Vesti dana... Srbija i svet se kupaju u medu i mleku, med je jos uvek zute boje!!!

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
Dakle evo nekoliko vesti dana iz par predhodnih sati... sve je u najboljem redu, spavajte mirno!

Verujte u gospodina predsednika Borisa Tadica i srpsku vladu, slusajte pazljivo sta vam govore i sledite ih bez komentara i suvisnih pitanja!

Ako se umorite, kupite ananas (ako imate s cim) kazu da je dobar protiv umora!

Vesti dana - subota, 24. april 2010. 02:34 RSS



Naša Lucija je divna i mirna beba
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Leontina i Lucija Pat juče su napustile porodilište "Narodni front", u kom je popularna pop kantautorka 16. aprila na svet donela devojčicu tešku 3.450 grama ...

Ovacije u Kijevu za "Cesaricu"
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Dva momka iz Srbije Svetislav Grbić i Mirko Pregun, koji godinama žive u Ukrajini, nedavno su se predstavili na ukrajinskom muzičkom takmičenju "Superzika" ...

Ananas je borac protiv umora
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Pred nama je period koji je veoma stresan za organizam. Imunitet, koji je oslabio tokom zime, još se nije oporavio, a cirkulacija je usporena i mi se osećamo ...

Mediteranska ishrana sprečava upale
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Zašto je mediteranski način ishrane toliko zdrav? Odgovor na to pitanje dalo je najnovije istraživanje koje pokazuje da mediteranski način ishrane sprečava ...

Batler u provodu s Katarinom
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Džerard Batler, poznati škotski glumac koji boravi u Beogradu zbog snimanja filma "Koriolan" Ralfa Fajnsa, posle dva dana snimanja okusio je čari beogradskog ...

Zvezde vole brzu vožnju
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Ubrzo posle svetske i evropske premijere, domaćoj publici predstavljen je novi "audi A8", premijum limuzina, a na promociji su se pojavile brojne domaće ...

Večeras se otvara 10. bijenale minijature u G. Milanovcu
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Deseti međunarodni bijenale umetnosti minijature počinje danas (13) u Gornjem Milanovcu dodelom nagrada u devet kategorija. Ovogodišnji Gran pri pripao je Saši ...

"Čekaj me na nebu ljubavi moja"
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Sutra uveče (20) u "Madlenianumu" je premijera predstave koja je i svetska praizvedba komada "Čekaj me na nebu ljubavi moja" Fernando Arabala u režiji Tanje ...

Ana uživa sa Adamom
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Srpska teniserka Ana Ivanović, nakon odluke da preskoči mečeve sa reprezentacijom u Fed kupu ovog vikenda u Beogradu protiv reprezentacije Slovačke, rešila je ...

Dragana i Nemanja se pomirili
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Nekadašnji ljubavni par Nemanja i Dragana napokon su progovorili posle skoro nedelju dana od njenog ulaska na farmu. Nemanja je iskoristio svoju znatiželju da ...

U hotelu sa Amerikancima
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Naši reprezentativci bili su smešteni zajedno sa Amerikancima i Čilencima, koji su često upotrebljavali reč "batalla", koja na španskom znači "bitka", a koju ...

Pirotska šara na Evropskom trgu
Blic - Pre 2 sata i 32 minuta
Na svetskoj izložbi "Expo 2010", koja se 1. maja otvara u Šangaju u Kini, Srbija će prvi put u istoriji učestvovati pod svojim imenom. Mali, ali inventivan ...

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0


Ja sam shvatio koliko mi je lepo i u kakvom izobilju mi zivimo, a vi?

Ja sam shvatio i koliko je nas predsednik Boris Tadic sposoban i pametan, a vi?

Shvatio sam i da je njima jako, jako vazno da ja mislim kako je meni lepo i kako oni cine sve da mi bude jos lepse, a vi?

Razumem ja politiku ali politika nerazume mene, a vas?
 
Poslednja izmena:
Poenta je da su svi mediji rezimski. Da rezim preko tih medija ispira mozak narodu.

Press je jedina novina koja jos moze da se cita. Televizija je pod potpunom kontrolom. Na radiju jedino Danica Vucenic - njena emisija Kaziprst od pre nekoliko dana kada je gost bio Zoran Drakulic je primer kako bi novinarstvo trebalo da izgleda u Srbiji.
 
Poenta je da su svi mediji rezimski. Da rezim preko tih medija ispira mozak narodu.

Press je jedina novina koja jos moze da se cita. Televizija je pod potpunom kontrolom. Na radiju jedino Danica Vucenic - njena emisija Kaziprst od pre nekoliko dana kada je gost bio Zoran Drakulic je primer kako bi novinarstvo trebalo da izgleda u Srbiji.

Ееееее је6аааааа га!
А БРАНКИЦА!?


:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
@ MuskoSamBre
...
Kolega zgranut sam ! Prosto ne mogu da verujem da i dan danas posle deset godina uživanja u blagodetima nametnute nam "demokratije"ima onih koji sumljaju u objektivnost i nepristrasnost dnevnog lista Blic !?
Tu Svetu Kravu od novina otvorim svako jutro kada ustanem na levu nogu i kada pročitam kako mi je velika plata,kako živim u zemlji koja je lider u regijonu itd,itd...odmah se oraspoložim !
 
@ MuskoSamBre
...
Kolega zgranut sam ! Prosto ne mogu da verujem da i dan danas posle deset godina uživanja u blagodetima nametnute nam "demokratije"ima onih koji sumljaju u objektivnost i nepristrasnost dnevnog lista Blic !?
Tu Svetu Kravu od novina otvorim svako jutro kada ustanem na levu nogu i kada pročitam kako mi je velika plata,kako živim u zemlji koja je lider u regijonu itd,itd...odmah se oraspoložim !


Јуче на двестадвојци рекоше да смо и званично лидери на Балакану по стопи сиромаштва... Џјеа...
 
Јуче на двестадвојци рекоше да смо и званично лидери на Балакану по стопи сиромаштва... Џјеа...

Ма добро је да смо лидери ако по ничему другом онда барем по сиромаштву.Можда не би било лоше да ту вест неко јави редакцији Блица изгледа да су у задње време слабо обавештени или свој повољан материјални положај пројектују на целу Србију по систему ако је мени добро свима је добро !
 
Došlo je proleće. Sve buja. Bujaju i reke, poplavljeni su gradovi Srbije, Zaječar na primer. Opet Beli Timok zavio u crno 200 domova. Buja i priroda, sve je zeleno i lepo. Srbija je najlepša u proleće. Lepo je bilo i na Avali. Avalski toranj je pušten u rad (mislim u vis). Svi možemo da se podignemo na najviši nivo na Balkanu. Sa tog visokog nivoa sve je lepo. Brežuljci, brda, pašnjaci i njive, ne vidi se nijedna boca pet ambalaže. Nema pocepanih plakata koji prljaju zelenilo Šumadije. Ne vidi se ni blato ni lica ljudi. Srbija koja je visoko. Zemlja feniks ptice. Nema toga što možemo da dopustimo da nam sruše, a da mi posle ne napravimo još bolje i više. Samo da nam više ne ruše.
Pre neki dan obeležen je i Dan planete Zemlje, znači i naše, nego mi još nismo na tim - tretmanima - nivoima zaštite. Još uvek čeznemo za običnim frižiderom, a ne niskoenergetskim, koji troši manje. Još sanjamo bilo kakav auto, a taj na struju trebalo je Tesla nama da ostavi u amanet. Ovako, mi svetu Teslu, on Americi auto na struju, a mi onda pare njima (koje nemamo). Kažu da ćemo imati sat koji odbrojava rad semaforovog crvenog, tada gasiti auto, ijao... Mi, kad ga ugasimo, ne upali više, crk’o akumulator od zime, pa bendeks, pa alnaser, dok kolona krene...
U nedelju je održan Beogradski maraton. Trči se po sveže zakrpljenim ulicama Beograda na trasi maratona. Došli Kenijci po lovu. A mi uvek dobri domaćini, i naša polumaratonka se spremila. Ona je trenirala na prelepom Zlatiboru, gde proleće uvek bogato nagrađuje posetioca. Sirogojno, Gostilje, Čigota. Ko nema za tamo, ima za svoje selo. A svaki gradski (skoro) Srbin ima selo. Ono nas je od’ranilo, hvala. Cvetaju šljive i kajsije, sanjamo rakiju. A dunjevača? Ne treba zaboraviti ni prolećnu salatu, zelenu, koje ima cele godine, ali samo sada je mirisna i ukusna. Pa to bezobrazno konzumiranje mladog luka. Ne znam za druge nacije u okruženju, ali mi baš volimo da se najedemo mladog luka. Smrducka dah po Srbiji, radujemo se letu. Volimo i crni, i beli, i perca.
Nema više skupe struje, ni skupog grejanja. Nema više dugačkih kaputa, pranja teškog zimskog veša, nema depresije loših dana, mračnih i dugih ko noge odbojkašica. April u Beogradu, i ova pesma je lepa. I Zdravko Čolić je ponovo mlad u proleće. Živi se jeftinije, vozi bicikl, nose bermude, papuče se spremaju i eto Srbima lepote! Poneka alergija, kija se na polen. Naglo razgolićene lepotice dobiju koju prehladu, ne mari. Kako su žene lepe u proleće, ko lale. Mislim, meni se lale sviđaju, i Vojvodina. Narednih šest meseci jeftiniji život, kupanje u reci, pivo pored prodavnice i zaborav svake krize. Niko ne živi ko Srbin u proleće čekajući leto. Da nema proleća, ne bi bilo ni leta. Tu je kopča. Manje se gleda TV, ide se u prirodu, zaboravljaju se muka i problemi. Deca sanjaju raspust. Hemičarka laboratoriju, a ja da mi legnu neke pare na račun. I, tako, sanjam ja...
 

Back
Top