Avast 4.8 ili 5.0

Pro верзија је боља, јер увек нуди мало више од Free верзије. Мислим да ћете и та твоја "тренутна" верзија довољно заштитити, а кад будеш тражио лиценцу, гледај да нађеш за Internet Security, јер је она ипак најкомплетнија и највиши степен заштите нуди.
 
Pro верзија је боља, јер увек нуди мало више од Free верзије. Мислим да ћете и та твоја "тренутна" верзија довољно заштитити, а кад будеш тражио лиценцу, гледај да нађеш за Internet Security, јер је она ипак најкомплетнија и највиши степен заштите нуди.

Ali on pita za staru verziju 4.8.slažem se da pro verzija nudi mnogo više a internet security je ponajbolja.Ali velika je razlika izmedju Pro 4.8 i 5.0 Fre....Na to sam mislio...
 
Poslednja izmena:
Ali on pita za staru verziju 4.8.slažem se da pro verzija nudi mnogo više a internet security je ponajbolja.Ali velika je razlika izmedju Pro 4.8 i 5.0 Fre....Na to sam mislio...
Ма знам на шта је мислио, али ја сматрам да му ништа неће фалити ако и надаље користи ту старију верзију. Ја нисам корисник Аваста, али рецимо кад је Касперски избацио и верзију 8 и верзију 9, ја сам и даље био још дуго на 7-ци и нисам приметио да ми је систем због тога био мање заштићен. Додуше, овде се ради о Авасту, тако да прича можда не би имала "срећан крај". :)
 
Mislim da 5.0 sa tom većom detekcijom ima i više lažnih uzbuna.Nalazio mi je neke fajlove koje ni pre a ni posle niko drugi nije detektovao.

Sada je u upotrebi već verzija Avast 5.0.507 i sve te lažne uzbune su eliminisane.Slažem se za prvu verziju petice ali je već to unaprijeđeno. Recimo, prva verzija kada je izašla nije bilo mogućnosti skeniranja u Safe Mode ali sada već ima...mnogo toga je unaprijeđeno.Prva verzija petice je nakon pronađenog virusa uvijek izbacivala prozor da se momentalno pokrene boot skeniranje i to je živciralo....ali je i to eliminisano...
 
A ovako izgleda Avast 5

avast_5_free_main_540x409.png
 
Morao sam da probam novu verziju Avast 5.0.507 da vidim kakve su novine,stvarno više ne prijavljuje one lažne uzbune,neke fajlove koje je ranije prijavljivao kao viruse sad ne dira.Ali zato sad prijavljuje druge...MP3 Sound Cutter mi je na kompu već godinu dana,nisu ga prijavljivali Kaspersky,NOD,Avira, Malwarebytes, Avast 4.8 i starije verzije 5.0 ali ova najnovija nalazi da je malware.Ipak je ovo daleko od nekog pouzdanog programa,izgleda kako korisnici prijavljuju false positive tako oni ispravljaju greška.
 
Morao sam da probam novu verziju Avast 5.0.507 da vidim kakve su novine,stvarno više ne prijavljuje one lažne uzbune,neke fajlove koje je ranije prijavljivao kao viruse sad ne dira.Ali zato sad prijavljuje druge...MP3 Sound Cutter mi je na kompu već godinu dana,nisu ga prijavljivali Kaspersky,NOD,Avira, Malwarebytes, Avast 4.8 i starije verzije 5.0 ali ova najnovija nalazi da je malware.Ipak je ovo daleko od nekog pouzdanog programa,izgleda kako korisnici prijavljuju false positive tako oni ispravljaju greška.

Evo ja koristim Avast 5.0.507 i skinuo sam taj program sa ove stranice http://www.shareup.com/downloading-9071.html i Avast mi ga nije prijavio kao Malware.
 
Moguce da je FP, cim pise Malware-gen fajl nije proveravan vec je dobijen od VT-a i automatski ubacen u bazu.
Sta je to, jel to krekovan program ili...? Ako je krek, naravno da taj kriminalac koji je napisao krek nece da intervenise da se fajl proveri.
 
Poslednja izmena:
Morao sam da probam novu verziju Avast 5.0.507 da vidim kakve su novine,stvarno više ne prijavljuje one lažne uzbune,neke fajlove koje je ranije prijavljivao kao viruse sad ne dira.Ali zato sad prijavljuje druge...MP3 Sound Cutter mi je na kompu već godinu dana,nisu ga prijavljivali Kaspersky,NOD,Avira, Malwarebytes, Avast 4.8 i starije verzije 5.0 ali ova najnovija nalazi da je malware.Ipak je ovo daleko od nekog pouzdanog programa,izgleda kako korisnici prijavljuju false positive tako oni ispravljaju greška.

Jooj ja sam imala taj problem sa 4.8 Pro, malo-malo pa lažna uzbuna, skeniram sa
Anti Malware i ne nađe ništa :rtfm:
 

Back
Top