Vasari u Kruševcu...

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
Ja nisam rodjeni Krusevljanin... Cak ni ne zivim u Krusevcu... Ali jako dobro poznajem vas grad i mogu mnogo toga lepog da kazem o njemu...

Postoji jedno veoma zanimljivo desavanje u Krusevcu, koje se ponavlja nekoliko puta godisnje... A to je VASAR... Kada sam prvi put bio na vasaru u Krusevcu, nisam mogao da verujem da je kolona tezgi duga par kilometara... Nikada ranije nisam video toliki vasar...

Ako zelite da pogledate bas sve, morate odvojiti par sati za tu zabavu... Naravno, cene nisu uvek bas povoljnije... Mada moze da se nadje i nesto zanimljivo, nesto jeftinije, nesto sto drugim danima nema... Ima nove robe, mada ima i dosta stare i nepotrebne robe... Neki su prodavali babine i dedine slike, polomljene igracke... Ovaj osecaj se moze razumeti samo ako se tome prisustvuje... Do tada sam mislio, vasar ko vasar... Ali prvim prisustvom video sam da je to za Krusevljane i vise od obicnog vasara...

Jedina mana je sto ulice nisu zatvorene za saobracaj, pa se cesto "kupci" nadmudruju sa bezobranim vozacima ko je jaci... Na kraju vasara je obicno decije carstvo tj. luna park, na kome se i mi stariji oprobamo u nekim igrarijama... Naravno, pored je i sator sa zivom muzikom, pecenjem i svim sto ide uz to... Nije da nesto mnogo obilazim vasare, ali ovakav dogadjaj je tesko videti u drugim gradovima...

Kako vi dozivljavate ovaj dogadjaj... Da li posecujete vasar ili vam je to bezveze... Sta obicno kupujete... Volite li da se cenkate i da li vam uspeva da nadmudrite prodavce... Sta vam se svidja a sta vam smeta... Voleo bih da cujem i vase utiske, vas Krusevljana kojima je to uobicajena stvar uz koju ste odrasli...
 
Svake godine odem na bar jedan vashar,a shatre sa ciganskom muzikom i brzom hranom zaobilazim...tako je,recimo,zdravije ;)
Uzasno je to shto gradska vlast nema sluha i ne zatvara te ulice,kad tad ce neko nastradati ako vec nije...
Ima uglavnom garderobe,moze se naci dosta jeftinija odeca,koga ne mrzi da to proba na sred ulice...ja uglavnom samo prodjem,chisto zbog tradicije...retko kad shta kupim...poslednji put sam kupio zastavu Srbije,za uspomenu ;)
 
A jel ima ringišpil na vašaru?
Nekad sam zbog njega išla na vašare :D

kako nema...Kod kosturnice ti je i sada neki luna park,imaju ringispil,vrteske,autice i te stvari.Mali je ali ono ispunjava potrebe.
Ja inace kod vasara volim da razgledam domace radinosti.Ono sto ljudi sami prave,sve ostalo samo prebace tezge sa buvljaka...A bio je neki vasar skoro ali je padala kisa nesto bila pa nisam bio...
 
Datumi vasara u Krusevcu...prvi 07.04....zbaci prosao od njega se krece...

drugi......................................jun...datum...cu napisati....
treci.......................................02.08 sv ilija
cetvrti.................................... 21.09. mala gospodja....pozzzz
 
kako nema...Kod kosturnice ti je i sada neki luna park,imaju ringispil,vrteske,autice i te stvari.Mali je ali ono ispunjava potrebe.
Ja inace kod vasara volim da razgledam domace radinosti.Ono sto ljudi sami prave,sve ostalo samo prebace tezge sa buvljaka...A bio je neki vasar skoro ali je padala kisa nesto bila pa nisam bio...

E, to ...... domaća radinost.
Tu uvek može da se nađe nešto posebno,jedinstveno.
 

Back
Top