Cojstvo i srpski nacionalizam

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Junak Marko Miljanov onomad rece kada su ga pitali kakava je razlika izmedju cojstva i junastva: "JUNASTVO JE BRANITI SEBE OD DRUGIH, A COJSTVO JE BRANITI DRUGE OD SEBE!"

Srpskim nacionalistima mozda i ne nedostaje junastva, ali od cojstva nemaju ni "C"...

Nema verovatno na ovom forumu mnogo ucesnika kojima je titov rezim naneo vise stete nego mojoj porodici...(i danas ocekujem da se mozda deo te nepravde ispravi), ali ja zato ne mogu da pljujem Tita jer shvatam da "svako vreme ima svoje breme" i da se u ONDASNJIM USLOVIMA nije moglo drugacije, nije postojao ispravniji put...Sve drugo bi bilo gore po sve..

To sto mi gledamo danasnjim ocima i merilima je stvar nedovoljne objektivnosti, lazi i mahinacija, propagande i kljukanja laznim informacijama kojima smo izlozeni svaki dan.

Karakteristicno je da na titovo vreme najvise kukaju upravo oni koji su se od tog vremena najvise i okoristili..

Oni pljuju i po nasim (i njihovim) narodnim herijima i partizanima sto su u najvecim broju slucajeva bili njihovi dedovi i ocevi...

Znaci njih I NE INTERESUJE ko je vodio borbu protiv neprijatelja, interesuje ih samo da se OGEBU O NOVU VLAST, posto su shvatili da Tita i Partije vise nema, pa su bacili crvenu knjizicu i izvadili zutu ili crnu...Misle da je dosao cas da ponovo dobiju spomenice, al sad od druge strane...Borba za srpstvo ? Malo morgen, borba je za SEBE LICNO....Onoga dana ako ikada nacionalisti dodju na vlast u Srbiji - : TVRDIM da ce biti DALEKO GORI I PODMITLJIVIJI od ovih sto su sada na vlasti!

MOMCI MOJI, MALO VISE DOTOJANSTVA I KICME NE BI VAM SKODILO. NIJE DOSTA BITI SAMO JUNAK: TREBA BITI I COVEK.
 
Moglo se Blajbi drugacije i moralo se drugacije...Tito je naneo mozda u istoriji najvecu stetu srpskom narodu pored prestolonaslednika Aleksandra...ruku pod ruku su unistili jednu od perspektivnijih drzava Evrope koja je u ekonomskom ratu pobedjivala Austrougarsku a Francuzi su u Parizu i Kanu poklonili glavnim ulicama srpska imena iz postovanja prema Srbiji dok su je pomenuta dvojica sveli na duplo manju u teritorijalnom smislu, okrnjili je pokrajnama, uvukli u ratove i ponizenja i sta je rezultat - rezultat je izmucena drzava poslednja po postovanju u Evropi i pretposlednja po standardu...to se Blajbi ne prasta i ne zaboravlja...covek koji je uzeo ime Tito, covek koji je jedva govorio srpskohrvatski, koji je bio u Londonu kada je kazao da je bio u zatvoru Lepoglavi, koji je naucio da svira klavir za jedno poslepodne, kome su naslikali jedan jedini portret majke koja je zapravo on licno samo malo ublazen zenskim crtama nije bio bravar iz Kumrovaca vec ubacen spijun...jedino pitanje koje se namece se odnosi na to ko ga je ubacio...znam da volis Djurovicevu pa cu ti je citirati "...za jedan dan radosti hiljadu dana zalosti" e to je nama "Titov"rezim doneo, zbog trideset godina kvazi srece bice dvesta godina vegetacije...
 
Drago moje dete, 90% sto si napisala je potpuno - neistinito.

Izmisljeno u nekoj SF kuhinji, da bi se opravdao debakl i vakum koji je nastao posle Tita.

Cudi me da jos "neki uvazeni akademici" iz SANU nisu poceli da tvrde da je Tito bio vanzemaljac koji je sa Alfe Kentaur ubacen da unisti Srbiju!

Ta Srbija je kao drzava postojala samo par godina i najbolje je napradovala kada je Obrenovic udarao na ulici 25 na tur zbog pogresnog parkiranja magaraca!

U zadnja dva veka srpska sudbina je vezana iskljucivo za Jugoslaviju i Srbi ustvari i ne znaju gde je njihovo mesto i znacaj u savremenom svetu.

Nikada se ne mogu oteti utisku da se osecaju neuporedivo znacajniji za svet nego sto to objektivno jesu. (90% ljudi na svetu nikada nije ni culo za Srbiju).

Znaci, Srbi prvo moraju POSTENO I OBJEKTIVNO sagledati sami sebe, svoju istoriju (ali onu istinitu, a ne onu mitsku sto dolazi izpod popovske mantije), svoje mesto i znacaj u svetu, PA TEK NAKON TOGA praviti NACIONALNI PLAN I PROGRAM bez koga se NIKADA NECE POMERITI NAPRED, nego ce stalno zaostajati u sukobu sa onima spolja i onima iznutra.
 
Junak Marko Miljanov onomad rece kada su ga pitali kakava je razlika izmedju cojstva i junastva: "JUNASTVO JE BRANITI SEBE OD DRUGIH, A COJSTVO JE BRANITI DRUGE OD SEBE!"

Srpskim nacionalistima mozda i ne nedostaje junastva, ali od cojstva nemaju ni "C"...

Nema verovatno na ovom forumu mnogo ucesnika kojima je titov rezim naneo vise stete nego mojoj porodici...(i danas ocekujem da se mozda deo te nepravde ispravi), ali ja zato ne mogu da pljujem Tita jer shvatam da "svako vreme ima svoje breme" i da se u ONDASNJIM USLOVIMA nije moglo drugacije, nije postojao ispravniji put...Sve drugo bi bilo gore po sve..

To sto mi gledamo danasnjim ocima i merilima je stvar nedovoljne objektivnosti, lazi i mahinacija, propagande i kljukanja laznim informacijama kojima smo izlozeni svaki dan.

Karakteristicno je da na titovo vreme najvise kukaju upravo oni koji su se od tog vremena najvise i okoristili..

Oni pljuju i po nasim (i njihovim) narodnim herijima i partizanima sto su u najvecim broju slucajeva bili njihovi dedovi i ocevi...

Znaci njih I NE INTERESUJE ko je vodio borbu protiv neprijatelja, interesuje ih samo da se OGEBU O NOVU VLAST, posto su shvatili da Tita i Partije vise nema, pa su bacili crvenu knjizicu i izvadili zutu ili crnu...Misle da je dosao cas da ponovo dobiju spomenice, al sad od druge strane...Borba za srpstvo ? Malo morgen, borba je za SEBE LICNO....Onoga dana ako ikada nacionalisti dodju na vlast u Srbiji - : TVRDIM da ce biti DALEKO GORI I PODMITLJIVIJI od ovih sto su sada na vlasti!

MOMCI MOJI, MALO VISE DOTOJANSTVA I KICME NE BI VAM SKODILO. NIJE DOSTA BITI SAMO JUNAK: TREBA BITI I COVEK.

Nešto mi ovde sve deluje pomalo naopačke ?
Pitam se , kad ustanem da štitim sopstveni integritet , pa i slobodu ; dakle , šta ja zapravo branim - zar ne branim čoveka u sebi ; pa ako toradim stalno - do pošljetka ,
zar to nije čojstvo . Dakle , čojstvo je od čoveka ; a ne od roba ili pak od ništarije .
A ako , kao čovek , svoje neprijatelje sačuvam od sebe sama i drugih , zar to nije veliko delo - viteško . Dakle junak bih bio kad bi svoje protivnike sačuvao od sebe sama i drugih .

Dakle prvo moram biti čovek zadojen čojstvom , pa tek onda mogu biti junak .
Ne može da se bude ništarija junačka ; ne može se robovati junački ; ne može
biti viteštva bez čojstva .Dakle , prvo se mora biti čovek zadojen čojstvom , pa vitez zadojen junaštvom .
A ako me pamćenje ne vara , Miljanov je uvek ustajao da brani slobodu i lični integritet ,
zato je bio i veliki čovek ( ispunjen čojstvom ) ; a kad vojske nisu mogle da reše bitku ,
prihvatio je megdanom da reši ishod bitke ; i kad je savladao protivnika i prikovao za
zemlju , kad su vojnici sa obe strane tražile smrt poraženog - on mu je poklonio život
( i ne samo to - zapretio je svima svojom čašću da on jamči život poraženom , i čuvao
ga u sopstvenoj kući .... ) --
e to je viteško delo . A samo veliki čovek može da bude vitez .

Nezavisno od svega o čojstvu i junaštvu , nacionalizam stim nema veze ; Jer je on
populistička doktrina , a čojstvo i junaštvo je lična stvar i pripada takozvanom
građanskom društvu koje neguje filozofiju '' JA'' , nasuprot populizma koji neguje '' MI'' .
( A kadse kaže građansko ovo ili ono ; ne misli se na stanovnike grada , već na stanje
duha , koji neguje lični integritet i suverenitet - čojstvo ) .

Dakle , svakom nacionalizmu nedostaje junaštva , jer po prirodi stvari nacionalizam
nije baziran na čojstvu ( dokaz masovne grobnice : juče slobisti ; prekjuče partizanština ;
nakjuče četništvo i ostali iz arsenala srpštine ; pre toga monarhistički karađorđevići ...
i da ne nabrajam šta je sve zakopano u pomoravlju i šumadiji zarad srpštine i njenog
nacionalizma ) .

Taj nacionalizam hteo bi da baštini Marka Miljanova , al izgleda da je mnogo toga
pomešao ? ... junak a nije čovek ?::rtfm:dash::dash::dash:
 
Dakle , svakom nacionalizmu nedostaje junaštva , jer po prirodi stvari nacionalizam
nije baziran na čojstvu ( dokaz masovne grobnice : juče slobisti ; prekjuče partizanština ;
nakjuče četništvo i ostali iz arsenala srpštine ; pre toga monarhistički karađorđevići ...
i da ne nabrajam šta je sve zakopano u pomoravlju i šumadiji zarad srpštine i njenog
nacionalizma ) .

Taj nacionalizam hteo bi da baštini Marka Miljanova , al izgleda da je mnogo toga
pomešao ? ... junak a nije čovek ?::rtfm:dash::dash::dash:


Marko Miljanov je potrošio 10-12 reči da kaže to što je imao i svi ga razumemo. A ti nam evo tumačiš Marka sa jedno 500 reči i ja te, evo, ne razumem.

Shvatio sam sledeće: nacionalizam je jednako masovne grobnice jednako slobisti jednako partizanština jednako četništvo jednako monarhistički Karađorđevići jednako srpština jednako Pomoravlje i Šumadija.

I sad, ti nekome kažeš da je nešto pomešao!?!
 
Marko Miljanov je potrošio 10-12 reči da kaže to što je imao i svi ga razumemo. A ti nam evo tumačiš Marka sa jedno 500 reči i ja te, evo, ne razumem.

Shvatio sam sledeće: nacionalizam je jednako masovne grobnice jednako slobisti jednako partizanština jednako četništvo jednako monarhistički Karađorđevići jednako srpština jednako Pomoravlje i Šumadija.

I sad, ti nekome kažeš da je nešto pomešao!?!

Nisam baš siguran da jedno isključivo ''ja'' može da zna šta znaju ''svi'' ; naročito ne može
da tvrdi šta je neko rekao mnogo pre njegovog nastanka ( do duše , ono može onako kako
mu je rečeno - odnosno kako je programirano ) . Dakle , htedoh da ustvrdim ( jer razum
nalaže ) da se prvo mora biti čovek, pa posle toga junak ; oće reći ako je neko ne čovek ,
kao takav nikako ne može biti junak - već zlikovac . Dakle , ako jedna sredina obiluje
zlikovačkim nedelima , onda ta ista sredina nije prebogata čojstvom i junaštvom , već
u njoj dominiraju zlikovci i njihova nedela .
A što se tiče shvatanja / razumevanja , to je individualna stvar ( lično stanje duha ) ,
no ipak si pomešao stvar ; naime , pomoravlje i šumadiju ne možeš da izjednačuješ sa
nacionalizmom ( ne samo što su to manje više geografski pojmovi , već što je ta
zemlja prihvatila u svojanedra nevine žrtve onih koje sam pobrojao - u ostalom to je
tabu tema za ortodoksne branioce srpštine - koja misli , da sve što je zakopano ne
postoji ) .

Nije lepo izokretati tuđe reči , a zlonamerno je pripovedati neistine ; naročito kad se
stvar postavi tako da svak može da iznese sopstvena saznanja o datoj temi .

Da ne zaboravim , znam časne i junački nadahnute građane u ovoj zemlji ; no ,
javno mnenije o državi formirano je na osnovu dela besčasnih zlodelatnika kojih
je mnogo ( oće reći , ovo je država sa dominantnim kriminalcima i ratnim profiterima ,
koji ispiraju preko srpštine poštenim ljudima mozgove - i silom ih drže u pokornosti ).

Stoga se slažem da od ČOJSTVA nema ni malo ''č'' ; a ako je tako , onda ne da
nema , nego ne može ga ni biti '' j '' ( međ takvima - nacionalistima ) .:dash::dash::dash:
 
To sto mi gledamo danasnjim ocima i merilima je stvar nedovoljne objektivnosti, lazi i mahinacija, propagande i kljukanja laznim informacijama kojima smo izlozeni svaki dan.


не љути се кад ти кажем да си чм*р од расуђивања и контања, понекад кажеш нешто паметно али генерално си ван домета реалности
 
Ako je cilj bila lukavost - onda smo mogli da se odmah pokatolicimo.

Nisu nam sve patnje kroz istoriju bile potrebne.

Ovaj komentar/zaključak kao da dvrdi da su samo katolici lukavi ;
te da su sve naše istorijske i današnje muke i stradanja došla od
katolika .Smatram da je ovo pomalo uvreda i izazov za ješe i
musliće ( pa za : partizane , četnike , ljotićevce , nedićevce i
karađorđeviće --- komuniste , socijaliste , demokratiste ,
monarhiste i ostale titoiste ) .
 
Ovaj komentar/zaključak kao da dvrdi da su samo katolici lukavi ;
te da su sve naše istorijske i današnje muke i stradanja došla od
katolika .Smatram da je ovo pomalo uvreda i izazov za ješe i
musliće ( pa za : partizane , četnike , ljotićevce , nedićevce i
karađorđeviće --- komuniste , socijaliste , demokratiste ,
monarhiste i ostale titoiste ) .

To je po onoj narodnoj pesmi:

"LATINI SU STARE VARALICE..."

I jesu, veruj mi.

Mi smo ko ovce naivni naspram njih.
 
O tome raspravljaju Hrvati na njihovim forumima.

Ne raspravljaju , Bole ih uvo , oni su hrvati , a ne jugosloveni .
daklem , ako ti nije jasno gde mi gresimo pogledaj po madjarskim , hrvatskom , rumunsikim , nemackim, slovenackim forumima . Politika je gadna stvar , potpuno operisana od bilo kakve vreste etike . Svuda u svetu, sem kod nas Srba . Samo ovde sse postavlja piatanje etike , cojstva , jonastva , i kojecega . A svo ovi ... oni nam se eto smeju .. na zalost opravdano .
 
MOMCI MOJI, MALO VISE DOTOJANSTVA I KICME NE BI VAM SKODILO. NIJE DOSTA BITI SAMO JUNAK: TREBA BITI I COVEK. [/B]


Ne možeš bioti junak ako nisi čovek !
Kakav je junak nečovek ? Zlikovac !

Isto tako , ne možeš biti srbin ako si zlikovac=nečovek !
Ako nisi srbin ; onda nisi ni hrvat , ni nemac ................
onda si ništarija .

Tako je to međ pravičnim ljudima . Onda ti ostaje da budeš:
boris,tuđman,slobo,milo,vuk,glavaš,radovan,ratko,alija,joška,klinton,buš ..................
no pošten čovek ne možeš biti .

:rtfm::think::dash::think:
 
Poslednja izmena:
Ne možeš bioti junak ako nisi čovek !
Kakav je junak nečovek ? Zlikovac !

Isto tako , ne možeš biti srbin ako si zlikovac=nečovek !
Ako nisi srbin ; onda nisi ni hrvat , ni nemac ................
onda si ništarija .

Tako je to međ pravičnim ljudima . Onda ti ostaje da budeš:
boris,tuđman,slobo,milo,vuk,glavaš,radovan,ratko,alija,joška,klinton,buš ..................
no pošten čovek ne možeš biti .

:rtfm::think::dash::think:

Ne bi bilo lose da jos jednom azuriras post. Mozda cu tada bolje shvatiti sta si hteo reci.
 
Ne bi bilo lose da jos jednom azuriras post. Mozda cu tada bolje shvatiti sta si hteo reci.

citata zaključka uvaženog Blajbinger a:

''MOMCI MOJI, MALO VISE DOTOJANSTVA I KICME NE BI VAM SKODILO. NIJE DOSTA BITI SAMO JUNAK: TREBA BITI I COVEK.
__________________


na osnovu njega dvojink izvodi :
,, Zakljucak, iako si akademik, trebas biti čovek ,,

Ja tvrdim :

ako neko nema kičmu i dostojanstava on ne može biti čovek ;
a kad nije čovek , onda nije ni junak . Kakav je to junak
bezkičmenjak i nečovek ; zar to nije čisto zlo .
A ako neko nije čovek , ne može biti ni akademik .
Šta tad možeš biti ?
Ko nije čovek , dali može biti pošten ?

Dakle , poštovani Blajbinger pogrešno je zaključio ,
ili ironično se podsmehuje publici -- sveti se preko
virtuelnog sveta . Nezovisno od svega / bilo čega ,
ipak je njegov zaključak takozvana logička greška.
A što se tiče ovih/onih što dolaze posle njih ....
svi su oni od arnautsko arbanovske kraljevske loze ,
preko brozovaca , slobčića i demokrata u krvnom i
poslovnom srodstvu ; te čine zlikovačku udrugu , evo
više od jednog veka . Ako je nešto u ovom smislu govorio ,
onda se slažemo .:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Zaštititi sebe od drugoga je junaštvo,a drugoga od sebe čojstvo - rečenica koju vezujem za ljude kao biološku vrstu,nebitno za neke druge odrednice koje su nam ili smo ih sami nametnuli.
Koliko ovo ima veze sa nacionalnizmom ?! - pa ima mnogo u onoj meri u kojoj ja doživljavam nacionalizam u smislu- želim dobro sebi i svom narodu,ali ne na štetu drugih,ili bar ne na štetu koju ću im namerno učiniti.
Nacionalizam sam po sebi nije loše osećanje,takvim su ga napravili oni koji su ga pogrešno protumačili i još uvek ga tako tumače.
Biti nacionalista ne znači mrzeti druge - to znači voleti svoje !
 
Zaštititi sebe od drugoga je junaštvo,a drugoga od sebe čojstvo - rečenica koju vezujem za ljude kao biološku vrstu,nebitno za neke druge odrednice koje su nam ili smo ih sami nametnuli.
Koliko ovo ima veze sa nacionalnizmom ?! - pa ima mnogo u onoj meri u kojoj ja doživljavam nacionalizam u smislu- želim dobro sebi i svom narodu,ali ne na štetu drugih,ili bar ne na štetu koju ću im namerno učiniti.
Nacionalizam sam po sebi nije loše osećanje,takvim su ga napravili oni koji su ga pogrešno protumačili i još uvek ga tako tumače.
Biti nacionalista ne znači mrzeti druge - to znači voleti svoje !

Zar nismo u obavezi ( religijski , filozovski , pa i pravnim načelima ) da štitimo
život u svakom smislu ( ne samo od ataka ljudi , već i od boleština i svakakvih
iskušenja -- poroka i duhovnog zla ) . Takva zaštita potrebuje duhovnost / mudrost /
/ znanje / saznanje --- a to sve ima čovek . Dakle čovek sam i iskazujem čojstvo /
/čovečnost ako štitim život . A da bih štitio bilo šta , prvo moram da budem živ .
Dakle , ako štitim sopstveni život iskazujem čovečnost = čojstvo .
U tomslučaju , junaštvo je ako zaštitim život mog neprijatelja od mene samoga .
( naravno ako ga u veštinama nadvladam / ako li pak bude drugojačije ,
džaba sve ovo pričam - pišem ).

Dakle , ako sam čovek , oće reći ako sam čovečan onda sam i mudar pa neću
imati neprijatelja jer ljubim kako svoj tako i svačiji život .Dakle , moja mudrost
pridobiće i najgrđu skotinu za prijatelja ako je mudrost . A zamislite junaka koji
nije mudar ( neznalica /blenta ) . Ne ide . Dakle , mudraci su po prirodi stvari
junaci. A ako je krajnja mudrost kod onog čoveka koji nikad oružje/strast/mržnju/
/veštinu borilačku nije ukrstio sa nikim ; onda je i krajnje junaštvo kod takvih --
jer živi bez neprijatelja . A onaj ko živi bez neprijatelja , on živi sa prijateljima .
A pošto su svi ljudi njegovi prijatelji , njemu ne treba nacija , jer su sve nacije
njegove . Onda on nije nacionalista i nemože biti jer sve nacije ljubi , i uzto
je krajnja mudrost kod njega .

Dakle , ako je neko na prvom mestu čovek , pa mudrim nastojanjima postane
junak , onda on mudro ima prijatelje između svih nacija , onda on nije nacionalista
već premudri čovekoljubac ( nacionalisti vole za njega da kažu multinacionalista -
mada njemu je svejedno jer je čovek i samo čovek ) .:rtfm::think:
 

Back
Top