Mas mediji i njihov uticaj na svakodnevni zivot

DJoxiii91

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.273
Sta mislite koloko mas mediji uticu, i u kojoj meri oblikuju zivot prosecnog tinejdzera u Srbiji? Koliko je onih koji slusaju Lady Gagu, Madonu, Rijanu i ostale mtv masonsko-imperijalisticke narkose? Koliko vas gleda farmu i ispira mozak sa Velikim bratom ( ako se jos prikazuje ) ? Koliko vas se prepusta svakodnevnom ispiranju mozga, koristeci facebook, slusajuci mtv i grand, gledajuci travel and living.........?

Danas sam u skoli posmatrao ljude sa kojima ucim vec 4 godine, i skapirao da je 99,99999 posto njih sa ispranim mozgovima. Zar je toliko tesko odupreti se uticaju mas medija, i ostati svoj, i ne stvarati neke lazne idole? Zar se svaki pojedinac oslobadja svake jbne trunke onog licnog ja, individualizma zarad trendova koje namecu oni iza senke? Ajde ne se.rite vise sa sr.anjima, vec se oduprite takvim glupostima, budite svoji...

Dakle, sta vi mislite o svemu ovome? :)
 
Sta mislite koloko mas mediji uticu, i u kojoj meri oblikuju zivot prosecnog tinejdzera u Srbiji? Koliko je onih koji slusaju Lady Gagu, Madonu, Rijanu i ostale mtv masonsko-imperijalisticke narkose? Koliko vas gleda farmu i ispira mozak sa Velikim bratom ( ako se jos prikazuje ) ? Koliko vas se prepusta svakodnevnom ispiranju mozga, koristeci facebook, slusajuci mtv i grand, gledajuci travel and living.........?

Danas sam u skoli posmatrao ljude sa kojima ucim vec 4 godine, i skapirao da je 99,99999 posto njih sa ispranim mozgovima. Zar je toliko tesko odupreti se uticaju mas medija, i ostati svoj, i ne stvarati neke lazne idole? Zar se svaki pojedinac oslobadja svake jbne trunke onog licnog ja, individualizma zarad trendova koje namecu oni iza senke? Ajde ne se.rite vise sa sr.anjima, vec se oduprite takvim glupostima, budite svoji...

Dakle, sta vi mislite o svemu ovome? :)

...Rece vatreni fan tvorevine Holivuda :lol:
 
Ne stvarno mislim da si malo preterao po nekim pitanjima... po tebi ljudi ne smeju da slusaju skoro nijedan pravac muzike, jer maltene MTV emituje skoro sve vrste muzike... Mislim da je malo glupo svrstati MTV i grand u istu korpu, jer su to dve sasvim druge stvari... Dobro sto se tice rijaliti show-ova koje si nabrojao slazem se... Neke televizije u dijaspori ne emituju ove stvari, jer je dokazano da zatupljuju narod...


Iskreno mene zabole ... ko sta slusa.. Ako neki moj prijatelj slusa Stoju, seku ili sl. i uziva u tome, onda cu i ja biti srecan(o ukusima se ne raspravlja jelte?)
(eto jedna moja ortakinja uziva u slusanju Granda, a jedna je od najinteligentnijih u razredu,sto je dokaz nije muzika uopste nije faktor inteligencije)
, a ako to slusa cisto da bi bio /bila IN(sto je nazalost slucaj sa vecinom) onda stvarno ima ozbiljan problem...
 
Sta mislite koloko mas mediji uticu, i u kojoj meri oblikuju zivot prosecnog tinejdzera u Srbiji? Koliko je onih koji slusaju Lady Gagu, Madonu, Rijanu i ostale mtv masonsko-imperijalisticke narkose? Koliko vas gleda farmu i ispira mozak sa Velikim bratom ( ako se jos prikazuje ) ? Koliko vas se prepusta svakodnevnom ispiranju mozga, koristeci facebook, slusajuci mtv i grand, gledajuci travel and living.........?

Danas sam u skoli posmatrao ljude sa kojima ucim vec 4 godine, i skapirao da je 99,99999 posto njih sa ispranim mozgovima. Zar je toliko tesko odupreti se uticaju mas medija, i ostati svoj, i ne stvarati neke lazne idole? Zar se svaki pojedinac oslobadja svake jbne trunke onog licnog ja, individualizma zarad trendova koje namecu oni iza senke? Ajde ne se.rite vise sa sr.anjima, vec se oduprite takvim glupostima, budite svoji...

Dakle, sta vi mislite o svemu ovome? :)

utiču veoma jer ko bi znao za sve to pod jedan da nema mas medija? znali bi za muzikante iz svog mesta možda... vreme se nužno popunjava medijima u meri kojoj ti sebi dozvoliš... sad kakve veze ima lejdi gaga sa medijima osim da nije njih ne bi znao niko za njo mimo njenog sela kao ni za bilo koga drugog... živeli bismo u mikrokosmosu... doduše fizičkom. u psihičkom živimo i sad. možda bi se malo više širili i tragali... e sad osim faktičkog postojanja, uticaj na svest i život... pa generalno rekoh da ogromna jer kupimo sadržaje dominantne kulture ali ja nekako verujem i moždanu filtraciju i ljudski izbor... mada realno mediji nam nude privid izbora a baza je ista... slušali onaj lolalni ansambl ili lejdi gagu koja je razlika... i abrovisali o o obačajima i životu susednog plemena ili farmera isto je... ma ljudska suština je ista od nastanka... tehnika i mediji su moć - saznanja ko ih okrene tako, zaglupljivanja i konzervacije - za većinu i ekonomska pored oih dveju - za vlasnike i moćnike... konkretno to što ću da slušam tanju savić i da gledam paore na pinku ne znači da su oni ikakav model menoi u životu osim razbibriga mozga, pokretanje misaone mašini i zadovoljavanje čula... ne znači da da ću da sanjam njene čizme i sanjam da sitijevski lafstajl... mozak ne kradu mediji kradu oni koji su ga napravili - priroda (bog) i keva i ćale
 
Ne stvarno mislim da si malo preterao po nekim pitanjima... po tebi ljudi ne smeju da slusaju skoro nijedan pravac muzike, jer maltene MTV emituje skoro sve vrste muzike... Mislim da je malo glupo svrstati MTV i grand u istu korpu, jer su to dve sasvim druge stvari... Dobro sto se tice rijaliti show-ova koje si nabrojao slazem se... Neke televizije u dijaspori ne emituju ove stvari, jer je dokazano da zatupljuju narod...


Iskreno mene zabole ... ko sta slusa.. Ako neki moj prijatelj slusa Stoju, seku ili sl. i uziva u tome, onda cu i ja biti srecan(o ukusima se ne raspravlja jelte?)
(eto jedna moja ortakinja uziva u slusanju Granda, a jedna je od najinteligentnijih u razredu,sto je dokaz nije muzika uopste nije faktor inteligencije)
, a ako to slusa cisto da bi bio /bila IN(sto je nazalost slucaj sa vecinom) onda stvarno ima ozbiljan problem...

ovo prvo i nije bazično tačno i nema logike a drugim pasusom si sam to dokazao. kakav je bazična razlika između seke i ivane selalkov koje zapevaju na pinku i bijonske i džejsa blanta koji to rade na mtv osim u notama i scenografiji. emocionalni doživljaj. oba se mašinerije i mašine za obrtanje para i emiteri neke baze za koju se ljudi lepe. rekoh - emocija. a mozak se oblikuje malo drukše
 
Sta mislite koloko mas mediji uticu, i u kojoj meri oblikuju zivot prosecnog tinejdzera u Srbiji? Koliko je onih koji slusaju Lady Gagu, Madonu, Rijanu i ostale mtv masonsko-imperijalisticke narkose? Koliko vas gleda farmu i ispira mozak sa Velikim bratom ( ako se jos prikazuje ) ? Koliko vas se prepusta svakodnevnom ispiranju mozga, koristeci facebook, slusajuci mtv i grand, gledajuci travel and living.........?

Danas sam u skoli posmatrao ljude sa kojima ucim vec 4 godine, i skapirao da je 99,99999 posto njih sa ispranim mozgovima. Zar je toliko tesko odupreti se uticaju mas medija, i ostati svoj, i ne stvarati neke lazne idole? Zar se svaki pojedinac oslobadja svake jbne trunke onog licnog ja, individualizma zarad trendova koje namecu oni iza senke? Ajde ne se.rite vise sa sr.anjima, vec se oduprite takvim glupostima, budite svoji...

Dakle, sta vi mislite o svemu ovome? :)

I dalje tvrdim da su pljuvači najgori.
Ako ti se nešto ne dopada, nemoj tupiti o njemu.
 
Nikom nije ispran mozak...to su ciste budalastine...stoka je uvek stoka...i stoka ce uvek biti dosadna i plitka...samo je pitanje cime je ta bara punjena...dal je mtv(vb,farma) ili je rock(kultura)......to svakako nece promeniti cinjenicu da je to cisa plitka gomila stoke.........
Vode ih razliciti cobani...jedina razlika izmedju onih sto slusaju mtv i undergroundera....cast izuzetcima....
 
Ima previše ovakvih tema, kritikovanje i osuđivanje omladine.
Mislim, 'fala bogu da ima neko ko naizgled drugačije razmišlja, al', man'te se, neka radi ko šta hoće, doći će mu glave.
Glup je, nema svoje ja, popušta pod uticajima drugih, svake sekunde se sve više topi sa masom, svaka mu dala, ali, ogugla se na to, you should stop caring, zainati se i cepaj...
 
]Sta mislite koloko mas mediji uticu, i u kojoj meri oblikuju zivot prosecnog tinejdzera u Srbiji? Koliko je onih koji slusaju Lady Gagu, Madonu, Rijanu i ostale mtv masonsko-imperijalisticke narkose? Koliko vas gleda farmu i ispira mozak sa Velikim bratom ( ako se jos prikazuje ) ?
I iz najvece gluposti (mudar) covek moze izvuci nesto pametno.
Nazalost,nisa mudra,pa gledam da premestim kanal.
sto se mtv-ja tice,ja ne znam ni ja jednu drugu televiziju osim vh1 koja sadrzi program stranog muzickog karaktera sirokog spektra.
gledajuci travel and living.........?
Ne vidim sto se ovo naslo na listi- t&l smatram jednim od najpoucnijih tv kanala,jerbo se iz zivota drugih ljudi moze mnogo toga nauciti-mi smo tu puki posmatraci,i racionalnije gledamo na postupke drugih ljudi,stoga smo skloni da dobro prosudjujemo o njima.
Danas sam u skoli posmatrao ljude sa kojima ucim vec 4 godine, i skapirao da je 99,99999 posto njih sa ispranim mozgovima. Zar je toliko tesko odupreti se uticaju mas medija, i ostati svoj, i ne stvarati neke lazne idole? Zar se svaki pojedinac oslobadja svake jbne trunke onog licnog ja, individualizma zarad trendova koje namecu oni iza senke? Ajde ne se.rite vise sa sr.anjima, vec se oduprite takvim glupostima, budite svoji...

Dakle, sta vi mislite o svemu ovome? :)
[/QUOTE]
svako misli da je svoj,i neka misli,povraca mi se od te -budimo svoji-krilatice
 
@hator
travel and living gledas samo zbog ami jamesa , a vestom diplomatijom to zvuci ovako
Ne vidim sto se ovo naslo na listi- t&l smatram jednim od najpoucnijih tv kanala,jerbo se iz zivota drugih ljudi moze mnogo toga nauciti-mi smo tu puki posmatraci,i racionalnije gledamo na postupke drugih ljudi,stoga smo skloni da dobro prosudjujemo o njima.
:D

Inace i ja volim travel and living, posebno zbog onih italijanskih poslasticara, kad bih videla sve one torte uzivo zao bi me bilo da ih degustiram.

@topik
Ti masovni mediji o kojima pricate su nista drugo do javni servisi nekoliko medjunarodnih agencija.A deluje na mase bas kako kazete - masovni mediji,i to kao opijum, samo dejstvo mnogo duze traje i usput i pravi pare.
 
@hator
travel and living gledas samo zbog ami jamesa , a vestom diplomatijom to zvuci ovako
ima i toga.
ekskluzivan uvid u zivot moje najvece ljubavi,
Znam bre i koje je boje govance njegovog kuceta.
Ko jos moze time da se pohvali,a??
To se izrezirane emisije, tj. cilj im je zaglupljivanje sirokih narodnih masa propagiranjem globalizacije, uvodjenja novih trendova i naravno, neizostavnog sirenja americkog imperijalizma u kulturnom smislu!
Pogledas iza toga.
Karakter se ne moze odglumiti.
I da je iscenirano,opet,tu imas svega,isto kao i u knjigama,a naucno je dokazana veza izmedju razvitka socijalne inteligencije i citanja,upravo zbog cinjenice da nam taj i takav spektar posmatranja stvari daje bolji uvid u realnost i pravu sansu za racionalnim pogledom na situaciju.
Kao sto rekoh,ako se izdignes iznad pondjenog,mozes naci stosta korisno i poucno.
I seksipilno,prelepo, savrseno(citaj:amija jamesa).
 

Back
Top