XP ili nešto novije

E, našao si me. Koristim ACCER VERITON 7200, na kome su od originala ostale samo ploča, procesor i kučište. Sve sam ostalo izmjenjao. Planiram uskoro da uzmem novi comp. i to najvjerovatnije opet neki ACCER, jer me je ovaj stari stvarno dugo služio. Malo je računara, koji nisu toliko zezani kao ovaj. Šta god sam mu mijenjao, radio, eksperimentisao, sve je to izdržao. Sigurno ću na novom dići 7.
 
E, našao si me. Koristim ACCER VERITON 7200, na kome su od originala ostale samo ploča, procesor i kučište. Sve sam ostalo izmjenjao. Planiram uskoro da uzmem novi comp. i to najvjerovatnije opet neki ACCER, jer me je ovaj stari stvarno dugo služio. Malo je računara, koji nisu toliko zezani kao ovaj. Šta god sam mu mijenjao, radio, eksperimentisao, sve je to izdržao. Sigurno ću na novom dići 7.

Jel ovaj racunar imas?

20149389-260x260-0-0_Acer+Veriton+7200+VT7200+N1601T.jpg


Procesor: Intel Pentium 4 1.6 GHz
RAM: 256 MB (SDRAM)
HDD: 40 GB
opsirnije

A sto se tice windows 7:
If you want to run Windows 7 on your PC, here's what it takes:
1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)
DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver
opsirnije

Koliki ram i hard disk sada imas?
 
Win7 u "stanju mirovanja" koristi između 600 i 700MB radne memorije, zavisno od instaliranih programa, kao što su anti virus i dr. koji troše dosta memorije. Iskreno mislim da će to vrlo teško raditi na tvom kompu, ali ako želiš ti probaj pa podeli svoje iskustvo sa nama.
 
Mislim da nece imati dovoljno rama za to. A i operativni sistem na virtualnij masini radi sporije od regularno instaliranog.

Potpuno se slazem sa falcom,u neku ruku je malo rama,i spor ti je,i da te ne bi davio i mucio pa posle da kazes los win7 nemoj ga jos instalirati,a pogotovo ne u virtuelnoj masini. Ni ja na giga ne osecam njegov pun potencijal ali barem ne gusi programe i odziv je brz,i to sve zahvaljujuci dual coru,brzini magistrale,sata2 hardu i ddr2 na 800mhz
 
Svi govorv windows 7 windows 7.Ako je tako dobar sto na svim igricama pise XP i Vista nigde win 7.
Jasam imo par meseci win 7 ultimat i nije se bar meni dobro pokazo nije htela ni jedna igrica koje nije original.
A dobri stari XP sp3 šta got ubacio on radi prvoklasno,vi hvalite hašu 7 al jase neodricem XP-a
 
Svi govorv windows 7 windows 7.Ako je tako dobar sto na svim igricama pise XP i Vista nigde win 7.
Jasam imo par meseci win 7 ultimat i nije se bar meni dobro pokazo nije htela ni jedna igrica koje nije original.
A dobri stari XP sp3 šta got ubacio on radi prvoklasno,vi hvalite hašu 7 al jase neodricem XP-a

Ako je tebi win 7 los zato sto nisi mogao da igras neke igrice, prodaj komp i kupi Sony playstation i uzivaj. :D Ti si sigurno igrao igre koje su napravljene pre win 7, tako da je to sasvim normalno.
 
Ma nije stvar u učenju. Koristim kompjuter iz doba BASIC-a, DOS-a, Windows 3.11, pa na dalje i svaki windows sam probao. Nego mi se čini da razvoj softvera ide malo brže nego razvoj hardvera. XP sve podržava, a ne traži puno od mašine.
 
Pa ne trazi puno od danasnjih masina, jer on kad je napravljen bilo jedno jezgro, a sad se utrkuju ko ce vise da stavi. Ma da, ni XP nije savrsen cim je ima 3 service pack-a da bi ga doterali na nivo da lepo radi. Moras uzeti jos i to da XP ne koristi najbolje mogucnosti procesora sa dva i vise jezgra.
 

Back
Top