Mi smo totalno drugaciji od drugih

Da li mislite da su ljudi koji za sebe tvrde da su drugaciji od drugih,umisljeni?

  • DA

  • NE

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 222551

Domaćin
Poruka
4.780
Da li mislite za sebe da se po necemu neobicnom,razlikujete od drugih ljudi? Da li vas stalno prati glas da ste cudni,da se ne uklapate,da mislite uglavnom razlicito od vecine? Da li imate poglede na zivot oko sebe,za koje bi ste rekli da drugi nemaju? Da li ste jednostavno....drugaciji od drugih? Da li mislite da za vas postoje drugi planovi...da za vas Bog ima druge planove? Ako je bar jedan odgovor na ova pitanja potvrdan,zanima me zasto ste drugaciji.... po cemu ste drugaciji i kako to tumacite.....
 
Poslednja izmena:
Evo nesto zanimljivo o malo drugacijim ljudima....
1. Tai Ngok: Tri decenije bez sna!

2. Šoići Jokoi: 28 godina mislio da Drugi svetski rat nije gotov

3. Mehran Karimi Naseri: Živeo 18 godina na aerodromu

4. Matajoši Mitsuo: Ubeđen da je Isus Hrist

5. Lal Bihari: 18 godina ubeđivao vlasti da je živ

6. Dejvid Ik: Ljudi-reptili vladaju svetom!

7. Dejvid Boden: Samoproklamovani Papa

8. Joširo Nakamatsu: Otkrio 3.000 izuma

9. Mišel Lotito: Pojeo avion za dve godine

10. Lorin Džonson: Kine 12.000 puta dnevno
 
Zivot je mnogo vise od onoga sto mislimo Nekad covjek tek kad padne na dno shvati,da je zivot mnogo vise od patnje,poraza...ili trenutnog zadovoljstva Nismo svi predodredeni za isto Neki imaju vise ciljeve,Bozanske i tu nema mjesta ovozemaljskim sitnim stvarima,koje cine zivot obicnog covjeka Tesko je dok ne shvatis,a jos teze da prihvatis i da se pomiris sa tim da si drugaciji....da nije za tebe sreca na ovom svijetu....da si ovdje da usrecujes druge....to je tvoja sreca...Za tebe Bog ima druge planove,zato treba da padas i padas...i kao feniks se uzdignes iz pepela i produzis dalje,letjeti,ne osvrtati se,jer sve je to prolazno...dok ne shvatis da si drugaciji,da ne mozes biti srecan dok ne ucinis srecnim druge,jer to jednostavno tako treba da bude....Sad sam srecna i u svojoj tuzi,srecna jer sam spoznala,ono sto je trebalo spoznati.....Ima nesto vece od svega sto pojmiti mozemo Znam,malo ko ce da shvati sve ovo Shvatit ce,samo neko slican meni ..Jer ljudi su previse opsjednuti sa sobom i zatvoreni u svoje ljusture i ne vide dalje od onoga dokle im pogled doseze A,vidik je mnogo veci
 
Pa sad, razlicitost je relativan pojam, ne mogu reci da u negativnom smislu odudaram od drugih, mozda ce zvucati malo prepotentno, ali drugaciji sam od drugih na taj nacin sto sam orginalan, kreativan, spontan, pa sve to kad se ujedini stvara se veoma isticajna osoba sa veoma dobrim idejama...
Na taj nacin mi drugi zavide, sto uvek imam prvi nesto da kazem, a to s druge strane ima smisla, i svidja se predodredjenima.
Od vecine mislim drugacije, odnosno, barem imam drugaciji pogled na svet, mozda je resenje u tome sto sam zreliji od vecine svojih vrsnjaka, pa me oni ne shvataju, ali volim individualnost, iako se bavim kolektivnim sportom, mrzsim kada neke projekte trebam raditi sa nekim, u stanju sam da neku oblast koja nam je recimo data u skoli da se uradi, a ima toliko stvari vezano za nju, uradim sam bez icije pomoci pa makar je radio dva dana i dve noci bez prestanka, a to iz dva razloga:
Prvi je sto sve mora biti po mom, a drugi sto smatram da su mi ideje mnogo bolje od drugih, a neretko se povinuju mojoj zelji i onda svi srecni i zadovoljni...
Toliko o meni... :)
 
Celog života istražujem i to me potpuno izmnenio u odnosu na druge ljude,pošto sada potpuno drugačije gledam na svet i na ono što je u njemu.Po tome sam potpuno drugačiji od drugih dok ne naiđem na istu osobu kao ja.E ondak više nisam drugačiji.
 
Celog života istražujem i to me potpuno izmnenio u odnosu na druge ljude,pošto sada potpuno drugačije gledam na svet i na ono što je u njemu.Po tome sam potpuno drugačiji od drugih dok ne naiđem na istu osobu kao ja.E ondak više nisam drugačiji.

Da ,ali, to sto si drugaciji...da li ti u zivotu donosi dobro ili lose.....Ja recimo imam problem sa tim.... ono sto je meni normalno,drugi ljudi ne razumiju...njima je to neshvatljivo......Uvijek nailazim na ljude koji su u nekim svojim "oklopima" i ne vide bas puno dalje od svog nosa...njima je sve ili crno ili bjelo....a meni je sve sareno...:D
 
Japanska poslovica kaže: "Ekser koji štrči prvi će dobiti po glavi". Iz nje se može zaključiti da različitost vuče loše posledice. Ali šta ako je ta različitost zapravo razumevanje prirode stvarnosti? Šta ako ostali "ekseri", poput zastrašenih robova, saginju glave pred svojim tamničarem- čekićem? Šta uopšte znači biti drugačiji? Biti drugačiji od večine? Prirodniji? Sposobniji za razumevanje istine? Večina je uvek bila, i biće masa nesposobna za razmišljanje, jer je takvoj formi u potpunosti oduzeta individualnost. Masa ne razmišlja, masom se upravlja, ona čak to i traži. Njoj je kao slepcu potrebna ruka koja će je voditi. Ruka koja se u takve poduhvate upušta dobre namere nema, to radi samo radi lične dobiti. Iskorišćava masu. Šta onda ima loše u tome biti drugačiji, izdvajati se iz stada? Svi znamo kako ovce na kraju završe- ošišane, i pojedene.
 
Poslednja izmena:
Da li mislite za sebe da se po necemu neobicnom,razlikujete od drugih ljudi? Da li vas stalno prati glas da ste cudni,da se ne uklapate,da mislite uglavnom razlicito od vecine? Da li imate poglede na zivot oko sebe,za koje bi ste rekli da drugi nemaju? Da li ste jednostavno....drugaciji od drugih? Da li mislite da za vas postoje drugi planovi...da za vas Bog ima druge planove? Ako je bar jedan odgovor na ova pitanja potvrdan,zanima me zasto ste drugaciji.... po cemu ste drugaciji i kako to tumacite.....

...:rumenko: ...boldovano...

...ne trčim baš da se utopim u okolinu...nekima je to - ne znam zašto - toliko smetalo, da su me sklonili...
...možda zato što živim u maloj i konzervativnoj sredini, gde se ne trpe različitosti i bilo kakva odskakanja od mase...

...vaspitanje, specifični uslovi odrastanja...
 
Poslednja izmena:
Da li mislite za sebe da se po necemu neobicnom,razlikujete od drugih ljudi? Da li vas stalno prati glas da ste cudni,da se ne uklapate,da mislite uglavnom razlicito od vecine? Da li imate poglede na zivot oko sebe,za koje bi ste rekli da drugi nemaju? Da li ste jednostavno....drugaciji od drugih? Da li mislite da za vas postoje drugi planovi...da za vas Bog ima druge planove? Ako je bar jedan odgovor na ova pitanja potvrdan,zanima me zasto ste drugaciji.... po cemu ste drugaciji i kako to tumacite.....
svi smo isti i svi smo drugaciji od ostalih
 
Znam da se razlikujem ali ne pricam o tome okolo

Pa ni nema potrebe :) to se vidi,bez da kazes...Nemoguce je ne primjetiti... I ne mislim na "drugaciji od drugih" u smislu da si ti sad kao nesto bolji od ostalih.....ne........Nego,drugaciji u smislu : ne svakidasnji,neko ko se tesko uklapa u danasnja mjerila drustva,neko ko je promasio vrijeme u kojem zivi,neko ko na svoj, poseban nacin gleda na zivot....neko ko ne prihvata pravila.....neko ko vidi ono sto drugi ljudi ne vide..... neko cije se misljenje razlikuje od misljenja vecine danasnjih ljudi.....
 
e u pjenis :D
mislila sma da je anketa Da li mislite da ste drugačiji, pa sma glasala NE :lol:



ježim se od onog gledajte me, ja sma poseban i drugačiji od vas:roll:

Da i ja se jezim na to :) Ali takvi uglavnom i nisu drugaciji...takvi su posesivni i umisljeni ljudi Ovi sto su zaista drugaciji,ne zvone o tome na sva zvona...jer znaju da to ne donosi nista dobro za njih....Biti drugaciji (u smislu koji sam opisala gore) donosi nam samo to da budemo neshvaceni od okoline....ili ti donese (bar meni) uglavnom to, da te ili obozavaju ili mrze...Nema tu sredine...ili ljudi osjete da si drugaciji,poseban po necemu,pa te ovi dobri vole,obozavaju tvoje ideje,tvoje prisustvo...ili te ovi drugi,manje dobri,jednostavno mrze radi toga....A,vecinom preovladavaju ovi drugi...zato sto su ljudi uglavnom zatvoreni u svoje ljusture i sve vide crno ili bjelo...obuzeti nekim svojim sticanjem za prestizom...zbog kojeg gaze sve one koji su iznad tih sitnih ljudskih zadovoljstava i vide malo vise.....
 
Da ,ali, to sto si drugaciji...da li ti u zivotu donosi dobro ili lose.....Ja recimo imam problem sa tim.... ono sto je meni normalno,drugi ljudi ne razumiju...njima je to neshvatljivo......Uvijek nailazim na ljude koji su u nekim svojim "oklopima" i ne vide bas puno dalje od svog nosa...njima je sve ili crno ili bjelo....a meni je sve sareno...:D
To što sam drugačiji, za mene jeste dobro,jer je to znak da sam napredovao u odnosu na ostale.A problem jeste u komunikaciji sa svetom,i to će uvek biti dok pokušavamo druge prisiliti da budu ono što smo mi sami u tom trenutku.To će nestati tek kada mi sebe prihvatimo u potpunosti onakvim kakvi smo sada,a ne kakvi smo nekada bili kao što jesu sada drugi.
 

Back
Top