STRASNI SUD

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
Zamislite da je sve ono sta pise u bibliji istina i da se tako posle smrti ponovo probudite da bi prisustvovali sopstvenom sudjenju.
Kako cete se osecati i o cemu cete razmisljati u tim trenucima?
 
Zamislite da je sve ono sta pise u bibliji istina i da se tako posle smrti ponovo probudite da bi prisustvovali sopstvenom sudjenju.
Kako cete se osecati i o cemu cete razmisljati u tim trenucima?


Zakon sjetve i žetve u ovom životu i u slijedećim ako imaš neke velike zločine.
Karma.

Zato piše u NZ sve dok ne platite posljedni novčić.
Sve što si činio drugima ima da platiš na sebi.
Ako si oprostio drugima i sebi si oprostio tako da sjetva i žetva te zaobilazi.

Ne znam što je to nešto strašno pa to se svaki dan dešava,vraća se kao bumerang ako nešto učiniš pogrešno.
 
Zakon sjetve i žetve u ovom životu i u slijedećim ako imaš neke velike zločine.
Karma.

Zato piše u NZ sve dok ne platite posljedni novčić.
Sve što si činio drugima ima da platiš na sebi.
Ako si oprostio drugima i sebi si oprostio tako da sjetva i žetva te zaobilazi.

Ne znam što je to nešto strašno pa to se svaki dan dešava,vraća se kao bumerang ako nešto učiniš pogrešno.

Ne razumem te u potpunosti, sta podrazumevas pod zetvom? Mislis na onu budisticku pricu o karmi i reinkarnacijama? Takvo je i moje misljenje ali vecina tumaca NZ ga tumaci drugacije tj preko strasnog suda koji treba da dodje( zetva). Predhodi joj podizanje iz mrtvih koliko sam shvatio....sto i tema kaze i pita...
 
kakvo sudjenje? :think: ima raznih sudjenja.. i nagrada/kazni... ovo/ono :rumenko:

Svako ce jednog dana da rikne tako i samo zamislite da se posle smrti probudite negde i shvatite da stojite i gledate kako vas razdvajaju u dve kolone. Ovo se vecinom odnosi na ateiste tj kako bi reagovali kada bi videli da Bog stvarno postoji..
 
Ne razumem te u potpunosti, sta podrazumevas pod zetvom? Mislis na onu budisticku pricu o karmi i reinkarnacijama? Takvo je i moje misljenje ali vecina tumaca NZ ga tumaci drugacije tj preko strasnog suda koji treba da dodje( zetva). Predhodi joj podizanje iz mrtvih koliko sam shvatio....sto i tema kaze i pita...
podizanje iz mrtvih ... jbte gdje ces nesto gore od toga :neutral: hebes sudjenje
a onda nesto o satanistima lose pricate
:neutral:
 
Svako ce jednog dana da rikne tako i samo zamislite da se posle smrti probudite negde i shvatite da stojite i gledate kako vas razdvajaju u dve kolone. Ovo se vecinom odnosi na ateiste tj kako bi reagovali kada bi videli da Bog stvarno postoji..

Reagovali bi isto kao i većina vernika. Jer šanse da bog kojeg ćeš ugledati bude baš tvoj bog, prilično su male. Sasvim je svejedno da li je u pitanju ateista suočen sa pravoslavnim bogom sa bradurinom ili pravoslavac suočen sa Alahom. :D
 
Reagovali bi isto kao i većina vernika. Jer šanse da bog kojeg ćeš ugledati bude baš tvoj bog, prilično su male. Sasvim je svejedno da li je u pitanju ateista suočen sa pravoslavnim bogom sa bradurinom ili pravoslavac suočen sa Alahom. :D
Атеиста може да каже "Нисам знао! Извини!" и да му буде опроштено...ипак је ово друго мало тежи случај...
 
Jelena me inspirisala... grešni muškarci, čuvajte se strašnog suda, bićete kažnjeni:

sexy-devil-costume-kit.jpg
 
Ne razumem te u potpunosti, sta podrazumevas pod zetvom? Mislis na onu budisticku pricu o karmi i reinkarnacijama? Takvo je i moje misljenje ali vecina tumaca NZ ga tumaci drugacije tj preko strasnog suda koji treba da dodje( zetva). Predhodi joj podizanje iz mrtvih koliko sam shvatio....sto i tema kaze i pita...

Zetva je ovo:

Otkrovenje (Jovanovo) 14:14-16:

14 I vidjeh, i gle, oblak bijel, i na oblaku sjeđaše kao sin čovječij, i imaše na glavi svoju krunu zlatnu, i u ruci svoj srp oštar
15 I drugi anđeo iziđe iz crkve, vičući velikijem glasom onome što sjedi na oblaku: 'zamahni srpom svojijem i žnji, jer dođe vrijeme da se žnje, jer se osuši žito zemaljsko.
16 I onaj što sjeđaše na oblaku baci srp svoj na zemlju, i požnjevena bi zemlja.

ccposter1.jpg


Reč „Žetva“ koju koristi Ra sugeriše zrelost pojedinačnog ili planetrnog eniteta. Ona označava proces tokom koga planetarna sfera kao i pojedinačne celine uma/tela/duha „diplomiraju“ i prelaze sa jednog nivoa svesnosti (denziteta) na drugi. Odvija se u precizno definisanim ciklusima. Treće-denzitetski ciklus prema Ra traje ukupno 75.000 godina i sastoji se od tri manja ciklusa, na kraju kojih planetarna frekvencija olakšava „diplomiranje“.

Neki drugi materijali ukazuju na znatno duže trajanje ljudske „istorije“. Kako Toper navodi u vezi sa time, prema Ra su na Zemlji naseljeni i entiteti, kojima je sticanje daljih iskustava na njihovim matičnim planetama bilo onemogućeno i koji su (uz sprovedene genetske promene) praktično ponovili treće-denzitetski ciklus na Zemlji, mešajući se sa entitetima koji su ga započeli na prirodan način. 75.000 godina označava jedan ciklus trećeg denziteta. Treće-denzitetska „istorija“ mnogih entiteta na našoj sferi je po svemu sudeći znatno duža.

Sada, na kraju Velikog ciklusa, Zemlja postepeno ubrzava svoje frekvencije i stvara telo četvrto-denzitetskih vibracija, odnosno vibracija zelenog spektra. Kroz ovu promenu ne prolazi samo planetarna sfera, već i svi entiteti naseljeni na njoj. Pozornica sadašnje Zemlje po svemu sudeći okuplja entitete iz mnogih delova Kreacije i različite orijentacije, koji su izabrali inkaranciju u tački vremena/prostora, kada je stimulans za spiritualni rast i sticanje iskustava/učenje lekcija veoma jak. Kako ćemo koristiti ovo katalitičko delovanje zavisi isključivo od naše slobodne volje.

Mogućnost za tranziciju na sledeći nivo svesnosti/denzitet je usko povezan sa nivoom vibracija pojedinačnog entiteta. Da bismo pravilno razumeli ovu tranziciju, neophodno je razmotriti pojam polarizacije: orijentacije prema drugima i orijentacije prema sebi. Bića trećeg denziteta prelaze tegoban put individualizacije, izdvajanja individualizovane svesti iz grupne duše, koristeći katalizator iskustva tuge i radosti, i uče lekcije samo-svesti. „Diplomski ispit“ podrazumeva zauzimanje svesnog stava prema Svemu što Jeste: ili takozvanog pozitivnog koji poštuje Jedinstvo/Jednost kreacije u njenim beskonačnim manifestovanim oblicima i „štiti evoluciju svesti“ ili takozvanog negativnog koji ostvaruje progres kradući/manipulirajući energiju svesti drugih i konzumirajući “radijantne svetlosne energije u jednosmernom toku: ka “Postajanju Jednim” (Topper). Na „gore“ se može duž obe staze.

Prema Ra, u trenutku kada entitet postane svestan ovog izbora, „aktivira se celina uma/tela/duha“ (Svest o izboru, naravno, ne mora podrazumevati njegovo poimanje u okviru ovih termina i kategorija) i životna iskustva počinju da se koriste svesnije: kao (osvešćen) katalizator za polarizaciju u jednom ili drugom pravcu. Sudeći prema Ra, stepen polarizacije u oba smera stoji u najužoj vezi sa svešću, snagom entiteta.

Žetva koja nam predstoji će prema ovom materijalu biti mešovita: deo populacije će preći na 4. pozitivni denzitet, manji deo populacije, koji postigne visok stepen negativnog polariteta, će preći na negativni četvrti denzitet, veliki deo populacije će ponoviti ciklus i inkarnirati se na drugim 3D planetama. Sva iskustva i način njihovog korišćenja su dostupna i svako bira svoje lekcije, svoju stazu povratka Kreatoru (Apsolutu, 7 D) i svoj tempo napredovanja sam za sebe u skladu sa Prvim odstupanjem od Zakona Jednog.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Saturnova energija je žeteoc.
Zato je prikazan Saturn kao bjeli starac s srpom ili kosom.od davnih vremena.
To je pradavni u Danijelovoj knjizi bjeli starac.

1qk8sw.jpg


taitxv.jpg
 
Poslednja izmena:
Sada, na kraju Velikog ciklusa, Zemlja postepeno ubrzava svoje frekvencije i stvara telo četvrto-denzitetskih vibracija, odnosno vibracija zelenog spektra.
Mda. Četvrdtodenzitetskevibracije.

Purple haze all in my brain
Lately things just don't seem the same
Actin' funny, but I don't know why
'Scuse me while I kiss the sky


old_hippie_very_old_hippies_1.jpg
 
Bog Ra postoji ali to nije Gospod stvar je u zavaravanju - pa proceni ko je onda
Stvar oko Sudnjeg dana je u tome da li verujes u Boga jer ako verujes u Boga onda se oslanjas na Isusovu zrtvu sto je preuzeo grehe na sebe ako ne verujes sam ih snosis - a u Kraljestvo Nebesko se ne moze uci gresan jedini nacin da mi udjemu u to kraljestvo budemo bezgresni znaci te grehe neko mora da snosi jer je to jedini nacin da se nepovredi Gospodnji zakon a da mi ipak odemo na Nebo
Kao sto vec jeste Isus prihvatio grehe na sebe od nas samo trazi da verujemo u Njega

A onda ko ce ostati ko nece koliko ja sam upoznat radi se o tome da li ce ti taj zivot odgovarati - da zivis da ne mozes se napijati, tuci,u principu ziveti po svim nacelima dobra jer verujem da postoje ljudi koji to nece moci ispuniti
 
Zamislite da je sve ono sta pise u bibliji istina i da se tako posle smrti ponovo probudite da bi prisustvovali sopstvenom sudjenju.
Kako cete se osecati i o cemu cete razmisljati u tim trenucima?

Nema sta da se zamislja, bice bas tako kako pise u Bibliji.

Ne znam o cemu cu razmisljati tada ( i da li se tada uopste razmislja na ovaj nacin:)), ali znam da vec sada razmisljam o tome i pri tome me obuzima veliki strah, ocaj ali i jedan tracak nade.

Strah, zato sto ne znam da li cu uspesno i dobro odgovoriti na sva pitanja, da li ce mi se odgovori "priznati", a ocaj zato sto i sada znam da ima mnogo stvari koje sam mogla, a nisam uradila, i ocaj zbog toga sto mislim da mi nikada nece biti oprosteno.

Nada samo postoji "u tragovima" da ce mi miloscu Bozjom ipak sve biti oprosteno, jer samo On zna tajne naseg srca.
 
Nada samo postoji "u tragovima" da ce mi miloscu Bozjom ipak sve biti oprosteno, jer samo On zna tajne naseg srca.
"On" ne postoji, a "tajna tvog srca" leži u tebi samoj. Siguran sam da vrlo dobro znaš kad je ono što radiš ispravno, a kad ne. Ako se trudiš da živiš onako kako i sama znaš da treba - nemaš nikakav razlog za strah, jer to je život koji vredi življenja, a oni koji dolaze posle nas će nas pamtiti onako kako zaslužujemo.
 
Svako ce jednog dana da rikne tako i samo zamislite da se posle smrti probudite negde i shvatite da stojite i gledate kako vas razdvajaju u dve kolone. Ovo se vecinom odnosi na ateiste tj kako bi reagovali kada bi videli da Bog stvarno postoji..

Pa vish jarane, tog suda se ateisti ne boje... i sigurno ce bolje proci od vernika... vecine vernika... jerbo, pokajnik je Bozhi miliji a put do pakla poplochan dobrim namerama... pa ti sad vidi...:lol:
 

Back
Top