Mladi žele da ostanu u Srbiji!



-----------------------------------------------------------------------

Pogledajte šta kažu naši mladi,, kukala nam majka kad ovi stasaju i preuzmu neki posao u Srbiji.

Posto ja spadam medju "mlade" da prozborim - rec,dve.

Ne planiram da ostanem u Srbiji.
Nisam zadovoljan stanjem u drustvu.
Spreman sam da radim zarad poboljsanja istog.
Bio sam daleko van granica Srbije.
Nezaposlenost nije glavni problem,vec ulenjenost i nesnalazljivost.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dinkić: Ovo je jedna od najtežih godina

* Odštampaj
* Make font size smaller Make font size default Make font size larger

20. april 2010. 14:04 > 14:13

Potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić izjavio je danas da je ova godina "jedna od najtežih" u poslednjih dvadesetak, s obzirom da je visoka stopa nezaposlenosti u Srbiji i da mnogi mladi nemaju posao.

Foto: Beta

Otvarajući dvodnevni Sajam zapošljavanja "Karijer dejs" (Career days) u beogradskom "Sava centru", Dinkić je rekao da mladi i obrazovani ljudi treba da budu aktivni u traženju posla.

"Posao se ne čeka, posao se traži", poručio je Dinkić i istakao da je na sajmovima zapošljavanja tog tipa u poslednje dve godine posao našlo oko 20.000 mladih ljudi.

Ministar je napomenuo da je ta činjenica pokazatelj da je traženje posla na sajmovima zapošljavanja najuspešnije.

Dinkić je istakao da su na sajmu "Karijer dejs" prisutne najuspešnije kompanije iz Srbije i dodao da će vlada ubuduće nastaviti da pomaže slične manifestacije.

Organizatori su istakli da je trenutno nezaposleno više od 200.000 mladih starosti od 15 do 30 godina, a da su upravo mladi i njihovo znanje jedina konkurentska prednost Srbije, zbog čega mora da se spreči njihov odlazak iz zemlje.

Na ovogodišnjem Sajmu zapošljavanja "Karijer dejs" biće oko 40 kompanija, a to je sajam sa tradicijom dugom 16 godina.

Uglavnom su zastupljene kompanije iz oblasti bankarstva i finansija, telekomunikacija, revizije, konditorske industrije, marketinga, farmacije i građevinarstva.

Tokom sajma kompanije koje žele da zaposle kadrove organizovaće interaktivne radionice, u kojima će zainteresovani kandidati moći da pokažu svoje znanje rešavanjem problema iz prakse sa kojima se kompanije susreću u svom poslovanju.

Jedan od najvažnijih ciljeva Sajma "Karijer dejs" je da se zaposle i osobe sa invaliditetom.

Prijatelj sajma je Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja, pokrovitelj "Koka-Kola Helenik", a partneri su "VIP", Narodna banka Srbije, "Ernst Jang", "Telenor", "Inbev", "Holcim" i druge kompanije.

U proteklih pet godina sajam je posetilo više od 50.000 ljudi u potrazi za poslom, a učestvovalo je i više od 150 najuspešnijih kompanija koje su zapošljavale kadrove.

(Tanjug)
 
dobro, a ko su onda pcele radilice? Roditelji mladih?

2007_bee_movie_009.jpg
 
Posto ja spadam medju "mlade" da prozborim - rec,dve.

Ne planiram da ostanem u Srbiji.
Nisam zadovoljan stanjem u drustvu.
Spreman sam da radim zarad poboljsanja istog.
Bio sam daleko van granica Srbije.
Nezaposlenost nije glavni problem,vec ulenjenost i nesnalazljivost.

Pa da znas da i nije kad matori moze to da ti priusti.

Koji ce ti moj da budes zaposlen kad samo mozes da se snalazis i putujes. :dontunderstand:

Steta sto nemamo vise mladih kao sto si ti. :ok:
 

Pa oni laju na sebe, čuj ti njih 85 % je zadovoljno životom, a isto toliko nezadovoljno stanjem u zemlji...mi smo očito nesrećna zemlja srećnih pojedinaca u 85 % slučajeva, čista šizofrenija..
.

A ti verujes u tu anketu. Evo "mladi" u mom komsiluku......znaci oni od 20-ak godina.....svi bi da pale odavde.....samo sto to danas vise nije tako lako. Ali da im se otvori neka prilika ni sekunde niko razmisljao ne bi .
 

Back
Top