Lavanda

Већ други пут у овом месецу покушавам да ожилим пелцере али ми не иде. Ставио сам пелцере у земљу, повремено орошавам., прекрио кесом како су ми рекли али изгледа да се суше биљчице. Који бедак. :(


Ni meni reznice nisu uspele, baš ni jedna jedina, ali pored ove odrasle lavande sam pronašla jedan koren, koji sam samo premestila na drugo mesto. Baš mi nije jasno, kako to da se ona sama ožili napolju uprkos zimskim mesecima, a reznice koje su gajene u boljim uslovima ne uspeju.
 
Ne znam, ali ovu ,moju sadnicu, koja se sama rasadila, našla sam pre malo vremena, a prošle jeseni je nije bilo, tako da ne znam šta je u pitanju. Ti svejedno probaj sad opet, proleće je, možda ćeš uspeti da ožiliš barem jedan koren.
 
Ово је по мом мишљењу страница која је најбоље објаснила школу закорењивања резница. http://gorska-lavanda.blogspot.com/p/razmnozavanje-reznicama.html

Malo mi je komplikovano, čini mi se :confused:

- - - - - - - - - -

Vec sam zamislila tu idilu....i ja cu nesto slicno napraviti, to mi je dugogodisnja zelja :)

Uradi to, pa fotografiši, pa postavi da vidimo kako izgleda :)
 
Kupio mi muzic 5 lavandi, sad me zvao i kaze spremi se da sadis...jedva cekam da ih vidim, kaze
da su male. .. al to valjda nema neke veze...?
Slikacu ih cim ih ubodem u zemljicu :heart:
 
Мени човек што је обећао поклонити из расадника 15-ак садница никако на пошаље. Контактирао сам га и каже да нема времена, ради много. Сад сам већ и изгубио вољу. Видећу на јесен да урадим ред што сам замислио.
 
Dobio 5 za 400 cin. inace su 150 din. po komadu...valjda je sarmirao prodavacicu, nemam pojma :mrgreen:
Bas su malene,posadila sam ih u pravcu one prve koju sam prosle godine zasadila, izmedju mini ruza.
Kad malo mrdnu i budu vidljive slikacu vam ih ...
 
Evo moje lavande koja je od prosle godine bas fino napredovala i izbacila vec stabaoceta za cvetanje.

nalence047.jpg
 

Prilozi

  • nalence047.jpg
    nalence047.jpg
    50,4 KB · Pregleda: 55

Back
Top