NATO u povlacenju !

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Na upravo zavrsenom sastanku NATO-a odluceno je da sve medjunarodne snage pocnu povlacenje iz Avganistana sredinom iduce godine!

Navodno, Avganistanske vladine snage su sposobne same da odrze red u zemlji (inace, Predsednik im sada ne sme ni da izadje iz predsednicke palate).

Meni ovo mi lici na ono cuveno "TAKTICKO POVLACENJE"? :mrgreen:

(Izvor: NTN24)
 
Na upravo zavrsenom sastanku NATO-a odluceno je da sve medjunarodne snage pocnu povlacenje iz Avganistana sredinom iduce godine!

Navodno, Avganistanske vladine snage su sposobne same da odrze red u zemlji (inace, Predsednik im sada ne sme ni da izadje iz predsednicke palate).

Meni ovo mi lici na ono cuveno "TAKTICKO POVLACENJE"? :mrgreen:

(Izvor: NTN24)

Авганистан је сјебао СССР, хоће ли се историја поновити и са НАТОм?
 
Na upravo zavrsenom sastanku NATO-a odluceno je da sve medjunarodne snage pocnu povlacenje iz Avganistana sredinom iduce godine!

Navodno, Avganistanske vladine snage su sposobne same da odrze red u zemlji (inace, Predsednik im sada ne sme ni da izadje iz predsednicke palate).

Meni ovo mi lici na ono cuveno "TAKTICKO POVLACENJE"? :mrgreen:

(Izvor: NTN24)

A meni na ono cuveno povlacenje iz Vijetnama koje je trajalo jedno 10 godina.
 
Ako se NATO povlaci do iduce godine onda ostaje Afganistan sam i slobodan da vodi o sebi racuna.Da su pametni Talibani oni bi se prdruzili vladi Hamita Karzaija i bili bi dio Afganistanske vojske.Ovako moguce je da pukne medju njima gradjanski rat i da se sukob razvije u nedogled.
 
Afganistan je dugo vremena ratovao protiv Engleske i uspjeo je u tome da ih protjera sa svojih teritorija.Postojao jedan predjsendik afganistana Amanullah koji je vladao Afganistanom i Afganistan je tada bila sekularna drzava.
 
Steta ako se ne budu predali Talibani Afganistancima jer oni su dobri vojnici i mogli bi biti stavljeni pod afganistansku vojsku i tako da bude Afganistan jak vojno i civilizovano.Volio bih kad bi se NATO povukao iz Afganistana jer bi time stvorio mjesto za pregovore izmedju Afganistanaca i talibana koji se ne predaju i ubijaju muslimane koji zive u pakistanu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top