Internet u zabačenom mestašcetu :lol:

Valeria

Elita
Poruka
20.300
Tražila sam temu o tome, pa je ne nađoh..no ako sam previdela, neka je mod spoji sa već postojećom:).

Elem ovako: samo je pitanje vremena kada ću se preseliti na zabačeno mestašce gde verovatno neće biti fiksnog telefona, a poslovno ću dolaziti u grad možda dva puta, tri puta nedeljno. E sada, meni Net treba stalno zbog prirode posla, dakle i u kućici, pa me interesuje kakve su sve opcije što se tiče kačenja na Net, odokativne cene i sl ...
U pitanju će biti (u užem izboru za selidbu) neka manja mesta okoline NS-a, još nije odlučeno koja, pa malo južnije (možda opština Inđija). Možda Čortanovci, Karlovci ...

Drugar mi je pomenuo satelitski Internet. Kako to funkcioniše uopšte?
Wireless, kako da znam da li određeno mesto ima pokrivenost ili ne?

Hvala :rumenko:
 
Koliko skup?
Za WL čuh da nije neka pokrivenost, zato pitam :confused:
Moraš da imaš antenu...Sad ne znam ali mislim da to moraš da kupiš:think:
Ostalo dobiješ od njih...Mislim da je za hiljadu skuplji od prosečnog adsl:)
Bio sam na Telenor...To je ok ako ne krstariš mnogo,u smislu da ideš na krstu:mrgreen:...Al ako krstariš...Gledaš klipove i to...Ode za 10 dana...Meni je 5 Gb(download+ upload) bilo istrošeno oko 10-og aprila:)
 
Georgejune i cvrle, hvala!
U suštini, kad sam kući, Net mi služi za mail i za forum (dakle, nikakvo posebno opterećenje i prenos). Za neke jače radove (sajt i ostalo) ću koristiti Net kad sam u gradu...tako da mi kod kuće onda može doći u obzir i telenor i mts Internet.
Imam i laptop, tako da je to zgodno, gde ja, tu i Net ...
 
Moraš da imaš antenu...Sad ne znam ali mislim da to moraš da kupiš:think:
Ostalo dobiješ od njih...Mislim da je za hiljadu skuplji od prosečnog adsl:)
Bio sam na Telenor...To je ok ako ne krstariš mnogo,u smislu da ideš na krstu:mrgreen:...Al ako krstariš...Gledaš klipove i to...Ode za 10 dana...Meni je 5 Gb(download+ upload) bilo istrošeno oko 10-og aprila:)

Pa da, ako bih uzela taj paket (Telenor), koristila bih ga samo za forum i mail.
No nije loša ideja ni taj satelitski. Onda sve mogu od kuće da radim.
 
Georgejune i cvrle, hvala!
U suštini, kad sam kući, Net mi služi za mail i za forum (dakle, nikakvo posebno opterećenje i prenos). Za neke jače radove (sajt i ostalo) ću koristiti Net kad sam u gradu...tako da mi kod kuće onda može doći u obzir i telenor i mts Internet.
Imam i laptop, tako da je to zgodno, gde ja, tu i Net ...
A meni niš...Posto sam nevidljiv:confused:
 
Probaj i Telenor i MTS, pa se odluci. MTS ima bolju ponudu, ali kvalitet neta nisam bas siguran da je dobar. Dok sam se za Telenor internet uverio da je ok, bas u jednom manjem mestu u Srbiji. Komsija moj, zbog nemogucnosti da ima drugi net, koristi Telenor internet i ima 5gb mesecno i traje mu do 20-tog u mesecu, a pri tome igra svakodnevno Counter Strike, FB, YT itd.
 
To je to što mi treba!!
Vidim da ima i za više od 5gb..super!!

Aко ипак не будеш задовољна МТС/Теленор интернетом и одлучиш се за класични Вајрлес интернет, немој куповати антену за онај на 2.4 гигахерца већ купи антену за 5 гигахерца. Предност овог другог је што је отпоран на лоше временске услове и сметње које настају уколико се качи превише корисника на малом простору. Антена за тај интернет је знатно скупља, кошта више новца али штеди много више живаца.
 
Aко ипак не будеш задовољна МТС/Теленор интернетом и одлучиш се за класични Вајрлес интернет, немој куповати антену за онај на 2.4 гигахерца већ купи антену за 5 гигахерца. Предност овог другог је што је отпоран на лоше временске услове и сметње које настају уколико се качи превише корисника на малом простору. Антена за тај интернет је знатно скупља, кошта више новца али штеди много више живаца.

E to ću upamtiti. Bolje je malo više uložiti, pa se posle manje nervirati :lol: .
Da li i za Wireless važi kao i za Telenor da je ograničena pokrivenost?
 

Back
Top