Мистериозни проблем

Forte Mare

Početnik
Poruka
39
:mrgreen:

Већ дуже вријеме имам мањи проблем са компом, па ево да питам за савјет...

Сваки пут када упалим компјутер аутоматски се отвори My Documents! Није то ништа страшно, не прави ми веће компликације, изађем и наставим даље, али ако може да се уклони било би добро...

Проблем се јавио када сам пребацивао нешто од једног пријатеља са USB меморије на комп, па је вјероватно ту неки узрок... :confused:

Носио сам компјутер у сервис због других ствари и рекли су ми да не знају како се то може уклонити... :think: Ако има неко рјешење осим реинсталације, ви кажите...
 
:mrgreen:

Већ дуже вријеме имам мањи проблем са компом, па ево да питам за савјет...

Сваки пут када упалим компјутер аутоматски се отвори My Documents! Није то ништа страшно, не прави ми веће компликације, изађем и наставим даље, али ако може да се уклони било би добро...

Проблем се јавио када сам пребацивао нешто од једног пријатеља са USB меморије на комп, па је вјероватно ту неки узрок... :confused:

Носио сам компјутер у сервис због других ствари и рекли су ми да не знају како се то може уклонити... :think: Ако има неко рјешење осим реинсталације, ви кажите...

Autorun virus, odnosno jedna njegova verzija. Skini ovaj program MCShield i instaliraj ga.
 
Autorun virus, odnosno jedna njegova verzija. Skini ovaj program MCShield i instaliraj ga.

Hvala. Instaliro sam, skeniro i evo šta kaže, ukratko:

Warning: the database is damaged or missing.

Please, update MCShield.


Je li riječ o nekom većem problemu... "Baza podataka je oštećena ili nedostaje" ???

i obrisao je nešto:

>>> F:\RECYCLER\RECYCLER\autorun.exe - Worm > Deleted. (10.04.24. 22.09 autorun.exe.27706)

> F:\RECYCLER
> F:\RECYCLER\RECYCLER
>>> F:\recycler - Worm.Traces > Deleted. (10.04.24. 22.09 recycler.568016)
 
Hvala. Instaliro sam, skeniro i evo šta kaže, ukratko:

Warning: the database is damaged or missing.

Please, update MCShield.


Je li riječ o nekom većem problemu... "Baza podataka je oštećena ili nedostaje" ???

i obrisao je nešto:

>>> F:\RECYCLER\RECYCLER\autorun.exe - Worm > Deleted. (10.04.24. 22.09 autorun.exe.27706)

> F:\RECYCLER
> F:\RECYCLER\RECYCLER
>>> F:\recycler - Worm.Traces > Deleted. (10.04.24. 22.09 recycler.568016)


Desni klik na Tray ikonici MCShield i ažuriraj program. Skini Malwarebytes AntiMalware 1.45, instaliraj, abdejtuj i preskeniraj sistem. Poslaću ti ključ za njega da ga aktiviraš...
 
:mrgreen:

Већ дуже вријеме имам мањи проблем са компом, па ево да питам за савјет...

Сваки пут када упалим компјутер аутоматски се отвори My Documents! Није то ништа страшно, не прави ми веће компликације, изађем и наставим даље, али ако може да се уклони било би добро...

Проблем се јавио када сам пребацивао нешто од једног пријатеља са USB меморије на комп, па је вјероватно ту неки узрок... :confused:

Носио сам компјутер у сервис због других ствари и рекли су ми да не знају како се то може уклонити... :think: Ако има неко рјешење осим реинсталације, ви кажите...

Malware....ista prica kao kod mene, morao sam mu presuditi sa reinstal.
 
Desni klik na Tray ikonici MCShield i ažuriraj program. Skini Malwarebytes AntiMalware 1.45, instaliraj, abdejtuj i preskeniraj sistem. Poslaću ti ključ za njega da ga aktiviraš...

OOO SVAKA ČAST BRATE! ODLIČAN PROGRAM!
Odrađeno sve, uklonjen problem, a pored ove "sitnice" izgleda da sam se riješio i većih problema...

Pronađeno 217 virusa, najviše Worm.Palevo i Worm.Kolab, a bilo je i Worm.AutoRun, Worm.Brontok, Backdoor.Bot, Backdoor.PcClient, Trojan.Agent, Trojan.Backdoor, Trojan.JSRedir.H, Heuristics.Reserved.Word.Exploit itd.

Prosto se pitam čemu mi služi ovaj kasperski...

Hvala još jednom, imam još dosta problema sa kompom koje sam nekako vukao duže vrijeme, pa ću nastaviti da dosađujem, ali da vas ne zatrpavam sad odjednom... :mrgreen:
 
OOO SVAKA ČAST BRATE! ODLIČAN PROGRAM!
Odrađeno sve, uklonjen problem, a pored ove "sitnice" izgleda da sam se riješio i većih problema...

Pronađeno 217 virusa, najviše Worm.Palevo i Worm.Kolab, a bilo je i Worm.AutoRun, Worm.Brontok, Backdoor.Bot, Backdoor.PcClient, Trojan.Agent, Trojan.Backdoor, Trojan.JSRedir.H, Heuristics.Reserved.Word.Exploit itd.

Prosto se pitam čemu mi služi ovaj kasperski...

Hvala još jednom, imam još dosta problema sa kompom koje sam nekako vukao duže vrijeme, pa ću nastaviti da dosađujem, ali da vas ne zatrpavam sad odjednom... :mrgreen:

Skini Kaspersky Internet Security 2010 (ako vec nemas tu verziju) i odradi Full Scan...
 
...Prosto se pitam čemu mi služi ovaj kasperski...
Па Касперски управо и служи да ништа са флешке не може нежељено да се пребаци на комп, без твог знања, али само ако користиш Kасперски Интернет Секјурити, јер обичан Касперски нема фајервол. И не видим где си то споменуо да га користиш? А друго, постоји евидентна разлика између црва и класичних вируса, иако их 99% корисника интернета стављају у исти џак. ;)
 
Па Касперски управо и служи да ништа са флешке не може нежељено да се пребаци на комп, без твог знања, али само ако користиш Kасперски Интернет Секјурити, јер обичан Касперски нема фајервол.

Skini Kaspersky Internet Security 2010 (ako vec nemas tu verziju) i odradi Full Scan...

Ок. Немам га инсталираног, па ћу потражити...

И не видим где си то споменуо да га користиш? А друго, постоји евидентна разлика између црва и класичних вируса, иако их 99% корисника интернета стављају у исти џак. ;)

Имам касперски, неку стару верзију, мислим 2005... :mafijas:
Не спорим да има разлике, али ја је не видим z:mrgreen:
 
Морам, ипак, још једно питање... :bye:

Проблем са таскбаром, не могу да се сјетим како је дошло до тога...

Када отворим неки фолдер, уђем на интернет итд. на таскбару се не појављује то што сам отворио, па ако хоћу да спустим неки прозор, па да поново уђем у њега, морам десни клик на таскбар, па у таск менаџер да тражим. Једино се Windows Media Player појављује на таскбару.

Ознака за језик СР/ЕН се налази код Старт менија, умјесто на другој страни. Због тога претпостављам, да је на таску нешто "превучено" па зато није могуће виђети отворене прозоре... Покушавао сам на разне начине да подесим, али не иде...
 
Десни клик на Таскбар и дечекирај ставку Lock the Taskbar (уколико већ није дечекирана). Након тога појавиће ти се 2 цртице (у виду тачкица)...



... Само превуци десну цртицу у десно и табови отворених прозора ће постати видљиви. Кад то урадиш, закључај Таскбар опет.
 
Не може тако. Покушавам да је превучем, али не може. Покушавао сам и раније тако...

Ево ако је од неке помоћи, на слици се види шта ми покаже кад кликнем десни клик на слободној површини таскбара, а шта кад кликнем на овој малој површини између старт менија и ознаке за језик. Скоро читав простор таскбара заузима ова ознака за језик! Некако логично дјелује да треба повући у десно, али не иде. Извини што сам био непрецизан у претходном посту.

iz3uko.png
 
Ево ме опет...

Често се дешава да ми комп "закочи" онако изненада и рестартује се.
Тада се појави ово:

2dv3m1k.png


Интерсује ме шта је узрок томе... да ли је мали РАМ упитању или нешто друго и како да се и то чудо отклони?
 

Back
Top