BMW brži od Šarića

gost 41715

Elita
Poruka
17.690
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/626641/Novi+blindirani+automobil+za+Tadića

ponedeljak, 12. apr 2010, 14:54

Novi blindirani automobil za Tadića

bmw.jpg


O nabavci novog automobila odlučeno je na jednoj od sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, posle procene da blindirani automobil - koji trenutno koristi predsednik Tadić - više ne zadovoljava propisane bezbednosne standarde, saopšteno je Tanjugu iz Kabineta predsednika Srbije…

Na kojoj sednici? Kad? Pre ili posle saznanja da je na predsednika pripreman atentat?

Pitanje bezbednosti vozila i aviona koje šef države službeno koristi regulisano je zakonom propisanim procedurama, a u javnosti je dobilo na značaju posle udesa službenog aviona u kojem je, u subotu, život izgubio predsednik Poljske Leh Kačinjski

Ako je zbog pogibije Leha Kačinjskog, možda bi trebalo da mu kupimo novi avion, da se ne vozi krševima, nema smisla…

Problem je međutim u sledećem…

Kako prvi čovek liderske države Zapadnog Balkana da se vozi tamo nekim krševima kad u okolini…

Premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku na raspolaganju je blindirana "lančia".

Državni vrh Hrvatske može da računa na luksuzni "čelindžer CL 612", čija je cena bila 18 miliona dolara. Kada je reč o vozilima, blindirana koriste i predsednik i premijer.

Nabavke vozila, bilo onih za zvaničnike, bilo za pojedina ministarstva, pre svega MUP, obavljaju se svakih nekoliko godina.

Predsednik na raspolaganju ima tri od ukupno sedam vozila, koja je za oko 900.000 evra kupilo hrvatsko Ministarstvo odbrane pre dve godine.

Jedan od automobila je blindirani "mercedes G 500 L", a preostala dva su mercedesi terenci.

Makedonija, koja je 26. februara 2004. godine izgubila predsednika Borisa Trajkovskog u avionskoj nesreći u BiH, nabavila je 2005. "lirdžet 60" iz SAD, za koji je platila 11 miliona dolara iz budžeta.

Ovako… ,,lirdžet” i ,,čelendžer” su poslovni čelindžer CL 612, za koje se ovde ne pominje da su avioni da bi ljudi pomislili da se radi o skupim automobilima… ili se možda sprema i kupovina srpskog Air Force One. :per:

Ključna stvar u svemu ovome je kad su zemlje u regioni obnavljale svoj vozni park – da li u vreme najveće ekonomske krize ili pre nje? :rtfm:

Međutim, mi treba da smo još i srećni što imamo tu privilegiju da budemo informisani o tome, jer…

Kada je reč o Austriji, podaci o prevoznim sredstvima koje koriste kancelar Verner Fajman i predsednik Hajnc Fišer, i mere bezbednosti koje se preduzimaju tokom putovanja, uglavnom nisu poznati javnosti.

I istog dana sledi vest:

E. H, 12.04.2010 15:19:26

http://www.novosti.rs/code/navigate... Tadića!&kword_add=drzavni funkcioneri, saric

Šarić spremao atentat na Tadića!

PRIPADNICI kriminalnog klana Darka Šarića planirali su likvidaciju sedam visokih funkcionera Srbije. Na njihovoj listi našli su se predsednik Boris Tadić, ministarka pravde Snežana Malović, specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević, državni sekretar u ministarstvu pravde Slobodan Homen, kao i dvojica visokih funkcionera policije i jedan službenik BIA koji vode akciju "Balkanski ratnik"…


Dakle, poenta je u tome da nam se predsednik prošetao po komšiluku, video kako se tamo svi luksuziraju, a on, kukavac, još se vozi u starom blindiranom BMW-u, pa, veli… Baš me briga što je kriza, neće valjda Josipović i Dodik da imaju bolja kolica od mene… A za javnost servirajte neku priču da smo ugrožni, da mora da se poveća stepen bezbednosti…

Uzgred, kad smo već kod tog stepena bezbednosti… koliko tih stepenova ima?

Spušta li se nekad stepen bezbednosti?

Mislim, ako dosad stepen bezbednosti nije spuštan, nego, kao što je javljano, dizan svaki put kad neko zapreti tadiću, ja mislim da bi najlogičnije bilo da njega danas voze tenkom, a da ga oblače u EOD odelo, za svaki slučaj :roll:

eod.jpg


Iskreno, mene lično što se tiče… Baš me briga što sad kupuje kola, koliko ih plaća i sl. Jeste, deluje neodgovorno, bahato, nipodaštavajuće, ali sam siguran da se daleko veće pare iz budžeta odlivaju na mnogo veće gluposti i privatne namene, pa ovo nije smak sveta.

Ali mi je stvarno krajnje muka više od tih njihovih gluposti gde ne može da prođe ni godinu dana, a da se javnosti ne serviraju neke bljuvotine o pretnjama, pripremama i pokušajima atentata… Dosta, bre, više…

Sprcali ste pare, sprcali… Neka ste, nisu ni prve ni poslednje, ali bar ne hebite više ovaj jadan narod u mozak.
 

Back
Top