Upomoć! Napala me veverica!

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Živimo u svetu nelogičnosti... Sve je tako kristalno jasno i logično, a opet, dešavaju se čudne stvari...

Pogledajte šta mi se jutros dogodilo! U firmi nam nisu još isplatili lični dohodak i logično, u besparici sam. Ne pada mi na pamet da pozajmljujem pare niti da prosim. Daleko bilo da kradem... To je prosto jače od mene! A i ljudi imaju čudnu osobinu da prvo daju nešto, a onda traže nazad... No ni to nije bitno za ovu priču. Prolazio sam pored pekare. Miris svežeg peciva se širio ulicom... Trudio sam se da ne gledam u pravcu iste dok sam čekao prevoz... Para nema, stomak krči, a princip je princip (pozajmljivanje novca)...
Naišao je pekar i to svojim kolima. Razvozio je sveže, vruće i mirišljavo pecivo. Kola su se zaustavila tik uz mene. Primetio sam da se na šoferšajbni ljulja debeli drveni krst - obeležje novokomponovanih vernika, jer oni pravi isti nose uz - svoje telo, nedostupno nečijem oku. I pravom verniku nije bitno koliki je krst, dok je za novokomponovane bitno - što veći to bolji. Neki priželjkuju da poseduju i onaj sa hrama Svetog Save, mada teško da bi mogao na "šoferku", ali bi to valjda značilo da su lojalniji pravoslavlju i da više mrze homoseksualce od bilo kog maestralnog popa. A prećutno znamo šta je pokojni Rastko N. bio u privatnom životu... Ipak privatni život je privatni a javni je - važniji. Po njemu ga ipak, pamtimo i izučavamo.
Vratimo se sad gore pomenutom pekaru. Setio sam se, dakle, jedne tako hrišćanske izreke: "Ko tebe kamenom ti njega hlebom"! Kako je dotični pekar novokomponovani vernik, sigurno i on zna za tu izreku! Uzeh jedan poveći kamen jer sam bio puno gladan. Priznajem, odavno nisam bacao kamenje i - promašio sam ga! On se naljutio bez razloga (promašio sam ga, rekoh već) i hteo je da me bije umesto da i on mene promaši hlebom, makar i pogačicom!?
Na moju sreću, naišao je autobus i ja sam ušao u isti. Šofer je dao odmah po gasu jer se debeli pekar baš zatrčao. Zna se da je šofer skoro dobio batine pa valjda pomislio da to i ovaj trči njega da bije! Bio i u novinama a i u urgentnom! Kopče su još visile sa njega... Siroma čovek... Onaj odvratni, brkati debeli pekar je psovao za autobusom jer je nevaspitan, a kako je debeo, nije mogao brzo da trči, pa je ipak odustao...
Međutim, to nije bio kraj moje svakodnevne jutarnje "drame". Svo vreme sam sedeo pored neke deblje gospođe koja je ždrala burek sa mesom i srkala jogurt! Pomislih da mu je to - žena!? Kako se dotična nije okretala za istim, moja sumnja je bila još veća! Mislite da me je, u nekom trenutku, kao svog saputnika ponudila istim? Ne! Groktala je i šlaptala i polivala po sebi onaj jogurt a fleke od masti je imala i po leđima bluze... Baš ima nevaspitanog sveta... Sit gladnom - ne veruje! Čak ni papir od bureka nije ostavila kad je izlazila na sledećoj stanici... Bacila ga je nasred ulice, pored tolikih kontejnera, da se golubovi guraju međusobno oko par bednih mrvica koje su se zejtinjave caklile na jutarnjem suncu... Em što me nije ponudila kao saputnika em je skratila život od dva neoprezna goluba koja nisu primetila da se upalilo zeleno svetlo na semaforu i da su kola krenula... Tako sam zaključio da su debele osobe (oba pola) - veoma loše osobe...
Evo, baš maločas stigoh, još gladniji, sa posla. Ponovo sam se vozio autobusom. Autobus se zaustavio na jednoj raskrsnici. Naravno, bilo je crveno svetlo na semaforu. Pošto je nepristojno piljiti u ljude oko vas (ko nije to shvatio do sada evo opomene), gledao sam kroz prozor... Videh jedan bilbord. Nije važno za šta. Važno je šta je na njemu. Na fotografiji su bili tip i riba koja mu se "okačila o vrat". Međutim, meni je privuklo pažnju to što riba ima majicu na sebi, a tip nema. Čemu to? Ako je razlog da se muškarac može na reklami razgolititi "gore" zato što "nemamo ništa", zašto se onda ne prave reklame gde ribe ne nose gaće, jer svi znamo da nemaju "ništa dole"?

Sutra ću vam ispričati kako me je napala veverica na Kalemegdanu!!! To treba doživeti...
Dotle, voleo bih da još neko iznese neku čudnu situaciju iz života...
 
Evo! danas ja vozio pecivo i hleba kad me jedan gadjao kamenom a ja posto sam sve isporucio nisam imao hleba pa pojurim da ga bijem a on k`o pi...ka pobegao u autobus.Sta da radim posto nisam mogao da trcim za autobusom ja mu pustim moju vevericu da ga juri i????? ne znam sta je uradila jos se nije vratila. :wink:
 
A ja jutros idem uobicajenom linijom na posao i klopam uobicajenih po kile bureka od "Trpkovica" i zalivam sa uobicajenih po litre jogurta... 8)
Kad ti do mene sede jedna individua... :roll: muska. Dlakava. :x Aj' sto sede, nego poce da zuri u moj burek :shock: ... Aj' sto zuri, nego bale pocele da mu cure s obe strane usta... :x
Vidim ti ja da se on hipnoticki naginje prema mom bureku, sve cudno ga gledajuci :shock: , te ti smandrljam to nabrzaka, mada i nisam bila nesto gladna... :D :wink:
 
vozim ti ja autobus i slusam tranzistor...

stanem na stanici,otvorim vrata,kad upade neki tip sav dlakav i zadihan...

nije imao gde nego sede pored jedne debele koja je jela vecj 3 burek za redom...

pogledam napolje neki debeli sa vevericom trchi koliko ga noge nose....

reko da ga sachekam,medjutim on pusti onu vevericu,ona poche da skakucje,a debeli viche"drz ga,pokidaj ga makar ga jurila do kalimegdana"....

tu se ja uplasim za gume(znash ti poshto je unutrashnja za autobus)i opichim po gasu....

ona debela pojede burek na veliku zalost tipa i kad je izashla baci 'artiju na sred ulice...

a sad je ono najvaznije sefe...

na 'artiju sleteshe dva goluba da pojedu neshto od mrvica...

naidje jedan sa jugicjem i da ih nebi zgazio skrene na moju traku...

i ebiga ja shta cju cimnem desno i oderem celu desnu stranu a josh mi pukla i guma... :lol: :lol: :lol:
 
bhc33:
:x :evil: :twisted:
14.gif
 
:lol: :lol: 5+ !!! :)))

...sa drugarima sam lezao na shanku dok nisu stavili neshto toplo na mene..uhvatili su me neki debeli tuzhni prsti i guzvali jaoooooj. to toplo je pushtalo svoje masne sokove..de je sapun, pitao sam se.. zatim je na red doshlo mljackanje i srkanje i bele kapljice pomeshane sa pljuvachkom..ja sam jogurt, rekle su..slushao sam jauke...to je bio moj masni prijatelj burek koji nestaje. osetio sam i da me neko gleda i da je obrastao dlakom ali to nisu bili tuzhni prsti. osim mljackanja bilo je i truckanja i izduvnih gasova....shkriip nisam se vishe kretao ali su me tek tako baciil na put :(( bio sam mastan i flekav i sa ostacima bureka. bilo mi je neprijatno. pomislio sam gde su moji drugari...neko je mozhda u drustvu sa kiflom. auu onda su me grebali neki nokti..neka senka. a to su golubovi..jaooo ala kljucaju...shkriip pljp...jao shta me ovo zgnjechilo
 
Bila sam sasvim mala veverica, ma maleshna, u parkucu, kod svoje mamice-veverice, kada je pre dve godine naisao neki debeli opaki pekar i scapio me da nosi kuci svojoj debeloj decici da se igraju sa mnom. Plakala sam i molila ga da me pusti kucici u parkic, ali ne da on. Hranio me nekim burecima, pogacicama s cvarcima, kiflama... a ja zeljna makar jednog lesnika. Njegova razmazena balavurdija me gnjavila, razvlacila, vukla za rep, sve dok nisam videla da to tako vise ne ide, da mi je zivot bedan da ne moze biti bedniji... i skocim ja jednog dana na tu klincadiju i tako ih strasno izujedam. Posle sam pocela da grizem sve odreda, kao da sam otkrila neki lekic za moje frustrirane zivce... i :( pretvorili su me u vevericu-cuvarkucu, besnulju jednu. Ludak pekar me nosio uvek sa sobom i pokazivao me svojim debelim prijateljima, i trazio da ih ugrizem... sto ja i jesam jer mi je napokon poceo davati lesnike za svaki ugriz, pa sta cu, i ja moram da zaradjujem za pristojnu hranu :? . Ono sto je najgore od svega, neki pekarov prijatelj, ma ludacina jedna, navukao me je na alkohol i kokain, pa sada moram jos vise da 'radim' da bih zaradila i za to malo belog praska
Elem, jednog dana moj gazda debeljko mi rece da moram napasti neko dlakavo cudoviste, ili ce me vratiti na burek-hranu... :( :(
 
Petak 24.Sep.2004.

Obećao sam vam priču o bezočnom i ničim izazvanom napadu veverice na moj integritet i celovitost, ali ja bih to ipak odližio za neku drugu priliku pošto su iskrsle vanredne situacije u mom, samo meni važnom, životu. Jutros me nije probudio onaj "budilnik-drekavac" od 5 banki, kupljen u tunel-prolazu kod Zelenjaka. Ono što me je probudilo nije se moglo porediti ni sa čim do sada doživljenim - ni zavijanjem "šizele" dok su nas bombardovali, ni sa svim auto-alarmima koje su lokalni "bizmismeni" iz komšiluka ugradili u "svoje" automobile da ih "neko ne pokrade", a ponajmanje se moglo porediti sa onom "epsko-patriJotskom pesmom" koja se besomučno vrti na jednoj domaćoj privatnoj televiziji. Šta ćeš - "njihovo" pa im se može i to usred Beograda! Pitam se kad će dođoši da shvate da BG nije javni WC, pa da svako sere gde hoće i kako hoće... Biramo gradnočelnika, valjda će on srediti situaciju, tako što će pored ostalog na svakih 50m postaviti po dva toaleta, jedan ofarban u roze i jedan u svetlo-plavoj boji... No ostavićemo i ovaj predlog za drugi put, vratimo se na - moje jutrošnje "buđenje"...
Taman sam smuvao neku super cavu sa NBGD, poznatu sponzorušu (a takve su 90% na NBGD-u, za razliku od ostatka grada), za koju se pričalo da nikom nije "davala", pa ni "opasnim momcima" iz kraja (sad "ona rima"), kad se pročulo neko urlikanje u stanu iznad mene: AaaAaaAaaAaa Tu-tii-tuu-tii Aaa-Aaa-Aaa-Aaa Laa-Laa-Laa-Laaa Tuu-Tiiii-Tuu-Tiii... !? Prvo sam pomislio da je vreme da tužim komšiju zbog krađe moje pesme dok se kupam, međutim nije to bila ta pesma... To je "moderni tata" uspavljivao bebu!? Beba je sve jače i jače kmečala i to linearno kako je ovaj nastavljao sa "uspavankom" koja budi i mrtve... Ni "ona njegova" nije ništa bolja... Kad ona počne da "pevuši uspavanku" počnem da žalim ono dete... Nikad neće pored njih naučiti da priča... Savremeni "tata" je i dalje "pevao", jadna mala beba je i dalje plakala a obim moje glave se udvostručio, toliko kritično da je pretilo da će eksplodirati! Nije mi ostalo ništa drugo nego da uzmem onaj vodoinstalaterski ključ i da celoj pesmi dam ritam, tako što sam lupao po radijatoru koji "pokriva" celu vertikalu zgrade... "Tata" se ućutao a i beba... Ma, to su njih dvoje namerno uradili svima nama u komšiluku čisto iz inata! Kako sad umeju da ćute? Tek posle desetak minuta zazvonilo mi je par komšija na vrata da mi zahvale na preduzetim merama i da me pohvale zato što su se ovog jutra probudili na vreme za posao. Osećao sam se prijatno zbog učinjenog dobrog dela . Navaljivali su da im učinim čast, da me odvezu bar do centra grada, da i ja stignem brže do svog radnog mesta, ali ja sam to iz svoje urođene pristojnosti odbio. Navikao sam da koristim GSP, pa to ti je!
Ovog jutra nisam išao na "donju stanicu" jer sam primetio da onaj odvratni debeli, brkati pekar (mandrak?) stoji sa štanglom visoko podignutom. Pored njega je stajao neki pop koji je posvećivao štanglu i uzimao evriće od pekara koji je stalno gledao čas levo, čas desno... Otišao sam instinktivno na gornju stanicu, jes malo dalja, ali lepša i čistija. U susret mi je išao neki odžačar koji ionako redovno dolazi kod jedne moje komšinice da "pročisti nešto", samo nikom nije u zgradi jasno šta kad smo na centralnom grejanju? No, sve jedno, uhvatih se za dugme na farmerkama, pošto sam danas obukao duksericu, te je, logično, jedino dugme bilo na "pantalonama od teksasa". Iza njega je, da čovek ne poveruje išao pop! Verovatno da pomogne onom svom kolezi kod debelog pekara (mandrak?).
Dakle, pošto smo utvrdili da sam pomalo sujeverna osoba, znam veoma dobro narodne običaje. Tako običaj nalaže da se mi muški kad prolazimo pored popa, a čisto za dobru sreću i protiv uroka, uhvatimo za jaja. Pošto su odžačar i pop išli zajeno, obe ruke su mi, logično, bile zauzete. Nisam ni primetio da sam, razmišljajući šta bih mogao sebi da poželim da se danas ostvari, stigao u "toj pozi" na stanicu. Muški su se kao nešto nakašljavali, a ženske su kao nehajno prolazile pored mene češući se uz moju duksericu... Ko zna dokle bi to sve trajalo da nije stigao u autobus? Naravno, uđoh u isti, oslobađajući svoje međunožje pritiska narodnih običaja. Prošli smo pored pekara (mandrak?) koji se tek sad razbesneo jer je shvatio da sam ušao u prevoz na prethodnoj stanici. Naravno, opet je potrčao za autobusom. Slučaj je hteo da autobus vozi isti onaj šofer od juče koji je ponovo dao po gasu. Eeee, šta čovek mora da trpi zbog razbojnika... Međutim, debeli, odvratni i brkati pekar (mandrak?) ovog puta nije trčao toliko za autobusom koliko za popom da mu ovaj vrati pare nazad jer ga je po njegovom viđenju dešavanja, urekao i svojim bajanjima mene poslao na prethodnu stanicu!? Ne znam šta se dalje dogodilo ali nije ni bitno jer s kim si takav si. Opet, mislim da tu ovaj pop ništa nije kriv, nego sam imao dobru sreću zbog onog odžačara i popa br.2... Eh, kad ga pomenuh, ovaj pop br.2 uopšte nije išao kod pekara tako da ogreših dušu o istog pa mu se ovim putem izvinjavam. On je otišao nekim drugim putem, jer čudni su ti njihovi putevi...
Autobus je, kao što smo videli, silom prilika stigao i pre predviđenog vremena na poslednju stanicu i imao sam malo više slobodnog "lufta" do početka radnog vremena u firmi. Iskoristio sam to vreme da prošetam malo po centru grada i udišem svež, jutarnji, smrdljivi od automobila, beogradski vazduh. Naravno da se reč "beogradski" piše malim slovima jer smo naučili da se sve reči koje se završavaju na "ski", "ški" i "čki-pi" pišu malim, a sve koje se završavaju na "ac" pišu velikim početnim slovom, kao na primer: Aleksinac, Bujanovac, Kostolac...
Usred nabrajanja svih reči koje se završavaju na "ac" desilo mi se još nešto! Naime, stajao sam ispod jednog drveta na kom su cvrkutale ptičice i jedna od njih me zamalo "usrećila". To nije dobar znak nikako. Morate da znate da kad god vas ptica "usreći", a ovde sigurno važi ono nepisano pravilo: "što veća to bolja", to znači da ćete dobiti pare taj dan. Pošto me je promašila, izgleda ni danas neće deliti platu u firmi. Uđoh zato tužan u zgradu gde radim i počeh da kuckam tužno ovaj tekst. A onu priču o veverici koja me je napala, ispričaću vam drugi put... Nemojte me dirati, sad sam tužan...
 
prijatelju otvoricu ti recku u pekari sfaki dan po burek i jogurat samo mi vrci vevericu.A znas sta mi je pop rekao kad te video da si stavio ruke na yaya:"evo ovaj je sigurno ukrao burek pa ga krije kod jogurta" a one zene su mislile da si drpio salamu podrigusu i zato su se cesale o tebe :lol: :lol:
 
izveshtaj dezirnog operativca BIA-e
br.27946/249-04
materijal-tonski zapis

razgovor dva penzionera snimljen prislushkivachem sa kandelabera na kalimegdanu:

"stevo slushaj da ti neshto ispricham.....pojachaj aparat bre....ostavi tog topa poneo sam naochare....

ma teo sam samo maramicom da ga obisem.... :roll:

jel se secjash kad smo za vreme sankcija skidali vazdusharom golubove i gugutke za supicu a....?

ma secjam se...uh kad se setim krchash jedno sat vremena a posle prste da polizesh....shteta shto nismo imali vishe dijabola...

ma ostavi tu kraljicu to je moja bre.....a jel znash kako iskusni lovci sad hvataju golubove....neznash sigurno...

neznam...hop ode lovac...

ma nisi bio u toj dijagonali stevo...sada ti samo bace masnu artiju na ulicu,golubi slete,naidje auto i ima bre i za pilav....

jao sto me neshto poteralo....prichaj ti sad cju ja ...eno slobodno drvo...prichaj chujem te....

a ima i josh jedan nachin....dresirane veverice...znash ko mi to reko....pop zika onomad bio u nekoj pekari i kaze da gazda ima dresiranu vevericu koja lovi ljude....zamisli da jednu takvu uvatimo a....

e...gotovo...jel bre gde mi je figura...ajde vracjaj tu je bila...."

mishljenje:
poslati naredbu da se ispita stvar sa dresiranom vevericom jer je ovo vecj trecji slucjaj u posludnja dva dana da je neko pominje.
savet:
raditi povucheno i sto manje upadljivo 8)


stole...jesi ti chuo neshto o ovoj veverici lebati...
:lol:
 
Ma necu ja vama sada pricati kako sam napala ono dlakavo cudoviste, mada je imao sasvim fine dlake, skoro kao krzno moje drage i davno izgubljene mamice :( , necu vam pricati ni kako je tesko leciti se od alkoholizma... ni o tuznom zivotu na pekarevom bureku, nego, zna li neko put za onaj parkic sa onim veeeeliiikim hrastovim drvetom, pa onako jedna grana polegla, gore ima jedno svracije gnezdo, u kori je ugreban organ za pumpanje krvi i to jos proboden strelom pa onda neka slova (mozda je neko tu davno ubijen iz strele), a dole rastu one pecurkice ludare... ma sigurno neko zna to drvo :cry:
 
bhc33:
izveshtaj dezirnog operativca BIA-e
br.27946/249-04
materijal-tonski zapis

...
...
...

stole...jesi ti chuo neshto o ovoj veverici lebati...
:lol:


Poštovani kolega,
molio bih vas da se u utorak javite kod Radiše i Crnog na razgovor.
Davanje strogo pov. informacija u javnost, a bez pismene saglasnosti Živorada - nije dozvoljeno!
Dakle, u - utorak!
U ponedeljak idemo da ispitamo da li svi prislušpni uređaji rade kako treba jer ako primetiš na tonskom materijalu ima mnogo šuma.
Ili je to Draško počeo opet da prdi do mile volje?
Usput, nije mi je jasno zašto igra samo sa konjima, a laufere vraća?
 
mishica:
Ma necu ja vama sada pricati kako sam napala ono dlakavo cudoviste, mada je imao sasvim fine dlake, pa onako jedna grana polegla, gore ima jedno svracije gnezdo, u kori je ugreban organ za pumpanje krvi i to jos proboden strelom pa onda neka slova (mozda je neko tu davno ubijen iz strele), a dole rastu one pecurkice ludare... ma sigurno neko zna to drvo :cry:

Draga moja veverice...

Potresno je ovo što ste napisali...
Evo, steglo mi se nešto... baš, izistinski...
Drvo smo pronašli veoma lako, ali ne znamo kako će te se popeti na isto obzirom da ste hranjeni samo masnim burekom?
Napravićemo lift, da bi se lakše stizalo do vaše rupe.
Takođe ćemo morati da istu i proširimo jer ste se baš "natrontali" za jednu vevericu...
Podsećate me malo na dabra...
 

Back
Top