Lavanda

Матичњак или Лимун трава то је исто. Имам и ја то, веома корисна биљчица али и инвазивна. Ако неко зна шта брати од биљке, када, за чај да напише.
 
Матичњак или Лимун трава то је исто. Имам и ја то, веома корисна биљчица али и инвазивна. Ако неко зна шта брати од биљке, када, за чај да напише.

Da, i mislila sam da je to to ali nisam bila sigurna..
Za caj valjda lisce treba brati,osusiti i to je to...ne znam a da je invazivna to si u pravu, ima je na sto mesta
cim sam je posadila pocela je da nice na sve strane oko tog pelcera koji sam posadila...
 
Кад сме да се бере лаванда, где се сече, колико? Ова моја супер процветала што сам је изгајио из семена.
 
Fotografija0668_zps69c49969-1.jpg

Evo ja sam danas malo moje lavande nasekla, bilo mi je zao jos da secem, a bice je jos puno...
 
Данас сам око 25 резница лаванде ставио у чашице са супстратом у нади да ће се закоренити. У питању су две сорте лаванде. Уколико се ожиле на јесен садим један ред уз травњак.

У купљени супстрат Маки ставио сам мало песка и малчице креча да поправим пх. Све чашице ставио у једну гајбицу, залио и покрио најлоном. Као мали пластеничић. Мало сам експериментисао па имам и две купине, једну лозу. Прошли пут су ми се пелцери осушили, овога пута надам се да ћу имати више среће.
 
Хвала, срећа ће ми бити потребна. Најгоре ми је да проценим када воду долити,и да ли орошавати? Не ваља ни много, а ни мало воде. Где наћи средину. Ајд буди паметан..:huh:
 
Pre jedno mesec-dva jedna baka mi je rekla da odlomi grancice lavande stavi ih u casu sa vodom i tako je ozili.E sada ja nisam probala ona kaze da je tako uzilila mnogo.Sve da probam pa zaboravim .Pa eto ako nisi probao tako ,pokusaj pa javi, jer dok se ja smilujem ima da bude kasno.
 

Back
Top