Klinicka smrt

niko3107

Početnik
Poruka
1
Mislim da biste trebali pisati vise o ovoj temi- a mozda otvoriti i Forum u vezi nje, za koju smatram da nije dovoljno zastupljena kod nas kao i da bi trebali da u vezi nje zamolite nekog od astrologa koji bi alternativno vodio ovaj forum iz razloga sto smatram da ima dosta ljudi koji imaju sta da kazu u vezi nje- a jednostavno nemaju gde, i kome..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Klinicka smrt je kada mozak prestane da radi.Nekad se gledalo da li srce jos kuca ali posto je veliki broj ljudi bilo zivo sahranjeno nasli su drugi metod.
Kada bi mozak prestao da radi potpuno,čovek bi bio mrtav,a čovek ne bi se nikada probudio kao što je slučaj iz kliničke smrti.Danas imamo instrumente koji registruju aktivnosti mozga iako srce i pluća ne radi,pa mogu ustanoviti dali je osoba klinički mrtav ili ne.Naravno samo ako nisi donator organa.Ali pre takvi instrumenti nisu postojali pa su sahranjivali takve ljude koji se kasnije probudili u kovčeg ispod zemlje.
 
U klinickoj smrti (prva faza smrti) prestaju i mozdane aktivnosti (pored prestanka disanja i rada srca) ali se osoba jos uvek moze vratiti u zivot ako se intervenise u roku od 4-5 minuta.
 
U klinickoj smrti (prva faza smrti) prestaju i mozdane aktivnosti (pored prestanka disanja i rada srca) ali se osoba jos uvek moze vratiti u zivot ako se intervenise u roku od 4-5 minuta.
To što tvrdiš nema nikakve logike niti je istina.Ljudi mogu biti klinički mrtvi više sata pa i više dana.Po tvojoj tvrdnji ako prilikom kliničke smrti mozak prestaje da radi,niko od njih nikada ne bi ustao više,a to naravno nije tako bilo,što ukazuje na to da grešiš.
A da ne izmišljam,evo da ti pokažem jedan primer kliničke smrti,gde je još naglašeno da duša deteta u tim satima svratila u onostrane svetove(kod prababe na nebu) dok je preko srebrne vrpce bila povezana sa materijalnom telom i održavala telo u životu.

Dečak oživeo posle tri sata kliničke smrti!
http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/43302/Decak-oziveo-posle-tri-sata-klinicke-smrti
 
Poslednja izmena:
Po tvojoj tvrdnji ako prilikom kliničke smrti mozak prestaje da radi,niko od njih nikada ne bi ustao više,a to naravno nije tako bilo,što ukazuje na to da grešiš.
To sto su prestale mozdane aktivnosti ne znaci da je mozak mrtav. Tek kad pocnu da odumiru nervne celije (sto je nepovratan i brz proces)- odumire i mozak.
 
To sto su prestale mozdane aktivnosti ne znaci da je mozak mrtav. Tek kad pocnu da odumiru nervne celije (sto je nepovratan i brz proces)- odumire i mozak.
A kada po tebi odumiru nervne ćelije?Posle 4-5 minuta kako si rekla u prethodnom postu?
A kako nisu odumrli nervne ćelije ovih koji su se probudili posle više sati ili više dana?
I šta misliš kako medicina može razlikovati pravi smrt od kliničke smrti?
Vidim čitaš wikipediju,iako smo utvrdili da to nije pouzdan izvor informacija,jer mogu pisati i vrlo nestručni ljudi.
Zato ti nisu poznati prave činjenice.
 
Poslednja izmena:
A kada po tebi odumiru nervne ćelije?Posle 4-5 minuta kako si rekla u prethodnom postu?
A kako nisu odumrli nervne ćelije ovih koji su se probudili posle više sati ili više dana?
I šta misliš kako medicina može razlikovati pravi smrt od kliničke smrti?
Vidim čitaš wikipediju,iako smo utvrdili da to nije pouzdan izvor informacija,jer mogu pisati i vrlo nestručni ljudi.
Zato ti nisu poznati prave činjenice.

Wikipediju citam ponekad, u ovom slucaju izvor informacija su lekari koji rade na koronarnom odeljenju! Nervne celije pocinju da odumiru kad prestane dotok kiseonika u mozak. Ne sporim da, mozda, postoje medicinski neobjasnjivi slucajevi ali to je druga prica. Ja sam mislila na ono sto se najcesce (svakodnevno) desava! Kamo srece da se svi probude posle vise sati ili vise dana nakon sto EEG pokaze ravnu liniju! Nadam se da smo se sad razumeli :) !
 
Wikipediju citam ponekad, u ovom slucaju izvor informacija su lekari koji rade na koronarnom odeljenju! Nervne celije pocinju da odumiru kad prestane dotok kiseonika u mozak. Ne sporim da, mozda, postoje medicinski neobjasnjivi slucajevi ali to je druga prica. Ja sam mislila na ono sto se najcesce (svakodnevno) desava! Kamo srece da se svi probude posle vise sati ili vise dana nakon sto EEG pokaze ravnu liniju! Nadam se da smo se sad razumeli :) !
Ok.Ti kliničku smrt gledaš sa medicinske tačke gledišta.Gde za vas klinički mrtav čovek može da živi samo do 5 minuta.Dok ove ostale osuđujete na smrt iako ima šanse da se probude.Ja sam postavio primer dečaka gde nervne ćelije nisu izumrle ni posle 3 sata,a ima slučajeva i da su žive i više dana,koju medicina ne ume da objasni pa stoga je jasno koliko medicina malo zna o čoveku.
Takođe medicina neće da prizna da su EEG aparati vrlo nepouzdani,jer iako mozak ima aktivnosti vrlo često EEG aparat ne prikazuje,i na osnovu toga zaključuju da je čovek mrtav,što je vrlo pogrešno,a to dosta primera ukazuje na to.Naravno medicini više odgovara da što pre proglase čoveka mrtvim kako bi ga odmah poslali na autopsiju i usput povadili organe.
Šta je žrtvovanje života jednog čoveka kada može spasiti više života.Koje je isto pod pitanjem.
 
Poslednja izmena:
U principu mislim da ni lekari nisu sigurni u trajanje klinicke smrti... ali da su se ljudi budili posle mnogo duzeg vremena od par minuta to jeste istina i moguce je... e sad koliko ti ljudi ostanu "normalni" posle toliko vremena smrti mozga i generalnoo organizma vec je pitanje... nije ni cudo sto mnogi ljudi posle klinicke smrti sticu "cudne" instinkte, i mogucnosti.
Pre nekoliko nedelja sam na tv-u slusala onu narodnu pevacicu Zoricu Markovic koja je pricala da je dozivela klinicku smrt... pa je voditelj pitao da li je nesto "videla" a ona je rekla da je istina sto ljudi pricaju da postoji neka "bela magla"... valjda tamo gore... ona je zena to uspela da vidi u tom periodu klinicke smrti...
 
To što tvrdiš nema nikakve logike niti je istina.Ljudi mogu biti klinički mrtvi više sata pa i više dana.Po tvojoj tvrdnji ako prilikom kliničke smrti mozak prestaje da radi,niko od njih nikada ne bi ustao više,a to naravno nije tako bilo,što ukazuje na to da grešiš.
A da ne izmišljam,evo da ti pokažem jedan primer kliničke smrti,gde je još naglašeno da duša deteta u tim satima svratila u onostrane svetove(kod prababe na nebu) dok je preko srebrne vrpce bila povezana sa materijalnom telom i održavala telo u životu.

Dečak oživeo posle tri sata kliničke smrti!
http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/43302/Decak-oziveo-posle-tri-sata-klinicke-smrti

Astralna projekcija, dusa je povezana sa telom jednom vrpcom prilikom smrti ona puca ali ovako mozes ici ko duh po sobi il gde vec..
 
U principu mislim da ni lekari nisu sigurni u trajanje klinicke smrti... ali da su se ljudi budili posle mnogo duzeg vremena od par minuta to jeste istina i moguce je... e sad koliko ti ljudi ostanu "normalni" posle toliko vremena smrti mozga i generalnoo organizma vec je pitanje... nije ni cudo sto mnogi ljudi posle klinicke smrti sticu "cudne" instinkte, i mogucnosti.
To što neko dobije duhovne sposobnosti,ne znači da je to od oštećenja zbog kliničke smrti.Ja poznajem par osoba,između ostalog i mog očuha kao teškog bolesnika koji doživeo klinički smrt,pa ipak ti ljudi nisu dobili nikakve sposobnosti.
To sve zavisi.Neko bude klinički mrtav zbog sudbinskog udarca jer je duša teško opterećena,pa takvi ljudi ne dobijaju nikakve sposobnosti,već samo otplaćuju tešku karmu kroz to,ili je kod čoveka samo tu karmu treba odplatiti kroz sudbinski udarac i kliničku smrt kako bi prešao za jedan stepen napred u duhovnom razvoju,gde takve osobe automatski prirodno dobijaju duhovne sposobnosti kao duhovno razvijenije osobe.
 
Poslednja izmena:
negde sam procitala, cula..nemam pojma ..da se dusnik u stvari zove tako jer upravo on predstavlja tunel kroz koji dusa izlazi..:think::roll:

Pa, po tumačenju sa istoka, naše energetsko telo ima i svojstvene kanale (zovu se nadiji), koji se nalaze unutar tela, ali nisu fizičkog karaktera svakako, nego suptilnog; i kada duša (oni bi rekli "atma") napušta svoje sedište (to je predeo srčane čakre), mora proći kroz energetski kanal da bi se oslobodila od okova fizičkog tela. Upravo taj energetski centar, taj nadi je taj tunel...samo nama se čini da je to ogroman tunel, jer nam je svest na nivu sićušne atme (duše).

Ima tumačenje koje navodi da kroz koji otvor na telu izađe atma, takva će biti karma u sledećem ispoljenom životu.. a kretanje atme zavisi od delovanja u prethodnim životima... npr jogijima atma izlazi kroz specijalni otvor na lobanji, na temenu (znak visoke svesti).

Sad, nama zapadnjacima ta tumačenja deluju dosta apstraktno i mistično, no ko zna, možda se deo toga vremenom i naučno potvrdi a objašnjenje tako obradi da bude lako shvatljivo. Svakako je tema smrti i života nakon nje jako interesantna i potrebno je njeno razjašnjenje.
 
Pozdrav
Zanimaju me vaša iskustva sa ovim fenomenom,u svojoj okolini sam čuo nekoliko priča o ovome od pouzdanih ljudi pa me zanima znate li vi za neke priče iz vaše okoline, da li se nekome iz porodice ili od bliske rodbine to dogodilo i kakva su njihova iskustva, molim vas da budete ozbiljni, da priče budu od pouzdanih osoba a ne legende, takođe bih volio da se ova tema ne pretvori u prepucavanje između onih koji vijeruju i onih koji ne vijeruju u ovu pojavu.

 
Poslednja izmena od moderatora:
Moj sin je bio u klinickoj smrti vise od tri minuta.

Nije disao, nije mu radilo srce nakon elektricnog udara.

Reanimacija nije uspela.

Sticajem okolnosti mu je proradilo srce i poceo je da dise (dok su ga vukli po zemlji..)


Kada sam ga pitao sta je doziveo dok mu srce nije radilo, rekao je: "Nista tata...Apsolutno nista! Kao da sam zaspao najdubljim snom. Nema tunela, nema svetlosti na njihovom kraju, nema nelagodnosti, NEMA NICEGA.....Uopste nisam znao sta se desilo!"
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top