danas u Srbiji!!! Kontas?

Sta ti mislis da recimo odvedemo 40 000 momaka koji su spavali sa svojim devojkama na test SIDE da brojka od 100 zarazenih nece biti???
 
Ja hocu da upozorim ljude kad to vec ne rade svi mediji , da je SIDA jako blizu u nasem komsiluku, u nasem bracnom krevetu, i na poslu, ulici itd i da se niko ne zavarava da je SIDA daleko negde u africi ili u narkomanskim krugovima.

Jos jednom napominjem da je verovatnoca da i vasa devojka/momak ima SIDU minimalno 1:300 ukoliko je on/ona spavala bar jednom u zivotu bez kondoma sa nekim drugim pored vas, a u vecini slucajeva ta verovatnoca je i veca jer danas je vrlo retko da neko ima samo jednog partnera u zivotu!!!
 
Заправо,рачуница је итекако добра.Зашто? Па,ево,замислите колико само наркомана има дуси а нису отишли да се тестирају због страха да ће бити приморани да се лече или да ће завршити у творза.Када додате још и број оних који нису свесни да имају ту језиву болест и који је можда преносе и на друге људе,добићете приближне податке.Иначе,постоји лек и за рак и за сиду(кад кажем лек,мислим на онај за потпуно излечење),али су оба проглашена отровним од стране Америчког здравственог друштва.Новац за остале (квази-)лекове је главни разлог,али не и једини.
 
ali ljudi...ovo je ljis...politika je gore levo...

Ma nema to veze..
Poenta je što je ovo sve senzacionalističko, kao i gomila drugih 'istraživanja' ili 'podataka'.
Niko ne kaže da sigurno hiv jeste rašireniji nego ranije u Srbiji.
I niko ne kaže da i heteroseksualci, kao i homoseksualci, itekako imaju šanse da se zaraze.
Samo je predimenzionirano.
Jer test na hiv rade osobe koje sumnjaju.
I možda neke koje i ne sumnjaju, već za svaki slučaj ipak žele da provere.

To je ispitivana grupacija, tj. ljudi koji su vršili testiranje.


Ima onih koji ne sumnjaju.
U Srbiji je od 8 mil. stanovnika, dobar deo sredovečnog i starog stanovništva.
Koji sigurno nemaju hiv, osim ako im unuk narkoman nije zabio iglu u prolazu :neutral:
Takođe, Srbija su i bebe i deca.
Deca do 11-12 godina.
Ona koja još nisu seksualno aktivna.
Pa zatim i svi oni ljudi koji nisu nikad imali odnose.

Tako da računica zaista nije dobra.
Realno.
 

Back
Top