Novobeogradski sajam knjiga

Hvala na informaciji, nisam cuo za ovaj sajam, a inace redovno posecujem jesenji na sajmu. Ono sto mene zanima, ako bi mogao da kaze ko je bio, da li antikvarnice izlazu svoje knjige, kao i na jesenjem beogradskom sajmu? Posto sam istoricar, trazim stare i retke knjige. Hvala
 
Hvala na informaciji, nisam cuo za ovaj sajam, a inace redovno posecujem jesenji na sajmu. Ono sto mene zanima, ako bi mogao da kaze ko je bio, da li antikvarnice izlazu svoje knjige, kao i na jesenjem beogradskom sajmu? Posto sam istoricar, trazim stare i retke knjige. Hvala

Po svemu sudeci bice....
"Kao i na prošlogodišnjem sajmu, ove godine će istovremeno biti održan i sajam stripa i sajam antikvarne knjige. ". Ovo je inace sa sajta opstine NBG, pa mozes da odes da pogledas...Ionako mislim da je ulaz nesto smesno. Kazu da je prosle godine bio 80 din.

Edit: i ove godine je isto : "Cena ulaznice za Novobeogradski sajam knjiga je 80 dinara, a posetioci će dobijati i katalog izdavača."
 
Da, procitao sam to, ali bih voleo da mi neko potvrdi, jer nisam iz Beograda. Ne bih da prevalim put, a da bude jedna antikvarnica :)

E zaista to ne bih znala, jer prosle godine nisam bila, ove godine zelim da odem ali ne znam kada cu i da li cu uopste stici da odem.
Probaj da se raspitas na pdf Strip, posto tamo ima ljudi koji su pricali o ovom sajmu prosle god. i koji su ga posetili ;)
A ja ako odem javljam misljenje od ove godine...
 
Bio sam danas. U jednoj manjoj prostoriji izlažu antikvarnice. Nisam se u njoj mnogo zadržavao i ne mogu da procenim da li su vredne dolaska iz daleka.

Ako ste slučajno bili na novogodišnjem ili uskršnjem sajmu knjiga u Domu sindikata znate kako je i ovaj organizovan. Mislim da je ovde došlo nekoliko izdavača više. Cene su sajamske kod većine izdavača. Kada kupite ulaznicu dobijate katalog.
 
Bila danas, ima 4 izlagaca antikvarnih knjiga, ali sto Makazont rece ima dosta polica sa knjigama..Ne znam iz kog si grada, ali ako si relativno blizu bg-a i ako ti treba sat - 2 da dodjes onda nije strasno, a u suprotnom sumnjam da ti se isplati toliko cimanje. Ako dolazis mozes da posetis i jednu antikvarnicu u gradu - nalazi se u blizini srpske akademije nauka (jedna od ulicica koja je upravna na knez mihajlovu)
Ako te interesuju ovi izlagaci antikvarnih knjiga sto su na sajmu u brosurici koju dobijes kao kartu imaju brojevi tel. pa mogu da ti ih prepisem i posaljem na mail ;)

Inace sajam je super. Cini mi se da je veci od onog za NG :D
Ma NBG, zakon :D
 
Poslednja izmena:
Bila sam danas, kupila 6 knjiga :D
Baš je fino, malo i pregledno mesto...da sam imala više vremena, zadržala bih se više kod antikvarnih knjiga, ali možda ću imati prilike ponovo sutra. Jedino mi je bilo malo čudno što, recimo, Ubik Filipa Dika u antikvarnici košta 600+ din, a ja sam ga dole na nekom štandu platila u novom izdanju 500. Nekako mi deluje da treba da bude obrnuto, al' aj'.
 

Back
Top