kuglanje

gost 124731

Legenda
Poruka
63.526
Evo, da otvorim temu, pošto vidim da se i ovde slabo priča o tome.
Uopšte, u Srbiji se ovaj sport slabo prati, a začudilo bi vas koliko je razvijen.
Videh neke stare teme i pitanja gde po Beogradu ima kuglana, videh da se spominju Delta City i slično...
Dakle, to što je u delta sitiju, primera radi, to je bowling, nije evropsko kuglanje.
Razlike su, recimo, u kuglama - one za bowling imaju rupe, ove naše ne, zatim, u bowlingu postoji deset čunjeva, kod nas je devet, itd.
Dakle, ako želite ići na kuglanje u Beogradu, onda treba da idete na Banjicu, u SC Voždovac ili na Adu.
Na Adi ćete svakako lakše doći do termina, ali je kuglana jako loša i jako stara, tako da je Banjica bolje rešenje.

Inače, muška reprezentacija Srbije je u maju prošle godine donela titulu sa svetskog prvenstva u Nemačkoj.
Evo, čisto da napomenem, pošto se ovo u novinama negde i negde moglo pročitati u dva reda, nažalost. :S
Momci su zaslužili da se više priča o tome, ostvarili su veliki uspeh, ono...pobedili su na kraju Nemce koji nisu izgubili finale svetskog prvenstva otprilike poslednjih dvadeset godina.
Znači, uzeli smo titulu svetskog prvaka, pri tom oborivši i svetski ekipni i pojedinačni rekord.
Dakle, sve što je moglo da se osvoji, osvojili smo.


Ligaško takmičenje u Srbiji za ovu sezonu je završeno, a nova sezona počinje s jeseni.
Jedino što je po kalendaru takmičenja preostalo, jeste takmičenje u miks paru
i biće održano 8. maja, baš u Beogradu, na Banjici.
Pa ako ima nekoga ko bi hteo da vidi kako sve to izgleda, eto. :)


evo i sajta kuglaškog saveza Srbije, ako nekog slučajno interesuje. :)
www.kuglanje.cilj.org
 
Ja se stvarno ne razumem ni u jedno ni u drugo.
Ovde kod nas(u NS-u) ima kuglana na Spensu, a ranije je bila i još neka jedna, al' ne znam da li je bilo evropsko ili bowling.
Ali su mi bile neke jezive cifre u pitanju, pa nikad nisam otišla. :S
Baš ono nijednom.
A nije da me nije privlačilo. :)

No, htedoh reći nešto vezano za te manje popularne sportove..
Stvarno je tužno, i više nego ružno, što nikad uspesi tih ljudi ne budu adekvatno propraćeni.
Nije sport samo fudbal, košarka, vaterpolo, rukomet i odbojka.
Daaaaaleko više od toga je.
Ne mogu sad tačno da se setim koja je još reprezentacija bila u pitanju (tj. iz kog sporta) i isto je bio neki svetski il' evropski uspeh u pitanju, a medijska propraćenost - nula.
Mnogo je to tužno.
Stiče se utisak da nije bitno igrati za zemlju i iz ljubavi, nego samo zbog para...
Jer, koji timovi imaju dobru sponzorsku mrežu - oni se i prate...
Mnogo, mnogo tužno...
 
Ja se stvarno ne razumem ni u jedno ni u drugo.
Ovde kod nas(u NS-u) ima kuglana na Spensu, a ranije je bila i još neka jedna, al' ne znam da li je bilo evropsko ili bowling.
Ali su mi bile neke jezive cifre u pitanju, pa nikad nisam otišla. :S
Baš ono nijednom.
A nije da me nije privlačilo. :)
tu kod vas ima kuglana i na sajmištu, i bolja je nego ta na spensu. :)
eto, kad budeš skorije dolazila u goste (po onom dogovoru :p) vodim te ja u našu kuglanu. :)
No, htedoh reći nešto vezano za te manje popularne sportove..
Stvarno je tužno, i više nego ružno, što nikad uspesi tih ljudi ne budu adekvatno propraćeni.
Nije sport samo fudbal, košarka, vaterpolo, rukomet i odbojka.
Daaaaaleko više od toga je.
Ne mogu sad tačno da se setim koja je još reprezentacija bila u pitanju (tj. iz kog sporta) i isto je bio neki svetski il' evropski uspeh u pitanju, a medijska propraćenost - nula.
Mnogo je to tužno.
Stiče se utisak da nije bitno igrati za zemlju i iz ljubavi, nego samo zbog para...
Jer, koji timovi imaju dobru sponzorsku mrežu - oni se i prate...
Mnogo, mnogo tužno...

jao,
a ako ti kažem da su ovi kuglaši pri polasku na svetsko prvenstvo
dobijali opremu na revers
i bili obavezni da potpišu to,
treba li šta dalje komentarisati?

sramota. :neutral:
 
ali, mi imamo kuglanu. :think:

imate kuglanu u domu vojske koja je zatvorena već nekoliko godina
i vojska je ne daje na upotrebu, što je takođe sramota.
tj. sramota je što vaš grad ima nekoliko klubova, što muških što ženskih,
a svi moraju na treninge i na utakmice u milanovac.
mislim, vaši kuglaši utakmice kao domaćini igraju na kuglani u milanovcu.
šta reći. :S

i znam da su odobrena i prikupljena sredstva za izgradnju nove kuglane kod vas,
ali već godinu i više problem predstavlja prostor (?!) koji opština neće da daa.
 
imate kuglanu u domu vojske koja je zatvorena već nekoliko godina
i vojska je ne daje na upotrebu, što je takođe sramota.
tj. sramota je što vaš grad ima nekoliko klubova, što muških što ženskih,
a svi moraju na treninge i na utakmice u milanovac.
mislim, vaši kuglaši utakmice kao domaćini igraju na kuglani u milanovcu.
šta reći. :S

i znam da su odobrena i prikupljena sredstva za izgradnju nove kuglane kod vas,
ali već godinu i više problem predstavlja prostor (?!) koji opština neće da daa.

Da l je moguce da ne daju u JNA vise? :dash:

ma, to je nas gradonacelnik. On takodje nije ni dao da se grade stanovi za vojsku. Ja ne znam sta je s tim covekom.

Sramota :kafa:

Moj komsija je radio dole i kuglao se.
 
nije kao da nekog uopšte interesuje, ali evo -
KK "Metalac" ( Gornji Milanovac ) je pobednik jučerašnjeg finala Kupa Srbije u muškoj konkurenciji
a u ženskoj KK "Pionir" ( Subotica ). :)
 
Poslednja izmena:
"Šampionke, kuglašice subotičkog Pionira osvojile su duplu krunu srpskog kuglanja, pobedivši i u finalu Kupa Srbije ekipu Junaković iz Banje Junaković na stazama kuglane Spens u Novom Sadu sa 7:1.
U muškoj konkurenciji, u finalu za infarkt koje je rešeno tek posle tri bacanja „zlatnih kugli“, slavio je Metalac iz Gornjeg Milanovca protiv somborskog Poleta.


Pionir je ubedljivo savladao „Junaković“ prepustivpi samo set kuglašicama iz Banje Junaković.
Rezultat Subtičanki od 3.359 čunjeva je bolji od oba rezultata muških finalista...

Metalac i Polet odgirali su meč nerešeno 4:4 u poenima igrača i 12:12 u malim set poenima, pa su o pobediku Kupa Srbije i učesniku Kupa NBC federecije odlučivale po tri dodatne „šampionske kugle“.
U prvom bacanju, kuglaši Poleta Pavlic (18 čunjeva) i Dojić (23) imali su 41 čunj a njihovi rivali Golubović i Krstič takođe 41 (22 i 19).
U drugoj seriji, ponovo nerešeno 37:37: Dojić 18, Pavlic 19, odnosno Golubović 17, Krstić 20.
Odluka je pala u trećoj seriji:
Dojić je izbio prvih hicem dva čunja i ukupno oborio 13 „drva“, Pavlic je srušio 17 čunjeva (ukupno 30), sa duge strane Golubović imao 18 a Krstić 21, ukupno 39 i titula je otišla u Gornji Milanovac!
"
 
Poslednja izmena:

Back
Top