Maticna Ploca Intel D975XBX2KR socket 775 ATX

Ako je za male pare isplati se,ali nece biti nadogradiva za najnovije procesore,a i koji ce ti procesor ispratiti tri graficke kartice (tj,izvuci iz njih maksimum),tesko da postoji takav,stoga mislim da je neisplativo stavljati tri graficke,a opet ako je jeftina kako kazes ubaci jaci procesor sto podrzava i sluzice te dobro par godina!
 
Ako je za male pare isplati se,ali nece biti nadogradiva za najnovije procesore,a i koji ce ti procesor ispratiti tri graficke kartice (tj,izvuci iz njih maksimum),tesko da postoji takav,stoga mislim da je neisplativo stavljati tri graficke,a opet ako je jeftina kako kazes ubaci jaci procesor sto podrzava i sluzice te dobro par godina!

Upravo sam je izlicitirao za 1538 dinara, bilo je zestoko :eek:
 
Stigla mi je ploca, nabavio sam RAM DDR2, i graficku PCI-ekspres, ali imam jedno pitanje i nejasnocu...
Ja sam do sada na plocama vidjao samo znaci napajanje za procesor, sa 4 pina, ali ovo ima 8 :dontunderstand: ?
Sta da radim tu, jel moze ovo obicno napajanje da se stekne od 4 pina ili mora neko posebno napajanje od 8 pinova ???
 

Prilozi

  • DSC00002.jpg
    DSC00002.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Stavio sam sve, ali imam sledeci problem, kuler na procesoru radi, vrti se...
Na ploci sijaju tri svetla na tri mesta, dva su crvene boje, jedno je zelene boje (slika u prilogu)...
Ali imam problem u tome sto nema slike na monitoru, ova graficka sto sam uzeo od komsije je Ati Rade On X1300, kod njega je radila, a sada kod mene na ovoj ploci, znaci kada je povezem sa monitorom, samo crna slika, to jest nece da udje u BIOS, znaci nece da se prikaze slika u uopste, sta li moze da bude, da li je riknula graficka ili sa plocom nesto nije OK, molim za pomoc ?
 

Prilozi

  • DSC00002.jpg
    DSC00002.jpg
    68,1 KB · Pregleda: 9
1.Iskljuci hard i dvd sa napajanja mozda ti je preslabo da bi se podigao sistem
2.Stavi graficku u drugi slot
3.Promeni mesto memoriji (ubodi u drugi slot)
4.Izvadi Bios bateriju na 10min da bi se resetova bios
Napajanje procesora ubodi u prva cetri pina na ploci!
Da li se cuje neki zvuk pri paljenju,ako se cuje reci kakvi su to bipovi i koliko ih ima?
 
1.Iskljuci hard i dvd sa napajanja mozda ti je preslabo da bi se podigao sistem
2.Stavi graficku u drugi slot
3.Promeni mesto memoriji (ubodi u drugi slot)
4.Izvadi Bios bateriju na 10min da bi se resetova bios
Napajanje procesora ubodi u prva cetri pina na ploci!
Da li se cuje neki zvuk pri paljenju,ako se cuje reci kakvi su to bipovi i koliko ih ima?

1. Samo je bilo ukljuceno Hard, Procesor, Ram, Graficka...
2. Sva tri isprobao i nece.
3. Mislim da bi pistalo, da me obavesti ako ram nije ok, mada neznam na nekim plocama hoce, a na nekim ne...

Najgore mi je sto nemam interneta ceo dan dok ovo je*avam...
Dakle, sve stavim kako treba, i stavim karticu x1300, koja ima onaj aluminijumski hladnjak, i nece... Zatim odem kod drugog komsije i izvadim neku Asus x300, nemam pojma koja je, ali ima kulercic na njoj, isto nece ali kulercic se vrti, dakle kada ukljucim monitor samo ide ono no signal, 5,4,3,2,1, i posle toga, samo mi trepti lampica na monitoru da je upaljen, ali slike nema !
I jos jedna cudna stvar sto se desava, kada stavim kabal od napajanja i pritisnem pozadi onaj svic da se napajanje upali, ploca se sama pali, ja nepritisnem, da se racunar startuje, dok na svim drugim ,,normalnim'' plocama, znaci svic se ukljuci, dodje struja u plocu i tek kada pritisnes dugme da se upali, upali se...a ovamo kontra.
Ova ploca je za mene visa matematika, znaci bas mi je komplikovana do bola...
Ako neko nesto izvali ili zna sta jos mogu da probam neka napise, pa sutra opet ovo da rastavim i probam.

p.s. Zanimljivo, nisam uspeo da je nadjem na Intelovom sajtu...
 
A da evo jos nekih podataka, mozda ce neko izvuci nesto iz ovoga...

Matična ploča Intel D975XBX2KR socket 775 ATX

Technical Details
- Model: D975XBX2
- Serial: BOXD975XBX2KR
- BIOS ID String: BX97520J.86A
- AA# (Altered Assembly): D53350-xxx
- Board Series: Extreme Series
- Processor: Intel Core 2 Extreme, Intel Core 2 Duo, Intel Pentium Extreme Edition, Intel Pentium 4 Extreme Edition, Intel Pentium D, Intel Pentium 4
- Performance vreg support: 05B
- FSB support: 1066/800 MHz
- Processor Socket: LGA 775
- Chipset: Intel 975X
- Integrated Graphics: No
- Form Factor: ATX
- Memory - Maximum Supported: 8 GB
- Memory Frequency (refer to TPS for configuration requirements): Dual Channel DDR2 800/667/533 MHz
- Audio: Intel High Definition Audio (Sigmatel STAC9274D)
- S/PDIF: 2 digital audio out connectors (1 coaxial, 1 optical)
- LAN Controller: Gigabit (10/100/1000 Mbits/sec) LAN subsystem using the Intel 82573E/82573L Gigabit Ethernet Controller
- USB Connectors: 8 USB 2.0 (4-F, 4-B)
- PCI slots: 2
- PCI Express x16: 3 (1 electrical x16 or x8, 1 electrical x8, 1 electrical x4)
- PCI Express x1: None
- SATA: 8 (4 with ICH (black), 4 with silicon (blue))
- PATA: 1 Port, 2 Devices
- IEEE-1394a Ports: 2 (1-F, 1-B)
- Trusted Platform Module: No
- Intel Matrix Storage Technology (RAID): Yes
- Hyper-Threading Technology Support: Yes
 
Kazes sama se pali,ae odradi clear CMOS ili izvadi bateriju na par minuta pa vrati da bi se resetova bios posto mi nisi gore odgovorio da li si to uradio.
Takodje izvadi memoriju i graficku i upali i javi da li se cuju neki bipovi,ako se ne cuju crkla maticna(memorijski kontroler)!Ako je normalno pokusaj sa drugom memorijom!
Koji procesor imas?
 
Kazes sama se pali,ae odradi clear CMOS ili izvadi bateriju na par minuta pa vrati da bi se resetova bios posto mi nisi gore odgovorio da li si to uradio.
Takodje izvadi memoriju i graficku i upali i javi da li se cuju neki bipovi,ako se ne cuju crkla maticna(memorijski kontroler)!Ako je normalno pokusaj sa drugom memorijom!
Koji procesor imas?

Da sama se upali nakon sto pritisnem svic na napajanju sa 0 na 1...
Bipovi se nisu culi nikakvi za sada...
Procesor sam uzeo skoro pre 15 dana radi na ovoj mojoj staroj ploci super, Intel Pentium 4 2.66 ghz, 1MB kesa...
Za bios nisam radio jer sam ponovo sastavio stari racunar da bih imao internet, bateriju cu tek moci sutra da izvadim, kada ga ponovo razmontiram...
Sta se desava ako je crkao taj memoriski kontroler, jel mogu da se slikam ili moze da se opravi ?
 

Back
Top