Gde je graficka kod laptopa ?

benitez

Primećen član
Poruka
556
Imam laptop starije generacije TOSHIBA SATELLITE Pro 4300 ali mi je je po svemu sudeci crkla grafika. Posto imam jos jedan isti neispravan za delove mislio sam da probam da se igram da mu zamenim graviku ako nije integrisana u ploci. Ima li neko savet sta mi je ciniti posto mi je to bilo idealno za klince posto su puno mali da bi im davao skuplju igracku...
Ili ako ko zna da pomogne oko problema sa drugim navodno neispravnim koga sam namenio za delove a kod njega je problem sto pri pokretanju izadje crn ekran i pise password =_
kako da njega pokrenem ??
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije integrisana vec ova:
s3pci1.jpg

lako ces je videti kada ga otvoris!
Sto se tice drugog izvadi mu Bios bateriju na 10min i vrati ili odradi clear CMOS,ali lakse ti je vadjenje baterije,posle cega ne bi trebalo da bude sifre!
 
Kako moze da bude ta? U laptopu postoji graficki cip zalemljen za plocu i nije ga moguce skinuti bez propisne opreme i znanja. Dakle, zamena grafickog cipa u kucnoj radinosti otpada.
Sto se tice password-a, vadjenje baterije za bios moze da pomogne ako se password "vuce" iz njega ali veoma cesto se taj deo addresa eproma sa sifrom ne resetuje nego se trazi ili reflesovanje biosa na programatoru ili se upisuje sigurnosni kod. Moguce je da nije nista od navedenog nego da ima nesto drugo sto covek nije u mogucnosti da detektuje sam.
 
Kako moze da bude ta? U laptopu postoji graficki cip zalemljen za plocu i nije ga moguce skinuti bez propisne opreme i znanja. Dakle, zamena grafickog cipa u kucnoj radinosti otpada.
Sto se tice password-a, vadjenje baterije za bios moze da pomogne ako se password "vuce" iz njega ali veoma cesto se taj deo addresa eproma sa sifrom ne resetuje nego se trazi ili reflesovanje biosa na programatoru ili se upisuje sigurnosni kod. Moguce je da nije nista od navedenog nego da ima nesto drugo sto covek nije u mogucnosti da detektuje sam.

U pitanju je ta,samo mobilna verzija(nisam nasao sliku) i nije zalemljena (integrisana) vec se nalazi u AGP slotu http://resource.toshiba-europe.com/europe/computers/flyers/satellitepro/SatellitePro4300_01_01.pdf

Sto se tice ovoga drugog posto nije pomoglo vadjenje baterije onda se sifra nalazi u epromu kao sto si rekao.
 
Za slucaj da se niste razumeli za ovo oko vadjenje baterija:

Vadi se napajanje laptop-a tj velika baterija i mala okrugla baterija sa maticne ploce da bi se izgubio password ( i ne treba ti 24 sata,par minuta da se kodenzatori isprazne),ili se prebacuje jumper na maticnoj za clear cmos. Ovo za eprom cip mi nije poznato.

359l1df.jpg


Ovo sam pronasao na drugim forumima

"probaj pre nego što ga upališ da držiš END taster i kad traži šifru restartuj. E sad pustiš END taster. Isto to probaj i sa DEL tasterom. To je radilo kod starih računara al probaj, možda upali"

"nekad je radilo x+z+alt+ctrl pa onda y i nema vise password-a, to je kao precica za password disabled"


AWARD BIOS PASSWORD

AWARD SW, AWARD_SW, Award SW, AWARD PW, _award, awkward, J64, j256, j262, j332, j322, 01322222, 589589, 589721, 595595, 598598, HLT, SER, SKY_FOX, aLLy, aLLY, Condo, CONCAT, TTPTHA, aPAf, HLT, KDD, ZBAAACA, ZAAADA, ZJAAADC, djonet, %øåñòü ïpîáåëîâ%, %äåâÿòü ïpîáåëîâ%

AMI BIOS PASSWORD

AMI, A.M.I., AMI SW, AMI_SW, BIOS, PASSWORD, HEWITT RAND, Oder

Other passwords you may try (for AMI/AWARD or other BIOSes) - LKWPETER, lkwpeter, BIOSTAR, biostar, BIOSSTAR, biosstar, ALFAROME, Syxz, Wodj gvs
 
To sto pise da je graficka AGP2x ne znaci da u tom laptopu ima agp slot. Na slici u prilogu se vidi severni most sa integrisanom grafikom u sebi. Cak se i graficka memorija nalazi na ploci.
Drugo, na slici koju je fox postavio se vidi zaokruzena crvenim komponenta. Mislis da je to baterija? To je ploca iz HP NX6110 laptopa. Uzeo sam malopre jednu u ruke i pogledao. To je zavojnica.
Ajde da pomognemo coveku korisnim savetima.
 

Prilozi

  • 4300.jpg
    4300.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 7
Ovo je taj laptop mozda bude od pomoci informacija koja je graf,slotovi...
http://resource.toshiba-europe.com/europe/computers/flyers/satellitepro/SatellitePro4300_01_01.pdf

Kod dosta toshibinih laptopova vadjenje baterije ne pomaze pa se bios flesuje,al i to treba znati. Ja nisam uspeo da nadjem sliku maticne za ovaj model,logicno je da ima cmos bateriju,al negde sam procitao da jumperi kod laptopa ne moraju da budu iglice koje se prespajaju vec prekidac koji se nalazi ispod tastature:eek:

Benitez po cemu si zakljucio da je otisla graficka na laptopu koji su mu simptomi???
 
Poslednja izmena:
Benitez po cemu si zakljucio da je otisla graficka na laptopu koji su mu simptomi???[/QUOTE]

Zakljucak da mi je otisla graficka sam stekao tako sto cujem da mi se sistem podize a sliku ne vidim, prikacim monitor na njega i vidim samo ispis TOSIBA posle toga nista dok na zvucniku cujem da se sistem podigao.
 

Back
Top