Kako obrisati sve sa hard diska i instalirati Windows ?

Verovatno imas lokal disk c i d.
Prilikom podizanja novog sistem obrises te stare particije a onda pravis nove.
xp-setup-3-partition.jpg
 
Potreban ti je samo instalacioni disk windowsa koji zelis da instaliras... Kada krene instalacija on ce te pitati gde zelis da instaliras OS, i tada mozes da formatiras sve postojece particije i napravis nove (ili novu) po zelji... Poprilicno je prosto...

Da znam za to kad se formatira jedna particija, ali kako on formira particije u DOS-u jer treba neki poseban program za to ? :)

na sledecem linku mozes da vidis kako se radi reinstalacija sistema:
http://forum.krstarica.com/threads/332996

Ako zelis sve da obrises na racunaru, u 6. koraku mozes obrisati sve particije i ponovo ih kreirati.

Ok, to je ono što je napisao i Fanatik, ali ne znam da li treba neki program od onih sa Hirens diska :)

Sta ako je covek mislio na Windows 7?:think:

Nisam :plez:

A koja je to praistorijska konfiguracija i koji OS želiš da instaliraš? Koji je procesor u pitanju???

Ima celeron 1.7 GHZ, ploču ASUS P4S5533 ili 333, grafička je naknadno dodana mislim da je neka MSI 6 hiljada i nešto, konfiguracija je iz 2002 godine hoću da instaliram WinXP :mesi:
 
Da znam za to kad se formatira jedna particija, ali kako on formira particije u DOS-u jer treba neki poseban program za to ? :)



Ok, to je ono što je napisao i Fanatik, ali ne znam da li treba neki program od onih sa Hirens diska :)



Nisam :plez:



Ima celeron 1.7 GHZ, ploču ASUS P4S5533 ili 333, grafička je naknadno dodana mislim da je neka MSI 6 hiljada i nešto, konfiguracija je iz 2002 godine hoću da instaliram WinXP :mesi:

Bogme, teško će ti Windows XP sa Celeronom 1.7 raditi.....Biće puno nervoze....
 
Imam particije :system, install, programs, multimedia... I kad mi izlista particije na plavom ekranu, pretpostavljam da treba da se obriše sve , da se ponovo formiraju i da se instalira OS. Kako obrisati sve i napraviti particije ?

Bogme, teško će ti Windows XP sa Celeronom 1.7 raditi.....Biće puno nervoze....

Radi drndavo, ali nemam izbor ...

Sad vidim i ovu (u prilogu): da treba pritisnuti C za formiranje particija, ali kako ih obrisati ?
 

Prilozi

  • Clip_16.jpg
    Clip_16.jpg
    4,8 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
1) prebaci potrebne podatke na diskove ili na drugi racunar
2) u 6. koraju selektuj svaku particiju pomocu strelica i pomocu tastera D ih obrisi
3) pomocu tastera C zadajes komandu da se pokrene program za pravljenje particija. Taj program ce te pitati koliko zelis da ti bude velika particija u MB-ima
4) kada napravis sve potrebne particije, selektuj particiju na kojoj zelis da ti bude sistem i pritisni ENTER.

Nikakvi drugi programi ti ne trebaju za reinstalaciju sistema. Jedino ti trebaju drajveri, koje mozes da nadjes na diskovima koji su ti stigli uz PC ili mozes da ih skines sa zvanicnog sajta.

U ostalom, sve ti pise na Engleskom. Samo pazljivo citaj i prati uputstvo koje sam ti dao ;)
 
Poslednja izmena:
1) prebaci potrebne podatke na diskove ili na drugi racunar
2) u 6. koraju selektuj svaku particiju pomocu strelica i pomocu tastera D ih obrisi
3) pomocu tastera C zadajes komandu da se pokrene program za pravljenje particija. Taj program ce te pitati koliko zelis da ti bude velika particija u MB-ima
4) kada napravis sve potrebne particije, selektuj particiju na kojoj zelis da ti bude sistem i pritisni ENTER.

Nikakvi drugi programi ti ne trebaju za reinstalaciju sistema. Jedino ti trebaju drajveri, koje mozes da nadjes na diskovima koji su ti stigli uz PC ili mozes da ih skines sa zvanicnog sajta.

U ostalom, sve ti pise na Engleskom. Samo pazljivo citaj i prati uputstvo koje sam ti dao ;)

Izvini, ja sam mislio da je za particionisanje bio potreban poseban program na butabilnoj disketi. Znači, kad sa D obrišem patricije on će sav njihov prostor klasifikovati kao unpartitioned space i onda ih sa C formiram ?
 
Imam particije :system, install, programs, multimedia... I kad mi izlista particije na plavom ekranu, pretpostavljam da treba da se obriše sve , da se ponovo formiraju i da se instalira OS. Kako obrisati sve i napraviti particije ?



Radi drndavo, ali nemam izbor ...

Sad vidim i ovu (u prilogu): da treba pritisnuti C za formiranje particija, ali kako ih obrisati ?

Brises particije na D.
 
Ма нема то везе с процесором, многе друге ствари више утичу на рад система.


BTW... које беше године се оно појавио XP и који су тада процесори били "у моди"? ;)

prvi xp 2001
to su bila vremena
256MB ram
1,8 GHz procesor
30GB HDD
debeli monitor
graficka 32MB
i to jos ako si imao love mogao si imati ovakvu konfiguraciju :ajmo:
 
Ма нема то везе с процесором, многе друге ствари више утичу на рад система.


BTW... које беше године се оно појавио XP и који су тада процесори били "у моди"? ;)
Ja nisam rekao da neće raditi, radit će ali sporo.Uradio sam mimimalno 60-70 instalacija na Celeron 2.4 i znam šta je Celeron.
U firmi imam računar sa celeronovim 1.7 procesorom i Windows XP-om, 256 Ram i sporo radi, radi ali sporo.Reinstalirao sam mu sistem i opet je spor.E, znaš kada je malo ubrzao,kada sam mu čekirao "Adjust for best performance".Ti meni sada kaži šta to na računar ove konfiguracije može da utiče ako već znamo koji procesor ima i sa koliko Ram memorije raspolaže.Znamo i sa koliko keša raspolaže....
 
Poslednja izmena:
Ne pricaj gluposti - ako meni radi na 1.0 GHz kako treba radice i njemu.

Je li kod tebe Celeron, je si li se ti ikada susreo sa Celeronovin procesorom. Uradi koju instalaciju na Celeron procesor pa onda za sebe tvrdi da ne pričaš gluposti... Uostalom čovjek vam je rekao da sam sa njegovom konfiguracijom u pravu...Koristiš računar za surfanje i misliš da sve znaš...
 
Poslednja izmena:

Back
Top