NEPRAVDA

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
Osecam nepravdu a kazu da nije, to su samo pravila. Ne slazem se ta tim pravilima i smatram ih glupim.
Moja buntovnost ili nepravda? Ko je taj koji propisuje pravila? Gospodar?
 
Poslednja izmena:
Osecam nepravdu a kazu da nije, to su samo pravila. Ne slazem se ta tim pravilima i smatram ih glupim.
Moja buntovnost ili nepravda? Ko je taj koji propisuje pravila? Gospodar?

Zavisi od toga da li za zakonodavca smatras Boga ili drustvo. Ako je prvo, onda je bunt, a ako je drugo, onda je nepravda!
 
Zavisi od toga da li za zakonodavca smatras Boga ili drustvo. Ako je prvo, onda je bunt, a ako je drugo, onda je nepravda!

Tema je siroka, moze da bude i Bog ali pitanje je ko ce verodostojno da ga tumaci posto kada bi ga pozvali verovatno se ne bi pojavio. Ostaje samo ono drugo protiv sistema. Naravno ne protiv svih pravila nego onih koja smatramo nepotrebnim.
 
Evo primera jednog bunta protiv pravila:

Moja tema, sasvim jasno pita i sve govori naslov i slika. O tome svedoce postovi ucesnika. Sa filozofskog aspekta gledati na stvar vegeterijanstva je zabranjeno? Ako je stanje na ovom pdfu takvo da maloumlje vlada, da slikom ne mozes da kazes nista, da sve mora preko nekakvih sablona, onda nemam vise ni ovde sta da trazim. Oterali ste sve bitnije misli. Neka vam je sreca u takvom forumu koji je propast i slika bede kreativnosti. Slobodno nastavite da se nadmudrujete ko ce lepse da interpuktira, ko ce vise puta da ponovi neku vec izrecenu misao, ko ce po sablonu da seje iluzorno svoje.
 
Osecam nepravdu a kazu da nije, to su samo pravila. Ne slazem se ta tim pravilima i smatram ih glupim.
Moja buntovnost ili nepravda? Ko je taj koji propisuje pravila? Gospodar?

Pravila su napisana prije nego sto si ti dosao da ih prekrsis...:)..znaci nije nepravda...kapis? E,sad ,to sto se ne slazes sa pravilima,ne moze biti nista drugo nego buntovnost.... Ako se povodis za onim "pravila su tu da se krse" onda jeste buntovnost :)
 
Mi se cak i himnom obracamo ni jednom drugom nego samo bogu pravde. Kao da smo se ostalih odrekli.
Izgleda da je osnovna skola, sa pretkosovskim, kosovskim i pokosovskim ciklusom, kao i sa slavljenjem brojnih ustanaka i ustanika uticala na drustvo uopste.
Usadili su nam osecaj da je pravda ideal kome treba teziti.
Za razliku od pragmaticnih engleza, koji pevaju "boze cuvaj kraljicu". Imaju i oni korenje, ali plice od naseg.
Ne mozemo se odreci korenja, a imamo iskonsku zelju za letenjem.
A to ne moze zajedno.

Prica o nepravdi je nepotpuna dok ne definisemo njenu suprotnost: pravdu.
Zato molim postavljaca i ostale ucesnike u diskusiji da napisu sta je to pravda, a onda cemo lako resiti nepravdu.
 
Mi se cak i himnom obracamo ni jednom drugom nego samo bogu pravde.
.. jok .. ne pevamo bogu pravde .. nego tražimo pravdu ..
.. to jes' .. ti što pevaju traže pravdu ..
.. ima i neke nekrofilije u tekstu .. mračni grobovi i tako to ..
.. mi se večito jebavamo s nekim mrtvacima ..


.. ima onih koji od boga ne traže pravdu ..
.. njih .. recimo .. zanima raj .. pa im pravda i nije toliko bitna ..

.. na forumima ne postoji pravda ..
.. sistem je takav da je .. svaka dikusija .. ograničena nekim .. strogo ličnim .. osobinama moderatora ..
.. recimo ..
.. njegovom sposobnošću da shvati šta je tema ..
.. ili .. njegovim razumevanjem toga šta je uvreda ..
.. na književnosti se .. recimo .. vređaju kad kreneš analizirati neko delo .. ili diskutovati ..
.. tamo je dozvoljeno samo nabacivati citate .. i davati aplauze onima s kojima si na istoj intelektualno emotivnoj frekvenciji ..
.. dakle .. diskusija nije dozvoljena ..

.. nepravda ..?
.. ne .. samo ograničenja koja su nužno vezana za ograničenosti moderatora ..

..

.. čak i kad mod želi biti pravedan .. ta je pravda ograničena njegovim poimanjem pravednog .. dakle .. ta je pravda krajnje relativna .. to jest .. subjektivna ..
.. isto kao što je tvoje shvatanje pravde i nepravde .. ramcox .. krajnje subjektivno ..
.. ja u tome što ti je zatvorila temu ne vidim nepravdu .. vidim samo nerazumevanje ..
.. meni je tema bila jasna .. i zanimljiva ..
(.. ža mi što ti ju je zatvorila .. jer mislim da sam te mogla utabati argumentima ..:per: )
.. ali .. forumi su mahom koncipirani tako .. imaš nekoga zaduženog da bude bog i batina .. i da tretira ostale kao niže od sebe ..
(.. jer .. to stoji .. svako ko poželi poziciju vlasti .. smatra sebe višim od drugih .. smatra da zaslužuje biti na poziciji .. iznad ..)

.. nepravda bi .. hajd da kažemo .. bila u nejednakom vaganju ..
.. recimo .. neko drugi otvori temu slično kao ti .. stavljajući sliku .. koja govori hiljadu reči ..
.. kada bi tog nekog drugog pustila .. kada bi mu ostavila temu .. to bi bilo nejednako vaganje .. i to bi bila nepravda ..
.. ovako je to samo nerazumevanje .. nemanje sluha ..
.. a tu ti se .. brajko moj .. nema šta činiti ..

.. inače ..
.. ova je tema duboko filozofska ..
.. ali .. obično ne opstaje na forumima ..
.. vlast obično smatra da predmet filozofije može biti gotovo sve .. osim vlasti same ..
 
Hakim bej
Zato molim postavljaca i ostale ucesnike u diskusiji da napisu sta je to pravda, a onda cemo lako resiti nepravdu.

Pravda je negativan pojam koji oznacava odsustvo nepravde a sam za sebe ne znaci nista.
U osnovi toga nalazi se volja i na osnovu ugrozavanja granica individulanih volja pojam prava i pravde dobija svoj smisao.
Koga stvarno zanima sta je temelj pravde i prava neka pogleda uvodni post ove moje teme:
Mac boginje Justicije -Teorija prava
http://forum.krstarica.com/threads/319247&highlight=justicije

Nije neki gospodar smislio pravila i nametnuo ih ljudima. Bar ona osnovna pravila koja se ticu sprecavanja trpljenja nepravde stvorila je sama covekova priroda i priroritet njegovih zelja, pri cemu vecina pristaje na ogranicenje svoje slobode zarad sprecavanja trpljenja patnje. Naravno na temelju tih praosnovnih teznji nastala su i razna besmislena pravila iznikla iz parazitarnih drustvenih grupa, zarad ocuavanja privilegija, sujeverja,tuposti i gluposti svih vrsta koji jaci namecu slabijim i kojima iste prevode zedne preko vode.
Ipak sve je bolje od anarhije. U anarhicnom drustvu jedino pravilo koje bi ogranicavalo ljudski egoziam bio bi moral zasnovan na intuiciji transcendentnog jedinstva a tako nesto i ne bi imalo snagu da sacuva svet od opste borbe svih protiv svih koju bi poveli oni koje danas samo pendrek drzi na uzdi..
 
Sve zavisi od toga na sta je postavljac teme mislio..... na pravdu ili pravdu na forumu? Ja predpostavljam da je mislio na ovo drugo....teka sam i odgovorila iako ce on sad reci...ma neeeee....ali.....
pa.pravde ima ili nema..ako je ima onda je ima svugde..ako je nema onda je nema nigde:think:
 
Da....ali ako je nesto uslovljeno pravilima,onda je to pravda za sve...a ako neko krsi ta pravila onda cini nepravdu nad drugima.... a ne obrnuto
pravda nije definisana ikakvim pravilima..
to vec povalzi pitanje ..tzv pravne drzve u kojoj cim se pravo stavi ispred pravde..ta pravda ode na giljotinu..jer nije..u pravu
 

Back
Top