T(R)uzna mladost

gost 214384

Veoma poznat
Poruka
10.503
U iznajmljenom stanu u mom komsiluku zivi devojka Radmila.
Crnka, sjajne kose, lepe figure, bez osmeha.
Ne znam koliko dugo zivi tu, prvi put sam je primetila prosloga leta.

Skoro svako vece, oko 8.30 izadje ispred zgrade, doterana i namirisana i gleda u mobilni telefon. Ponekada poziva nekoga i prekida vezu. Stoji tako, nekada i sat vremena, a onda sedne na klupu iza zgrade pusi i gleda u mobilni. Oko 21.30 ode u neku pekaru koja radi 00-24, kupi nesto, pojede iz kese, popusi jos jednu cigaretu na klupi i popne se u stan.
U poslednje vreme ne ceka na parkingu, vec prodje kroz zivu ogradu direktno na ulicu...
Vikendom sedi ili na klupi ili u obliznjem kafeu, pusi, jede plazma keks i gleda u mobilni.

Sinoc sam setala psa i prosla pored nje.
Javila mi se ljubazno ali bez osmeha.
Presvukla sam se u nesto pristojnije, povezala kosu i vratila se kod nje.
Rado, hoces li da te vodim na kafu ?
Jao, pa ne znam... treba ...
U redu je, ako bude trebalo da krenes, idi... nije problem.
Odvela sam je u lepsi od dva kafica u kraju
Sedele smo i pile kafu, ja sam gledal nju, ona telefon.
Zasto si me pozvala na kafu ?
Pa eto, tako ... zivimo tu jedna pored druge, ni ne osmehujemo se jedna drugoj, a ti si se potrudila da izgledas lepo veceras, pa da te ljudi vide kako si lepa ... zao mi te je... znas.
Spustila je pogled
I izgovorila najgoru rec koju je mogla - hvala.

Izpricala mi je kako je iz mesta nadomak Beograda, dosla je da studira, nasla taj posao u butiku, iznajmila stan i nista od studija ... Ali, eto ima posao, placa stan a tata i mama je pomazu.

Zasto u butiku ne ucis? Sigurno nije takav promet da ne mozes makar da citas ...
Pa, gazdarica ne da...
Nije gazdarica uvek u butiku, zar ne ?
Pa ne, gazda je cesto tu, ona samo nekada dodje, jako je neprijatna.
Pa ko vodi butik, on ili ona ?
Pa ona.
A zasto njega zoves gazdom, ako je to njen posao?
....

Otvorila sam joj vrata od ulaza da udje, kao pravi dzentlmen, pozvala joj lift.
Kada je ulazila u lift okrenula se i htela nesto da mi kaze.
Preduhitrila sam je - Rado, on se nikada nece razvesti i ti to znas ...

Stegla me je poljubila i opet - hvala ti.

Bas mi je bilo lose.
Sve sam ocekivala, ali ne da mi kaze hvala sto je zalim.

Morala sam ovo da vam ispricam.

:heart:
 
bash bezveze... :(
mada da budem iskren,ja sam ochekivao neshto mnogo gore...
u svakom sluchaju,sledeci put kad je vidish,za uvo,par vaspitno popravnih,pljas,pljas,da se uvati knjige,a mane zajebancije...to joj je najbolje i jedino reshenje koje eventualno ima u zhivotu...
 
od svega mi je najgore sto njega zove gazdom. :evil:

probaj da joj objasnish,iako ne garantujem uspeh,da pas ima gazdu,a chovek poslodavca...uostalom,zashto je zhalish?ja ne volim da zhalim ljude,da mi se sutra ne bi desilo da ljudi zhale mene...ako mogu da pomognem,hocu vrlo rado,ali da ja plachem na tudjem grobu...nema shanse...a za tebe imam savet,da probash da joj objasnish u kom pravcu ide,i ako ne shvata,kazhi hvala lepo,dovidjenja,i gledaj svoja posla,jer cesh ti ispasti grbava...
 
brate...ako neko do fakulteta ne progleda, teško da tu neki savet može da pomogne...

zavisi,ne mozhesh tako da postavljash stvari...ima ljudi,zavrshili dva fakulteta pa im ne pomazhe...digilikontaktilidileje...a ima ljudi bez fakulteta svesni svega...
zavisi gde,sa kim,i kako si zhiveo...izmedju ostalog...ja sam bio upisao fax...pa batalio...pa kichma trans...pa sam progledao...pa upisao fax pa sam sad pred kraj...treba svakom dati shansu,i pomoci...ali ako pochne i tebe da vuche na dno,veslom po lobanji i zdravo!
 
jetse,istina je i u pravu si...ali se postavlja pitanje,shta ona zna o svom izboru i kakve je opcije imala,i da li je bila svesna tih opcija...ti si je unapred osudila na propast...jer je izabrala...pa i narod je 05. oktobra "izabrao"...i shta sad...dakle,nije sve tako...crno-belo...

aha posto kad je propo faks nije mogla da se vrati kuci da zivi pod svojim krovom i da jede normalnu hranu...nego daj da se uvalim u bg samo da je bg pa makar jela keks i kafu :dash:...pa jos svaleracija:dash:...ma evo suza suzu stize :rida: :mrgreen:
ja sam se takvih mnogo nagledala...i vala za sve njih lek je za usi pa nazad u svoj grad izgradi se ko licnost, budi na svome, budi medju svojima
 
Рекла си јој да је жалиш, шта друго да ти одговори него хвала ..
Није то толики проблем, него што њој можда негде допире до главе да је случај за жаљење, али ништа не чини да то промени..
А она њега напада, зивка, чека.
Тужно, али и то ће једном престати кад пресуше извори финансирања.
Има много таквих девојака које упадну у небулозне приче где их мушкарац третира као кретена и оне на то пристају. Па ко је крив? Ебга..
 
nisam ja sigurna ko je - ali znam da se nikada nece razvesti.
a to sto je gazdaricinog muza nazvala gazda me je navelo na to da pomislim, nisam sigurna.

sta si radila ? :zper: umesto da spavas ?

pa gazda je jer je njihov butik...oni su u braku mozda se vodi na nju al idu u paketu normalno je i on gazda....a mozda ona pred tobom nece da kaze moj svaler nego gazda ko svaki zaposlen koji gazdu kroz pricu zove gazda....
pa nije ona nicije vlasnistvo...svasta...ako je bila dovoljno velika da se upusti u sva ta njesra onda je dovoljno velika i da se izvuce...a nece to je poenta...takvi prosto ne zele ....ima ih mnogo po bgu koji se muce zive ko crvi jedu jendom dnevno, tonu...ali nece da se vrate i ako je tamo negde bolje nego biti u bg i piti kafu za dorucak...ne zalim ih uopste...bezobrazni su, alavi ...
 
Poslednja izmena:
ova nesretnica mi se cini toliko glupa da mislim da ne moze biti ni alava, veruj mi...

a za gazdu i gazdaricu, mislim ... pa da radi kod doktorke, ne bi za njenog muza rekla doktor ...

to je prosto tip stvoren da robuje ...

meni je uzasno kada vidim takvo nesto....
 
...lagala bih ako ne bih priznala da sam sto puta u toku studiranja pozelela da bacim knjigu u najdublji ugao svoje sobe...posebno su nezgodni teoretski, obimni fakulteti jer ucis i ucis a ne odmice, cini ti se da stojis na raskrscu i nikako da se pomeris...vreme studiranja ce mi ostati u veoma ruznom secanju a mahom ljudi kroz studije prodju neokrnjeni i srecni...u tom kontekstu je razumem, jedna nesreca privlaci drugu, uz njega se svila, iskoristio je njenu ambivalentnost i neuspeh...to je vrzino kolo, jedna nevolja povlaci drugu, okupira coveku misli, oseca se bezvoljno i polako depresija uzima svoje. Ne bih sudila ljudima poput nje...nije ona sama rezirala svoju mladost, splet okolnosti...moja baka, zbilja velika gospodja daleko veca nego njene naslednice, uvek me prekori kada nekome sudim u razgovoru i samo mi kaze "...dete pljuni sebi u nedra i reci sacuvaj Boze svakoga"...kada sam bila mala nervirala sam se jer sam sve ljude merila na tasu "opste" pravde i nepravde, lupala sam pecate ko je moralan, ko nije, ko nije rezirao zivot ko jeste...bila sam mlada i glupa i nisam shvatala da se ponekad zivot splete tako da covek ne vidi izlaz...divno je sto si joj se nasla, moj jedini savet bi bio da joj se nadjes ponovo ako uspes da ugarbis malkice vremena...sto bi rekla moja druga baka "sevdah je coveku pomoci...", malo bi ljudi uopste zelelo da izgubi par sati sa nekim koga sazaljeva, divno si postupila...
 
Poslednja izmena:
zavisi,ne mozhesh tako da postavljash stvari...ima ljudi,zavrshili dva fakulteta pa im ne pomazhe...digilikontaktilidileje...a ima ljudi bez fakulteta svesni svega...
zavisi gde,sa kim,i kako si zhiveo...izmedju ostalog...ja sam bio upisao fax...pa batalio...pa kichma trans...pa sam progledao...pa upisao fax pa sam sad pred kraj...treba svakom dati shansu,i pomoci...ali ako pochne i tebe da vuche na dno,veslom po lobanji i zdravo!

nisi razumeo...naravno da si u pravu u vezi fakulteta...
...mislio sam na starosno doba, a ne na nivo spreme...
 
slow_cheetah
Не треба да ти буде жао. Ти женски мозгићи се брзо преобрате из фазе саможаљења и почну да говоре како је њихов избор права ствар и да живе како оне хоће, за разлику од свих осталих.
Није она искоришћена да би је било ко жалио.
 
jetse,istina je i u pravu si...ali se postavlja pitanje,shta ona zna o svom izboru i kakve je opcije imala,i da li je bila svesna tih opcija...ti si je unapred osudila na propast...jer je izabrala...pa i narod je 05. oktobra "izabrao"...i shta sad...dakle,nije sve tako...crno-belo...

brate...ako ona u bg ne može da bira posao (barem od tih "prostijih"), onda ne znam...aj neka dođe ovde kod mene na jug, možda joj nađemo nešto bolje...:confused:
 
to pokazuje njen nivo svesti i samosvesti...to je ono o chenu ja pricham...taj njen "izbor"...kao da ona zna neshto o tome...ko zna iz koje sirotinje je ona doshla ovamo...naravno,nazhalost je mnogo takvih,koje opiju svetla velikog grada,ali za razliku od nje (i slichnih) oni koji dodju,pa naprave neshto,tipa zavrshe fax,ili slichno,e njima su ochi ovooollliiikkkeee i oni su ti o kojima metla pricha...u pravu je,bezobrazni su,alavi,nevaspitani,ali ih nema mnogo...ima vishe onih normalnih i poshtenih,koji prosto ne znaju...nikada se nisu nashli u datoj situaciji...
 
brate...ako ona u bg ne može da bira posao (barem od tih "prostijih"), onda ne znam...aj neka dođe ovde kod mene na jug, možda joj nađemo nešto bolje...:confused:

siguran sam,tj znam da je na jugu situacija katastrashno!ali da u bgd-u mozhesh da birash posao kako hocesh,pa nisam siguran...to mozhe neko kome je Djilas otac ili ujak...i da mozhe da bira posaop.radi na tyrafici,u kaficu,u prodavnici...ko zna da li ce je prijaviti,i da li ce primiti platu...mozhda prvi mesec da se stvori privid...i krece robovanje...
 

Back
Top