kilometar sat

popkeeee

Aktivan član
Poruka
1.697
prica ide ovako...zamislite 3 gradica udaljna po 8 km jedan od drugog...ja sam iz srednjeg isao do prvog pa od prvog do treceg pa od treceg do prvog i od prvog nazad u srednji odnosno kuci...znaci to je 56km km...i ja znam da sam presao toliko i da nigde nisam drugde isao ali kako ja matorom da objasnim?jer on je takoreci "izracunao" da sam presao 80km!!!!
i pored dokaza i pored toga sto znam koliko mi je tacno na pola puta pisalo on je video da mi je na pocetku pisalo 144945 a na kraju 145030....a meni je na malo manje od pola puta pisalo 145000...e sad pitanja:
1-dali je moguce da kilometar sat "laze" tj da nekad obrne vise nego sto je istina?
2-dali je moguce nekako dokazati da sam presao 56 a ne 80?
3-dali je normalno da matori gleda svaki predjeni kilometar iako sam ga presao sa DEVOJKOM!!!!
 
Moze samo da se desi da ti predjes vise, a da kilometar sat registruje manje. Ako zeza sajla ili kontakti, onda ce ti brzinomer stajati na nuli, a kilometraza se nece vrteti. Znaci da mozes preci 200 km, a on ce pokazati da nisi presao ni 100 metara.
Ne mozes nista da dokazes ako nemas video snimak i da, za vecinu matoraca je normalno da zakeraju zbog kilometraze, i ne, nije normalno da to rade...
 
:D ma jes' :)))
ama ljudi ja stvarno ne znam sta da raaaaadim
znaci imao sam pare hteo sam fiat brava ali deda nije imao tad iako mi je obecao da ce dodati
hteo sam golf 2 imao sam sam pare da ga kupim al rekao matori ma sine davacu ti kola bez problema
hteo sam skuter od mesta A do B i hteo sam da kupim rekao je ne treba ti davacu ti ja kola...
i sad me takoreci je*e i umesto da gleda prosecnu brzinu(da ne vozim brzo da se zabrine) on gleda predjenu kilometrazu i napada pred kevom...a keva naravno na njegovoj strani jos se utripovala da pusim marihuanu i da sam pijan u skoli....:eek:
jedno jutro posle izlaska ustajem al tad ko za inat popio samo 1 pivo nisam ko stalno 5-6 i ustajem ja kaze ona SINE JEL SE TI DROGIRAS...ja mislio sprda se ja reko DA....kaze ona DRAGANEEEE(cale) ON PUSI MARIHUANU....dodje cale JEL SE TI DROGIRAS...i tako celo jutro...aj prodje to dosao alkohol na red...dodjem kuci ja posle skole...SINE JEL TI NEKAD PIJES...ja se smorio...i tako oni mene ubedjuju da ja ne znam da ja idem pijan u skolu...koji bagovi sine...
i sad misle da idem ko zna gde i sa kim pa tako predjem vise kilometara...a inace nemoguce ih ubediti da nisu u pravu jer onda lazem a i kad cutim i onda lazem......da inace sam kriv sto je golub pos*o auto...:eek: i to mi je neka sreca....
 
:D ma jes' :)))
ama ljudi ja stvarno ne znam sta da raaaaadim
znaci imao sam pare hteo sam fiat brava ali deda nije imao tad iako mi je obecao da ce dodati
hteo sam golf 2 imao sam sam pare da ga kupim al rekao matori ma sine davacu ti kola bez problema
hteo sam skuter od mesta A do B i hteo sam da kupim rekao je ne treba ti davacu ti ja kola...
i sad me takoreci je*e i umesto da gleda prosecnu brzinu(da ne vozim brzo da se zabrine) on gleda predjenu kilometrazu i napada pred kevom...a keva naravno na njegovoj strani jos se utripovala da pusim marihuanu i da sam pijan u skoli....:eek:
jedno jutro posle izlaska ustajem al tad ko za inat popio samo 1 pivo nisam ko stalno 5-6 i ustajem ja kaze ona SINE JEL SE TI DROGIRAS...ja mislio sprda se ja reko DA....kaze ona DRAGANEEEE(cale) ON PUSI MARIHUANU....dodje cale JEL SE TI DROGIRAS...i tako celo jutro...aj prodje to dosao alkohol na red...dodjem kuci ja posle skole...SINE JEL TI NEKAD PIJES...ja se smorio...i tako oni mene ubedjuju da ja ne znam da ja idem pijan u skolu...koji bagovi sine...
i sad misle da idem ko zna gde i sa kim pa tako predjem vise kilometara...a inace nemoguce ih ubediti da nisu u pravu jer onda lazem a i kad cutim i onda lazem......da inace sam kriv sto je golub pos*o auto...:eek: i to mi je neka sreca....

znači...još da uvedete putni nalog...:confused:
 
prica ide ovako...zamislite 3 gradica udaljna po 8 km jedan od drugog...ja sam iz srednjeg isao do prvog pa od prvog do treceg pa od treceg do prvog i od prvog nazad u srednji odnosno kuci...znaci to je 56km km...i ja znam da sam presao toliko i da nigde nisam drugde isao ali kako ja matorom da objasnim?jer on je takoreci "izracunao" da sam presao 80km!!!!
i pored dokaza i pored toga sto znam koliko mi je tacno na pola puta pisalo on je video da mi je na pocetku pisalo 144945 a na kraju 145030....a meni je na malo manje od pola puta pisalo 145000...e sad pitanja:
1-dali je moguce da kilometar sat "laze" tj da nekad obrne vise nego sto je istina?
2-dali je moguce nekako dokazati da sam presao 56 a ne 80?
3-dali je normalno da matori gleda svaki predjeni kilometar iako sam ga presao sa DEVOJKOM!!!!

1.Mislim da moze samo manje da pokazuje,kod mene npr. za 1/3 manje.
2.Moze.Ako si siguran da niko drugi nije vozio,[da sat laze], caleta u kola i predjite zajedno tu relaciju.
3.Nije, ali ima i gorih slucajeva.

Resenje: Ako sam placas gorivo, raspitaj se gde je zakacena sajla i kada dodjes i z srednjeg u prvi gradic,skini sajlu i teraj de oces.Kad se priblizis kuci zakaci i pokazace samo 10-ak km.:)
 
1.Mislim da moze samo manje da pokazuje,kod mene npr. za 1/3 manje.
2.Moze.Ako si siguran da niko drugi nije vozio,[da sat laze], caleta u kola i predjite zajedno tu relaciju.
3.Nije, ali ima i gorih slucajeva.

Resenje: Ako sam placas gorivo, raspitaj se gde je zakacena sajla i kada dodjes i z srednjeg u prvi gradic,skini sajlu i teraj de oces.Kad se priblizis kuci zakaci i pokazace samo 10-ak km.:)

ova ideja mi se svidja :)
kako i gde se skida sajla?:)
u pitanju je renault sceninc iz 2001/2 ne znam tacno :) benzinac
 

Prilozi

  • f_14833974_1.jpg
    f_14833974_1.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 11
*** jesu roditelji malo zeznuti ali budi zahvalan jer ti daju kola uopste.Stisni zube a oni nek pricaju,ti klimaj glavom i gotovo.
Meni otac nije gledao nikad kilometrazu,ali zato je gledao kolko se crne prednje felne ujutro,jer ako se dosta crne znaci da sam snazno kocio sto opet znaci da sam se zaletao i gazio po kocnici.Posle sam pazio pa me vise nije ukebao,to kad sam tek polozio,sad ga bas briga. :D
U svakom slucaju budi iskren prema njima,a oni nek reaguju kako im volja,vazno je da je tebi savest chista.
 
:D ma jes' :)))
ama ljudi ja stvarno ne znam sta da raaaaadim
znaci imao sam pare hteo sam fiat brava ali deda nije imao tad iako mi je obecao da ce dodati
hteo sam golf 2 imao sam sam pare da ga kupim al rekao matori ma sine davacu ti kola bez problema
hteo sam skuter od mesta A do B i hteo sam da kupim rekao je ne treba ti davacu ti ja kola...
i sad me takoreci je*e i umesto da gleda prosecnu brzinu(da ne vozim brzo da se zabrine) on gleda predjenu kilometrazu i napada pred kevom...a keva naravno na njegovoj strani jos se utripovala da pusim marihuanu i da sam pijan u skoli....:eek:
jedno jutro posle izlaska ustajem al tad ko za inat popio samo 1 pivo nisam ko stalno 5-6 i ustajem ja kaze ona SINE JEL SE TI DROGIRAS...ja mislio sprda se ja reko DA....kaze ona DRAGANEEEE(cale) ON PUSI MARIHUANU....dodje cale JEL SE TI DROGIRAS...i tako celo jutro...aj prodje to dosao alkohol na red...dodjem kuci ja posle skole...SINE JEL TI NEKAD PIJES...ja se smorio...i tako oni mene ubedjuju da ja ne znam da ja idem pijan u skolu...koji bagovi sine...
i sad misle da idem ko zna gde i sa kim pa tako predjem vise kilometara...a inace nemoguce ih ubediti da nisu u pravu jer onda lazem a i kad cutim i onda lazem......da inace sam kriv sto je golub pos*o auto...:eek: i to mi je neka sreca....

ufff kakav je to smor..dobro da nisam toliko mala :confused:
 
*** jesu roditelji malo zeznuti ali budi zahvalan jer ti daju kola uopste.Stisni zube a oni nek pricaju,ti klimaj glavom i gotovo.
Meni otac nije gledao nikad kilometrazu,ali zato je gledao kolko se crne prednje felne ujutro,jer ako se dosta crne znaci da sam snazno kocio sto opet znaci da sam se zaletao i gazio po kocnici.Posle sam pazio pa me vise nije ukebao,to kad sam tek polozio,sad ga bas briga. :D
U svakom slucaju budi iskren prema njima,a oni nek reaguju kako im volja,vazno je da je tebi savest chista.

fazon je taj sto i on i ja imamo ponos i neku crtu koju necemo preci...
ja sam mu lepo govorio da me pusti da kupim sam sebi auto i on nece imati nista sa tim ali ne da jer on je glava porodice samo on moze da ima auto...a sestri nije bio problem da kupi i to lep auto...pre 5 godina ford fiesta ona iz 2000 tada je bila u rangu kao sad ford focus...
ma da on meni kaze sipaj i vozi nego ja sipam i jos mi gleda svaki kilometar...a da jos kaze da se auto trosi ako se voze vise od 3 osobe :eek: PA STA CE MU AUTO AKO MU SAMO STOJI U GARAZI??!?! jel od zlata brate?ako mu je preskup za odrzavanje nek kupi meni golfa a njemu stari audi a4 i to je to...jos ce mu ostati para...
ja sipam uvek 10 litara plina...na 2-3 nedelje a koristim ga samo ponedeljkom sredom i subotom i to po 20-ak km (16 km pon i sreda a subotom 25) i opet gleda...
 
fazon je taj sto i on i ja imamo ponos i neku crtu koju necemo preci...
ja sam mu lepo govorio da me pusti da kupim sam sebi auto i on nece imati nista sa tim ali ne da jer on je glava porodice samo on moze da ima auto...a sestri nije bio problem da kupi i to lep auto...pre 5 godina ford fiesta ona iz 2000 tada je bila u rangu kao sad ford focus...
ma da on meni kaze sipaj i vozi nego ja sipam i jos mi gleda svaki kilometar...a da jos kaze da se auto trosi ako se voze vise od 3 osobe :eek: PA STA CE MU AUTO AKO MU SAMO STOJI U GARAZI??!?! jel od zlata brate?ako mu je preskup za odrzavanje nek kupi meni golfa a njemu stari audi a4 i to je to...jos ce mu ostati para...
ja sipam uvek 10 litara plina...na 2-3 nedelje a koristim ga samo ponedeljkom sredom i subotom i to po 20-ak km (16 km pon i sreda a subotom 25) i opet gleda...

Aj brate realno, što nas interesuju tvoji problemi :dontunderstand:

Aj ok da pitaš za sajlu, i takve stvari ... podržavam ... ali što moraš nama da pišeš kakav ti je stari :confused: :dash:
 
kod mene je bio problem što je ujutro kada matori kreće na posao motor bio redovno vruć :)

Još crnja varijanta je da matori kreće na posao, a garaža prazna :lol: :lol: i u zadnjem trenutku stižem da mu predam auto... Nije to bio tako loš period.

A za postavljača teme. Nemoj ovde kukati na roditelje, nikoga od nas nije briga za tvoje odnose sa njima niti ti možemo pomoći. Probleme koje imaš rešavaj sa njima.
 
Evo jedne priche na ovu temu.
Desilo se pre jedno 6-7 godina,bilo novogodisnje veche i moja dva najbolja druga iz Srbije reshe da negde oko pola jedan unoc krenu sa Yugom 45 iz Uzica za Budvu,kao da popiju kafu i vrate se,sa njima krene josh jedan koji je 31 decembra primio platu pa je sve pare poneo za benzin,taj sa parama i ovaj cijeg oca je auto napili se a ovaj treci ne pije pa je on vozio,dosli do Bijelog Polja kad su im duga svetla otkazala i brisachi prestali da rade,okrenuli se i krenuli nazad,ovaj sto je vozio video nesto belo na putu,ucinilo mu se da je samo komad snega,a ono kamen,udarilo o karter motora.Vratili se u Uzice oko 7 ujutro,otac od ovoga cije je Yugo krenuo na posao,posle dvesta metara mu nestalo goriva,a prva pumpa 3 km odatle,hteo je da ih pobije.
:D
 
Takvih prica bi mogao do sutra kuckati ali eto samo cu reci da sam par puta zaspao ispred kuce u autu nisam mogao ili nisam ni pokusavao da parkiram auto u garazu....a kamoli da izadjem....ali opet ja kada popijem ne saltam iz druge u drugu 30-40km/h i laganini kuci nekada i sporije.....
Ma sramota.....
Ne radim to vise ima jedno 3 dobre godine....
 
dali je normalno da matori gleda svaki predjeni kilometar iako sam ga presao sa DEVOJKOM!!!!

Pa normalno je poshto je njegov auto a i on ti finansira chorbu... :) ... mislim ja svog klinca ne bih toliko zatezao, ali razumem tvog matorog, jer ono razmisli koliko koshta put od lupam 80 km a pare ne padaju sa drveta videcesh kako cesh da gledash svaki km kad' sam pochnesh da zaradjujesh... :)
 
Popkeeee mogu da razumem i tebe i tvog caleta,posto su vam takvi porodicni odnosi onda dok vozis njegov auto,ima da igras kako on svira , a ako imas svoj novac koji si ti zaradio a ne skupljo od dzeparca,babe-dede,kupi lepo sebi auto,nema tu niko nista da ti brani. Lepo bice samo tvoj ,o gorivu,delovima,popravci,registraciji ces brinuti samo ti,i niko ti nece brojati kilometre:whistling: .

A onda kad caletu u sred zime zakaze njegov auto,nece da upali,pita te da mu pozajmis svoj,sedne,upali iz prve ,ti se lepo nasmej i zapisi mu predjene kilometre:hahaha:
 

Back
Top