Flash button

Error404

Početnik
Poruka
6
napravio sam dugme u flashu koje kada kliknem na strani mi se pojavi slika. To sam ucinio tako sto sam u DOWN stanju dugmeta dodao sliku na stranicu,a u ostalim stanjima (UP i OVER)slike nema (sto i zelim). Problem je u tome sto se slika vidi samo dok drzim pritisnut taster misa. Cim pustim slika se vise ne vidi (naravno jer to vise nije DOWN stanje). Mene zanima na koji nacin da podesim da mi se slika vidi i nakon pustanja tastera misa, jer bih zeleo na stranicu staviti vise dugmadi i da klik na svako dugme prikaze drugu sliku, koja ce ostati dok ne pritisnem drugo dugme koje ce pokazati drugu sliku itd.
Znam da nisam najbolje objasnio ali nadam se da ste shvatili. Jos jednom napominjem da se sve ovo odnosi na Flash. HVALA
 
po meni najbolji nacin za to je da se redom u frejmove postavljaju slike i na prvi stop();
pa na dugme lepo stavis gotoAndStop i gotovo

Znam da se alpha property ne koristi za to ali je bolje od onog postavljanja slika u DOWN stanje. I krace je.
 
Ako vec hoces nesto da sakrijes, ne koristis _alpha nego _visible property...

A i to je 'dundjerski' nacin... Lepo ubacis slike u zasebne movie clip-ove, linkujes ih pod imenima (recimo 'slika1', 'slika2', etc. etc.) i onda koristis:

_level0.attachMovie('slika1', 'slika'); // prvi je naziv linkovanog klipa
with(_level0.slika) {
// podeavanje pozicije (_x, _y), velicine (_width, _height), i sta god pozelis
}

Kad hoces da je sklonis, samo: _level0.slika.removeMovieClip();

i to je to...
 

Back
Top