Tiganji sa keramickom glazurom

A danasnji rucak na njemu...bas je uspelo. Krmenadle pecene, samo zacinjene i malo namazane uljem, kao sa rostilja, ali ne onog dvorisnog , nego restoranskog, samo je dim falio. Krckavo a unutra socno i to sve za 5 minuta. Sto se tice pranja...obrisala sam ga samo papirnom salvetom i to je bilo dovoljno, prosto neverovatno.
Mislim da cu kupiti jos koju posudu, davno se nisam necim tako odusevila.
 
Jedino znam da su svakako zdravije od teflona.

Jos pre mnogo godina je utvrdjeno da je teflon vrlo KANCEROGEN.

Nije kancerogen dok se ne zastruže po njemu, to čujem jedno 500 puta mjesečno od svoje svekrve koja je biokemičar i ludi jer ja imam sve tave teflonske :mrgreen:

Isto tako aluminij (za one koji koriste aluminijsku foliju) je jedan od uzročnika Alzheimera.
 
Kako mislis osetljivo, ja to u uputstvu nigde nisam videla, cak nema ni upozorenja sta da se koristi za mesanje, mislim nema zabrane upotrebe metalnih kasika viljusaka i sl kao kod teflona. Uopste nije osetljivo, jest da je belo, ali se pere, ma fantasticno, i dalje sam oduseveljena.
 
Kako mislis osetljivo, ja to u uputstvu nigde nisam videla, cak nema ni upozorenja sta da se koristi za mesanje, mislim nema zabrane upotrebe metalnih kasika viljusaka i sl kao kod teflona. Uopste nije osetljivo, jest da je belo, ali se pere, ma fantasticno, i dalje sam oduseveljena.

Ne na uputstvu koje je na flajerima, nego na uputstvima prikačenim za samo posudje. Tipa koristite drvene varjače i sl.
 
Ja sam skoro kupila taj tiganja i prezadovoljna sam.
Danas sam przila jaja bez kapi ulja i uspelo je, za okretanje, mesanje koristim plasticne lopatice i varjace.
Palacinke sam pekla bez podmazivanja, samo malo ulja u samo testo.
Nije bas osetljiv, najnormalnije se pere sa zicom-finijom ili grubom stanom sundjera.
 
Poslednja izmena:
Ha, nisam dakle jedina koja je bacila oko na "ono" posuđe :zper:
Samo ne znam kako skupiti markice kad ovi moji više preferiraju Ideu nego Rodu i Mercator! A čak sam isposlovala i Pika karticu!:(

Odes na kasu i ljubazno zamolis, kod nas hoce da daju markice, dve, tri svaki put bez obzira ako ne pazaris vise... Ili sacekas nekoga ko je kupovao vise a ne trebaju mu markice pa ga zamolis da ti da
 

Back
Top