Kako registrovati proizvod?

petar k

Početnik
Poruka
4
Dakle, radi se o audio sistemima čiji delovi su uveženi iz inostranstva a kutije, odnosno kućišta su proizvedena od strane moje firme; originalno dizajnirana; sa zaštitnim znakom - logoom moje firme.
Kada bih želeo da registrujem/licenciram/sertifikujem/atestiram ili šta već taj proizvod, šta bi mi bilo potrebno da to uradim i taj isti proizvod plasiram na našem tržištu? Naravno, firma bi bila registrovana.
Ko to radi u Srbiji - koja institucija? Takodje, koja institucija registruje firme?
 
Ti ako imas firmu koja je registrovana za odredjeni vid proizvodnje, niko ne moze da ti zabrani da prodajes svoje proizvode. Drugo je pitanje sto bi bilo dobro da ti recimo neki fakultet ili institut izda certifikat o kvalitetu zvuka, ali to ti nije neophodno. Vise bi ti koristio opis proizvoda u nekom relevantnom casopisu koji se bavi tom tematikom.
 
Ali kako registrovti poljoprivredni proizvod a da bi mogao da udje u maloprodajne objekte legalno bez straha od sankcionisanja raznih inspekcijskih institucija?NPR:Zelim da prodajem u maloprodajama svoje mlecne proizvode ili npr zamrznutu borovnicu,suvu sljivu itd,itd...da nenabrajam sta sve,samo me interesuje kako tn ide dali je potreban neki poseban objekat za skladistenje i pakovanje koji odobravaju nadlezni organi i ako neko zna neka mi kaze kako otprilike treba on da izgleda i sta sve treba da sadrzi etiketa na proizvodu i ko daje saglasnost da je proizvod ispravan i da se moze koristiti u ishrani i distribuciji u javnom prometu.
 
pošto se u tvom slučaju radi o prehrambenom proizvodu, sigurno da ti treba neko uverenje o biološkoj, hemijskoj, ekološkoj ispravnosti. pre svega zbog tebe, a i zbog potrošača. što se ambalaže tiče - pogledaj ambalaže drugih sličnih proizvoda. naravno da je bitno da proizvod ispunjava neke standarde i eventualno da se klasificira po kvalitetu, samim tim se odredjuje i realna cena tvog proizvoda.

Valjda bi odavde trebalo krenuti: Agencija za Privredne Registre - http://www.apr.gov.rs/
 

Back
Top