Izvinjavamo se

meda_01

Primećen član
Banovan
Poruka
935
Juce je bila 11-togodisnjica rusenja zgrade RTS. Ocekivao sam da ce neko otvoriti temu o tome, ali nista. Pitam se zasto? Nikome nije stalo do istine? Neprijatna tema? Nekima je tesko za upute izvinjenje?

RTS: 11 godina bola
23. april 2010. | 08:37 -> 17:53 | Izvor: B92, Tanjug Beograd -- Pre 11 godina, u noći između 22. i 23. aprila, tokom NATO bombardovanja, pogođena je zgrada Televizije Beograd, pri čemu je poginulo je 16 zaposlenih RTS-a.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=04&dd=23&nav_category=11&nav_id=426375
 
Juce je bila 11-togodisnjica rusenja zgrade RTS. Ocekivao sam da ce neko otvoriti temu o tome, ali nista. Pitam se zasto? Nikome nije stalo do istine? Neprijatna tema? Nekima je tesko za upute izvinjenje?



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=04&dd=23&nav_category=11&nav_id=426375

Pa prosle godine je bilo bas opsirno, jer je bila 10-togodisnjica, a sada....nije jubilej, pretpostavljam...

A ima i "bolnih" pitanja i sa jedne i sa druge strane. Verovatno da se ne 'raspiruju strasti"....
 
Ти што су рушили радили су из најбоље намере.
За наше добро.Резултати се виде на еуропском РТС-у.
Уосталом......

Tanjug | 05. 02. 2010. - 00:02h |

Odnos Srbije i NATO se menja, i ono što je bilo nezamislivo pre samo 10 godina, danas je realnost, jer su Kfor i Vojska Srbije od dve zaraćene strane postale partneri koji su poverenje gradili postepeno, na terenu, ocenio je ministar odbrane Dragan Šutanovac.
Srbija i NATO nisu više neprijatelji, već partneri koji žele da pronađu najbolje modalitete saradnje“, istakao je Šutanovac
 
ЧУди ме да се Борис Тадић НИЈЕ ИЗВИНИО НАТО-армади ШТО СУ НАС БОМБАРДОВАЛИ И ПОБИЛИ ОНОЛИКЕ МЛАДЕ ЉУДЕ СА РТС-а ...
 
ЧУди ме да се Борис Тадић НИЈЕ ИЗВИНИО НАТО-армади ШТО СУ НАС БОМБАРДОВАЛИ И ПОБИЛИ ОНОЛИКЕ МЛАДЕ ЉУДЕ СА РТС-а ...

Bezveze...:roll:
2mw5iio.gif
 

Zašto bezveze ???

Šta drugo reći nakon

Tanjug | 05. 02. 2010. - 00:02h |

Odnos Srbije i NATO se menja, i ono što je bilo nezamislivo pre samo 10 godina, danas je realnost, jer su Kfor i Vojska Srbije od dve zaraćene strane postale partneri koji su poverenje gradili postepeno, na terenu, ocenio je ministar odbrane Dragan Šutanovac.
Srbija i NATO nisu više neprijatelji, već partneri koji žele da pronađu najbolje modalitete saradnje“, istakao je Šutanovac

Zar da napadamo "partnera" ????

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
Ti opet "brkas pojmove"...nije u pitanju Sutanovac, nego Tadic (u prethodnom postu:tajna:).

A ako ne mozes da napravis razliku izmedju politicara, zao mi je.:)

Znači da Tadić vodi drugačiju politiku od Kuma, ili obrnuto ???

Ovo mi moraš malo bolje objasniti ...
Ja pomislio da se samo u SRS kumovi razlikuju po političkim stavovima,
kad ono ispade da nisam u pravu ...
Ima toga i u DS-u ...
Pa još neslaganje i različite priče
jednog koji je Predsednik i drugog koji je Ministar ???

:eek::eek::eek:

Ili se i Tadić zarazio virusom neobaveštenosti od prethodnika ???

:lol::lol::lol:
 
Znači da Tadić vodi drugačiju politiku od Kuma, ili obrnuto ???

Ovo mi moraš malo bolje objasniti ...
Ja pomislio da se samo u SRS kumovi razlikuju po političkim stavovima,
kad ono ispade da nisam u pravu ...
Ima toga i u DS-u ...
Pa još neslaganje i različite priče
jednog koji je Predsednik i drugog koji je Ministar ???

:eek::eek::eek:

Ili se i Tadić zarazio virusom neobaveštenosti od prethodnika ???

:lol::lol::lol:

Drzavnu politiku ne vodi jedan covek - to je "gorka istina" koju je bolje da sto pre shvatite.

edit: ponekad se nesto kaze iz ciste diplomatije.
 
A, znači zato,
iz čiste diplomatije
je Šuki dovodio
nekolicinu NATO pilota (i među njima i one koji su direktno učestvovali u ratnim dejstvima, bombardovali Srbiju)
delegaciju Nacionalne Garde iz Ohaja (a i on svako malo trči kod njih)

Znači, to je to ....

E, ako je tako, onda u redu ....

I šta bi mi onda,
onako diplomatski,
trebali da kažemo :

- nije kriv NATO što nas je bombardovao, pobio oko 2500 civila (među kojima je i 16 rtadnika RTS-a),
i okupirao Kosovo i Metohiju,
uspostavio na suverenoj teritoriji Republike Srbije marionetsku tvorevinu
i postavio kvislinšku upravu,

- nego mi koji smo na demokratskim izborima izabrali Slobodana Miloševića ...

Pa ako je već tako,
verovatno bi bilo demokratskije i diplomatskije (a i po volji "naših partnera iz NATO)
da se Tadić lepo izvini ...
Uvežbao je on to, ide mu od ruke ...
Jedno izvinjenje manje ili više ništa mu ne znači,
a nama bi verovatno pristigla enormna količina pomoći od bratskog Američanskog naroda ...
 
Poslednja izmena:
Svakako trebamo obeleziti tragicne datume u nasoj istoriji,jer ako ne postujemo sebe,kako ce nas drugi postovati.Narod koji nista ne nauci iz svoje istorije,osudjen je na nestanak.

Ne znam po cemu se veca medijska paznja pridaje radnicima RTS, nego u jednom danu poginulim stanovnicima na pijaci u Nisu npr. (medju kojima i jedna trudnica), ili Aleksincu, ili Grdelici?

Po cemu mora za jedne da postoji specijalna emisija, a za druge ne?

Ja razumem da se ta medijska kuca na taj nacin "oduzuje" svojim radnicima i odaje im postu, ali nije pravedno da jedne zrtve budu medijski zastupljenije, a druge ne.
 
Juce je bila 11-togodisnjica rusenja zgrade RTS. Ocekivao sam da ce neko otvoriti temu o tome, ali nista. Pitam se zasto? Nikome nije stalo do istine? Neprijatna tema? Nekima je tesko za upute izvinjenje?



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=04&dd=23&nav_category=11&nav_id=426375

Nesto nisam pristalicate te vrste optuzivanja, za to da se kaze nije kriv nato sto je bombardovao vec je kriva drzava sto ih nije na vreme evakuisala .Ebiga bre bilo je ratno stanje kako sad nisu znali da ce da ih gadaju trebao rezim da im kaze da se sklone .Ipak smo bili u ratu.
 
Ne znam po cemu se veca medijska paznja pridaje radnicima RTS, nego u jednom danu poginulim stanovnicima na pijaci u Nisu npr. (medju kojima i jedna trudnica), ili Aleksincu, ili Grdelici?

Po cemu mora za jedne da postoji specijalna emisija, a za druge ne?

Ja razumem da se ta medijska kuca na taj nacin "oduzuje" svojim radnicima i odaje im postu, ali nije pravedno da jedne zrtve budu medijski zastupljenije, a druge ne.
Anice duso,pa u mom postu stoji da sve takve dogadjaje trebamo iz nase istorije obeleziti.Znaci,slazem se sa tobom.Podrazumeva se i Nis i Grdelica i sve po lokalu da se oznaci,da se sacuva od zaborava,da naucimo patriotizmu nasu decu,da i mi ne zaboravimo.
 
Juce je bila 11-togodisnjica rusenja zgrade RTS. Ocekivao sam da ce neko otvoriti temu o tome, ali nista. Pitam se zasto? Nikome nije stalo do istine? Neprijatna tema? Nekima je tesko za upute izvinjenje?



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=04&dd=23&nav_category=11&nav_id=426375

То питање треба да покрену државни органи и затраже од НАТО. пакта, макар јавно извињење за злочин који су починили, још невиђен у модерно време.

Та војна алијанса је прва која је на свој списак убистава, ставила једну медијску кућу као легитимни циљ.
У Бриселу, седишту ЕУ, још '99. је преко 3000 новинара протествовало због тог нецивилизацијског чина и тражило јавно објашњење за тај злочин.
 

Back
Top