Kako obrisati sve sa hard diska i instalirati Windows ?

Ja nisam rekao da neće raditi, radit će ali sporo.Uradio sam mimimalno 60-70 instalacija na Celeron 2.4 i znam šta je Celeron.
U firmi imam računar sa celeronovim 1.7 procesorom i Windows XP-om, 256 Ram i sporo radi, radi ali sporo.Reinstalirao sam mu sistem i opet je spor.E, znaš kada je malo ubrzao,kada sam mu čekirao "Adjust for best performance".Ti meni sada kaži šta to na računar ove konfiguracije može da utiče ako već znamo koji procesor ima i sa koliko Ram memorije raspolaže.Znamo i sa koliko keša raspolaže....
Наравно да ће радити и као што сам рекао, то зависи од много других ствари. Најпре, каква је конфигурација ПЦ-а и како је укомпонован сам хардвер (од рама преко графичке до харда), шта се од апликација користи на њему (да ли су неке захтевније или не), шта има од заштите инсталирано, да ли је можда умрежен, да ли је прикачен на интернет и какво је понашање на интернету онога ко га користи, да ли га редовно одржава у смислу чишћења од разних системских непотребних и сувишних фајлова, да ли му одржава регистар базу, да ли му повремено ради дефрагментацију итд итд.

Мој бураз је купио копм са Целероном (пре неких 5-6 год. иако сам му ја говорио да узме неког Атлона 64-битног али овај му био јефтинији - ок). Користио је Аутокед на њему редовно (због струке), имао Касперског инсталираног (по мојој препоруци), играо игрице, 256 МБ рама, 80 ГБ хард, графичка нека обична... и никада ми се није пожалио да има неки проблем у раду са њим, да му кочи, сецка итд. Нећеш веровати, али сам се и ја изненадио кад ме је ТЕК прошле године замолио да му урадим ПРВУ реинсталацију система. Још неки моји ортаци у то време су купили Целероне и сви су користили XP наравно без већих проблема, али кажем... то зависи од много других ствари које све треба да се уклопе у мозаик како би систем радио беспрекорно, чак и неколико година. Прихватам да људи имају и различита искуства, али не могу ... sorry... да прихватим чињеницу да ће XP на Целерону радити тешко, јер то онда губи сваки смисао производње тих процесора, све до скоро!
 
Intel Celeron 633Mhz,socketA370,128MB SD RAM na 100mhz,10GB ATA100,GeForce4 64MB/u biosu namesteno na best performance naravno,a u xp-u best appearance
Windows XP SP2 ,NOD32
Programi: Photoshop CS,MovieMaker2,Office2003,Player-i(winamp,powerDVD,BSplayer,K-lite),nisam imao tada net
Igre: MaxPayne,CS1.5,CMR2,Call of Duty,Btf1942,Hitman,NFS underground,Mafia2........i jos mnoge druge

Sve je to radilo na ovom dedi,ne mogu da kazem da nije ponesto kocilo,ali ipak je radilo,tako da su mi danas ovi gigaherci,duali,i gigabajti smesni,ono sto je on radio ovi nikada nece moci. Pa graficka mi sada ima vise rama i mhz nego sto je tada imao ceo komp(pre 2 godine:sad2:)
Mozda sam se sada navikao pa mi ne deluje vise toliko brz komp,al nekako i dalje imam osecaj da to nije to
Ko ume radice mu xp i na 486:super:
Pogledajte prilog 77786
 
Poslednja izmena:
Intel Celeron 633Mhz,socketA370,128MB SD RAM na 100mhz,10GB ATA100,GeForce4 64MB/u biosu namesteno na best performance naravno,a u xp-u best appearance
Windows XP SP2 ,NOD32
Programi: Photoshop CS,MovieMaker2,Office2003,Player-i(winamp,powerDVD,BSplayer,K-lite),nisam imao tada net
Igre: MaxPayne,CS1.5,CMR2,Call of Duty,Btf1942,Hitman,NFS underground,Mafia2........i jos mnoge druge

Sve je to radilo na ovom dedi,ne mogu da kazem da nije ponesto kocilo,ali ipak je radilo,tako da su mi danas ovi gigaherci,duali,i gigabajti smesni,ono sto je on radio ovi nikada nece moci. Pa graficka mi sada ima vise rama i mhz nego sto je tada imao ceo komp(pre 2 godine:sad2:)
Mozda sam se sada navikao pa mi ne deluje vise toliko brz komp,al nekako i dalje imam osecaj da to nije to
Ko ume radice mu xp i na 486:super:
Pogledajte prilog 77786

Moj burazer ima sličnu konfiguraciju, milion puta sam čuo kako računar šalje u p.... materinu...ja nisam nikakav informatičar ali kada iza svog kompjutera ustanem i sjednem za njegov, tri puta se preznojim dok nešto završim......I kod njega XP radi...ali....
 
Moj burazer ima sličnu konfiguraciju, milion puta sam čuo kako računar šalje u p.... materinu...

:rotf::hahaha: da da to se cesto desavalo,sve skracenice sam mu opsovao,zato sam i naucio da sredim sistem da ne guta resurse. Smesno je to da ko god je seo za njega nije mogao da se snadje,ja kliknem pa sacekam 3 sekunde,a oni misle da nisu dobro kliknuli pa to urade jos 10 puta a time jos vise uguse komp, i na kraju ih lepo udaljim od masine:hahaha:.

Ja i ovaj danas sto imam saljem u 3 p.m,malo mu prodrmam tastaturu,zapretim mu cupanjem kablova i sve bude ok.
Al bez sale,igre su znale da stekaju,sa max-om sam se preznojio jer sam tada imao samo 64rama,al sto se tice normalnog rada,filmova, muzike,offica,projekata u movie makeru,photoshopa radilo je ok samo tako.:super:
 
U firmi imam računar sa celeronovim 1.7 procesorom i Windows XP-om, 256 Ram i sporo radi, radi ali sporo

Mislim da i ovaj moj mučenik ima 256 MB ram-a. Jednom mi se desilo da se ulogujem na jedan forum i da CPU usage opasno poraste . I pomislih , da ga ne restujem odmah da sačekam malo i prilegnem gledajući svo vreme monitor . Jedan od avatara na forumu je bilo animirano dugme "A" na tastaturi. Kad je ono počelo da šeta gore dole posle oko 10 minuta znao sam da je komp. oživeo :rotf:
 
Poslednja izmena:
Imam 7-icu i hocu da sedmica ostane ali sad mi smeta kad startujem racunar prvo imam da podaberem izmedju windows 7 i jos necega...ja sam ovako instalirao iz diska D sam pokrenuo instalaciju i onda sam sigorno snesto zajebao ...da li onda samo da formatiram hard diskove ili .....bi bolje bilo da mi posaljete tutorial kako kompletno obrisati windows i ponovo ga instalirati ALI 7
 
Poslednja izmena:
Imam 7-icu i hocu da sedmica ostane ali sad mi smeta kad startujem racunar prvo imam da podaberem izmedju windows 7 i jos necega...ja sam ovako instalirao iz diska D sam pokrenuo instalaciju i onda sam sigorno snesto zajebao ...da li onda samo da formatiram hard diskove ili .....bi bolje bilo da mi posaljete tutorial kako kompletno obrisati windows i ponovo ga instalirati ALI 7
Па вероватно си поред те 7-це имао још неки ОС (XP, Vista...) чим ти нуди дуал бут, а како си ти то одрађивао и како си са Д патиције покренуо инсталацију, није ми баш јасно?

Ако хоћеш да инсталираш само 7-ицу, покрени инсталацију са диска, обриши све партиције најбоље (због претходних ОС), креирај нове и на Ц партицију инсталирај 7-цу. Не знам колики ти је тај хард диск, али за 7-цу ти је довољно да издвојиш 40-так ГБ простора. И наравно, да не би погубио вредне фајлове, направи бек ап истих... негде на неком од медија. А иначе, постоји и лепљива тема о томе како се инсталирају поједини ОС. ;)
 
Па вероватно си поред те 7-це имао још неки ОС (XP, Vista...) чим ти нуди дуал бут, а како си ти то одрађивао и како си са Д патиције покренуо инсталацију, није ми баш јасно?

Ако хоћеш да инсталираш само 7-ицу, покрени инсталацију са диска, обриши све партиције најбоље (због претходних ОС), креирај нове и на Ц партицију инсталирај 7-цу. Не знам колики ти је тај хард диск, али за 7-цу ти је довољно да издвојиш 40-так ГБ простора. И наравно, да не би погубио вредне фајлове, направи бек ап истих... негде на неком од медија. А иначе, постоји и лепљива тема о томе како се инсталирају поједини ОС. ;)
Ja nista nisam formatirao...lepo sam skinuo sa neta instalaciju iso na setup i pocelo da mi instalira 7-icy...
Nego imam samo dva pitanja"
1. Ako formatiram i C i D particiju da li ce mi se kad pokrenem racunar i dalje pojavljivati da biram koji cu OS
2. I ako formatiram i C i D da li ce mi se izbrisati i Operativni Sistem
 
Ja nista nisam formatirao...lepo sam skinuo sa neta instalaciju iso na setup i pocelo da mi instalira 7-icy...
Nego imam samo dva pitanja"
1. Ako formatiram i C i D particiju da li ce mi se kad pokrenem racunar i dalje pojavljivati da biram koji cu OS
2. I ako formatiram i C i D da li ce mi se izbrisati i Operativni Sistem

Ne mozes iz aktivnog sistema da formatiras sistemsku particiju. Ako formatiras bilokoju particiju, gubis sve podatke koji su na njoj.

Sto se tice tvog problema, negde ranije smo pisali o slicnom problemu koji je bio na XP-u. Potrazicu pa cu ti poslati link
 
Ja nista nisam formatirao...lepo sam skinuo sa neta instalaciju iso na setup i pocelo da mi instalira 7-icy...
Nego imam samo dva pitanja"
1. Ako formatiram i C i D particiju da li ce mi se kad pokrenem racunar i dalje pojavljivati da biram koji cu OS
2. I ako formatiram i C i D da li ce mi se izbrisati i Operativni Sistem
Дакле, мораш ту инсталацију да нарежеш на ЦД као имиџ фајл (немој само да питаш како се нарезују имиџ фајлови :)) да би била бутабилна.

И као што ти је @falco рекао.... форматом бришеш АПСОЛУТНО све са хард диска! Али то радиш током саме инсталације оперативног система.
 
Дакле, мораш ту инсталацију да нарежеш на ЦД као имиџ фајл (немој само да питаш како се нарезују имиџ фајлови :)) да би била бутабилна.

И као што ти је @falco рекао.... форматом бришеш АПСОЛУТНО све са хард диска! Али то радиш током саме инсталације оперативног система.

Sta je imidz fail...?? :hahaha::hahaha:
salim se...
Nego da li postoji nacin da sacuvam na particiji D par filmova i slika oko 20 gb ?
 
Па можеш, ако на тој партицији ниси имао неки оперативни систем, него само те фајлове. Онда идеш формат само Ц партиције.
Cekaj..sad ako ja narezem na disk...da li moram da formatiram C pre nego sto pocnem instalaciju...(posto vec imam 7-icu) ili ce u toku instalacije da mi pise da odaberem particiju
 
Cekaj..sad ako ja narezem na disk...da li moram da formatiram C pre nego sto pocnem instalaciju...(posto vec imam 7-icu) ili ce u toku instalacije da mi pise da odaberem particiju

Sistemsku particiju formatiras prilikom instalacije sistema. U petom koraku teme: http://forum.krstarica.com/threads/374009 izaberes svezu instalaciju i to je to. Samo skloni sve podatke sa sistemske particije.
 
Sta je imidz fail...?? :hahaha::hahaha:
salim se...
Nego da li postoji nacin da sacuvam na particiji D par filmova i slika oko 20 gb ?
E nesto sam se zajebo sta je ovo ? Pretpostavljam da nisam lepo narezao..extraktovaro sam Iso i to ekstaraktovano sam narezao
image.php
 
Poslednja izmena:
E nesto sam se zajebo sta je ovo ? Pretpostavljam da nisam lepo narezao..extraktovaro sam Iso i to ekstaraktovano sam narezao
image.php
Значи ипак ниси знао како се реже ISO фајл?! А толико пута је овде о томе причано. :D


@falco
Она и друга и трећа тема (које си навео), су за нешто друго, кад од постојећих фајлова треба направити бутабилан диск. @bagzi94 има већ бутабилан фајл (ISO) само га треба исправно нарезати.

И још једном као то одрадити у Nero-u:
1. Nero Express: Image, Project, Copy > Disc Image or Saved Project > и наведеш путању до тог ISO фајла.

2. Nero Burning ROM: Recorder (из менија) > Burn Image > и наведеш путању до тог ISO фајла.
И то је цела филозофија резања имиџ фајлова. ;)

И да, мала напомена.... оперативне системе резати на што МАЊОЈ брзини!
 
Значи ипак ниси знао како се реже ISO фајл?! А толико пута је овде о томе причано. :D


@falco
Она и друга и трећа тема (које си навео), су за нешто друго, кад од постојећих фајлова треба направити бутабилан диск. @bagzi94 има већ бутабилан фајл (ISO) само га треба исправно нарезати.

И још једном као то одрадити у Nero-u:
1. Nero Express: Image, Project, Copy > Disc Image or Saved Project > и наведеш путању до тог ISO фајла.

2. Nero Burning ROM: Recorder (из менија) > Burn Image > и наведеш путању до тог ISO фајла.
И то је цела филозофија резања имиџ фајлова. ;)

И да, мала напомена.... оперативне системе резати на што МАЊОЈ брзини!

Nisam obratio paznju jer sam gledao naziv tema a ne sta je unutra.
Ako je obrisao originalan .iso fajl, onda cemu trebati ;)
 
Uspeo sam
Ja sam opet pokrenuo instalaciju sa D particije...i ja se cudim kako sam instalirao sistem
Ама можда си некако и инсталирао (мада не знам како), али сигурно ти није урадио формат те системске партиције, него се само инсталирало ту негде поред. У сваком случају, тако се не инсталира систем и ако већ тражиш помоћ и питаш за савет шта и како да одрадиш, мислим да је ред и да испоштујеш оно што ти други саветују, а не да радиш опет на своју руку.
 
Ама можда си некако и инсталирао (мада не знам како), али сигурно ти није урадио формат те системске партиције, него се само инсталирало ту негде поред. У сваком случају, тако се не инсталира систем и ако већ тражиш помоћ и питаш за савет шта и како да одрадиш, мислим да је ред и да испоштујеш оно што ти други саветују, а не да радиш опет на своју руку.

Instalaciju sam pokrenuo iz Power Iso...a ostale savete sam poslusao..sto se tice instalacije...
Imam dva pitanja...kako da smanjim ikonice...
i zasto mi sada u Gom playeru ne prepoznaje slova đ,č,ć,š,ž da li je to do novog sistema ili do goma
 
Poslednja izmena:

Back
Top