career days

lady ds

Obećava
Poruka
71
Da li neko zna neso vise o ovom sajmu zaposljavanja?
Odrzava se 20 i 21 aprila u Beogradu u Sava centru.
Da li neko zna koje je radno vreme i kakav je to sajam?
Da li je neko do sada posetio ovaj sajam?
 
Poslednja izmena:
Nisam ga posetio u Beogradu, ali u Kragujevcu je to cista farsa... Navuku firme koje su tu pojave da popune broj ponudjaca poslova bez zelje da bilo koga prime... Neko to vidi i kao besplatnu reklamu... Znam dosta njih koji su ostavljali svoje biografije, razgovarali sa poslodavcima, svima je receno da ce biti kontaktirani i od tada nista... Sve mi to lici na mazanje ociju gde samo nekolicina njih stvarno i uspe da nadje posao... Mozda je u Beogradu bolje, to ne znam... Ipak je veca ponuda...
 
Bio sam danas u Sava centru povodom Career days. Bilo je dosta firmi vezano za finansije, bankarstvo, osiguranje, računovodstvo, revizija.. Pošto uskoro završavam računovodstvo i reviziju na fakultetu u Subotici, našao sam 5-6 dobrih firmi vezano za to kojima sam ostavio CV.. Nadam se da će mi bar jedna odgovoriti, pa makar me i obavestili da ih ne zanimam :)
 
Ma obicno foliranje i prosipanje belancevina.Te firme zapravo sebe reklamiraju i tu od posla nema nista. Mozete otici ako imate vremena na bacanje da cuejte hvalospeve samoreklame pojedinih osiguravajucih kuca koje ce pokusati da vam utrpaju polisu ili ce neka banka ponuditi da kod njih otvorite racun, budalastina obicna.
 
Ma obicno foliranje i prosipanje belancevina.Te firme zapravo sebe reklamiraju i tu od posla nema nista. Mozete otici ako imate vremena na bacanje da cuejte hvalospeve samoreklame pojedinih osiguravajucih kuca koje ce pokusati da vam utrpaju polisu ili ce neka banka ponuditi da kod njih otvorite racun, budalastina obicna.

Bila sam juce i uverila se da si u pravu.
Nije to sajam zaposljavanja vec se firme samo reklamiraju, nijedna ne nudi posao a mislim da ce svi CV-i zavsiti u kontejneru.
 
Na pomenutom sajmu nisam bio niti imam zelju da odem
Po onome sto sam cuo od ljudi koji su otisli-cisto gubljenje vremena,jedino ako ste bas dokoni
Po meni je sve to prilicno ponizavajuce
Jos ako vas snime tv-kamere pa budete u 2.dnevniku u nekoj reportazi sa sajma-ma uzas.Kao najgori gubitnik tranzicije...
 
Ja se donekle slazem sa tobom ali ne mislim da je ponizavajuce pojaviti se na tom sajmu.
Nije sramota traziti posao a mislim da je vece ponizenje i sramota za takve firme koje se pojavljuju tamo samo radi licne promocije . Mislim da oni na taj nacin ponizavaju i sami sebe ako im je takva reklama potrebna.

Ja sam bila na tom sajmu i znala sam da nista ne mogu da ocekujem nego sam samo prosetala da vidim i taj cirkus....Naravno da je to gubljenje vremena.
 
Ja se donekle slazem sa tobom ali ne mislim da je ponizavajuce pojaviti se na tom sajmu.
Nije sramota traziti posao a mislim da je vece ponizenje i sramota za takve firme koje se pojavljuju tamo samo radi licne promocije . Mislim da oni na taj nacin ponizavaju i sami sebe ako im je takva reklama potrebna.

Ja sam bila na tom sajmu i znala sam da nista ne mogu da ocekujem nego sam samo prosetala da vidim i taj cirkus....Naravno da je to gubljenje vremena.

Tako je:ok:
 
Ne slažem se sa prethodnim komentarima.. S obzirom na katastrofalnu situaciju na tržištu rada, sam čin potražnje za poslom na sajmovima nije sramota nego je za pohvalu, i ne treba baš toliko ocrniti sajmove i firme učesnice.. Sigurno će neko biti zaposlen od strane učesnika sajma nakon njegovog završetka, i to oni sa odgovarajućim obrazovanjem i iskustvom. Ljudi treba da se naviknu da je izuzetno velika potražnja za poslom, i da moraju u svakom momentu i na svaki mogući način da jure posao, a ne da ga čekaju da se on sam pojavi... Ja sam čak iz Subotice (grad u kojem gotovo da nema posla za početnike) došao na career days jer me gotovo ništa ne košta da probam..
 
Poslednja izmena:
moja drugarica je konkurisala na sajmu i zaposlila se u banci
moja sestra je bila pozvana na razgovor ali je odbila jer joj nesto nije odgovaralo

poneses dosta primeraka CV-a i ides od standa do standa i predas CV tamo gde zelis

srecno
 
Ne slažem se sa prethodnim komentarima.. S obzirom na katastrofalnu situaciju na tržištu rada, sam čin potražnje za poslom na sajmovima nije sramota nego je za pohvalu, i ne treba baš toliko ocrniti sajmove i firme učesnice.. Sigurno će neko biti zaposlen od strane učesnika sajma nakon njegovog završetka, i to oni sa odgovarajućim obrazovanjem i iskustvom. Ljudi treba da se naviknu da je izuzetno velika potražnja za poslom, i da moraju u svakom momentu i na svaki mogući način da jure posao, a ne da ga čekaju da se on sam pojavi... Ja sam čak iz Subotice (grad u kojem gotovo da nema posla za početnike) došao na career days jer me gotovo ništa ne košta da probam..

moja drugarica je konkurisala na sajmu i zaposlila se u banci
moja sestra je bila pozvana na razgovor ali je odbila jer joj nesto nije odgovaralo

poneses dosta primeraka CV-a i ides od standa do standa i predas CV tamo gde zelis

srecno

Drago mi je ako se tvoja drugarica zaposlila na taj nacin.
Mene je zacudilo to sto sam bila na sajmu i retke su firme koje uzimaju CV, npr. polovina ucesnika nije uzimala CV nego su uglavnom govorili da udjemo na njihov sajt i tamo ostavimo prijavu za njihovu bazu podataka, tu pre svega mislim na sve banke pa mi nije jasno onda kako se tvoja drugarica tako zaposlila . Verovatno je to bilo ranije ali super ako je tako uspela da se zaposli.
 
A najbolje od svega je sto pola firmi koje su na sajmu uopste nemaju otvorena radna mesta. To je kao kada biste otisli na sajam turizma i pitali u agenciji sta imaju od putovanja a oni vam kazu da nemaju nista trenutno ali ce biti u narednih 6 meseci pa ce vas imati u vidu. Mislim, zasto su onda tu ako nemaju nista da ponude?
Osim toga, osta njih nudi praksu, volontiranje ili neko strucno usavrsavanje. Takodje su se reklamirale i skole stranih jezika. Sve u svemu-najmanje poslova! :(
 

Back
Top