Srbin iz Prijedora stradao u Afganistanu

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Perica Jarić (34), mještanin Donje Ljubije kod Prijedora, smrtno je stradao prekjučer u Afganistanu, gdje je proteklih dvadesetak dana posredstvom jedne američke kompanije radio na poslovima osiguranja. Navodno je riječ o kompaniji "Flour".
Poslovne veze

Vijest o Jarićevoj smrti jučer je u Prijedoru, ali i Donjoj Ljubiji, gdje se nalazi Jarićeva porodica, supruga Eva s jedanaestomjesečnim sinom, bila obavijena velom tajne. Osim saznanja da će Jarićevi posmrtni ostaci u Ljubiju biti prebačeni za četiri dana, kada će biti organizirana i sahrana, ni porodica ni njegovi prijatelji nisu bili raspoloženi da daju više informacija.

U nezvanična saznanja spadaju tako i okolnosti pod kojima je Jarić izgubio život u Afganistanu. Prema prvoj verziji, koju su jučer prepričavali mještani Ljubije, u čijem se centru, na mjestu gdje je Jarić imao kafe "Sport", nalazio vijenac s njegovom fotografijom, Perica je stradao dok je pratio konvoj na relaciji dugoj 1.400 kilometara. Navodno je džip koji je bilo na čelu konvoja, u kojem se nalazio i Jarić, naletio na minu, a u tragediji su osim njega, također prema nezvaničnim pričama, život izgubile još tri osobe. Prema drugoj, opet nezvaničnoj verziji, Jarić je čak bio i zarobljen.

Miroslav Atlija, koji je Jarića, kroz poslovne veze, jer mu je izdao prostor u kojem se nalazi kafe "Sport", poznavao posljednjih pet godina, kazao nam je da je Pericu vidio neposredno pred odlazak u Afganistan.

Bio u Tuzli

- Trebao je navodno u Tuzlu, tako me informisao, na intervju otići još krajem decembra, pred Novu godinu. Nije tada dobio poziv pa je bio malo nervozan. Razočarao se. Koliko znam, kasnije su ga pozvali i prošao je, a dan prije polaska malo smo sjedili i pričali. Nekako mi se učinio tužan. Sjećam se da mi je tada rekao: "Miroslave, držim svog sina Kostu, a imam osjećaj kao da ga nikad više neću vidjeti." Tješio sam ga govoreći mu da se ne brine i da će sve biti u najboljem redu. Pozdravili smo se i izljubili, a on je otišao - priča Atlija.

Vijest o smrti Perice Jarića jučer nisu potvrdili ni u policiji u Ljubiji. Rekli su samo kratko da imaju saznanja da je stradao, ali da nisu zvanično obaviješteni.

Supruga Eva obaviještena telefonom

Ni Atlija, ni oni s kojima smo jučer neformalno razgovarali ne znaju u kojem je gradu u Afganistanu stradali Jarić boravio. Još manje na kojoj je lokaciji stradao, osim saznanja da je Jarićeva supruga Eva vijest o njegovoj pogibiji dobila telefonskim putem prekjučer oko 14 sati.

Osim sina iz drugog braka, Jarić, koji je protekle godine u dva navrata boravio i u Iraku, navodno i tada na poslovima osiguranja, iza sebe je ostavio i kćerku iz prvog braka.

Avaz
 
Srbin iz Prijedora stradao u Afganistanu

1180751469Ff33QN.jpg
 
Pa ti idi u katolichku crkvu da se izpovedish :mrgreen:
Ne teraj ga u katolicku,nego ga posalji u pravoslavnu.Ni rusku,ni grcku,ni jermensku nego u onu Srpsku Pravoslavnu.Da se pomoli i isplace do mile volje,da otvori Bogu dusu pod tim krstom casnim za kojeg su glavu dali nasi preci.Neka se vrati pravoslavnom srpstvu,neka se vrati svojim korenima,neka se vrate svom narodu.
 
Pa ti idi u katolichku crkvu da se izpovedish :mrgreen:
Ovako govori pravi Srbin, a ne ko ti :mrgreen:

Ne teraj ga u katolicku,nego ga posalji u pravoslavnu.Ni rusku,ni grcku,ni jermensku nego u onu Srpsku Pravoslavnu.Da se pomoli i isplace do mile volje,da otvori Bogu dusu pod tim krstom casnim za kojeg su glavu dali nasi preci.Neka se vrati pravoslavnom srpstvu,neka se vrati svojim korenima,neka se vrate svom narodu.
 
Ne teraj ga u katolicku,nego ga posalji u pravoslavnu.Ni rusku,ni grcku,ni jermensku nego u onu Srpsku Pravoslavnu.Da se pomoli i isplace do mile volje,da otvori Bogu dusu pod tim krstom casnim za kojeg su glavu dali nasi preci.Neka se vrati pravoslavnom srpstvu,neka se vrati svojim korenima,neka se vrate svom narodu.

Prvo on nek ide u katolichku , tamo ce katolichki popovi da mu objasne neke stvari iza oltara :per:
 

Back
Top