Legalizacija- velika prevara

Mld

Zainteresovan član
Poruka
128
Ovih dana sam završio legalizaciju kuće i dobio vlasnički list u kome, na strani tereta, piše da Republika Srbija ne garantuje za bezbednost i stabilnost objekta jer je dozvola izdata po skraćenoj proceduri i uz minimum tehničke dokumentacije.

Ovo u prevodu znači da sa tim papirom samo može da se obriše d..., jer je potpuno neupotrebljiv u prometu nekretnina, pogotovo pred poslovnim bankama, koje insistiraju da list tereta bude prazan.

Dakle, država nam je po ko zna koji put uterala ..., uzela pare, pa kome je preteklo para od legalizacije može da kupi samo magareće uši.
 
Ovih dana sam završio legalizaciju kuće i dobio vlasnički list u kome, na strani tereta, piše da Republika Srbija ne garantuje za bezbednost i stabilnost objekta jer je dozvola izdata po skraćenoj proceduri i uz minimum tehničke dokumentacije.

Ovo u prevodu znači da sa tim papirom samo može da se obriše d..., jer je potpuno neupotrebljiv u prometu nekretnina, pogotovo pred poslovnim bankama, koje insistiraju da list tereta bude prazan.

Dakle, država nam je po ko zna koji put uterala ..., uzela pare, pa kome je preteklo para od legalizacije može da kupi samo magareće uši.

Da li si tokom legalizacije za gomile papira morao pored legalnih placanja, placati u kesu
mafijaske cinovnike da bi ti uopste pokrenuli postupak ?
Postoje razradjene tehnologije korumpirane birokratije na svim nivoima, pa bi bilo interesantno razmjeniti iskustva onih koje su ti mafijasi reketirali !
 
Ovih dana sam završio legalizaciju kuće i dobio vlasnički list u kome, na strani tereta, piše da Republika Srbija ne garantuje za bezbednost i stabilnost objekta jer je dozvola izdata po skraćenoj proceduri i uz minimum tehničke dokumentacije.

Ovo u prevodu znači da sa tim papirom samo može da se obriše d..., jer je potpuno neupotrebljiv u prometu nekretnina, pogotovo pred poslovnim bankama, koje insistiraju da list tereta bude prazan.

Dakle, država nam je po ko zna koji put uterala ..., uzela pare, pa kome je preteklo para od legalizacije može da kupi samo magareće uši.
Svi kukaju, svi se zale a svi pljunuli lovu i legalizovali. Sto niste negodovali pre legalizacije nego sad? :dontunderstand:
 
Da li si tokom legalizacije za gomile papira morao pored legalnih placanja, placati u kesu
mafijaske cinovnike da bi ti uopste pokrenuli postupak ?
Postoje razradjene tehnologije korumpirane birokratije na svim nivoima, pa bi bilo interesantno razmjeniti iskustva onih koje su ti mafijasi reketirali !

Niko ti neće otvoreno tražiti novac, ali namerno oduglovačenje postupka, traženje dodatnih dokumenata, iako su svi potrebni dostavljeni, čuveno dodji sutra, videćemo, ne ide to baš lako, i sl. ukazuje baš na to. Ali ne dam nikome ni dinar i punto.
 
Svi kukaju, svi se zale a svi pljunuli lovu i legalizovali. Sto niste negodovali pre legalizacije nego sad? :dontunderstand:

O čemu ti pričaš?!

Kada se pomene legalizacija najčešća asocijacija je divlja gradnja mimo svih pravila i rezona. Medjutim, takvih je najmanje, a najviše onih predmeta koji su uradjeni po pravilima uz neka odstupanja, ili papiri nisu dovedeni do kraja, tipa uoptrebne dozvole i sl., krivicom investitora, ili krivicom državnog aparata.

Sad država pokrene akciju, obeća kule i gradove, uzme pare i prevari ljude.

Naravno, da sam znao da će da bude ovakav ishod ne bi palo na pamet da legalizujem kuću.
 
Sem gorenavedenog što piše u teretnom listu, šta je to još zbog čega si u naslovu stavio da je VELIKA PREVARA ?

Pa suština legalizacije je i bila u tome da se ti objekti uknjiže i da im se omogući da budu legalno u prometu nekretnina. Sa ovim što piše oni su žigosali takve objekte i praktično onemogućili da, recimo, kupiš takav objekat na kredit i da staviš hipoteku na njega, što je suprotno samoj svrsi legalizacije.
 
O čemu ti pričaš?!

Kada se pomene legalizacija najčešća asocijacija je divlja gradnja mimo svih pravila i rezona. Medjutim, takvih je najmanje, a najviše onih predmeta koji su uradjeni po pravilima uz neka odstupanja, ili papiri nisu dovedeni do kraja, tipa uoptrebne dozvole i sl., krivicom investitora, ili krivicom državnog aparata.

Sad država pokrene akciju, obeća kule i gradove, uzme pare i prevari ljude.

Naravno, da sam znao da će da bude ovakav ishod ne bi palo na pamet da legalizujem kuću.

O čemu pričaš...legalizacija se sprovodi za objekte koji nemaju građevinsku dozvolu a ne za mala odstupanja od projekta. :dontunderstand:
 
Pa suština legalizacije je i bila u tome da se ti objekti uknjiže i da im se omogući da budu legalno u prometu nekretnina. Sa ovim što piše oni su žigosali takve objekte i praktično onemogućili da, recimo, kupiš takav objekat na kredit i da staviš hipoteku na njega, što je suprotno samoj svrsi legalizacije.

Zašto ne bi mogao da uknjižiš objekat ako je dobio upotrebnu dozvolu? :dontunderstand:
 
A zašto ste, uopšte, gradili nelegalno? Мeni je tužna i smešna državna vlast koja dozvoli da se zakon tako prekrši i pljune u lica svima koji su poštovali te iste zakone.

U mom slučaju se radilo o potpuno legalnom objektu, kome je, zbog nekog previda od pre 30 god, nedostajala upotrebna dozvola.
A i da sam gradio potpuno nelegalno, kakve to veze ima. Da li to daje državi za pravo da pljačka ljude?
 
Kod nas se sve radi naopako.Umesto da opštine donesu odluke na koj način i gde će se proširivati stambena naselja, da odrade kompletnu infrastrukturu,znači vodovod, kanalizacija,struja, telefoni,prilazni put, asfalt,trotoar i da tako uredjeno zemljište daju na licitaciju.Onaj ko kupi to zemljište, da dobije nekoliko projekata i odabere kakav će objekat da gradi i dobije kompletnu papirologiju sa legalizacijom.Tako nešto kupac će da plati i više samo da nemora da obija pragove raznih institucija zarad dobijanja kojekakvih dozvola.
 
U mom slučaju se radilo o potpuno legalnom objektu, kome je, zbog nekog previda od pre 30 god, nedostajala upotrebna dozvola.
A i da sam gradio potpuno nelegalno, kakve to veze ima. Da li to daje državi za pravo da pljačka ljude?

Pa da li si siguran da si odabrao pravi put. Zašto nisi ušao u proceduru dobijanja upotrebne dozvole nego u legalizaciju, ako tvrdiš da imaš svu potrebnu dokumentaciju i plaćene dažbine?
 
O čemu ti pričaš?!

Kada se pomene legalizacija najčešća asocijacija je divlja gradnja mimo svih pravila i rezona. Medjutim, takvih je najmanje, a najviše onih predmeta koji su uradjeni po pravilima uz neka odstupanja, ili papiri nisu dovedeni do kraja, tipa uoptrebne dozvole i sl., krivicom investitora, ili krivicom državnog aparata.

Sad država pokrene akciju, obeća kule i gradove, uzme pare i prevari ljude.

Naravno, da sam znao da će da bude ovakav ishod ne bi palo na pamet da legalizujem kuću.
Pitas me o cemu pricam a u poslednjoj recenici pises upravo ono na sta ja ciljam. ;)
Sad u doba (kako vlast kaze) najvece krize naterali su hiljade ljudi da iskesiraju pare. Razumem vlast sto joj treba kinta al ne razumem vas sto se ne pobuniste kad je pocela akcija legalizacije.
 
Pa da li si siguran da si odabrao pravi put. Zašto nisi ušao u proceduru dobijanja upotrebne dozvole nego u legalizaciju, ako tvrdiš da imaš svu potrebnu dokumentaciju i plaćene dažbine?

Da, to je pitanje pogrečne procene o brzini i jednostavnodti postupka, ali ovde nije reč samo o mom predmetu već o svim predmetima koji če posle legalizacije imati ovaj problem.
 
Pitas me o cemu pricam a u poslednjoj recenici pises upravo ono na sta ja ciljam. ;)
Sad u doba (kako vlast kaze) najvece krize naterali su hiljade ljudi da iskesiraju pare. Razumem vlast sto joj treba kinta al ne razumem vas sto se ne pobuniste kad je pocela akcija legalizacije.

SAd tebe ne razumem...zašta da se pobune? Da im dražava omogući legalizaciju bespravno izgrađenih kuća bez para? A oni što su platili sve po pravilima...njih ko hebe?
 
Da, to je pitanje pogrečne procene o brzini i jednostavnodti postupka, ali ovde nije reč samo o mom predmetu već o svim predmetima koji če posle legalizacije imati ovaj problem.

Upravo o pogrešnoj proceni je rač a ne o prevari. Legalizacija služi da ljudi koji su izgradili kuće bez dozvole, plaćenih komunalija, bez ikakvog nadzora u gradnji...izmire dug državi i koliko-toliko uđu u legačne tokove. Kako da država stane iza tih objekata kad nema nikakav uvid u njihovu gradnju?
 
SAd tebe ne razumem...zašta da se pobune? Da im dražava omogući legalizaciju bespravno izgrađenih kuća bez para? A oni što su platili sve po pravilima...njih ko hebe?

Zato sto je drzava bas nasla momenat kad ce da udari namet. Ako su cekali do sad, mogli su jos malo- bar do te 2011.te kad Dinkic kaze da cemo procvetati. Ljudi su usli u dugove da bi isplatili legalizaciju, nisu to male pare bre.
 
Ili im je to bilo jednostvanije i jeftinije? I ovde postoje dve jasno razgraničene struje, oni koji su kršili zakon i gradili nelegalno i oni drgi, koji su poštovali zakon (ne ulazim u valjanost zakona). Ja ne pripadam onima koji izaberu jeftiniji put i sukobe se zakonom. Ne u ovoj priči. Kad smo pripajali vešernicu stanu, čekali smo nekoliko godina i pribavili tone papira i dozvola, ali kad je sve završeno, bilo je legalno i sad je to deo stana. Ja ne znam za drugi način i ne želim da znam, ali mnogo mirno spavam.
 
Zato sto je drzava bas nasla momenat kad ce da udari namet. Ako su cekali do sad, mogli su jos malo- bar do te 2011.te kad Dinkic kaze da cemo procvetati. Ljudi su usli u dugove da bi isplatili legalizaciju, nisu to male pare bre.

Misliš da su male pare koje sam ja morao da platim 2002. da bih dobio dozvolu za gradnju? Samo na ime komunalija sam dao 11.000 dem a ukupni troškovi sa svim taksama i projektom su bili oko 20.000 dem. A koliko se sećam, bila je još jedna legalizacija gde se moglo završiti za daleko manje para a ni tad ljudi nisu hteli da legalizuju. Sve u nadi da će se država smilovati i oprostiti dugove.
 
Ovih dana sam završio legalizaciju kuće i dobio vlasnički list u kome, na strani tereta, piše da Republika Srbija ne garantuje za bezbednost i stabilnost objekta jer je dozvola izdata po skraćenoj proceduri i uz minimum tehničke dokumentacije.

Ovo u prevodu znači da sa tim papirom samo može da se obriše d..., jer je potpuno neupotrebljiv u prometu nekretnina, pogotovo pred poslovnim bankama, koje insistiraju da list tereta bude prazan.

Dakle, država nam je po ko zna koji put uterala ..., uzela pare, pa kome je preteklo para od legalizacije može da kupi samo magareće uši.

Вероватно планирају још једном да узму народу паре у некој допунској легализацији кад ће омогућити да се скине и тај терет који помињеш.
 

Back
Top