Samoćo,hlebu moj nasušni!

Izašli ste iz veze/braka odavno ali nikako da nađete nekoga drugog msm ima prilika ali jednostavno, ne ide- pa ne ide...i onda vam zukne koroz glavu ovo što vas sad pitam.......Zašto ste sami?

Nisam u navedenoj situaciji, ali moguce da je u pitanju strah od razocarenja... Mozda tako manje rizikuju da budu povredjeni i osecaju da je tako bezbednije po njihovo srce, sto je greska, jer svakoj novoj ljubavi treba dati novu sansu i dopustit sebi prijatno iznenadjenje-nisu svi isti (ipak ;)) :heart:
 
Zahtevna sam..na prvi pogled, a kasnije sam uvidela da, izgleda, nesvesno sabotiram veze i vezice, svidela mi se samoca. Prija malo promene u zivotu, kada mi to bude zasmetalo..smiricu se :).

Sasvim ok razmisljanje. Samoca ne mora uvek da bude losa. Koliko god da smo (ne)zreli po godinama i karakteru, ona nam uvek moze pomoci da (jos) bolje upoznamo sami sebe...
Nekada je ona kao odmor, kao lek... Ali ne treba se navici.
 
Trebali bi se zapitati oni koji dugo samuju gde im ostade samopouzdanje i dal su ga imali pre..to sto jos vole onog ko ih je ostavio nikako ne znaci da treba vreme da se taj osecaj izgubi u samoci i da je gore ako se sto pre upuste u nesto novo sto obicno bude bolje
 
Slažem se..... ali ako se neko plaši razočarenja kad će da živi?:confused:

Upravo, sve je to zivot. Surovo je i tesko za prihvatiti, ali strah od razocarenja nam moze biti prepreka da dozivimo najvecu i najlepsu ljubav. Sa nekim losim iskustvima mozemo strahovati da se prepustimo dobrim... Analiza i preispitivanje u nedogled mogu nas blokirati.
S druge strane, ne treba se siliti ni na sta. Sveze rane ipak trebaju vremena da zarastu da bismo se opet usudili na izazove.
 
Trebali bi se zapitati oni koji dugo samuju gde im ostade samopouzdanje i dal su ga imali pre..to sto jos vole onog ko ih je ostavio nikako ne znaci da treba vreme da se taj osecaj izgubi u samoci i da je gore ako se sto pre upuste u nesto novo sto obicno bude bolje

Tja..zavisi iz kog ugla gledas..vreme leci sve, ne volim ga vise, imam samo ovaj zivot..zasto gubiti vreme i patiti, ali ne zelim nikome da dajem srce..ooo, to nee, nikako..lepo mi je samoj sa sobom i svojim, nekim, malim svetom, ritualima..to me cini, mozda i ekscentrikom..ali nisam iskljuciva, ne zelim da ostanem sama, ovo posmatram samo kao jednu fazu u zivotu..nesto kao ponovljene dvadesete :mrgreen:
 
Tja..zavisi iz kog ugla gledas..vreme leci sve, ne volim ga vise, imam samo ovaj zivot..zasto gubiti vreme i patiti, ali ne zelim nikome da dajem srce..ooo, to nee, nikako..lepo mi je samoj sa sobom i svojim, nekim, malim svetom, ritualima..to me cini, mozda i ekscentrikom..ali nisam iskljuciva, ne zelim da ostanem sama, ovo posmatram samo kao jednu fazu u zivotu..nesto kao ponovljene dvadesete :mrgreen:

Uopste se ne slazem..zato sto taj sledeci kom das srce ne znaci da nije mogao prodje pored tebe 2 dana nakon raskida;)
 
Upravo, sve je to zivot. Surovo je i tesko za prihvatiti, ali strah od razocarenja nam moze biti prepreka da dozivimo najvecu i najlepsu ljubav. Sa nekim losim iskustvima mozemo strahovati da se prepustimo dobrim... Analiza i preispitivanje u nedogled mogu nas blokirati.
S druge strane, ne treba se siliti ni na sta. Sveze rane ipak trebaju vremena da zarastu da bismo se opet usudili na izazove.

Zbog ovoga i pitam kad će živeti ako se plaše razočarenja.;)
 
Trebali bi se zapitati oni koji dugo samuju gde im ostade samopouzdanje i dal su ga imali pre..to sto jos vole onog ko ih je ostavio nikako ne znaci da treba vreme da se taj osecaj izgubi u samoci i da je gore ako se sto pre upuste u nesto novo sto obicno bude bolje

Zavisi!
Imam drugaricu koja ima 38 godina, sama je, i meni kaze da ne zeli nikog pored sebe, lepa je, obrazovana, ima salobodnog vremena ali joj je izgovor to sto jednostavno ne zeli opet da se razocara jer opet, treba vremena preboleti neke stvari!
Koliko ljudi, toliko cudi, a toliko i situacija!
 
Ako treba da me nadje..pa naci ce me i za dva meseca, dve godine..:D, od sudbine se, sinko, ne moze pobeci ;)..

:dash:pa sto da se ljudi bedace i odboliju toliko..meni je svaki put posle nekog bog zna kako tragicnog raspada uvek jako brzo uletala 16x bolja i kvalitetnija duza veza..mislim to je bilo davno da sam se otvaro previse da bi me ostavile..sad nemam pogresnih procena:lol:
 
....ima više razloga,svetska ekonomska kriza,raspored planeta u univerzumu,kosmička zračenja,globalno otoljavanje,tranzicija, itd. itd....
...jednostavno nema više normalne komunikacije zasnovane na moralnim postulatima jednog civilizacijskog društva....
...ma nemam pojma bre...

Iz licnog iskustva, gledajuci okolinu, ljudi olako shvataju odnose, u smislu, niko ne zeli da se potrudi, niko ne zeli da se ulozi, svima sve smeta...nema leba tu.
E sad, kada je svima dozlogrdilo da budu sami i povrsni, zele veze i potvrdu, postojanje, ali se ne menjaju, ne moze bas to tako!
 

Back
Top