da li je pocela EPIDEMIJA FOLIRANJA???????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Neobee

Početnik
Poruka
1
Zanima me vase misljenje o ljudima koji imaju sablone i koji zivot kroje kao da zive na pozorisnim daksama. Ne pokazuju prava osecanja, nego se trude da ostvare svoje interese. Sve dok smo naivni, ostacemo u zabludi da je sve to istina, i da je ono sto nam se nudi od njih, zapravo kljuc koji ce produbljivati nase odnose. Ali kuda to vodi? Nase spasenje predstavlja trenutak koji ce dokazati suprotno. Oprastacemo i pravdacemo slucajnosti sve dotle, dok i sama verovatnoca ne bude bila protiv nasih iluzija o osobi za koju smo do tada mislili da nam je prijatelj. Pocinje sve da se rusi, i dolazi razocarenje.

Bilo bi savrseno kada bi se ovakva ekstremna prica desila samo jednom. Ali ova prica ima mnogo nijansi, koje nas prevare, jer se uvek nadamo da ljudi ipak nisu zavidni ni ljubomorni...

Koliko treba ocekivati i kako zaista dokazati da njihovo lice nije ustvari jedna najobicnija maska?
 
Pa pazi... ne znam zasto, ali i ja dosta skrivam moja prava osecanja... to nekako dodje sa zivotom... ali ako naidjem na osobu za koju mislim da je 'dovoljno vredna' da sazna moja prava osecanja, ona ce ih i saznati...

Ne bih bash to nazvao 'foliranje'... treba biti otvoren, ali ne previse... Moja najdublja osecanja ipak cuvam za sebe i svoje voljene...

Naravno, ne slazem se sa zivotom 'po sablonu', i kad god sam u mogucnosti, trudim se da se otrgnem od svega toga...

Poz.
 
mrzim tu vrstu ljudi.
i strasno je zajebano sopstveno izrastanje iz naiviteta. mislim da se svi mi radjamo cisti i neiskvareni...
a onda shvatimo da nisu svi ljudi isti...
ti sto se "foliraju" - mislim da imaju problema u zivotu. da nisu sebe shvatili, ili jos gore - da ne prihvataju svoju licnost, ako ne mogu ili ne zele da pokazu svoje pravo lice.
sta znam. treba biti iskren, ali paziti kome se ta istina saopstava, i sta ima vecu vrednost - osoba ili ona sama.
a zasto kriti osecanja?
koliko das, toliko i dobijes...

ma ne znam, ali strasno mrzim te "igrice" koje neki umeju da igraju...
 
savannah:
mrzim tu vrstu ljudi.
i strasno je * sopstveno izrastanje iz naiviteta. mislim da se svi mi radjamo cisti i neiskvareni...
a onda shvatimo da nisu svi ljudi isti...
ti sto se "foliraju" - mislim da imaju problema u zivotu. da nisu sebe shvatili, ili jos gore - da ne prihvataju svoju licnost, ako ne mogu ili ne zele da pokazu svoje pravo lice.
sta znam. treba biti iskren, ali paziti kome se ta istina saopstava, i sta ima vecu vrednost - osoba ili ona sama.
a zasto kriti osecanja?
koliko das, toliko i dobijes...

ma ne znam, ali strasno mrzim te "igrice" koje neki umeju da igraju...

Savannah, dusho, bi li ti mozda da se udajes? :P
 
Lord of Chaos:
savannah:
mrzim tu vrstu ljudi.
i strasno je * sopstveno izrastanje iz naiviteta. mislim da se svi mi radjamo cisti i neiskvareni...
a onda shvatimo da nisu svi ljudi isti...
ti sto se "foliraju" - mislim da imaju problema u zivotu. da nisu sebe shvatili, ili jos gore - da ne prihvataju svoju licnost, ako ne mogu ili ne zele da pokazu svoje pravo lice.
sta znam. treba biti iskren, ali paziti kome se ta istina saopstava, i sta ima vecu vrednost - osoba ili ona sama.
a zasto kriti osecanja?
koliko das, toliko i dobijes...

ma ne znam, ali strasno mrzim te "igrice" koje neki umeju da igraju...

Savannah, dusho, bi li ti mozda da se udajes? :P

:roll:
 
Incognito:
Pa pazi... ne znam zasto, ali i ja dosta skrivam moja prava osecanja... to nekako dodje sa zivotom... ali ako naidjem na osobu za koju mislim da je 'dovoljno vredna' da sazna moja prava osecanja, ona ce ih i saznati...

Ne bih bash to nazvao 'foliranje'... treba biti otvoren, ali ne previse... Moja najdublja osecanja ipak cuvam za sebe i svoje voljene...

Naravno, ne slazem se sa zivotom 'po sablonu', i kad god sam u mogucnosti, trudim se da se otrgnem od svega toga...

Poz.
Da ne ponavljam isto... I kod mene je otrpilike ista prica... Doduse, za nijansu sam ipak otvorenija...
 
Gazdarica:
Incognito:
Pa pazi... ne znam zasto, ali i ja dosta skrivam moja prava osecanja... to nekako dodje sa zivotom... ali ako naidjem na osobu za koju mislim da je 'dovoljno vredna' da sazna moja prava osecanja, ona ce ih i saznati...

Ne bih bash to nazvao 'foliranje'... treba biti otvoren, ali ne previse... Moja najdublja osecanja ipak cuvam za sebe i svoje voljene...

Naravno, ne slazem se sa zivotom 'po sablonu', i kad god sam u mogucnosti, trudim se da se otrgnem od svega toga...

Poz.

I couldn't agrre with you more....
Da ne ponavljam isto... I kod mene je otrpilike ista prica... Doduse, za nijansu sam ipak otvorenija...[/quote
 
Lord of Chaos:
savannah:
Lord of Chaos:
'Ajd', 'ajd', sta si se stisla?! Pa nisam ja tako losa prilika, pitaj ljude.... 8)

a zasto bi ti da se uzimas?
daj mi tri dobra razloga i dozivotnu garanciju...
;)

Hmmmmmmmm, tvoj nick, tvoj stav i tvoje razmisljanje.... 8) A cim nisam dead on arrival, znaci da cu biti connected for life.... :P

ma sladak si mi ti. :wink:
a sto odma sve neka vezivanja???
dobila sam fobiju, definitivno...
 
Smatram da je era foliranja pocela nedavno, ali da se upravo zavrsava. Cini mi se da ponovo neke prave vrednosti pocinju da izbijaju na povrsinu, a onaj ko zeli da zivi u svetu maste i ideala ne moze se uzeti u ispitanicku masu. Tu spadaju nezrele osobe i osobe sa neprevazidjenim bitnim kompleksima, u koje ubrajamo i mnoge druge potklase, a najitaknutije mozda: sponzoruse (ali i sponzore). Programer bez povremene upotrebe sablona bi PRSAO (zar ne, Incognito :D), ali sablon u prilasku po mom misljenju kod dovoljno inteligentinih i samosvesnih osoba nije mogao ni do sad postojati. A ipak, poenta moje price, i ako je postojao, sad izlazi iz mode (verovatno ponovo nakratko, nazalost).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top